Skocz do zawartości

Lakierowanie motocykla a postrzeganie go przy sprzedaży


jimbo22

Rekomendowane odpowiedzi

Ano taki temat do analizy.

Mam ja sobie moto. Obecnie seryjne i dobrze doposażone, w fabrycznym kolorze.

Ale ja mam problem z tym, że jest w kolorze, którego pierdylion na ulicach. Jako, że producenci oferują żenującą ilość opcji do wyboru to imho jest konflikt interesów.

Z jednej strony - moto to zabawka, hobby i każdy je sobie przebudowuje jak chce/lubi. Czyli polakieruje na wybrany przez siebie kolor. Wlasnie to mi chodzi po głowie, coby zrobić moją SVke w jakimś wypaśnym kolorze (np. czerwony z palety AR).

Z drugiej strony - polakierowanego moto nie sprzedasz łatwo - bo jak malowany - tzn. że po dzwonie.

i boje sie ze potem bede ją sprzedawał przez rok smile.gif

Co myslicie o lakierowaniu moto pod siebie, bez powodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ano taki temat do analizy.

> Mam ja sobie moto. Obecnie seryjne i dobrze doposażone, w fabrycznym kolorze.

> Ale ja mam problem z tym, że jest w kolorze, którego pierdylion na ulicach. Jako, że producenci

> oferują żenującą ilość opcji do wyboru to imho jest konflikt interesów.

> Z jednej strony - moto to zabawka, hobby i każdy je sobie przebudowuje jak chce/lubi. Czyli

> polakieruje na wybrany przez siebie kolor. Wlasnie to mi chodzi po głowie, coby zrobić moją

> SVke w jakimś wypaśnym kolorze (np. czerwony z palety AR).

> Z drugiej strony - polakierowanego moto nie sprzedasz łatwo - bo jak malowany - tzn. że po dzwonie.

> i boje sie ze potem bede ją sprzedawał przez rok

> Co myslicie o lakierowaniu moto pod siebie, bez powodu?

A ewentualne oklejenie nie wchodzi w gę? Zawsze można ściągną przed sprzedażą chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Suzi "nie malowaną".

Na koniec tego sezonu mam jeszcze kilka spraw mechanicznych do ogarnięcia i nie wiem czy mi starczy czasu na "malowanie".

Aczkolwiek kolor mam już wybrany, zdjęć "Suzi" mam od groma. Dodatkowo przed oddaniem do piaskowania zrobię kilka. Po piaskowaniu kilka. I daje malować na "krwisty czerwony" z palety Ferrari zlosnik.gif

Motor ma mi się podobać. Skoro mam dokumentacje zdjęciowa, to musi to kolejnemu właścicielowi wystarczyć, aczkolwiek, na dzień dzisiejszy, zakładam, że jestem ostatnim właścicielem zlosnik.gif

Zrób foty i maluj jakkolwiek Ci się podoba.

80% 2oo jest już po jakimś malowaniu. Sporty na 99% plastiki, nakedy baki, tylne owiewki itd.

Maluj, tylko podaj, na jaki kolor dokładnie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie chce oklejać, wychodzi kaszana. ma być porządnie.

Zdjęcia rób.

I tak nigdy nie ma pewności, że sprzęt nie jest po dzwonie. A jeśli masz jakieś dowody, że malowanie nie było z powodu dzwonu, to tylko plus dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdjęcia rób.

> I tak nigdy nie ma pewności, że sprzęt nie jest po dzwonie. A jeśli masz jakieś dowody, że

> malowanie nie było z powodu dzwonu, to tylko plus dla Ciebie.

zdjecia jakies tam mam. robie przy byle okazji. ale wiesz... to nie jest żaden dowód, że foty nie są sprzed dzwona wink.gif

jedyne w miare wiarygodne źródło, to udzielanie się na jakims forum i sprzedanie moto potem komus z tego forum smile.gif

generalnie mnie to rybka, bo najwyzej sie z ceny opuści. do lakierowania nie jestem przekonany specjalnie, bo w nast sezonie byc moze zakupie sobie nowe moto. ale jakbym miał nie kupować, to zima idealny czas, coby zmienić kolor smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazaem problem inaczej, kupowalem sukcesywnie owiewki za powiedzmy grosze bo po sezonie. Troche trwalo ale polakierowalem i w przypadku sprzedazy po prostu zalozyl bym oryginalne, tyle, ze nie sprzedalem.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ano taki temat do analizy.

> Co myslicie o lakierowaniu moto pod siebie, bez powodu?

Jeśli masz takie obawy i w dodatku nie jesteś pewien, kiedy sprzedasz moto - nic nie rób.

Jeśli chcesz mieć to moto dłużej - maluj i nie martw się na zapas. Będzie, co ma być: jak masz sprzedać, to sprzedasz i pomalowane, bo komuś się właśnie spodoba nietuzinkowy kolor i będzie już miał zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli masz takie obawy i w dodatku nie jesteś pewien, kiedy sprzedasz moto - nic nie rób.

> Jeśli chcesz mieć to moto dłużej - maluj i nie martw się na zapas. Będzie, co ma być: jak masz

> sprzedać, to sprzedasz i pomalowane, bo komuś się właśnie spodoba nietuzinkowy kolor i będzie

> już miał zrobione.

ano. to teraz koncepcja lakierowania. nie wiem na ktore sie zdecydować wink.gif Narazie wg kolejności chyba mi się podobają odpowiednio.

1. czerwien alfa romeo (lub ferrari) - ale boje sie ze odpust wyjdzie z takim ostrym kolorem

2. Biała perła.

3. kolory z GSX-R flagowe (niebieski biały i czerwony)

4. Zielony Kawasaki (ew. malowanie Eddie Lawson)- przewrotnie, ale Suzi chyba nie zasługuje na takie barwy

5. kolory BMW M wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. czerwien alfa romeo (lub ferrari) - ale boje sie ze odpust wyjdzie z takim ostrym kolorem

> 2. Biała perła.

Ferrari czerwony metalic czy zwykła jasna czerwień ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz jakies konkretne malowanie na mysli? fotki przykladowe?:)

SUzuki robilo GIXER'a w tych barwach, pierwsze BMW K 1200 S bylo wlasnie w tych kolorach.

tu dla przykladu

http://www.google.de/search?q=bmw%20k%201200%20s%20gelb%20schwarz&bav=on.2,or.&bvm=bv.50500085,d.Yms,pv.xjs.s.en_US.ciY8R2R6XC8.O&biw=1143&bih=637&wrapid=tlif137597362940611&um=1&ie=UTF-8&hl=de&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=ArEDUtGHJsbfsgbIvYGgCQ

Nawet nie wspomne, ze do helbu bylo by jak znalazl !

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rób codziennie fotki z jakimś dziennikiem, tak aby była widoczna data wydania gazety

Taa, najlepiej, żeby był przy tym notariusz i poświadczył to odpowiednim aktem icon_rolleyes.gif

Ludzie, czy Was pogięło?

Ludzie malują, tuningują i robią różne cuda wianki ze swoim sprzętem dla siebie i własnej przyjemności. Jakoś to później sprzedają. Jak taniej, to należy to wliczyć w tą przyjemność i tyle.

Bez przesady, kupujący i tak porządnie się przyjrzy sprzętowi przed zakupem, jak mu będzie zależało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z drugiej strony - polakierowanego moto nie sprzedasz łatwo - bo jak malowany - tzn. że po dzwonie.

> i boje sie ze potem bede ją sprzedawał przez rok

> Co myslicie o lakierowaniu moto pod siebie, bez powodu?

Nie ma się co martwic na zapas. Sprzęt ma się podobać kierownikowi. Jeśli będziesz miał lakier z poza palety producenta to dolicz do ceny sprzedaży za tuning. Osobiście mam porysowany sprzęcik. Plastik nie zardzewieje. Jak będę miał natchnienie i wolne środki to zastanowię się nad oklejeniem, lub malowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co myslicie o lakierowaniu moto pod siebie, bez powodu?

rob jak ci sie podoba... ja swojego Zephyrka robie pod 100% oryginal, a kumpel swojego pocial na caffe racer'a.

Inny kupil sobie jakiegos 3letniego potwora i drugiego dnia przerobil go na maszyne do stuntu, poobijal przez sezon a jak go wystawil na poczatku wakacji to poszedl o reki w niezlych pieniadzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> SUzuki robilo GIXER'a w tych barwach, pierwsze BMW K 1200 S bylo wlasnie w tych kolorach.

> tu dla przykladu

> http://www.google.de/search?q=bmw%20k%201200%20s%20gelb%20schwarz&bav=on.2,or.&bvm=bv.50500085,d.Yms,pv.xjs.s.en_US.ciY8R2R6XC8.O&biw=1143&bih=637&wrapid=tlif137597362940611&um=1&ie=UTF-8&hl=de&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=ArEDUtGHJsbfsgbIvYGgCQ

> Nawet nie wspomne, ze do helbu bylo by jak znalazl !

ano faktycznie. ładne zestawienie. ino SVka żółta wychodziła przez prawie wszystkie swoje lata produkcji. do tego mam czarną ramę. czyli nie byłoby to całkiem oryginalne malowanie.

ale dokładnie takie kolory już sobie upatrzyłem do swojego CafeRacera jak przyjdzie mi go budować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ano faktycznie. ładne zestawienie. ino SVka żółta wychodziła przez prawie wszystkie swoje lata

> produkcji. do tego mam czarną ramę. czyli nie byłoby to całkiem oryginalne malowanie.

> ale dokładnie takie kolory już sobie upatrzyłem do swojego CafeRacera jak przyjdzie mi go budować.

Wlasnie znalazlem na ebayu przerysowana owiewke ktora zamierzam lyknac, potem druga i tak do kompletu ktory bedzie przelakierowany, wlasnie na te kolory, tyle ze inaczej niz oryginal.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.