Skocz do zawartości

(KzAK) 50kpln na zabawkę...


Pipper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 20.GIF

Mając wolne 50kpln i chęć zakupu szybkiej i zwinnej ZABAWKI na prostą i w zakrętach(szczególnie), co byście polecili?

Z założeń:

- mało upierdliwe w eksploatacji, serwis ma nie zabić ceną zlosnik.gif

- spalanie nie gra roli,

- masa do 1400kg - powyżej w zakrętach dziwnie pojazdy się prowadzą grinser006.gif

-długość do 4,5m - czyli segment B lub C podatny na mody

- raczej na pewno benzyna do 2,5-3 l raczej R z lub bez T niż V6- lżejszy przód - lepiej się prowadzi wink.gif

- napęd - dowolny, byleby sprawnie latało, nie musi bokami, musi szybko grinser006.gif

- pojazd po roku 2000, z musowych pełna elektryka, klima, najlepiej auto, wygodne kubełkowe fotele lub coś od Recaro dla danej marki ok.gif

- nie chcę nic z grupy VAG grinser006.gif

- Coś włoskiego, coś niemieckiego, coś japońskiego...

- nie będzie jeżdżone w rajdach, prędkość max nieistotna, raczej liczy się elastyczność i czas w jakim tą prędkość osiągnie wink.gif

- najlepiej jakiegoś cichego killera bez tony spojlerów, albo nawet fabrycznych dokładek wersji "usportowionych", może nawet na stali jeździć, o ile wejdzie na hamulce zlosnik.gif

- ma dawać przyjemność z jazdy po płaskim i górkach, ale równym, teren mnie nie interesuję wink.gif

Co byście polecili Szanowni Użyszkodnicy, liczę na Wasze doświadczenie w obcowaniu z pojazdami szybszymi niż seria 20.GIF

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Mając wolne 50kpln i chęć zakupu szybkiej i zwinnej ZABAWKI na prostą i w zakrętach(szczególnie),

> co byście polecili?

Buda byleby zdrowa z jakiegoś popularesa i do tego swap+dmuchanko. Np civic coupe+ 2.4 z accorda i turbawka. Całość wyjdzie Cię ok 25-30, będzie szybkie i ze smaczkiem.

> Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Mając wolne 50kpln i chęć zakupu szybkiej i zwinnej ZABAWKI na prostą i w zakrętach(szczególnie),

> co byście polecili?

> Z założeń:

> - mało upierdliwe w eksploatacji, serwis ma nie zabić ceną

> - spalanie nie gra roli,

> - masa do 1400kg - powyżej w zakrętach dziwnie pojazdy się prowadzą

> -długość do 4,5m - czyli segment B lub C podatny na mody

> - raczej na pewno benzyna do 2,5-3 l raczej R z lub bez T niż V6- lżejszy przód - lepiej się

> prowadzi

> - napęd - dowolny, byleby sprawnie latało, nie musi bokami, musi szybko

> - pojazd po roku 2000, z musowych pełna elektryka, klima, najlepiej auto, wygodne kubełkowe fotele

> lub coś od Recaro dla danej marki

> - nie chcę nic z grupy VAG

> - Coś włoskiego, coś niemieckiego, coś japońskiego...

> - nie będzie jeżdżone w rajdach, prędkość max nieistotna, raczej liczy się elastyczność i czas w

> jakim tą prędkość osiągnie

> - najlepiej jakiegoś cichego killera bez tony spojlerów, albo nawet fabrycznych dokładek wersji

> "usportowionych", może nawet na stali jeździć, o ile wejdzie na hamulce

> - ma dawać przyjemność z jazdy po płaskim i górkach, ale równym, teren mnie nie interesuję

> Co byście polecili Szanowni Użyszkodnicy, liczę na Wasze doświadczenie w obcowaniu z pojazdami

> szybszymi niż seria

> Pozdrawiam

> Szymon

http://otomoto.pl/alfa-romeo-gt-3-2-v6-salon-polska-zamiana-C29206303.html

http://otomoto.pl/alfa-romeo-brera-3-2-jts-q4-4x4-sky-view-ladna-C29235131.html

http://allegro.pl/show_item.php?item=3450984861

Ja bym coś z tego wybrał slinka.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Buda byleby zdrowa z jakiegoś popularesa i do tego swap+dmuchanko. Np civic coupe+ 2.4 z accorda i

> turbawka. Całość wyjdzie Cię ok 25-30, będzie szybkie i ze smaczkiem.

jest to pomysł, aleee.... ma być bez smaczka z zewnątrz, więc buda 3d htb, ale szukam czegoś z fabrycznym wyglądem i mocną motorownią i dobrym prowadzeniem ale z wyglądem nierzucającym się w oczy, ma jechać, a nie wyglądać 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://otomoto.pl/alfa-romeo-gt-3-2-v6-salon-polska-zamiana-C29206303.html

najlepiej mi się jeździło z wymienionej trójki wink.gif

> http://otomoto.pl/alfa-romeo-brera-3-2-jts-q4-4x4-sky-view-ladna-C29235131.html

za ciężka i za duża

> http://allegro.pl/show_item.php?item=3450984861

za duża i za ciężka, choć podoba mi się bardzo - ale jako dupowóz, a nie zabawka wink.gif

> Ja bym coś z tego wybrał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dozbieraj parę PLN.

wiesz, za te "parę PLN" zmieniam budżet i zabawki, na coś np. 55AMG w czołgowej budzie biglaugh.gif

Budżet zostaje, a zabawka rewelacyjna, choć ucieka założenie " nie rzuca się w oczy" crazy.gif

jeździ troszkę gorzej od Exige'a, ale łoi większość "prędkich" pod względem prowadzenia serduszka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> impreza/evo tylko i wylacznie, eszta samochodow bdzie tylko namiastka aut sportowych ewentualnie

> jakies starsze porsche

EVO 6 TME podobało mi się od wejścia na rynek, świetnie jeździ, w mojej opinii lepiej niż EVO 9, czy X ok.gif

Impreza też fajna, ale zawsze bardziej leżało mi Mitsu w tym zestawieniu pod względem prowadzenia swiety.gif

Prosiaka kupię po czterdziestce- jak dożyję, 911 997 z dopiskiem turbo swiety.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Mając wolne 50kpln i chęć zakupu szybkiej i zwinnej ZABAWKI na prostą i w zakrętach(szczególnie),

> co byście polecili?

Powinno w miarę jeździć jakiś tekst.

Dziwne, że MF jeszcze nie wyskoczył z lexem... Śpi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie miało robić szału tylko być niepozorne i podatne na mody ale

To widać ja źle zrozumiałem pytanie autora wątku.

Poza tym ta "podatność na mody" to kwestia umowna. Niemal każde z wymienionych tu aut jest podatne na mody. Pozostaje ustalić ile te mody mają kosztować bo np zrobienie w s14 300 bezawaryjnych koni to wbrew pozorom nie jest "luźny wydech, większy boost i jakiś FMIC". W dodatku każdy trochę inaczej definiuje najważniejsze rzeczy w aucie. Prawda jest taka, że dobre hamulce i jakiś średniej klasy gwint i dokładamy 20% do budżetu jaki mamy na auto. A gdzie reszta? Komplet porządnych opon to kolejne 2 tyś. A w sumie jeszcze nie zaczęliśmy niczego modyfikować - dopiero wymieniliśmy części eksploatacyjne na lepsze zamieniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powinno w miarę jeździć jakiś tekst.

nie powinno, a daje radę pięknie i do tego biały food.gif

> Dziwne, że MF jeszcze nie wyskoczył z lexem... Śpi?

hmm, tylko is300 z manualem i T przymocowanym jedzie swiety.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2,5T?

1.6 (100KM), 2.0 (145KM), 2.4i (170KM), 2.5 T5 (230KM), 1.6 D DRIVe (109KM), 1.6 D2 DRIVe Start/Stop (115KM), 1.6 D2 (115KM), 2.0 D4 (177KM), 2.0 D (136KM), 2.0 D3 (150KM), 2.4 D5 (180KM)

Albo polestara ok.gif

volvo+c30+polestar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zdecydowanie Meg ii Rs

no dobra, aleee jak tam z wiązkami elektrycznymi jest, bo cienkość przewodów przeraża, a owocuje to bólem portfela podobno?

na moje pytanie na francuzach o zwykłe 2,0 lub 2,0T w Megi 2 jako dupowóz nikt nie odpowiedział crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://otomoto.pl/alfa-romeo-giulietta-255km-salon-pan-navi-alu-bi-C28510406.html

nie podoba mi się grinser006.gif

miTo z 1,75Tbi bardzo chętnie, ale nie Julkę crazy.gif

> tylko brakuje paru $$$.

za tą kasę szukałbym czegoś innego wink.gif

> Osobiście czekam tylko jak ktoś kupi moje NB i jadę do tej pani....

trzymam kciuki zatem smile.gif

> P.S najlepszego

dzięki 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie miało robić szału tylko być niepozorne i podatne na mody ale

miało być niepozorne i dawać przyjemność z jazdy, szał na drodze może robić, w sensie osiągów, nie wyglądu zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1,8 192KM+kompressor?

> ale to cabrio, a cabrio, tak jak i S2000 nie podchodzi mi

> Z kabrio to tylko SL 500/600 z początku lat 90tych

no to może ten silnik w wersji htb?

toyota_corolla_t-sport_2004_02_s.jpg

225hp z kompresorem FWD

wilk w owczej skórze, chyba o coś takiego Ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie nieadekwatne do typu auta ale ile ono pali trasa/średnio/miasto

dobra, niech spali i 25l/100km nie przerazi mię to - ten parametr jest nieistotny- tu przyjmujemy zasadę FFE zgodnie z dyrektywami EU oink.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.6 (100KM), 2.0 (145KM), 2.4i (170KM), 2.5 T5 (230KM), 1.6 D DRIVe (109KM), 1.6 D2 DRIVe

2,5T reszta odpada clown.gif

> Start/Stop (115KM), 1.6 D2 (115KM), 2.0 D4 (177KM), 2.0 D (136KM), 2.0 D3 (150KM), 2.4 D5

> (180KM)

> Albo polestara

z miłą chęcią, ale kasa nie ta jeszcze na zdrową sztukę - kolor piękny serduszka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.