Skocz do zawartości

KTM 1290 Super Duke vs BMW S1000RR


denus

Rekomendowane odpowiedzi

> RSSSS, zasada jest taka, ze najpierw robi sie uprawnienia, potem jazdy probne a dopiero na samym

> koncu kupuje sie maszyne.

A wiesz co mówią o zasadach prawdziwi kozacy? cfaniaczek.gifhehe.gif

Uprawnienia już mam, więc teraz mogę sobie kupować motocykle jakie mi się żywnie podobają! palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bym sie tylko zapytal, kto wstawil ten filmik ?

> Bo kto pilotowal te dwa motongi to nawet nie bede pytal.

> Jezeli tez mam byc szczery, to troche z tym KTM'em naciagane.

Nie wiem kto robil, ale zauwaz, ze KTM ma 40KM mniej od BMW. Jak na taka roznice, to radzi sobie calkiem niezle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem kto robil, ale zauwaz, ze KTM ma 40KM mniej od BMW. Jak na taka roznice, to radzi sobie

> calkiem niezle.

ja bym nie chciał lecieć z przelotową >200 km/h prawie non stop nakedem. podziwiam kolesia z KTMa na prostych smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wiesz co mówią o zasadach prawdziwi kozacy ?

Powiedzmy, ze moge sie domyslec, tyle, ze Ty nie jestes prawdziwym Kozakiem biglaugh.gif

> Uprawnienia już mam, więc teraz mogę sobie kupować motocykle jakie mi się żywnie podobają !

I bardzo dobrze, tyle, ze teraz jak widac dopiero otwieraja Ci sie oczy i zaczynasz dopuszczac do sibiie mysl o innych sprzetach.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem kto robil, ale zauwaz, ze KTM ma 40KM mniej od BMW. Jak na taka roznice, to radzi sobie calkiem niezle.

To niestety podstawowe pytanie, gdybym robil reklame Junaka, to BMW tez by przegralo.

> Tylko, ze BMW ma 40 kucy wiecej. Zrownajmy moce, to taka beemencyna dostanie lanie.

Rownajac moc bylo by ciekawe, bo decydowalo by jeszcze zawieszenie, hamulce, opony no i rider.

Dostaje lanie, bo film musial to pokazac, pytanie tylko dlaczego ?

JezdzilemRC 8 i S 1000 RR i jakos KTM do mnie nie przemowil, tylko, ze ze mnie zaden wyscigowiec.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja nie jestem to ty z tymi swoimi zasadami tym bardziej... hehe.gif

> dopuszczac do sibiie mysl o innych sprzetach.

Co nie zmienia faktu, że wiedząc o tych wszystkich maszynach i tak na pierwsze kupiłbym SS bo tak było zapisane od zawsze "w gwiazdach".

A teraz jak już mam to co chciałem, to mogę zacząć się rozglądać za innymi opcjami!

Taki KTM za 2-3 lata na pewno będzie opcją bo cóż może być lepszego na zaawansowany kryzys wieku średniego niż motocykl z oczoje... wstawkami w kolorze pomarańczowym!? serduszka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... bo cóż może być lepszego na zaawansowany kryzys wieku

średniego niż motocykl z oczoje... wstawkami w kolorze pomarańczowym!?

Czekaj podoba Ci sie KTM, czy tylko jego malowanie ? Komar czy Romet rowniez mite byc w tych barwach i bedzie bardziej niepowtarzalny.

Na kryzys wieku sredniego to raczej Rocket III biglaugh.gif Karnij sie to zrozumiesz, tylko uwazaj aby Ci z pod tylka nie odjechal biglaugh.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowca BMW jechał bardzo płynnie.

To co "wyczyniał" kierowca KTM tak troszkę "na siłę" praca ciałem.

Kilka razy widać, że "tył" mu się omsknął.

Co do całej reszty, kierowca KTM dostaje 5.

Podobnie "rzucałem się po moto", jak pierwszy raz SV jechałem, nie wiedząc, na ile mogę Sobie pozwolić ok.gif

Widać wyraźnie, że BMW bez nerwów, spokojnie, płynnie jedzie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widać wyraźnie, że BMW bez nerwów, spokojnie, płynnie jedzie

Widać wyraźnie, że kierowca BMW nie jedzie płynnie, nie ogarnia sprzęta, ma zły tor jazdy, punkty hamowania itp. Nie widać tylko, czy robi to specjalnie, czy po prostu nie potrafi.

PS Każdy kto miał okazję jeździć S1000RR wie, że żaden naked, czy supermoto nie będzie w stanie utrzymać tempa BMki na szybkim torze. I na pewno nie będzie to kwestia mocy silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widać wyraźnie, że kierowca BMW nie jedzie płynnie, nie ogarnia sprzęta, ma zły tor jazdy, punkty

> hamowania itp. Nie widać tylko, czy robi to specjalnie, czy po prostu nie potrafi.

Plynnie jedzie, jakos nie zauwazylem tego co Ty, po prostu filmik byl krecony a jego zalozeniem byla wygrana KTM'a.

Generalnie zgadzam sie ty tym co napisales.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kierowca BMW jechał bardzo płynnie.

> To co "wyczyniał" kierowca KTM tak troszkę "na siłę" praca ciałem.

> Kilka razy widać, że "tył" mu się omsknął.

> Co do całej reszty, kierowca KTM dostaje 5.

> Podobnie "rzucałem się po moto", jak pierwszy raz SV jechałem, nie wiedząc, na ile mogę Sobie

> pozwolić

> Widać wyraźnie, że BMW bez nerwów, spokojnie, płynnie jedzie

I wczesniej zaczyna zwalniac ok.gif

I tylko dla tego ktm wyprzedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zerknąłem na filmik. Nie znam toru, więc ciężko z filmiku wyciągnąć wnioski, czy szedł dobrze, czy nie, ale:

- widać na filmiku, że tylko kilka razy "dał w palnik" do końca. W tych momentach doganiał KTM-a.

- miał kilka możliwości wyprzedzić, ale wrzucał kolejny bieg przy 11k/obr. Nawet miałem wrażenie, że nie odkręcał momentami, dawał odejść konkurentowi

- na kilku zakrętach wyprzedzali innych, więc linia wejścia/wyjścia była jaka była

- BMW nie wykorzystywało pełnego toru.

Więc zgadzam się, że jazda BMW była "średnia. Aczkolwiek, płynność widać. Porównując do filmików z zawodów GP, gdzie wyraźnie widać, jak na początku trudno jest złapać rytm, nerwówkę.

Dla mnie kierownik BMW jechał jak po przysłowiowe "bułki" zlosnik.gif

Co do samego porównania, BMW ma większą moc, lepszą aerodynamikę, zawieszenie, hamulce ( opieram się na testach, nigdy ani jednym, ani drugim nie jeździłem).

Udowodniono tezę, którą postawił twórca filmiku. Takie porównania, trzeba robić, zamieniając jeźdźców, albo brać ludzi z czołówki TT na man Island zlosnik.gif To mogło by być ciekawe porównanie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównywanie tego typu sprzętów to porażka to tak jak by porównywać enduro ktm i bmw

przecież ktm dopiero od kilku lat produkuje sprzęty szosowe moim zdaniem jak na nowicjuszy i tak dobrze sobie radzą zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%.

Ale obydwoje widzimy na filmiku, jak "doskonały" jest KTM, a BMW dostaje lanie w obszarze, dla 2oo najważniejszym, a więc winkle.

Hamulce też jakieś słabe ma, skoro KTM na dohamowaniu wysuwa się na prowadzenia.

Wiele można sobie "dopisać" na temat KTM po tym filmiku, i o tym jest dyskusja ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Udowodniono tezę, którą postawił twórca filmiku. Takie porównania, trzeba robić, zamieniając

> jeźdźców, albo brać ludzi z czołówki TT na man Island To mogło by być ciekawe porównanie

jeeeeeżu ale Wy się rozwodzicie na tym co kto kogo. wszyscy kurde z 5 minut filmiku potrafią wywnioskować podium z najbliższego MotoGP smile.gif

nikt nie stawia tezy, żeby KTM był szybszy obiektywnie. gdzie tu jest jakiekolwiek porównanie? ot kierowca BMW na GoPro złapał KTMa z którym sobie jechali. wrzucający filmik, dziękuje BMW za nagranie i zadaje pytania - czy KTM to finalna wersja 1290 R? ot luźny filmik, a tu debata nt jego wiarygodności naukowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.