Skocz do zawartości

SIERPIEŃ - spamerzy na Wakacjach :)


Rekomendowane odpowiedzi

Otrzymałem polecenie od żony przygotowania wyjazdu do Chorwacji , mam 2 tygodnie . Mam problem z opłatami za autostrady w Austrii i Słowacji no i sama Chorwacja , wiem , że paru kolegów było w tych rejonach to pewnie znają cenniki i czy są bramki ? czy jakieś inne sposoby na opłacenie ? a jak z zieloną kartą? trzeba coś wykupywać ? Z góry dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Otrzymałem polecenie od żony przygotowania wyjazdu do Chorwacji , mam 2 tygodnie . Mam problem z

> opłatami za autostrady w Austrii i Słowacji no i sama Chorwacja , wiem , że paru kolegów było

> w tych rejonach to pewnie znają cenniki i czy są bramki ? czy jakieś inne sposoby na opłacenie

> ? a jak z zieloną kartą? trzeba coś wykupywać ? Z góry dzięki za podpowiedzi

winiety - Słowacja, Austria i Słowenia

bramki - Chorwacja

cen musisz poszukać tu - kiedyś były też na stronie PZMOTu (chyba)

warto poczytać www.cro.pl wink.gif

Teraz Cro jest już w Unii, więc sprawdź czy Twoje ubezpieczenie nie obejmuje zielonej karty. Warto wykupić ubezpieczenie podróżne dla każdej osoby - nie musiałem korzystać, ale jak to mówią... przezorny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Otrzymałem polecenie od żony przygotowania wyjazdu do Chorwacji , mam 2 tygodnie . Mam problem z

> opłatami za autostrady w Austrii i Słowacji no i sama Chorwacja , wiem , że paru kolegów było

> w tych rejonach to pewnie znają cenniki i czy są bramki ? czy jakieś inne sposoby na opłacenie

> ? a jak z zieloną kartą? trzeba coś wykupywać ? Z góry dzięki za podpowiedzi

Ja winiety kupiłem w Polsce... Winiety tu zapłaciłem zaznaczyłem od kiedy do kiedy i przyszły... ważne jest to gdzie się nakleja ( jest opisane ) i należy mieć w portfelu 2-ga część winiet... Winiety kupione w Polsce śa niby droższe ale te kilkadziesiąt zł mnie nie zbawi a jak mam potem kupować roczna bo innej nie ma na stacji lub szukać po stacjach w drodze na chorwację to angryfire.gif

Moja droga to Gdańsk - Czechy - Austria - Słowenia - Chorwacja ..... Plitvickie jeziora i Trogir ... Split...

Winiety kupowałem do Czech - miesięczna , austri 2x po 10 dni ( uwaga podobno jak sie naklei 2 jednocześnie to są nieważne ) i do Słoweni miesięczna... na autostradach w Chorwacji dodatkowo ponad 200 zł tam i nazat wydałem..

W samej Chorwacji płacisz na bramkach - tak jak u nas musisz zabrać bilet z bramk na wjeździe i i na końcu płacisz albo kunami albo dowolna kartą płatniczą - co ciekawe nawet pinu nie trzeba podawać..

Ja zatrzymywałem się w Austii w jedną i 2-ga strone na nocleg w hotelu... Hotele

Ale wszystko załatwiałem 4 miesiące wcześniej.... a ty masz 2 tygodnie hehe.gif powodzenia

Co do zielonej karty to moje ubezpieczenie obejmowało Chorwację i nie była potrzebna - ale sprawdzałem to u agenta... tak czy owak polecam się dodatkowo ubezpieczyć na podróż... wykupić ubezpieczenie

Używałem nawigacji Noki - oczywiście po ściągnięciu dla wszystkich tych krajów... polecam bardzo dokładna i tylko 2 błedy miała ale d robne na autostradzie chciała abym zjechał i ponownie wjechał... pewnie jakies bramki kiedyś były.. bo mi się w Austri navi w Cromie skończyła a zapomniałem zabrać płyt hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja winiety kupiłem w Polsce... Winiety tu zapłaciłem zaznaczyłem od kiedy do kiedy i przyszły...

> ważne jest to gdzie się nakleja ( jest opisane ) i należy mieć w portfelu 2-ga część winiet...

> Winiety kupione w Polsce śa niby droższe ale te kilkadziesiąt zł mnie nie zbawi a jak mam

> potem kupować roczna bo innej nie ma na stacji lub szukać po stacjach w drodze na chorwację to

> Moja droga to Gdańsk - Czechy - Austria - Słowenia - Chorwacja ..... Plitvickie jeziora i Trogir

> ... Split...

> Winiety kupowałem do Czech - miesięczna , austri 2x po 10 dni ( uwaga podobno jak sie naklei 2

> jednocześnie to są nieważne ) i do Słoweni miesięczna... na autostradach w Chorwacji dodatkowo

> ponad 200 zł tam i nazat wydałem..

> W samej Chorwacji płacisz na bramkach - tak jak u nas musisz zabrać bilet z bramk na wjeździe i i

> na końcu płacisz albo kunami albo dowolna kartą płatniczą - co ciekawe nawet pinu nie trzeba

> podawać..

> Ja zatrzymywałem się w Austii w jedną i 2-ga strone na nocleg w hotelu... Hotele

> Ale wszystko załatwiałem 4 miesiące wcześniej.... a ty masz 2 tygodnie powodzenia

> Co do zielonej karty to moje ubezpieczenie obejmowało Chorwację i nie była potrzebna - ale

> sprawdzałem to u agenta... tak czy owak polecam się dodatkowo ubezpieczyć na podróż... wykupić

> ubezpieczenie

> Używałem nawigacji Noki - oczywiście po ściągnięciu dla wszystkich tych krajów... polecam bardzo

> dokładna i tylko 2 błedy miała ale d robne na autostradzie chciała abym zjechał i ponownie

Ja w tym roku jak jechałem do włoch (austria, słowacja) to kupowałem winiety na granicy, bez problemu i bez dodatkowych opłat, które pobiera PZM. W hotelu, który podaje kolega też nocowałem 4 lata temu jak wracałem z chorwacji i na parkingu stały w zdecydowanej większości samochody z polski. Hotel OK i ceny przystępne, nawet po polsku mówią ale rezerwować to najpóźniej w kwietniu, bo potem ciężko o miejsce. Do tej pory też korzystałem z map nokii ale głównie po polsce i są OK, zaczerpnięte są bodajże od Teleatlasa. Na trasy za granicę mam TomToma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadąc na wczasy na Słowację wykupiłem tylko winietę na Czechy facepalm%5B1%5D.gif przed wyjazdem sprawdzałem gdzie są płatne drogi i o Słowacji nic nie wyczytałem, przemierzyłem ten kraj z zachodu na wschód głównie po autostradach i drogach ekspresowych, całe szczęście że moja niewiedza i niewykupiona winieta nie zakończyła się spotkaniem z policial.gif

ps: już wiem co Słowacy mieli naklejone na szybach mlot.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za podpowiedzi , mam już rozeznanie co i jak , będę jechał przez Niemcy i przed Monachium na Austrię . Automapa uaktualniona , dodatkowo papierowa mapa , jeśli chodzi o Chorwację to zasuwam do Brela , do kolegi z pracy więc za hotelami się nie oglądam . No chyba , że w Austrii lub Niemcy nockę . Tylko , że mam pieska z którym nie wszędzie chcą mnie wpuścić i czasami jest problem z hotelem mimo , że niby akceptują zwierzęta . Zostaje jeszcze za ubezpieczeniem się rozglądnąć i jazda , uciekać z nad morza nad czyste i ciepłe morze . cfaniak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam z innej mańki pytanie. Za tydzień wyruszam z Warszawy do Bułgarii, okolice Burgas. Czy ktoś ma może jakąś sprawdzoną trasę przez Rumunię? Na jakie punkty i przejścia graniczne najlepiej się kierować? Nocleg planowany w Rumunii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rumunia to nie koniec świata. Miateczka wyglądają całkiem rozsądnie. Nie trzeba być twardzielem, aby tam przenocować (ja akurat na południe Polski jechałem jednym rzutem). Wracałem w zeszłym roku z Nesebyru przez Rumunię. Bukareszt, Sibiu, Cjul Napoca, Oradea. Pomiędzy odcinkami zupełnie fajnych autostrad są drogi całkiem dobrej jakości ale ... wąska droga i głupi kierowcy robią swoje. Kilka razy z duszą na ramieniu po wyczynach drogowych imbecyli. Ciągle skoncentrowany na tym aby zjechać, przepuścić i ewentualnie wyhamować. Moim zdaniem był to zły wybór. Do Bułgarii jechałem przez Serbię i jest to o wiele wygodniejsza droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bułgarii jechałem przez Serbię i jest to o wiele wygodniejsza droga.

Podobno. Ale dalej. I granica niepewna (w sensie korków). W zeszłym roku jechałem do Czarnogóry (autokarem) i się napatrzyłem na stojące samochody w kilkugodzinnych kolejkach. Więc chyba jednak Rumunia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Otrzymałem polecenie od żony przygotowania wyjazdu do Chorwacji , mam 2 tygodnie . Mam problem z

> opłatami za autostrady w Austrii i Słowacji no i sama Chorwacja , wiem , że paru kolegów było

> w tych rejonach to pewnie znają cenniki i czy są bramki ? czy jakieś inne sposoby na opłacenie

> ? a jak z zieloną kartą? trzeba coś wykupywać ? Z góry dzięki za podpowiedzi

Jeśli planujesz trasę przez Słowację i Austrię to wjedziesz też do Słowenii. Tam też potrzebujesz winiety. W Słowacji kupisz winietę na jakiejkolwiek stacji benzynowej (miesięczna) - autostrada zaczyna się dopiero w Zylinie. Wjeżdżając do Austrii kupisz winietę na byłym przejściu granicznym (nie da się zapłacić kartą). Można wybrać opcje przez Węgry. W Chorwacji masz bramki. Warto skorzystać z oddzielnej sekcji bramek samoobsługowych (płatność kartą). W tym roku się zagapiłem i prawie godzinę spędziłem w korku aby zapłacić cashem. Zielona karta jest ci niepotrzebna - chyba że przy okazji chcesz zaliczyć Mostar i Medjugorie. A Mostar wart jest odwiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobno. Ale dalej. I granica niepewna (w sensie korków). W zeszłym roku jechałem do Czarnogóry

> (autokarem) i się napatrzyłem na stojące samochody w kilkugodzinnych kolejkach. Więc chyba

> jednak Rumunia.

Zgadza się ... dalej - ale - mi to zajęło 19 godzin (przepisowa prędkość), a powrót 23. Ładniej przez Rumunię, łatwiej przez Serbię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A granica? I punkty na jakie trzeba się kierować?

Granica to kwestia szczęścia. Przejście autostradowe Horgosz czasami potrafi być zawalone samochodami. Ja byłem na nim wieczorem i nie czekałem długo - może 20 minut. Jest wersja druga Tompa - boczna droga obok autostrady. Podobno zwykle nie ma tam długich kolejek - nigdy nie sprawdzałem. Dalej masz autostradę na Belgrad, kolejny kierunek autostrada do Nisu, później już normalną drogą do granicy i do Sofii (E80) po czym kolejna autostrada do Stara Zagora i później pomalutku do Burgas. W Bułgarii lepiej wolniutko i z przepisami. Nocą milutko i spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli planujesz trasę przez Słowację i Austrię to wjedziesz też do Słowenii. Tam też potrzebujesz

> winiety. W Słowacji kupisz winietę na jakiejkolwiek stacji benzynowej (miesięczna) -

> autostrada zaczyna się dopiero w Zylinie. Wjeżdżając do Austrii kupisz winietę na byłym

> przejściu granicznym (nie da się zapłacić kartą). Można wybrać opcje przez Węgry. W Chorwacji

> masz bramki. Warto skorzystać z oddzielnej sekcji bramek samoobsługowych (płatność kartą). W

> tym roku się zagapiłem i prawie godzinę spędziłem w korku aby zapłacić cashem. Zielona karta

> jest ci niepotrzebna - chyba że przy okazji chcesz zaliczyć Mostar i Medjugorie. A Mostar wart

> jest odwiedzenia.

Dzięki za info , mailowałem z kolesiem (chorwatem) , który twierdzi ,że można jechać równoległą drogą do autostrady . Jest krótsza o 120 km , tylko kilka wiosek i spokojnie można dymać 110 - 120 km/h za wioskami , oszczędzasz kasę a czas jest taki sam . Na pewno skorzystam z rad jeszcze raz dzięki . Mam jeszcze tylko 1 pytanko jak z paliwem ? W Niemcowie spoko i ponoć w Chorwacji też dobrej jakości ,ale nie wiem czy jakby coś to omijać jakieś stacje na Słowacji czy w Słowenii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za info , mailowałem z kolesiem (chorwatem) , który twierdzi ,że można jechać równoległą

> drogą do autostrady . Jest krótsza o 120 km , tylko kilka wiosek i spokojnie można dymać 110 -

> 120 km/h za wioskami , oszczędzasz kasę a czas jest taki sam . Na pewno skorzystam z rad

> jeszcze raz dzięki . Mam jeszcze tylko 1 pytanko jak z paliwem ? W Niemcowie spoko i ponoć w

> Chorwacji też dobrej jakości ,ale nie wiem czy jakby coś to omijać jakieś stacje na Słowacji

> czy w Słowenii ?

Jesteś z Pomorza. Chcesz jechać przez Niemcy. Jakim cudem jadąc przez Niemcy chcesz wjechać w Słowację. Niby można ale podróż ci się wydłuży o jeden dzień. Wracając do stacji. Ile razy zatankowałeś w życiu paliwo złej jakości. Tankujesz na stacjach przy głównych drogach. Ryzyko trafienia na stację z wodą zerowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesteś z Pomorza. Chcesz jechać przez Niemcy. Jakim cudem jadąc przez Niemcy chcesz wjechać w

> Słowację. Niby można ale podróż ci się wydłuży o jeden dzień. Wracając do stacji. Ile razy

> zatankowałeś w życiu paliwo złej jakości. Tankujesz na stacjach przy głównych drogach. Ryzyko

> trafienia na stację z wodą zerowe.

Jestem z zachodniego pomorza , a tankuje tylko verve na "zaprzyjaźnionej" stacji, jak jestem w trasie to staram się shella . Wole nie ryzykować bo różne rzeczy słyszy się o stacjach frown.gif , może dlatego nie nalałem jeszcze paliwa z wodą a dopiero nie cały rok jak przesiadłem się na diesla . Jeśli chodzi o trasę to pomyliłem się miałem na myśli Słowenię oczywiście , Niemcy - Austria - Słowenia (Maribor) i Chorwacja. Razem 1788 km w jedną stronę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś pomoże mi odnaleźć link do miejsca gdzie kupić można olej silnikowy Amsoila w dobrej

> cenie?

Podawałem go ze 2 razy , ale jak znajdę to podam i kolejny grinser006.gif

EDIT

Proszę - AMSOIL AFL za 179+przesyłka ok.gif

PS.

Wspomnij sprzedawcy , że trafiłeś do niego z forum autokacik.pl - obiecał dać jakiś rabat - zobaczymy smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje , no to Cromisko będzie teraz wozić najważniejszą osobę w Twoim życiu a bagażnik Cromy napewno się przyda, komfort, bezpieczeństwo. Przerabiałem temat rok temu a teraz młody już kierownicę trzyma i kreci gałką od radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To w awatarze to twoje nowe?

Tak , spacerówka się mieści i 2 walizki więc wystarczy ale lipę mam z fotelikiem bo inny kąt fotelika jest w stosunku do siedziska tylnego i się fotelik buja. W pandzie, grande punto, vw touran i cromie wszystko pasowało a w bravo niestety nie leży jak powinien.

Kto kupuje fotelik najpierw niech przymierzy czy wszystko pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odbiegając od tematu... chciałbym się pochwalić córeczką przyszła nad ranem 5 sierpnia

Gratulacje

Niedawno też tam byłem smile.gif poznaję po pokoju.

Do autka 2 foteliki (nie małe) bez problemu wchodzą i do tego żona na tylnej kanapie więc miejsce jest jeszcze na jeden fotelik ......

Oj ale sie zagalopowałem mlot.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gratulacje

> Niedawno też tam byłem poznaję po pokoju.

> Do autka 2 foteliki (nie małe) bez problemu wchodzą i do tego żona na tylnej kanapie więc miejsce

> jest jeszcze na jeden fotelik ......

> Oj ale sie zagalopowałem

Dzięki smile.gif Baza pod fotelik już założona... Prawdopodobnie w środe odbiór to mała zda potem relacje jak sie Cromą jeździ wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do autka 2 foteliki (nie małe) bez problemu wchodzą i do tego żona na tylnej kanapie więc miejsce

> jest jeszcze na jeden fotelik ......

ale te 2 foteliki i żona to chyba nie na tylnej kanapie ? bo ta w cromie jest niestety mała - 2 foteliki z Isofix się mieszczą, ale pomiędzy wejdzie chyba tylko jakaś niska modelka ważąca 30 kg. W Cromie bardzo brakuje 3 osobnych foteli na wzór np Citroen Picasso, no ale nie takie były zamierzenia konstruktorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z izofixami to niemożliwe.

Zgadzam się, te mocowania umieszczone zostały z dala od drzwi więc jak zamontujesz dwa foteliki to pośrodku za wiele miejsca juz nie zostanie...

Tak swoją drogą, bo dzieciatych jest tu więcej smile.gif przy zakupie fotelika sprzedawca zaznaczył by wylączyć... boczną poduszke tylnej kanapy jeżeli nie mam zamiaru wozić dziecka na środku. W instrukcji wzmianki brak na ten temat, więc nie wiem czy miał rację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak swoją drogą, bo dzieciatych jest tu więcej przy zakupie fotelika sprzedawca zaznaczył by

> wylączyć... boczną poduszke tylnej kanapy jeżeli nie mam zamiaru wozić dziecka na środku. W

> instrukcji wzmianki brak na ten temat, więc nie wiem czy miał rację...

Tak, trzeba wyłączyć tą poduszkę bo może dziecku zrobić krzywdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadzam się, te mocowania umieszczone zostały z dala od drzwi więc jak zamontujesz dwa foteliki to

> pośrodku za wiele miejsca juz nie zostanie...

> Tak swoją drogą, bo dzieciatych jest tu więcej przy zakupie fotelika sprzedawca zaznaczył by

> wylączyć... boczną poduszke tylnej kanapy jeżeli nie mam zamiaru wozić dziecka na środku. W

> instrukcji wzmianki brak na ten temat, więc nie wiem czy miał rację...

Nie słyszałem o aucie z mozliwością wyłączenia bocznej poduszki z tyłu, własnie dlatego mocowania isofix są przesuniete ku środkowi. Natomiast umiejscowienie mocowań pasów tylnych z prawej strony w stosunku do mocowania fotelika to kompletna porażka, dodatkowo denerwuje brak mocowań isofix umoźliwijacych zamocowanie fotelika na środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Cromach które mają takie poduszki, jest wyłącznik w bagażniku.

W którym miejscu jest umiejscowiony ten wyłącznik? Jeżeli taka opcja jest przewidziana to nie bez powodu...

Chociaż ja też wychodziłem z tego samego założenia co ABM, że uchwyty zostały przesunięte ku środkowi właśnie z uwagi na boczne poduszki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, trzeba wyłączyć tą poduszkę bo może dziecku zrobić krzywdę.

A gdzie toto sie wylacza???

Zadnego guzika nie widze:) ani skobel nie wystaje:)

Mam fotelik zwykly, starszak siedzi obok mnie

Zona nabyla prawko i juz powozi lanowozem...jaki komfort...jak zostaje w domu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale te 2 foteliki i żona to chyba nie na tylnej kanapie

Nie Isofix, Recaro Young Sport nie jest on mały + baza pod fotelik dla niemowlaka ale pod względem zajętego miejsca to tyle samo zajmują, no i żona do Grycanek nie należy smile.gif

Teraz druga sprawa:

Co prawda tylnych piersiowych poduszek niemam (są tylko kurtyny), ale z wył piersiowych poduszek, to chyba są również 2 szkoły, tak samo jak z zapinaniem pasów przez ciężarne kobiety, czy zapinać, czy nie (ja jestem za zapinaniem) bo niewiem co jest gorsze uderzenie poduszki w fotelik, czy uderzenie zderzaka innego samochodu w fotelik?

Chętnie poczytam doświadczeń i opini waszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie słyszałem o aucie z mozliwością wyłączenia bocznej poduszki z tyłu

W Stilo MW mam dokładnie taki wyłącznik , natomiast w Cromie pomimo opisu w instrukcji nic takiego nie udało mi się znaleźć niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.