Skocz do zawartości

Mini test: BMW X3 - 2.0l -auto nie dla EU plebsu?


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

> Czyli dzisiaj niemiec dostaje duuuuuużo więcej kupując nową Skę niż w 61

> Porównując te 2 zdjęcie nie uważam żeby klient był teraz gorzej traktowany niz kiedyś.

wkleiłeś złe zdjęcie starego, jeśli już wrzucasz topowe nowe to wrzuć i topowe stare

1970-mercedes-benz-600-swb-brown-3.jpg

Mercedes-Benz-600-interior-626x415.jpg

Mercedes-Benz-600-speedometer-626x415.jpg

MERCEDESBENZ600-W100--2100_1.jpg

poza tym nie mówimy o ilości bajerów tylko o jakości, z topową S-klasą do czynienia nie miałem, ale z W221 w wersji ze środka cennika trochę tak, i szału nie ma, niestety zlosnik.gif No ale ja nie mam ajfona i nie podniecam się tabletami, może to ten problem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wg kolegi to kilka chińskich kabelków, które kosztują 5 zł - bez obrazy

myślę że stosunek ceny instalacji tego czegoś przez producenta do ceny jaką trzeba za to zapłacić jest zatrważający. Wielu grubasów w garniturach wygrzewa się potem na plaży pod palmami śmiejąc się z frajera który za to zapłacił hehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myślę że stosunek ceny instalacji tego czegoś przez producenta do ceny jaką trzeba za to zapłacić

> jest zatrważający. Wielu grubasów w garniturach wygrzewa się potem na plaży pod palmami

> śmiejąc się z frajera który za to zapłacił

Trochę O/T ale Ci grubasi skończą z cukrzycą i rakiem skóry - trzeba uważać na wagę i słońce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myślę że stosunek ceny instalacji tego czegoś przez producenta do ceny jaką trzeba za to zapłacić

> jest zatrważający. Wielu grubasów w garniturach wygrzewa się potem na plaży pod palmami

> śmiejąc się z frajera który za to zapłacił

Możesz się śmiać. Ale to jeden z nielicznych bajerów, który chciałbym mieć w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myślę że stosunek ceny instalacji tego czegoś przez producenta do ceny jaką trzeba za to zapłacić

> jest zatrważający. Wielu grubasów w garniturach wygrzewa się potem na plaży pod palmami

> śmiejąc się z frajera który za to zapłacił

akurat w tym segmencie to stosunek ceny wszystkiego do kosztu wytworzenia jest zatrważający:) kolor kosztuje > 10 tys PLN.

ja rozumiem, że to duże auto, ale w zwykłym segmencie C i D kosztuje 5-6 razy mniej... a nie wierzę, żeby te kolory (które są nota bene odcieniami szarości przeważnie) aż tyle kosztowały vs zwykłe auta wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> akurat w tym segmencie to stosunek ceny wszystkiego do kosztu wytworzenia jest zatrważający:)

> kolor kosztuje

> ja rozumiem, że to duże auto, ale w zwykłym segmencie C i D kosztuje 5-6 razy mniej... a nie

> wierzę, żeby te kolory (które są nota bene odcieniami szarości przeważnie) aż tyle kosztowały

> vs zwykłe auta

to jeszcze nic, znacznie większym faux pas dla producenta jest awaryjność topowych modeli względem nawet swoich własnych, prostszych modeli. Wspomniana przeze mnie W221 którą znam od nowości lawetowana była już do ASO 2 razy. IMO niedopuszczalne no.gif

To samo dotyczyło np E65 w BMW która do dziś nosi miano królowej serwisu ok.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jeszcze nic, znacznie większym faux pas dla producenta jest awaryjność topowych modeli względem

> nawet swoich własnych, prostszych modeli. Wspomniana przeze mnie W221 którą znam od nowości

> lawetowana była już do ASO 2 razy. IMO niedopuszczalne

> To samo dotyczyło np E65 w BMW która do dziś nosi miano królowej serwisu

jak omawialismy 7mki z moim mechanikiem od BMek. to mi powiedział, że moje V8 to jest miód malina i da się z nim żyć bez konfliktów.

pokazując w tym momencie na E65, które stoi pod płotem, powiedział: 'Tu, remont V8, co 100kkm".

nosz, troszkę żenua.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój znajomy miał to i poszedł z BMW na noże - były procesy i w końcu oddali mu pieniądze za

> samochód + spore odszkodowanie.

a to W221 zepsuło sie całkowicie w trakcie drogi na jeden z meczów Euro 2012 na który jej właściciel wspaniałomyślnie obiecał zawieźć swoich kilku kolegów. 4 bilety poszły w but.gif

był przeszczęśliwy hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to W221 zepsuło sie całkowicie w trakcie drogi na jeden z meczów Euro 2012 na który jej

> właściciel wspaniałomyślnie obiecał zawieźć swoich kilku kolegów. 4 bilety poszły w

> był przeszczęśliwy

To moja Laguna była jednak bardziej dla mnie przyjazna. Raz się zepsuła stojąc u mechanika. Chciał wjechać na kanał i nie odpalił. Ale w drodze nigdy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czysta statystyka. Im większy stopień skomplikowania tym większe ryzyko awarii.

Widzisz, tylko takie przykładowo W108 6,3 czy W100 zdecydowanie nie było nieskomplikowane a mimo to budowało legendę niezawodności. I naprawdę wiem co mówię - wszędzie była hydraulika i centralna pneumatyka (regulacja twardości zawieszenia, centralny zamek, domykanie klapy bagażnika, szyberdach etc.), wtrysk bezpośredni mechaniczny. To jest wręcz postrach dzisiejszego mechanika - bo auto jest skomplikowane i to w sposób mechaniczny a nie elektroniczny. A mimo to działało i działa nadal w większości przypadków. Sprowadzasz auto które stało w stanach 20 lat, odpalasz i prawie wszystko działa. Cud czy jednak jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak omawialismy 7mki z moim mechanikiem od BMek. to mi powiedział, że moje V8 to jest miód malina i

> da się z nim żyć bez konfliktów.

> pokazując w tym momencie na E65, które stoi pod płotem, powiedział: 'Tu, remont V8, co 100kkm".

> nosz, troszkę żenua.

jedyna wersja tego samochodu która się jako-tako nadaje do kupienia to 730d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to W221 zepsuło sie całkowicie w trakcie drogi na jeden z meczów Euro 2012 na który jej

> właściciel wspaniałomyślnie obiecał zawieźć swoich kilku kolegów. 4 bilety poszły w

> był przeszczęśliwy

To BMW się psuło nawet jak stało w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wkleiłeś złe zdjęcie starego, jeśli już wrzucasz topowe nowe to wrzuć i topowe stare

> poza tym nie mówimy o ilości bajerów tylko o jakości, z topową S-klasą do czynienia nie miałem, ale

> z W221 w wersji ze środka cennika trochę tak, i szału nie ma, niestety No ale ja nie mam

> ajfona i nie podniecam się tabletami, może to ten problem

Pisząc w taki sposób implikujesz, że ja się podniecam i to coś niestosownego? Piszmy na poziomie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To są legendy.

yhm, chyba właśnie został przytoczony wygrany proces użytkownika tego samochodu jako potwierdzenie tej "legendy"... ale widać nie przemawia to opinii nt auta którym pewnie nie jechałeś nawet? wyrobionej na podstawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zadaj konkretne pytanie.

jak z dzieckiem.

Quote:

ale widać nie przemawia to opinii nt auta którym pewnie nie jechałeś nawet? wyrobionej na podstawie?


upraszczając - dlaczego twierdzisz, że wieloryby nie są awaryjne? skoro są i nawet właściciele temu nie przeczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak z dzieckiem.

> Quote:

> ale widać nie przemawia to opinii nt auta którym pewnie nie jechałeś nawet? wyrobionej na

> podstawie?

> upraszczając - dlaczego twierdzisz, że wieloryby nie są awaryjne? skoro są i nawet właściciele temu

> nie przeczą?

Jechałem, jeździłem i nie stwierdziłem tego co powyżej napisano. Wystarczy? I nie stosuj dziwnej retoryki bo to nie służy dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jechałem, jeździłem i nie stwierdziłem tego co powyżej napisano. Wystarczy?

aha, czyli podczas Twojego użytkowania (tajemniczego pod względem czasu/przebiegu/silnika/wersji) nic się nie zepsuło i to świadczy że to auto jest bezawaryjne? nie mam pytań. argument pierwsza klasa... całe podforum na 7er.pl do zamknięcia smile.gif

> I nie stosuj dziwnej

> retoryki bo to nie służy dyskusji.

ja stosuje dziwną retorykę? dyskusji nie służą zazwyczaj teksty typu: wiem ale nie powiem. albo "zdziwiłbys się" bez konkretów po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aha, czyli podczas Twojego użytkowania (tajemniczego pod względem czasu/przebiegu/silnika/wersji)

> nic się nie zepsuło i to świadczy że to auto jest bezawaryjne? nie mam pytań. argument

> pierwsza klasa... całe podforum na 7er.pl do zamknięcia

> ja stosuje dziwną retorykę? dyskusji nie służą zazwyczaj teksty typu: wiem ale nie powiem. albo

> "zdziwiłbys się" bez konkretów po.

nie chce mi sie z tobą gadać cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.