Skocz do zawartości

Rejestracja pojazdu a brak meldunku


bemcik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem.

Za kilka dni złożę wniosek do urzędu o wydanie "czystego" dowodu osobistego. Cały problem polega na tym że chciał bym w końcu przerejestrować posiadany samochód. Pytanie tylko czy ktoś mi wyda blachy gdy nie mam miejsca zameldowania w dowodzie? Złożyłem zapytanie w jednym z UK i dowiedziałem się że nie mając zameldowanie nie dostanę tablic + DR, ew. mając czasowe zameldowanie dostanę DR ważny tyle czasu ile meldunek. Przerabiał ktoś taki temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam problem.

> Za kilka dni złożę wniosek do urzędu o wydanie "czystego" dowodu osobistego. Cały problem polega na

> tym że chciał bym w końcu przerejestrować posiadany samochód. Pytanie tylko czy ktoś mi wyda

> blachy gdy nie mam miejsca zameldowania w dowodzie? Złożyłem zapytanie w jednym z UK i

> dowiedziałem się że nie mając zameldowanie nie dostanę tablic + DR, ew. mając czasowe

> zameldowanie dostanę DR ważny tyle czasu ile meldunek. Przerabiał ktoś taki temat?

ja jestem współwłaścicielem jednego auta a nie mam meldunku i teraz jestem w trakcie rejestrowania drugiego, papiery przyjeli, termin odbioru twardego dowodu za 3 tygodnie. W pierwszym przypadku mój ojciec kupował mi auto gdy byłem już za granicą i po jakimś roku w drodze darowizny stałem się współwłascicielem ( w dowodzie rej wmiejscu danych współwłaściciela jest moje imie i nazwisko i adres "brak"). Drugie auto kupowane bylo na ojca i na mnie (obydwaj jesteśmy na umowie kupna) i zobacze jak bedzie wyglądał dowód rej który odbieramy za 3 tygodnie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja jestem współwłaścicielem jednego auta a nie mam meldunku i teraz jestem w trakcie rejestrowania

No właśnie miałeś pkt oparcia w osobie współwłaściciela, w moim przypadku brak takiej kotwicy.

Najbardziej interesuje mnie ten zapis warunkujący ważność DR od czasu zameldowania. Moje założenie jest takie - wyrabiam czysty dowód proszę rodzinę o czasowy meldunek i idę z tym do WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie tylko czy ktoś mi wyda

> blachy gdy nie mam miejsca zameldowania w dowodzie?

DR wydaje się dla miejsca zamieszkania, nie zameldowania. W WK podajesz adres zamieszkania, ewentualnie jak trzeba jakieś zaświadczenie właściciela lokalu że tam mieszkasz na stałe i rejestrujesz samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest bardzo ciekawy, zwłaszcza w kontekście zniesienia obowiązku meldunkowego.

Z jednej strony nie wyobrażam sobie, dlaczego bezdomny(brak adresu zameldowania i brak adresu zamieszkania) nie może mieć samochodu?

Z drugiej strony:

- jakie przyjąć stawki przy ubezpieczaniu samochodu?

- gdzie wysyłać mandaty z fotoradarów?

- jaka właściwość US np. w związku z PCC?

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje założenie jest takie - wyrabiam czysty dowód proszę rodzinę o czasowy meldunek i idę z tym do WK

Najłatwiejsze do przełknięcia w WK rozwiązanie ok.gif

W Ustawie PoRD mowa jest o miejscu zamieszkania a nie zameldowania, więc rejestruje się samochód tam, gdzie się mieszka a nie jest zameldowanym na pobyt stały.

Edit: co do tego, że w przypadku zameldowania na pobyt czasowy dostaje się dowód czasowy na czas tego zameldowania to nieprawda - dostaje się normalny dowód rejestracyjny. To posiadacz pojazdu ma pilnować terminu przerejestrowania (w razie zmiany miejsca zamieszkania) pojazdu, a nie urzędnik wydając jakieś czasowe pozwolenia (zresztą trudno jest mi wyobrazić sobie wydanie czasowego dowodu na np. 5 lat...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z jednej strony nie wyobrażam sobie, dlaczego bezdomny(brak adresu zameldowania i brak adresu

> zamieszkania) nie może mieć samochodu?

Zwłaszcza ciekawie się robi, jak chce zarejestrować kampera albo przyczepę kempingową.

> Z drugiej strony:

> - jakie przyjąć stawki przy ubezpieczaniu samochodu?

Zróżnicowanie stawek w zależności od miejsca zamieszkania właściciela nie ma żadnego sensu. Bo to nie wpływa na wypadkowość. Co z tego, że ktoś mieszka w Bieszczadach, jak jest PH i jeździ po całej Polsce a najwięcej po Warszawie? Albo to nie właściciel jeździ, a jego syn/pracownik/kolega zupełnie gdzie indziej? I w drugą stronę. Mam pod blokiem takiego maluszka, co jak tylko deszczyk pokropi to dziadek wychodzi go powycierać. Czasami go przestawia na parkingu. I co z tego, że ten parking znajduje się w Warszawie?

Widać to też po rejestracjach w "drogich" ubezpieczeniowo miejscach. Na pewno niewiele z obcych rejestracji jest naprawdę przejazdem.

> - gdzie wysyłać mandaty z fotoradarów?

Dobre pytanie. Pewnie wyrzucić do kosza.

> - jaka właściwość US np. w związku z PCC?

Tu nie ma problemu. Cytat z ustawy:

Jeżeli nie można ustalić właściwości miejscowej organu podatkowego w sposób, o którym mowa w ust. 1 – właściwym organem podatkowym jest naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zróżnicowanie stawek w zależności od miejsca zamieszkania właściciela nie ma żadnego sensu.

Statystycznie ma bo 99% ludzi eksploatuje samochód "wokół komina", ludzie przeważnie jeżdżą do pracy kilka km oraz robią zakupy w tych samych okolicach.

Przykładowo ja, do pracy w jedną stronę mam 9-12km(w zależności, którą drogą jadę), zakupy robię po drodze lub w okolicach.

Fakt, że mieszkam w Łodzi a pracuję w Zgierzu, zwykle jest odwrotnie*, czasami pojadę na weekend 130km w jedną stronę, ale np. do Warszawy czy na Śląsk, jeżdżę bardzo rzadko.

Podsumowując, takie licznie stawek ma sens, to że jest ileś "słoików", nie ma znaczenia bo nie przekraczają 1% kierowców.

* Aktuariusze na pewno uwzględniają to przy wyliczaniu stawek.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam problem.

> Za kilka dni złożę wniosek do urzędu o wydanie "czystego" dowodu osobistego. Cały problem polega na

> tym że chciał bym w końcu przerejestrować posiadany samochód. Pytanie tylko czy ktoś mi wyda

> blachy gdy nie mam miejsca zameldowania w dowodzie? Złożyłem zapytanie w jednym z UK i

> dowiedziałem się że nie mając zameldowanie nie dostanę tablic + DR, ew. mając czasowe

> zameldowanie dostanę DR ważny tyle czasu ile meldunek. Przerabiał ktoś taki temat?

Tak, moj kolega przerabial, zaszly pewne zmiany od tego roku i musza Ci zarejestrowac. Musisz jedynie udowodnic gdzie mieszkac, kolega w UK pokazal umowe najmu mieszkania i na tej podstawie zarejestrowal samochod z rej tam gdzie wynajmuje mieszkanie. Oczywiscie nie bylo prosto, bo njapierw dostal blache ze nie i koniec, potem naczelnik byl juz innego zdania i bez gadania zarejestrowal ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> - jaka właściwość US np. w związku z PCC?

>

ja przy emigrowaniu do UK wyrejestrowałem się mojego urzędu skarbowego w Białymstoku i zarejestrowałem w urzędzie dla "zagraniczniaków" Warszawa Śródmieście, podać trzeba było adres zagraniczny i własnie ten adres zagraniczny wpisywany został przy niedawnym opłacaniu PCC w urzędzie w Białymstoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Temat jest bardzo ciekawy, zwłaszcza w kontekście zniesienia obowiązku meldunkowego.

> Z jednej strony nie wyobrażam sobie, dlaczego bezdomny(brak adresu zameldowania i brak adresu

> zamieszkania) nie może mieć samochodu?

Nei wiem jak z bezdomnymi, ale temat dyskutowany to rozne miejsce zamieszkania a zameldowania.

> Z drugiej strony:

> - jakie przyjąć stawki przy ubezpieczaniu samochodu?

Wiekszosc ubezpieczycieli pyta sie o adres zamieszkania, niektorzy nawet (link4) o miejsce (miasto) gdzie auto parkuje w nocy. Tkaze podaje sie miejsce zamieszkania.

> - gdzie wysyłać mandaty z fotoradarów?

adres zameldowania, tak przynajmniej dostal kolega, ktora auto ma zarejstrowane pod adresem zamieszkania

> - jaka właściwość US np. w związku z PCC?

jezeli pytasz gdzie placisz, to chyba w US obowiazuje miejsce zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ja się dopiszę .

Mieszkam z żoną w pruszkowie ale nie mam tu meldunku , mieszkanie jest nasze. Kupiłem auto i chciałbym je tu (w pruszkowie) zarejestrować. Wysłałem żonę aby złożyła wniosek o rejestrację ale pani w okienku powiedziała , że nie zarejestrują bo nie mam tu meldunku. Jakich użyć argumentów żeby mi to auto zarejestrowali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do ja się dopiszę .

> Mieszkam z żoną w pruszkowie ale nie mam tu meldunku , mieszkanie jest nasze. Kupiłem auto i

> chciałbym je tu (w pruszkowie) zarejestrować. Wysłałem żonę aby złożyła wniosek o rejestrację

> ale pani w okienku powiedziała , że nie zarejestrują bo nie mam tu meldunku. Jakich użyć

> argumentów żeby mi to auto zarejestrowali ?

Nie możesz się dla świętego spokoju zameldować na pobyt czasowy? wink.gif Jeżeli jest to Twoje mieszkanie, w Urzędzie Miasta spędzisz z 15 minut - licząc wypełnienie jednego papierka, sprawdzenie dokumentów przez panią z okienka i drukowanie potwierdzenia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do ja się dopiszę .

> Mieszkam z żoną w pruszkowie ale nie mam tu meldunku , mieszkanie jest nasze. Kupiłem auto i

> chciałbym je tu (w pruszkowie) zarejestrować. Wysłałem żonę aby złożyła wniosek o rejestrację

> ale pani w okienku powiedziała , że nie zarejestrują bo nie mam tu meldunku. Jakich użyć

> argumentów żeby mi to auto zarejestrowali ?

IMO akt notarialny powinien rozwiazac sprawe, jezeli pani nie bedzie chciala to niech na pismie wystawi uzasadnienie, ze odmawia Ci rejestracji .. ale i tak pewnie skonczy sie u kierownika/naczelnika, ktory zarejestruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO akt notarialny powinien rozwiazac sprawe, jezeli pani nie bedzie chciala to niech na pismie

> wystawi uzasadnienie, ze odmawia Ci rejestracji .. ale i tak pewnie skonczy sie u

> kierownika/naczelnika, ktory zarejestruje.

A w Polsce rachunek za wode / prad lub gaz nie jest wystarczajacym potwiedzeniem adresu zamieszkania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO akt notarialny powinien rozwiazac sprawe, jezeli pani nie bedzie chciala to niech na pismie

> wystawi uzasadnienie, ze odmawia Ci rejestracji .. ale i tak pewnie skonczy sie u

> kierownika/naczelnika, ktory zarejestruje.

Akt notarialny mam , mamy też drugie auto zarejestrowane na mnie a żona jest współwłaścicielem. Wezmę tą całą kwitologię ze sobą i spróbuję powalczyć. Myślę , że zarejestrują , tylko trzeba będzie się z nimi trochę pogryźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akt notarialny mam , mamy też drugie auto zarejestrowane na mnie a żona jest współwłaścicielem.

> Wezmę tą całą kwitologię ze sobą i spróbuję powalczyć. Myślę , że zarejestrują , tylko trzeba

> będzie się z nimi trochę pogryźć.

Jeżeli masz inne auto zarejestrowane, to nie będzie żadnego problemu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam na siebie ale nie w pruszkowskim WK.

Acha wink.gif No to dwie drogi - pierwsza z aktem notarialnym i jakimś rachunkiem + od razu napisz pismo do dyrektora WK, że w związku z artykułem... Ustawy PoRD wnosisz o zarejestrowanie pojazdu... zgodnie z miejscem zamieszkania, tj. ... i załączasz na potwierdzenie faktu zamieszkiwania pod tym adresem kopie dokumentów (aktu, rachunku, dowodu osobistego ewentualnie).

Pani z okienka na 99% nie będzie w stanie tematu przełknąć - ale wizyta u szefa WK temat powinna zamknąć.

Gdyby strasznie płakali i silnie przeżywali - zamelduj się po prostu na czas określony i problem z głowy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam problem.

> Za kilka dni złożę wniosek do urzędu o wydanie "czystego" dowodu osobistego. Cały problem polega na

> tym że chciał bym w końcu przerejestrować posiadany samochód. Pytanie tylko czy ktoś mi wyda

> blachy gdy nie mam miejsca zameldowania w dowodzie? Złożyłem zapytanie w jednym z UK i

> dowiedziałem się że nie mając zameldowanie nie dostanę tablic + DR, ew. mając czasowe

> zameldowanie dostanę DR ważny tyle czasu ile meldunek. Przerabiał ktoś taki temat?

http://forumprawne.org/postepowanie-admi...meldowania.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

> Do ja się dopiszę .

> Mieszkam z żoną w pruszkowie ale nie mam tu meldunku , mieszkanie jest nasze. Kupiłem auto i

> chciałbym je tu (w pruszkowie) zarejestrować...

Złóż w urzędzie skarbowym właściwym dla aktualnego adresu zamieszkania zgłoszenie ZAP-3 o zmianie miejsca zamieszkania na obecne. Nie zapomnij o dwóch egzemplarzach, jeden podstemplowany przez US będzie dla ciebie.

Składając wniosek o rejestrację dołączasz kopię ZAP-3 (oryginał do wglądu WK). IMO nie mają prawa ci odmówić rejestracji auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.