Skocz do zawartości

Upał, zaparkowane auto, pies...


slawekw

Rekomendowane odpowiedzi

> ... czy można wybić szybę, czy tylko wezwać Policję i czekać ?

policja i czekać

> Jakie konsekwencje grożą za samowolne wybicie szyby w celu ratowania zwierzaka ?

włamanie z kradzieżą, włamanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> policja i czekać

aż pies zdechnie... sensowne to.

można wybić...

ale niestety potem może sąd zdecydować "inaczej". ale raczej się przychylają do stanu "wyższej konieczności".

kwestia jak długo nie ma właściciela pojazdu. i czy jestes w stanie stwierdzic, czy zwierze cierpi itp itd.

ciezki i niejednoznaczny temat.

> włamanie z kradzieżą, włamanie

a nie zniszczenie mienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz byłem w takiej sytuacji (parking przy supermarkecie). Poszedłem po ochroniarza, ten zadzwonił na policje, potwierdzili, że w stanie wyższej konieczności można, osobiście rozwaliłem szybę i uratowaliśmy psiaka. Przyjechała policja, właścicielka przyszła dopiero po 30 minutach (psiak na pewno już by nie żył), coś tam się pluła, ale policjant stwierdził stan wyższej konieczności, podziękował i na dodatek poszło jakieś tam pismo do TOZ. Wszystko skończyło się dobrze ok.gif

Jeżeli jeszcze raz coś takiego zauważę, to zrobię tak jak poprzednio, czyli:

- telefon na policję z opisem sytuacji i powiadomieniem, że muszę wybić szybę.

- wybicie szyby, wyciągnięcie psiaka (jeżeli mały i da się opanować, żeby nie uciekł, jeżeli duży to po prostu wybicie szyby i dopilnowanie, żeby nie wyskoczył).

- czekanie na policję na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze wyszla na 5 min nie ma co panikowac.

Takie rzeczy to wie tylko wróżbita Maciej. wink.gif

A poważnie.

Nigdy nie wiesz od jak dawna zwierzak jest zamknięty i kiedy wróci właściciel,

dlatego IMO w takich sytuacjach reakcja musi być natychmiastowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pójdzie siedzieć za składanie fałszywych zeznań.

Widzę same mądrale, co o polskim prawie wiedzą z amerykańskich filmów zlosnik.gif

Bez obrazy, ale gadasz bzdury - takie coś trzeba udowodnić, a to jest mission impossible. Bo teraz udowodnij gościowi, że faktycznie kiedyś ktoś mu czegoś nie ukradł. Cwaniakować sobie można, ale siedzieć nie pójdzie nikt.

To samo z tą niby kradzieżą - jeśli ktoś Cię o coś oskarży na miejscu zdarzenia, dajesz się przeszukać w miejscu, gdzie rzekoma poszkodowana osoba (okradziona) nie widzi. Po rewizji ma opisać dokładnie przedmiot, który został ukradziony. Oczywistym jest, że nie będziesz miał takiego w kieszeniach i co dalej? Nic. Co najwyżej właściciel auta powie, że musiał ktoś inny mu to ukraść i nie zauważył i jest powrót do punktu wyjścia. Nikt za nic nie pójdzie siedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... czy można wybić szybę, czy tylko wezwać Policję i czekać ?

> Jakie konsekwencje grożą za samowolne wybicie szyby w celu ratowania zwierzaka ?

Na psich wystawach, które współorganizowała moja małżonka, o zgrozo takie sytuacje zdarzały się w wydaniu pożałowania godnych hodowców.

Szło wtedy wezwanie przez megafony, że jeżeli kierowca pojazdu nr rej XXXX nie zgłosi się do niego w ciągu 5 minut (czasami krócej, jeżeli pies był w wyraźnie złym stanie), to zostanie wybita szyba i skierowany wniosek do sądu z ustawy o ochronie zwierząt. Zdarzała się konieczność wybicia szyby, konsekwencji nie było. Ważne - była zawsze spora grupa świadków gotowa zaświadczyć przed sądem o przebiegu zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT: ja dzisiaj też dzwoniłem na policję, wielicką na wysokości Tesco, jezdnią w strone Centrum KRK, środkowym pasem szła spasiona baba rotfl.gif , ubrana na czarno, u góry sam stanik, wystający, wytatuowany bęben, szła środkowym pasem, auta uciekały na skrajne pasy (tam jest 3 pasy), mina niewzruszona, szła jak czołg, albo na dragach albo nie wiem... upał jej chyba zaszkodził.. spojrzenie miała obłąkane... spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OT: ja dzisiaj też dzwoniłem na policję, wielicką na wysokości Tesco, jezdnią w strone Centrum

> KRK, środkowym pasem szła spasiona baba , ubrana na czarno, u góry sam stanik, wystający,

> wytatuowany bęben, szła środkowym pasem, auta uciekały na skrajne pasy (tam jest 3 pasy), mina

> niewzruszona, szła jak czołg, albo na dragach albo nie wiem... upał jej chyba zaszkodził..

> spojrzenie miała obłąkane...

Szła na czołowe i nikt nie chciał przyjąć wyzwania, smutne grinser006.gif

Ktoś powinien się odważyć, może by wytrzeźwiała... policial.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie rzeczy to wie tylko wróżbita Maciej.

> A poważnie.

> Nigdy nie wiesz od jak dawna zwierzak jest zamknięty i kiedy wróci właściciel,

> dlatego IMO w takich sytuacjach reakcja musi być natychmiastowa.

IMO nie to nie dziecko. Obserwowac przez chwile moze poszla po chleb i zaraz wroci. Jak nie wraca to dopiero dzialac. Choc musze przyznac, ze to totlany brak wyobrazni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... czy można wybić szybę, czy tylko wezwać Policję i czekać ?

powiadomić policję, przybrać świadków (zaświadczą o sytuacji i potwierdzą, ze nie ukradłeś saszetki z rodową biżuterią...)

> Jakie konsekwencje grożą za samowolne wybicie szyby w celu ratowania zwierzaka ?

W ostatecznosci zapłacisz za szybę, ale to raczej mało prawdopodobne jeżeli faktycznie było zagrożenie dla psiaka. Każdy powołany na biegłego weterynarz przed sądem bedzie po twojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.