Skocz do zawartości

(KzAK) 50kpln na zabawkę...


Pipper

Rekomendowane odpowiedzi

> a co chcesz tym autem osiągnąć? Killowac inne fury po cichu? Czy mieć frajde z prowadzenia i emocje

> z jazdy?

po cichu killować inna pojazdy, śmigać sobie okazyjnie po torze asfaltowym, czy szuterku grinser006.gif

mają być 4 koła, zamknięta buda, napęd F/R/4x4 stały, a nie jakieś haldexowe badziewia, które załączą się w najmniej odpowiednim momencie i mnie w krajobraz wy...prowadzą zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko EVO lub STi.

EVO odrobinę szybsze, zwinniejsze ale klimat lepszy w STi... Jak się nauczysz jeździć Subarakiem to EVO jeździ już praktycznie samo zlosnik.gif

Za te pieniądze szybciej, pewniej i z większym funem nie pojedziesz.

Zabawa latem i zimą a im gorsze warunki tym więcej zabawy bananaevil.gif

Ewentualnie coś RWD jak ma być zabawnie.

FWD i fun?.... to się wzajemnie wyklucza cfaniak.gif

No chyba że Focus RS ale ten niestety nie w tym zakresie cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic tylko EVO lub STi.

tu zostało EVO, ale poniżej 7gen, bo późniejsze za tłuste wink.gif

> Za te pieniądze szybciej, pewniej i z większym funem nie pojedziesz.

> Zabawa latem i zimą a im gorsze warunki tym więcej zabawy

wiem doskonale, znam ten klimat, czas na swoje pędzidełko zlosnik.gifok.gif

> Ewentualnie coś RWD jak ma być zabawnie.

zgadza się ok.gif

> FWD i fun?.... to się wzajemnie wyklucza

nie do końca zlosnik.gif

> No chyba że Focus RS ale ten niestety nie w tym zakresie cenowym.

RS fajny jest, ale nie w tych cenach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki off-top, ale może nie do końca.....

Ten filmik jest bardzo sugestywny, ale trzeba wiedzieć jedną rzecz - Tor Kielce, na którym był on nagrywany, a szczególnie główny owal, ma bardzo śliski asfalt. W zasadzie, mając odpowiednie obuwie, można w suchy dzień ślizgać się po nim na butach. Takie slajdy na dolnym wirażu owalu robiłem w zeszły weekend swoim 110-konnym Capri (zupełnie cywilną maszyną). Nie ma się zatem co dziwić, że od kilku ładnych lat tor ten nie ma homologacji do przeprowadzania zawodów w wyścigowych mistrzostwach Polski.

A zatem latanie bokiem na tym torze, mając 300+ koni i napęd na cztery łapy zawsze będzie wyglądało widowiskowo.

Niech spróbują tak na innym torze, bądź chociaż na niedawno wyremontowanym odcinkiem "górkim" Toru Kielce, na którym asfalt jest bez porównania bardziej przyczepny.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taki off-top, ale może nie do końca.....

> Ten filmik jest bardzo sugestywny, ale trzeba wiedzieć jedną rzecz - Tor Kielce, na którym był on

> nagrywany, a szczególnie główny owal, ma bardzo śliski asfalt. W zasadzie, mając odpowiednie

> obuwie, można w suchy dzień ślizgać się po nim na butach. Takie slajdy na dolnym wirażu owalu

> robiłem w zeszły weekend swoim 110-konnym Capri (zupełnie cywilną maszyną). Nie ma się zatem

> co dziwić, że od kilku ładnych lat tor ten nie ma homologacji do przeprowadzania zawodów w

> wyścigowych mistrzostwach Polski.

> A zatem latanie bokiem na tym torze, mając 300+ koni i napęd na cztery łapy zawsze będzie wyglądało

> widowiskowo.

> Niech spróbują tak na innym torze, bądź chociaż na niedawno wyremontowanym odcinkiem "górkim" Toru

> Kielce, na którym asfalt jest bez porównania bardziej przyczepny.

> Pozdrawiam

> Bartek

Napisz do nich zażalenie hehe.gif

Latałem na Kielcach bokami na 3 biegu 4łapem bez problemu. Wszem i wobec wiadomym jest, że Kielce są bardzo śliskie a więc idealne do takich zabaw.

Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie nagrywał takiego filmiku na suchym Ułężu czy Bednarach icon_rolleyes.gif

Styl jazdy dostosować należy do warunków. Te w Kielcach są idealne do "szerokiej" i widowiskowej jazdy. 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niech spróbują tak na innym torze, bądź chociaż na niedawno wyremontowanym odcinkiem "górkim" Toru

> Kielce, na którym asfalt jest bez porównania bardziej przyczepny.

Chłopak w czerwonym EVO zrobi Ci tak na każdym torze w Polsce, zapewniam. Kwestia umiejętności.

I na marginesie - ciężko im by to było zrobić na odcinku leśnym, bo ten jeszcze nie jest skończony.

Ale koniec offtopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tu zostało EVO, ale poniżej 7gen, bo późniejsze za tłuste

> wiem doskonale, znam ten klimat, czas na swoje pędzidełko

> zgadza się

> nie do końca

> RS fajny jest, ale nie w tych cenach

Na racingforum są dwa fajne EVO które pasują do twojej ceny ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chłopak w czerwonym EVO zrobi Ci tak na każdym torze w Polsce, zapewniam. Kwestia umiejętności.

A pewnie że tak, ja tego nie kwestionuję.

> I na marginesie - ciężko im by to było zrobić na odcinku leśnym, bo ten jeszcze nie jest skończony.

A to dziwne blush.gif, bo w zeszłym roku z połowa tego odcinka była juz połozona i wyglądało na to, że została im juz tylko wierzchnia warstwa do dokończenia. Widać nawet i na to kasy nie dozbierali. Nie dziwi zatem, że tor utrzymuje się z niedzielnego bazaru a nie zawodów sportowych.

> Ale koniec offtopu.

Aye, aye....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyżby tą?

Nie, nie tą. smile.gif

Ten Capri MkIb należy do mojego kolegi Michała (Trefla). Pod maską siedzi silnik 1.3 R4 dość mocno poprzerabiany, ale ciągle z mocą poniżej 100KM. U mnie siedzi 2.3 V6.

Mojego filmiku z tegorocznego Pucharu nie ma, bo nie startowałem w zawodach. Jedynie w piątek, na treningach, udało mi się polatać po torze. Jak chcesz, mogę poszukać "mojego" filmu z zeszłego roku, ale nie ma się czym chwalić, bo słaby ze mnie ścigant. blush.gif

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.