Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

mie2nio

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez mie2nio

  1. mie2nio odpowiedział sherif na temat - Motokącik
    To pierwsze to też chinol. Lynk & Co 01.
  2. mie2nio odpowiedział Gierma na temat - Motokącik
    Art. 71 ust. 7 ustawy PORD: Właściciel pojazdu, niebędącego nowym pojazdem, sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej jest obowiązany zarejestrować pojazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w terminie 30 dni od dnia jego sprowadzenia.
  3. mie2nio odpowiedział swienty na temat - Motokącik
    Zorientuj się, czy przy Twoim taborze nie możesz przy odnowieniu przejść na taryfę flotową. Zakłady ubezpieczeń przy wycenie składek flot bardziej patrzą na sumę odszkodowań niż samą liczbę szkód (odwrotnie niż dla klientów indywidualnych).
  4. Wg mnie zmienić z uwagi na przebieg. W tym tempie za rok pasek będzie miał już 180kkm.
  5. A "daję dyszkę i liczę na rewanżyk" gdzie? 😁
  6. Kolega raczej liczy na wycenę 2500, czyli 2000 do wypłaty. Ja chyba bym odpuścił i czekał na większą szkodę.
  7. Ja bym brał alusy. Te stalówki mi nie leżą zupełnie.
  8. Wg mnie aku do wymiany/ładowania.
  9. Żeby historiapojazdu.gov.pl zwróciło dane, musisz mieć 100% zgodności nr rej., VIN i daty pierwszej rejestracji na moment sprawdzenia. Jeśli auto zmieniło nr rej. po szkodzie, to nie dostaniesz danych. Ps. Z tego co kojarzę, są tam jakieś dane szkodowe z autoDNA i carfax, ale bardzo podstawowe, typu: był skradziony, był zalany, bez szczegółów, dat, rozmiaru uszkodzeń, zdjęć.
  10. mie2nio odpowiedział Maciej__ na temat - Motokącik
    Z przodu takie biedaCamaro 😜
  11. A wtedy się nie mówi, że ten hajs to bez związku z pojazdem tylko np. na waciki?
  12. Musisz kupic nowa. Nie przedluzy sie z automatu.
  13. mie2nio odpowiedział cypajak na temat - Motokącik
    Jak zwał tak zwał. W każdym razie ochrona zaczyna się wcześniej niż data wystawienia papieru.
  14. Co by sprawę nieco podsumować: 1) Mąż i żona mogą wzajemnie "przejąć" swoje zniżki. Mówi się o braku rozdzielności majątkowej,ale umówmy się - kto to skontroluje...? Podpisuje się oświadczenie podetknięte przez Agenta i po temacie. 2) Dopisanie współwłaściciela (współubezpieczonego) na polisie ma swoje plusy i minusy. Młoda osoba z rodzicem posiadającym zniżki będzie miała tańszą polisę, niż gdyby ubezpieczała się sama, ALE w przypadku szkody zniżki tracą oboje (nie ma znaczenia kto spowodował szkodę, obciąża ono konto obojga ubezpieczonych). Dla osoby ze zniżkami jest to zatem pewne ryzyko. Dodatkowo fakt, że młody kierowca znalazł się na polisie, na której jest np. 60% zniżek nie powoduje, że osoba ta takie zniżki posiada. Składkę ustala się po prostu w oparciu o przebieg ubezpieczenia jednego (czyt. lepszego) z ubezpieczonych. Drugi ma po prostu sznasę taniej wypracować swoje własne zniżki. Jeżeli jest to pierwsza polisa w życiu takiej osoby, to ma 0 zniżek i po roku uzyska np.10% zniżki, a w przypadku szkody przy wznowieniu będzie miała zwyżkę.
  15. mie2nio odpowiedział cypajak na temat - Motokącik
    Zależy co mamy na myśli. Liczy się sam fakt nabycia pojazdu, który powoduje, że polisa OC trwa do końca okresu, na jaki zawarł ją zbywca i ochrona ulega przerwaniu. Nabywca musi z odpowiednim wyprzedzeniem zatroszczyć się o przedłużenie polisy, by nie zapłacić kary. Dla autora wątku: jeżeli poprzednia polisa była opłacona w całości, to ochrona trwa dalej. Nie macie tylko papieru, który to potwierdza. Najszybciej iść do agenta, który w takiej sytuacji może ją wystawić "wstecz" i po temacie.
  16. Jezeli jeszcze tego nie zrobiles - wysraw na olx.pl. Ja swoje auto sprzedalem po 4 dniach. Wczesniej 2 tyg. na otomoto i 0 zainteresowanych. Moze to przypadek, ale...
  17. > Witam >po nowym roku będzie można rejestrować samochody sprowadzone z ANglii . Jak myślicie, czy ceny > samochodów używanych będą niższe w Polsce? > pozdr. Kolego czy możesz wyjawić źródło tej informacji?
  18. mie2nio odpowiedział Kris88 na temat - Motokącik
    > Od chwili zakupu masz 30 dni na poruszanie się na polisie zbywcy. Po 30 dniach albo przejmujesz > polisę zbwycy, albo ją wypowiadasz i kupujesz swoją. Jak minęły trzy tygodnie to jeszcze masz > czas na wypowiedzenie. Nieprawdą jest jakoby. 11.02.2012r. zmieniła się Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, m. in. zapis art. 31 ust. 1 (dot. wypowiedzenia Nabywcy). Polisę otrzymaną od Zbywcy można wypowiedzieć w dowolnym momencie (oczywiście nie wcześniej niż dzisiaj ). "W razie przejścia lub przeniesienia prawa własności pojazdu mechanicznego, którego posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, na posiadacza pojazdu, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności, przechodzą prawa i obowiązki poprzedniego posiadacza wynikające z tej umowy. Umowa ubezpieczenia OC ulega rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta, chyba że posiadacz, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności, wypowie ją na piśmie. W przypadku wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC, ulega ona rozwiązaniu z dniem jej wypowiedzenia. Przepisów art. 28 nie stosuje się." Całość zmian w przystępnej formie można prześledzić na: http://lomar1.pl/pliki/o-ubezpieczeniach.pdf
  19. mie2nio odpowiedział Kris88 na temat - Motokącik
    Składasz w Liberty taki kwit: http://www.etap.com.pl/sites/default/fil..._11-02-2012.pdf i prosisz o przeliczenie składki należnej do zapłaty za okres, w którym byłeś właścicielem pojazdu (do dnia złożenia wypowiedzenia). Im szybciej złożysz, tym mniej zapłacisz.
  20. mie2nio odpowiedział mie2nio na temat - Motokącik
    > strzelam ze to to > jakiś tekst You missed Tutaj: Hopla Oba pojazdy skręcają "do góry", tutaj wariant 2.
  21. mie2nio odpowiedział mie2nio na temat - Motokącik
    "Pionowa" droga główna, obie dwukierunkowe.
  22. A nawet dwie: kto pierwszy i łaj? <EDYTA>uzupełniona sygnalizacja i pasy</EDYTA> Nie, nie kupiłem prawka, zdobyłem "tymi rencami" . Miejsce właściwe (wariant 2) - skręcamy "do góry"
  23. W przedmiotowej sytuacji chodzi raczej o CZASOWE wyrejestrowanie pojazdu. Pojazd czasowo wyrejestrowany MUSI MIEĆ OC (art. 8 Ustawy o ubezp. obowiązkowych), jednak zakład ubezpieczeń może pobrać za taki pojazd max 5% rocznej składki OC pojazdu normalnie poruszającego się po drogach. Czyli za kilkadziesiąt pln/rocznie możesz dociągnąć autem do żółtych tablic. Decyzje o czasowym wyrejestrowaniu załatwisz w Wydziale Komunikacji stosownym do miejsca rejestracji pojazdu i heja.
  24. mie2nio odpowiedział calavera na temat - Zrób to sam
    http://otomoto.pl/fiat-stilo-czysty-zadbany-C10385466.html Niby nie ma strasznej patologii, ale do mnie nie przemawia...
  25. mie2nio odpowiedział calavera na temat - Zrób to sam
    http://www.otomoto.pl/ford-focus-zx3-C6281529.html Focus

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.