Skocz do zawartości

rysy na lakierze


blue_

Rekomendowane odpowiedzi

witam szanowne grono

czy ma ktoś doświadczenie z takimi zarysowaniami?

czy jest jakiś środek, który w znacznym stopniu zniweluje to dziadostwo, czy tylko malowanie? są to myślę, ślady po antenie CB, bo występuje to tylko w jednym miejscu na dachu

za doradzanie past automax, czy G3 z góry dziękuje- nie dały skutku, ba, nawet jeszcze się te rysy uwidoczniły bardziej

pozdrawiam

287062260-kjhgf.jpg

post-38371-14352521087759_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam szanowne grono

> czy ma ktoś doświadczenie z takimi zarysowaniami?

> czy jest jakiś środek, który w znacznym stopniu zniweluje to dziadostwo, czy tylko malowanie? są

> to myślę, ślady po antenie CB, bo występuje to tylko w jednym miejscu na dachu

> za doradzanie past automax, czy G3 z góry dziękuje- nie dały skutku, ba, nawet jeszcze się te rysy

> uwidoczniły bardziej

> pozdrawiam

te drobne zejda te kilka grubszych nie da rady mozna je troche splycic ale bedzie je widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za doradzanie past automax, czy G3 z góry dziękuje- nie dały skutku, ba, nawet jeszcze się te rysy

> uwidoczniły bardziej

Bo widocznie ktos zle korzystal z tych past, skoro nie daly efektu. Mogly rowniez powchodzic w rysy i stad rysy uwidocznily sie mocniej.

Jak zrobic masz juz w temacie. Idealnie moze nie byc, bo glebokie rysy ale bedzie znacznie mniej widoczne.

Papier 2000, potem dalbym 3000 i wyprowadzic pasta Menzerna FG400, wykonczyc jakimis slabszymi pastami jak Menzerna ip2100 i sf4000. Na to glaze i/lub wosk.

W taki sposob (reszta bez papieru) trzeba zrobic caly element, zeby wypolerowane miejsce za dobrze nie wygladalo w stosunku do reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko spoko, tyle ze te pasty są po ok 40 zł każda. docelowo planuję woskowanie całego auta, ale tylu past, to raczej nie kupię, a i polerki też nie mam i nie zamierzam mieć. będzie trzeba chyba do speca oddać, bo wyjdzie taniej

ale dzięki wszystkim za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystko spoko, tyle ze te pasty są po ok 40 zł każda. docelowo planuję woskowanie całego auta, ale

> tylu past, to raczej nie kupię, a i polerki też nie mam i nie zamierzam mieć. będzie trzeba

> chyba do speca oddać, bo wyjdzie taniej

> ale dzięki wszystkim za rady

na pewno sie znajdzie ktos z okolicy co ogarnie temat smile.gif

z gory odpusc lakiernikow amatorow co robia robia "polerke" po ktorej jest wiecej hologramow niz przed zabiegiem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

> Godzina poltorej dla osoby siedzacej w temacie. Papiery wodne w miejscu rys wiele zosaie splyconyh

> i ich brzegi zaokraglone . Polerujesz potem caly dach pastami o roznych gradacjach.

zrobilem sobie podobnie brama garazowa na dacu jak piloty i przypisanie przyciskow zmienialame

to co mowicie menzenrna 4000 zaczac

a glaze jaki?

czym sie rozni:

-menzerna 4000

-megs ultimate compound

-meegs deep crystal polish?

probosa blacj hole akurat na showcarshine nie maja :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zrobilem sobie podobnie brama garazowa na dacu jak piloty i przypisanie przyciskow zmienialame

> to co mowicie menzenrna 4000 zaczac

nie - 4000 to finish zacząc trzeba od FG 500, 2500 i dopiero potem 4000

> a glaze jaki?

> czym sie rozni:

> -menzerna 4000

do wykończenie usunięcia hologramów

> -megs ultimate compound

do ręcznego polerowania b. delikatnych rys i nadania połysku - na wiele nie licz

> -meegs deep crystal polish?

Politura - poprawia głębie lakieru "wyciąga" niejako ziarno w przypadku metalizowanych czy perłowych

> probosa blacj hole akurat na showcarshine nie maja :-(

black hole to wypełniacz po 2-3 myciach spłynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie - 4000 to finish zacząc trzeba od FG 500, 2500 i dopiero potem 4000

> do wykończenie usunięcia hologramów

> do ręcznego polerowania b. delikatnych rys i nadania połysku - na wiele nie licz

> Politura - poprawia głębie lakieru "wyciąga" niejako ziarno w przypadku metalizowanych czy

> perłowych

> black hole to wypełniacz po 2-3 myciach spłynie

ok dzieki kolego rozjasnilo mi sie

to co zamiast black hole'a?

wychodzi na to ze najlepiej lakier klar kupic w jakims sztyfcie a'la do paznokci i zapałeczka w dłoń o potem menzerna o różnych gradacjach

-nie zmatowię sobie lakieru tymi menzernami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok dzieki kolego rozjasnilo mi sie

> to co zamiast black hole'a?

> wychodzi na to ze najlepiej lakier klar kupic w jakims sztyfcie a'la do paznokci i zapałeczka w

> dłoń o potem menzerna o różnych gradacjach

> -nie zmatowię sobie lakieru tymi menzernami?

bh pokryj woskiem fajny efekt daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok dzieki kolego rozjasnilo mi sie

> to co zamiast black hole'a?

> wychodzi na to ze najlepiej lakier klar kupic w jakims sztyfcie a'la do paznokci i zapałeczka w

> dłoń o potem menzerna o różnych gradacjach

> -nie zmatowię sobie lakieru tymi menzernami?

za mocno kombinujesz- jeśli rysa nie jest do podkładu to FG500 maszynowo powinieneś ją wyciąć a w innym przypadku zaokrąglisz niejako brzegi rysy i stanie się praktycznie niewidoczna- trudno cokolwiek innego doradzić nie widząc uszkodzenia lakieru- jeśli jest podobnie jak na pierwszej foto to spokojnie można to usunąć pastami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za mocno kombinujesz- jeśli rysa nie jest do podkładu to FG500 maszynowo powinieneś ją wyciąć a w

> innym przypadku zaokrąglisz niejako brzegi rysy i stanie się praktycznie niewidoczna- trudno

> cokolwiek innego doradzić nie widząc uszkodzenia lakieru- jeśli jest podobnie jak na pierwszej

> foto to spokojnie można to usunąć pastami.

rysy bardzo podobne jak na pierwszym foto w poscie

-kilka tylko uszkodzony klar-tu rozumiem pasty polerskie o różnej gradacji "wyciągnę/wytnę"

-kilka niestety zdjęło klar i kolor - czyli aż do białego podkładu, który widać - tu wiadomo nie wiele da się zrobić co najwyżej staną się mniej widoczne na pierwszy rzut oka-i oto chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz kompromisu pomiędzy jakością i ceną, polecam zmatowić to miejsce na mokro papierem ściernym, począwszy od 600, kończąc na 1500. A następnie zwykłym mleczkiem do czyszczenia, np. cif.

Aczkolwiek po takim zmatowieniu, pasta polerska, nawet tempo, powinna dać radę jeszcze lepiej niż to mleczko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli szukasz kompromisu pomiędzy jakością i ceną, polecam zmatowić to miejsce na mokro papierem

> ściernym, począwszy od 600, kończąc na 1500. A następnie zwykłym mleczkiem do czyszczenia, np.

> cif.

> Aczkolwiek po takim zmatowieniu, pasta polerska, nawet tempo, powinna dać radę jeszcze lepiej niż

> to mleczko.

a nie zostanie zmatowiony lakier po czymś takim?

rozumiem, ze menzerna ze 4000 już w zasadzie poleruje i nie będę musiał co mycie uzupełniać jakąś politurą żeby nie mieć lakieru matowego/satynowego (jak tu kolega jakiś kilka wątków temu w pandzie na tylnich drzwiach sobie "dobrze" zrobił; tylko klasyczny połysk?

btw czemy pasta tempo jest be?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli szukasz kompromisu pomiędzy jakością i ceną, polecam zmatowić to miejsce na mokro papierem

> ściernym, począwszy od 600, kończąc na 1500. A następnie zwykłym mleczkiem do czyszczenia, np.

> cif.

> Aczkolwiek po takim zmatowieniu, pasta polerska, nawet tempo, powinna dać radę jeszcze lepiej niż

> to mleczko.

icon_eek.gif

Nim coś napiszesz pomyśl- gdyby ktoś twoją metodę zastosował na 99% skończy wizytą u lakiernika pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie zostanie zmatowiony lakier po czymś takim?

> rozumiem, ze menzerna ze 4000 już w zasadzie poleruje i nie będę musiał co mycie uzupełniać jakąś

> politurą żeby nie mieć lakieru matowego/satynowego (jak tu kolega jakiś kilka wątków temu w

> pandzie na tylnich drzwiach sobie "dobrze" zrobił; tylko klasyczny połysk?

> btw czemy pasta tempo jest be?

4000 służy do nabłyszczania nie ma praktycznie żadnych właściwości ściernych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli szukasz kompromisu pomiędzy jakością i ceną, polecam zmatowić to miejsce na mokro papierem

> ściernym, począwszy od 600, kończąc na 1500. A następnie zwykłym mleczkiem do czyszczenia, np.

> cif.

> Aczkolwiek po takim zmatowieniu, pasta polerska, nawet tempo, powinna dać radę jeszcze lepiej niż

> to mleczko.

Cif do lakieru samochodowego APOKALYPSA facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie zostanie zmatowiony lakier po czymś takim?

Nowy nie będzie, ale ja u siebie kilka miesięcy temu tak zrobiłem (otarcie na zderzaku) i nic nie widać. Wiadomo - jak popatrzysz wnikliwie, to zauważysz różnicę; ja pisałem o kompromisie między ceną a jakością. Szkoda, że nie wszyscy zrozumieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowy nie będzie, ale ja u siebie kilka miesięcy temu tak zrobiłem (otarcie na zderzaku) i nic nie

> widać. Wiadomo - jak popatrzysz wnikliwie, to zauważysz różnicę; ja pisałem o kompromisie

> między ceną a jakością. Szkoda, że nie wszyscy zrozumieli.

Paaanie, tu nie ma kompromisu, bo nie ma jakości, tak dla jasności facepalm%5B1%5D.gif

Cif ma inne właściwości, niż pasta polerska, weź kroplę pasty polerskie ji Cifa i zobacz drobinki ścierne w jednym i drugim ok.gif

Inna sprawa, czy nowiutki zlew z "granitoplastu", czy jak to się tam zwie, umyłbyś starymi "dobrymi" proszkami do szorowania? hmm.gif

Pozwolisz, że odpowiem za Ciebie, gdyby Twoja kobieta widziała co próbujesz, zdjęcie "bo zupa była za słona" byłoby idealne hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.