Skocz do zawartości

Mini test:Legenda AK-"Der Pasnik" w wykonaniu Rudolph d red


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

[...]

> W moim passacie można zmieniać o 1 km/h

> Dźwignia do siebie + 10

> Do przodu +1

> Przycisk -1

> Jakoś tak

I dlatego mowie, ze mozeliwe ze jest to ID-10-T error z mojej strony. Sprawdze nastepnym razem001.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Manual u mnie brak, ale sumujac jednym zdaniem to tak, trafiles - najlepszy z calosci jest silnik

Byłby najlepszy, gdyby się nie trząsł przy uruchamianiu i gdyby nie wibrował podczas jazdy przy niektórych obrotach.

sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (...) 3. Pozostaje kwestia ceny vs rynku, jestes

> przyzwyczajony placic 50% wiecej i oczekiwac mniej, ja nie. Jesli VeeDub chce $15-20k wiecej

> za swoj model, to jako koient powinienes "czuc", ze dostajesz cos za to.

> Ja tego nie czuje, porownujac do Kia/Hyundai/Toyota/GM....

> 4. Nie napisalem rowniez, ze IMVHO i podkreslam IMVHO auto jest zle...[...]. To nie znaczy, ze

> jest warte $$$ - bo w moich warunkach nie jest, jesli mozesz wyjechac Made in Korea/Japan na

> ulice i miec to cos + wiecej, + wybudowac basen w domu za pozostalaosc[...]

W Polsce może się zdarzyć, że VW Passat będzie tańszy od większości konkurencji z uwagi na dość atrakcyjne sposoby finansowania.

Oferta na Passata którą mi kiedyś przedstawiono była lepsza niż konkurencyjne (Opel, Ford, Toyota) pomimo wyższej ceny katalogowej auta. A to dlatego, że mieli bardzo nisko oprocentowany promocyjny leasing. Więc nie zawsze VW jest droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mały OT - czy on był w podobnym do Ciebie wieku, czy w AU wszyscy są na Ty?

> Do mnie zwykle mówią "Sir".

Typowe US/SAzlosnik.gif... "Sir" znaczy, ze jestes bardzo staryzlosnik.gif[...] - jestes mate, matey, pal, dude, buddy, chap, fellow, Gents, etc ale nie Sir .. malo kiedy. Ja np nienawidze jak ktos mowi mi "sir" czuje sie jak po 80tcezlosnik.gif, od razu kontratatk, buddy, matey, mate...skromny.gif[...]

[...]

> Ja tak lubię nawet. Zwykle jeżdżę sam więc co najwyżej zmieniam kąt oparcia. Inne ustawienia

> zostają na stałe więc niepotrzebna mi pełna regulacja z pamięcią.

Ja wole M1, M2, ale ani to ani tamto mi nie przeszkadzaidea.gif - ot wspomnialem ...

> I tak właśnie powinno być. Bo Passat to taki europejski Camry. Ot, masowa lodówka dla firm i ludzi,

> którzy chcieli po prostu auto. Nawet mają szyld "Das auto".

Ma tez rowniez pare innych "Das"zlosnik.gif[...]

> Materiały ma niezłe - to prawda. Ale jak poszukasz to też znajdziesz oszczędności. To jest auto dla

> ludu przecież.

Jaktopanic.gif? Przeciez to pojazd dla wybrancow - na szczescie tylko niektorzy tak uwazajahahaha.gif[...]

> A w tej pozycji co jest to było niewygodnie? W niektórych autach mimo braku regulacji podłokietnik

> był dla mnie w sam raz.

Jesli ruszasz siedzeniem, i idzie przod > tyl to ci sie podlokietnik robi krotszy/dluzszyidea.gif[.,..]

Mnie nie przeszkadza, ale znam ludzi, gdzie to by zdyskwalifikowalo auto...001.gif[...]

> Ja. Ale jakbym miał manipulować tym w schowku przed pasażerem to bym się wkurzył. IMO radio w desce

> powinno połykać 5-6 płyt i już. Co to za problem wbudować zmieniarkę?

Tak bylo, jesli pamietasz ok 20 lat temu, to nawet zanim Stillo twinsa zostalo wyklepane przez fabryke001.gif[...] Roznica taka, ze nie chowal sie, ale IMVHo rozwiazanie dosc ... nietypoweconfused.gif[...]

> Ciekawe, ja tego nie zauważyłem. A chyba jesteśmy podobnych rozmiarów. Ale ja zrobiłem Passatem

> niedużo kilometrów.

Wyladowalem u chiropractor, facet sie za glowe chwycil, ja za portfelzlosnik.gif[...] Co ciekawe, to nie sa tylko moje spostrzezenia, kolega z pracy jezdzil ... oddal po 500 km i wymienil na Nissan Maxima001.gif[...]

> Kierownica jest fajna. IMO jedna z lepszych kierownic pod względem rozmiaru i kształtu.

Kierownica ma jeszcze IMVHo zalete, masz sterowanie wszystkiego, a to chyba wszystkiego, wszystko dosc logiczne.ok.gif

> W moim egzemplarzu jak ruszałem do przodu bez zwalniania go to lekko szarpał.

Z pierwszego startu nigdy, ze start/stop - pad.giffacepalm%5B1%5D.gif[...]

> Niby cichy, ale ma parę OGROMNYCH wad. O tym niżej.

IMVHO najcichszy 4 cyl Diesel jakim drive.gif[...]

> Dla Fan Boy Clubu te marki ubrań co tam masz w bagażniku to jest klasa premium. U Ciebie to po

> prostu zwykłe rzeczy ze sklepu. To jest różnica między naszymi krajami.

Ale jak widzisz nie kazdy jest to wstanie pojac, teraz sie dowiedzialem, ze cale Ak obrazilemhahaha.gif[...]

> Ale dalej miejsce zabierają. Tylko walizek Ci nie gniotą. Niestety ostatnio wszyscy tną koszty i

> tak robią. Ale czasem idą dalej. Popatrz jak ma nowa Jetta. Tak samo np. Kia Optima.

Jettat, to nawet Fan Boy Club u mnie sie smieje, ze to najgorszy VeeDud Made in Mexico. Kia, zlosnik.gif, to jedyne auto jakie do dzis spotkalem, gdzie USB nie laduje ci telefonuzlosnik.gifwink.gif[...]

> Hahaha, zagłówki bez regulacji? Dobre.

Nie znasz sie, zaraz ci lud powie, ze tak ma byc ... bo to Pasnikwink.gif[...]

> Aleeeeee...

> Właśnie. Każdy jeden TDI jakim jeździłem miał dwie ogromne wady:

> - uruchamiał się tak, że miotało karoserią

> - miał jakieś obroty (różne dla różnych modeli) przy których auto albo nieznośnie buczało, albo

> wpadało w wibracje albo hałasowało

> Tak się nie da jeździć.

Ale przeciez sam ma sz Dieselzlosnik.gif[...]\

> Wsadzenie S&S do auta które startując miota pasażerami po kabinie to najlepszy dowcip VW. To,

> że systemu nie da się na stałe wyłączyć to drugi dowcip.

> Jak inżynierowie VW o tym sobie myślą to chyba turlają się po podłodze ze śmiechu.

> IMO Quality Control nie powinna tego auta nigdy wypuścić z fabryki.

Lubie miec wybor, Diesel Benzyna, 4cyl vs 8 cyl, on vs off. To sie ze mna klocifoch.gif[...], chca to wsadzic, okay, ale dlaczego, a to dlaczegoniewiem.gif tego sie nie da OFFpad.giffacepalm%5B1%5D.gif[...]

> Teraz już wiesz dlaczego tu wszyscy sikają po nogach jak widzą diesla i jego niutonometry.

> Ale fakt jest, że auto z dołu ciągnie jakby pod maską było kilka razy więcej mocy.

Tia, - nic nie powiemshhh.gif[...]

> A jeździłeś już nowym Subaru z CVT? To pojeździj i zobaczysz co to jest fajny kickdown.

IMVHO jedna z lepszych CVT, ditto Nissan, ale jak sam odkrylem Nissan laduje pare modeli, mimo, ze zadnego sam nie klepieidea.gif[...]

> Cruise w VW i Skodach to porażka. Głupio umieszczony i wszystko działa inaczej niż gdzie indziej. A

> przecież wystarczyło kilka guzików w kierownicy. To musieli przekombinować.

Przeciez znow to pasnik, tak ma bycwink.gif[...]

> No i takie coś dostajesz w aucie za ponad 100tys. IMO hałasujące wnętrze to jest dyskwalifikacja.

ok.gif

> Bo to auto jest po prostu małe. I zaklinanie rzeczywistości nic tu nie da. Konkurencja potrafi

> oferować więcej miejsca. VW też powinien, zwłaszcza że jest to największy sedan jakiego w tej

> chwili oferuje.

Jest cholernie male z tylu, szczerze, dawno nie widzialem tak malego auto klasy Medium z tylu001.gif[...]

> To też idiotyczne. Powinien pamiętać.

> A dlaczego sam nie zamyka? Przecież to automat.

> I teraz wyobraź sobie, że paliwo kosztuje 2x tyle. Zrozumiesz dlaczego diesel w Europie to

> must-have.

Patrzac na moje warunki, Der Pasnik kosztuje dobre $10k wiecej niz GM Malibu Dieselhmm.gif

Ja nie widze w Pasnik nic co by usprawiedliwialo $10 roznicy001.gif[...]

Holden-Malibu-CDX-wide.jpg

> Nie jestem pewien, ale u nas chyba jest 100kkm limitu. Za to zaskoczenie: Fiat (w tym Jeep) oferuje

> u nas 3 lata bez limitu z możliwością przedłużenia aż do 7 lat również BEZ LIMITU km.

Renault 5 lat - no limitzlosnik.gif[...]

EU?

> U nas różnica w kosztach paliwa i tak odwróciłaby wynik porównania. ]

Porownywalny problem jest z EU autami ktore jezdza na Premium, Premium masz zazwyczaj 10-15c roznicy niz 91...

> Niestety wady te go dyskwalifikują. Kupiłbyś niewygodne auto z trzęsącym się silnikiem i

> upierdliwie rozwiązaną niemal każdą potrzebną w aucie funkcją?

Nie znasz siezlosnik.gif, przeciez to okaz idealuhahaha.gif, a moze nie?smirk.gif

> Bo ja na pewno nie.

> Przejedź się teraz jakimś benzynowym TSI. One nie mają wad diesla i auto robi dużo lepsze wrażenie.

Mam Golf 7 na ten tydzien zamowionyzlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OZI może następnym razem wybierz jakieś Audi..? To kolejna marka Made IN Germany która obrasta w

> legendę i która zmotoryzowała polską wieś Taki VW dla bogatych.

Jedno mnie ciekawi ..hmm.gif, u mnie, i znow podkresle u mnie - Audo ma o wile lepsze statystyki niz VeeDub, lepsza obsluge klienta... - jak to mozliweniewiem.gif?

Przeciez to zrobione z tych samych czesci001.gif[...]\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (...)

> Pikujesz z poziomem mocno...

id-10-tlizak.gif???

1. nie masz calkowicie poczucia humoru - jakze tu ostatnio typowelizak.gif

2. bajki, ze obrazam 100%, moze 100,000% userow tez mozna sobie wlozyclizak.gif001.gif[...]

Nazywam, rzeczy jak je widze, jest pewien odsetek , % user-ow tu, ktorzy zasluguja, zeby ich270747800-sex.gif w tyleczek, bo uwazaja, ze to co opisalem to normalna sprawa... 001.gif[...]

Chyba mam prawo do opini? confused.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

> sprowadzasz auta które mają 500 tys. a na liczniku 180. Stąd się to bierze.

Twins, pisze o swoich warunkach001.gif[...], mam przed soba quote na mulher.gif Aurion, 1h pracy to $99, dolicz 10% podatku i masz $109 za godzine pracy przy zawieszeniu.

Wymiana dwoch opon, dwoch felg, 2x arms, koszt pracy ponad $3k ... Teraz pomysl, ze tak jak na Ak niektorzy opisuja, ze wymieniaja pol auta - ktore jest warte $10,000.

Widzisz bezsens takiej operacji?hmm.gif[...]

> W moim dieslu jest 173 bo mam go od nowości i nic nie musiałem robić. Turbo

> działa, sprzęgło działa, moc jest - gdzie te awarie?

Jednemu sie uda drugiemu nie. Zobacz jak mnie sie udalo z BMWzlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Typowe US/SA... "Sir" znaczy, ze jestes bardzo stary[...] - jestes mate, matey, pal, dude, buddy,

> chap, fellow, Gents, etc ale nie Sir .. malo kiedy. Ja np nienawidze jak ktos mowi mi "sir"

> czuje sie jak po 80tce, od razu kontratatk, buddy, matey, mate...[...]

W sklepach tak. Ale w wypożyczalniach zawsze było Sir. Może zbyt poważnie wyglądałem? Bo z tego co pamiętam to jesteśmy w tym samym wieku.

hehe.gifpanic.gif

> [...]

> Ja wole M1, M2, ale ani to ani tamto mi nie przeszkadza - ot wspomnialem ...

> Ma tez rowniez pare innych "Das"[...]

> Jakto? Przeciez to pojazd dla wybrancow - na szczescie tylko niektorzy tak uwazaja[...]

Auto to tylko auto. To, że niektórzy się do aut modlą mnie nie interesuje.

hehe.gif

> Jesli ruszasz siedzeniem, i idzie przod

> Mnie nie przeszkadza, ale znam ludzi, gdzie to by zdyskwalifikowalo auto...[...]

> Tak bylo, jesli pamietasz ok 20 lat temu, to nawet zanim Stillo twinsa zostalo wyklepane przez

> fabryke[...] Roznica taka, ze nie chowal sie, ale IMVHo rozwiazanie dosc ... nietypowe[...]

> Wyladowalem u chiropractor, facet sie za glowe chwycil, ja za portfel[...] Co ciekawe, to nie sa

> tylko moje spostrzezenia, kolega z pracy jezdzil ... oddal po 500 km i wymienil na Nissan

> Maxima[...]

Może jeździłem inną wersją, bo w ogóle nie zwróciłem uwagi na fotele, więc zakładam że nie były złe.

> Kierownica ma jeszcze IMVHo zalete, masz sterowanie wszystkiego, a to chyba wszystkiego, wszystko

> dosc logiczne.

To prawda. Kierownica jest przemyślana dobrze. Chociaż ja wolałbym sterowanie tempomatem też w kierownicy.

> Z pierwszego startu nigdy, ze start/stop - [...]

> IMVHO najcichszy 4 cyl Diesel jakim [...]

> Ale jak widzisz nie kazdy jest to wstanie pojac, teraz sie dowiedzialem, ze cale Ak obrazilem[...]

W Polsce pieniądze to wciąż jeszcze temat dość drażliwy. Ludzie są zawistni, a do tego wszyscy (media, politycy) szczują jednych na drugich. Każdy chce mieć pieniądze ale jednocześnie nienawidzi tych, którzy mają ich więcej od niego.

> Jettat, to nawet Fan Boy Club u mnie sie smieje, ze to najgorszy VeeDud Made in Mexico. Kia, , to

> jedyne auto jakie do dzis spotkalem, gdzie USB nie laduje ci telefonu[...]

> Nie znasz sie, zaraz ci lud powie, ze tak ma byc ... bo to Pasnik[...]

> Ale przeciez sam ma sz Diesel[...]\

Mam diesla, ale nie trzęsie się tak mocno przy starcie a potem pracuje tak samo w każdym zakresie obrotów. Może i głośniej od tego TDI ale dźwięk nie jest natarczywy i nie ma takich przygód jak tam przy 1200rpm. Pamiętam, że jeździłem kiedyś Superbem TDI i Jettą TDI. W obu moją żonę bolała głowa. Superb przy ok. 1600-1700rpm buczał i wibrował a Jetta robiła to przy rozpędzaniu. Każdy TDI ma chyba coś nie tak, tylko każdy gdzie indziej. IMO oni mają tam jakiś problem z wibracjami z którym nie umieją sobie poradzić.

> Lubie miec wybor, Diesel Benzyna, 4cyl vs 8 cyl, on vs off. To sie ze mna kloci[...], chca to

> wsadzic, okay, ale dlaczego, a to dlaczego tego sie nie da OFF[...]

Eko-terroryzm. No i Unia wie lepiej co jest dla Ciebie dobre. hehe.gif

> Tia, - nic nie powiem[...]

> IMVHO jedna z lepszych CVT, ditto Nissan, ale jak sam odkrylem Nissan laduje pare modeli, mimo, ze

> zadnego sam nie klepie[...]

> Przeciez znow to pasnik, tak ma byc[...]

> Jest cholernie male z tylu, szczerze, dawno nie widzialem tak malego auto klasy Medium z tylu[...]

On jest mały i tyle, nie ma co udawać że jest inaczej. wink.gif

> Patrzac na moje warunki, Der Pasnik kosztuje dobre $10k wiecej niz GM Malibu Diesel

> Ja nie widze w Pasnik nic co by usprawiedliwialo $10 roznicy[...]

Teraz jak byłem na wakacjach dzwonił mój dealer że ma takiego diesla w wersji LT+ za 79000zł. Nie powiem, kusiło baaaaardzo mocno.

panic.gif

> Renault 5 lat - no limit[...]

> EU?

Chyba 3lata/100tys. km.

> Porownywalny problem jest z EU autami ktore jezdza na Premium, Premium masz zazwyczaj 10-15c

> roznicy niz 91...

> Nie znasz sie, przeciez to okaz idealu, a moze nie?

IMO nie. Zwykłe auto klasy średniej. Ani lepsze ani gorsze od konkurencji.

> Mam Golf 7 na ten tydzien zamowiony[...]

Moim zdaniem TSI miażdżą TDI w każdym porównaniu. Nie tylko dlatego, że TSI są dobre ale też dlatego, że TDI fatalne.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hyhy, trafiony-zatopiony.

> Ogólnie do testów OZIego trzeba przywyknąć,

Zgoda, dziekuje, za psychologiczny profilwink.gif, zaoszczedze $200/hok.gifwink.gif[...],

odfiltrować turbo-fobie, dieslo-fobie,

hmm.gif tTurbo fobia - sam niewiem.gif[... To raczej jest przekonanie, ze silnik naturalny wytrzyma wiecejidea.gif[...]

Diesel fobia, coz znow nie wiesz jak sie myliszhahaha.gif, wlasnie zamowilem Diesel 001.gifskromny.gif[...]

EU-fobie i chęć

> wmówienia całemu światu, że jest w błędzie,

Oczywiscie, oczywiscie, hahaha.gif, EU to jest caly swiatlizak.gif[...], przykro mi moj Forensic Psychologist, sie smieje, i sie z toba nie zgadzazlosnik.gif[...] - a siedzi obok mnie ...

a jedynie OZI wie to co dla wszystkich jest

> najlepsze.

Tak, tak - jestem nieomylny,zlosnik.gif, wzialem przyklad z Formacikawink.gif[...]

Niestety zauważam, że z miesiąca na miesiąc po odfiltrowaniu powyższych otrzymujemy

> coraz mniej przekazujących jakiekolwiek informacje treści. Trochę to smutne, ale cóż...

Smutne, zalezy jak na to patrzec ... jak zawsze zalezy od punktu siedzeniaidea.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sklepach tak. Ale w wypożyczalniach zawsze było Sir. Może zbyt poważnie wyglądałem? Bo z tego co

> pamiętam to jesteśmy w tym samym wieku.

Widocznie za powaznie wygladzaszzlosnik.gif, shorts t-shirtzlosnik.gif[...], ale u mnie szanse, ze ktos cie nazwie "Sir" sa niklezlosnik.gif, niezaleznie od garnituru... dlaej jestes "mate"zlosnik.gif[...]

> Auto to tylko auto. To, że niektórzy się do aut modlą mnie nie interesuje.

Mnie tez nie, ale jak widac, nie kazdemu to podchodzi...001.gif[...]

> Może jeździłem inną wersją, bo w ogóle nie zwróciłem uwagi na fotele, więc zakładam że nie były

> złe.

Az zobacze, co Golf jest wart ...

> To prawda. Kierownica jest przemyślana dobrze. Chociaż ja wolałbym sterowanie tempomatem też w

> kierownicy.

ditto

> W Polsce pieniądze to wciąż jeszcze temat dość drażliwy. Ludzie są zawistni, a do tego wszyscy

> (media, politycy) szczują jednych na drugich. Każdy chce mieć pieniądze ale jednocześnie

> nienawidzi tych, którzy mają ich więcej od niego.

Nie bede znow komentowal AK, bo jeszcze znow ktos pomysli cos, i bedzie mi probowal powiedziec co napisalem i co mialem na myslihahaha.gif[...]

Skomentuje inaczej...

Pamietasz post o wypozyczalni na HP?

Wiec tak oddajesz auto ...

Otwierasz auto i wrzucasz kluczyki ... to bylo ok 6am, na wsi otwieraja ok 8-9amzlosnik.gif

fvp1.jpg

93i9.jpg

Jak myslisz ile tych auto by stalo po nocy w PL, dodam, ze to sredniej wielkosci miasto - i sredniej wielkosci lotnisko - stolica regionu - populacja ok 200,000 idea.gif[...]

> Mam diesla, ale nie trzęsie się tak mocno przy starcie a potem pracuje tak samo w każdym zakresie

> obrotów. Może i głośniej od tego TDI ale dźwięk nie jest natarczywy i nie ma takich przygód

> jak tam przy 1200rpm. Pamiętam, że jeździłem kiedyś Superbem TDI i Jettą TDI. W obu moją żonę

> bolała głowa. Superb przy ok. 1600-1700rpm buczał i wibrował a Jetta robiła to przy

> rozpędzaniu. Każdy TDI ma chyba coś nie tak, tylko każdy gdzie indziej. IMO oni mają tam jakiś

> problem z wibracjami z którym nie umieją sobie poradzić.

Mam w garazu Captiva Diesel - wczoraj zrobilem 200km, dzis jakies 40km, - i widze jednak, ze cos z tymi vibracjami jest893goodvibes.gif.. GM ma opoznienie jak pad.gif, ale fakt wibracji nie ma001.gif[...]

> Eko-terroryzm. No i Unia wie lepiej co jest dla Ciebie dobre.

I nawet sie z tego posmiac nie wolnohahaha.gif, dlatego u mnie masz 5% bezrobocia, EU -11%, dlatego u mnie podatek od "spalania powietrza idzie na smietnik", dlatego DPF jest nieobowiazkowy etc etc...

> On jest mały i tyle, nie ma co udawać że jest inaczej.

> Teraz jak byłem na wakacjach dzwonił mój dealer że ma takiego diesla w wersji LT+ za 79000zł. Nie

> powiem, kusiło baaaaardzo mocno.

>

Idz i kupzlosnik.gif i mowie to powaznie, IMVHO to jest dosc dobre auto za dobra cene... U mnie problem jest taki, ze nikt nie chce kupowac 4 cyl bo miedzy V6 a 4c cyl masz - juz nie pamietam - 03.l czy 0.6l roznicy na 100km001.gif[...]

Chyba 3lata/100tys. km.

> IMO nie. Zwykłe auto klasy średniej. Ani lepsze ani gorsze od konkurencji.

I tu sie zgadzam, joystick mi nie stajezlosnik.gif[...] na widok Pasnika, tak jak tu niektorym...

> Moim zdaniem TSI miażdżą TDI w każdym porównaniu. Nie tylko dlatego, że TSI są dobre ale też

> dlatego, że TDI fatalne.

Zobacze, az sie boje na AK wyp[owiedziechahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgoda, dziekuje, za psychologiczny profil, zaoszczedze $200/h[...],

> Tak, tak - jestem nieomylny,, wzialem przyklad z Formacika[...]

Oj Aussie, Aussie... weź głęboki oddech... ziew.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Juz dawno wzialem, a ty??

To weź jeszcze raz i odpuść sobie te wycieczki. Smutno się robi jak taki sympatyczny facet tak się zachowuje.

Nie musimy się zgadzać, zresztą, gdyby nie spór to jakakolwiek dyskusja byłaby tylko głupawym poklepywaniem się po plecach, ale... nabijając się ze swoich rozmówców sprawiasz, że poziom sympatii do Ciebie regularnie spada. Niepotrzebnie. No chyba że masz jakiś w tym cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślałem, że spokojnie będzie 4 z przodu.

Przeceniasz mniezlosnik.gif[...] Jesli bym 4 zobaczyl, chyba bym wylecial z auta i tanczyl hahaha.gif[...]

> Z tego co pokazywałeś, to nawet to co nazywasz u siebie miastem, to u nas by podpadało, pod jakąs

> dojazdówke do miasta, ewentualnie wewnętrzną obwodnicę. Znaczy się: jedziesz, nawet jeśli

> jedziesz powoli.

> Ja dzisiaj miałem wynik do pracy (niecałe 4,5km ujechałem, dalej wysiadłem z auta i poszedłem

> pieszo ) 17l/100km

> Wolnossące 1.8. Tylko mi nie mów że jechałem sportowo Raz wyciągnąłem 50km/h

Urbanistyka jest inna i tyle. Dlatego, wierze, ze ci pali 17l, ale problem jest taki, ze lud nie moze uwierzyc , ze 4.0l pali w miescie 12lzlosnik.gif[...]

> Z czym się mamy zgadzać, czy też nie zgadzać?

Juz zapomnialem, nie bylo mnie pare dnizlosnik.gif[..]

> Prześledź swój wątek Ile miejsca Ci zajęło na opisywaniu co sądzisz o boskości VW itp.

To bylo nawiazanie do starych postow, sadze o boskosci obslugi klienta, etc .. - nie ma wplywu IMVHO na ocene auta, czyli jak np wygodne sa siedzenia ... idea.gif[...]

> Patrz na to tak. Czy właściciel Ferrari będzie porównywał osiągi swojego wozu do stuningowanej

> Skody? Nie. To właściciel Skody będzie się radował, że udało mu się tak podkręcic Octavię

> czy Suberba, że w zakresie jakiejś prędkości będzie szedł lepiej niż F'ka

Mozliwe - nigdy na to tak nie patrzylem ...idea.gif[...]

> Porównuje się gorszy do lepszego, a nie na odwrót.

Znow =- mozeliwe...

A Ty ciągle nawijasz o VW

> Dokładnie tak samo jest tutaj na AK na kącikach Fiata.

To juz minelo, bylo Daewoo vs Fiatzlosnik.gif[...]

Sprawdź sam jak nie wierzysz

> Przypomnę jeszcze to, że napisałeś, że EU wyrobów nikt nie kupuje. Tutaj w tym wątku to napisałeś

Powinienem byl wyjasnic i rozwinac. idea.gif[...]

Nikt EU wyrobow nie kupuje ilosciowo ... jesli popatrzysz na powiedzmy najpolularniejsze 10 marek. Rynek jest jednak rozwarstiowny, i ... w pierwsze 20tce znajdziesz ich dosc.

Podobnie jak to, ze to sie zmienia ... czy mi sie podoba czy nie, globalizacja postepuje ..idea.gif[...]\

Z reszta - tu masz najpoularniejsze 15 miejsc za zzeszly miesiac ...

Pos Model Aug % uduzalu w rynku

1 Mazda3 4,188 4.5%

2 Toyota Corolla 3,681 3.9%

3 Toyota Hilux 2,884 3.1%

4 Holden Commodore 2,809 3.0%

5 Hyundai i30 2,552 2.7%

6 Holden Cruze 2,369 2.5%

7 Toyota Camry 2,281 2.4%

8 Mazda CX-5 1,914 2.1%

9 Toyota RAV4 1,780

10 Holden Colorado 1,717

11 Hyundai ix35 1,692 1.8%

12 Ford Ranger 1,689 1.8%

13 Nissan Navara 1,488 1.6%

14 Ford Focus 1,481 1.6%

15 Mazda2 1,380 1.5%

Jesli popatrzysz, to nie ma zadnego EU auta, no chyba ze podepniemy Focus ... Made in Thailandzlosnik.gif[...]

teraz popatrz na marki ...

1 Toyota 17,758

2 Holden 10,606

3 Mazda 9,825

4 Hyundai 7,808

5 Ford 6,222

6 Mitsubishi 5,626

7 Nissan 4,765

8 Volkswagen 4,505

9 Honda 3,304

10 Subaru 2,881

11 Mercedes 2,715

12 Kia 2,531

13 Jeep 2,045

14 BMW 1,655

15 Suzuki 1,498

Teraz jesli popatrzysz na marki juz masz EU na 8, 11 i 14 pozycji.

Nie wiem czy dalej jasno pisze, ale widzisz roznice?

Z ogolem - najpopularniesze modele EU modele nie sa popularne, ale wystarczajaco duzo AMG, M RS sie sprzedaje, zeby marka dopila do pierwsze 20tkiidea.gif[...]

Wezmy Golf, udzial GTI to ok 20-25% w sprzedazy ogoluidea.gif[...] Jest jakis inny kraj, gdzie jest taki udzialniewiem.gif?

> Proszę. Twój wątek

> Jakie auto na pierwszym miejscu? Jakie na kolejnych miejscach? Kompakty? W jakich wersjach

> nadwoziowych są produkowane? Czyżby w każdej mozliwej?

Patrz wyzej

> To weź teraz ilość Golfów i dodaj do tego jego wersję sedan, która jest sprzedawana jako oddzielny

> model (Jetta). I co Ci wyjdzie?

Znow ci nie wyjdzieidea.gif, za malo...

> Jest parę różnic pomiędzy Golfem i Jettą, ale jest ich mniej niż pomiędzy wersją htb i sedan

> poprzedniej Hondy Civic

> Piszesz o wymagającym rynku AU. A z opisów wynika coś zupełnie innego. Ważne żeby było tanio A

> jak się da, to jeszcze taniej. Weźmiesz plastikowe wnętrze, jesli dealer zdejmie spodnie i

> odejmie z ceny kolejne 1k $

> Czy ja coś źle zrozumiałem?

Wazne zeby bylo tanio i dobrze - nie dotyczy marek Premium. Wezmy Renault. Z produkcja w EU, nie bylo szansz, Mazda 3, Focus, Toyota Corolla iesmiertelne $19,990 sugerowana cena detaliczna. Megane 2.0l - $25k 001.gif[...]?

kto ci to kupi oprocz zapalencow?niewiem.gif

Produkcja z Turcja i juz masz $19,990 - sprzedaz idzie ciut w gore, wrzucasz 5 lat gwarancji bez limitu km i service w stalych cenach do 100,000 km i nagle Renault z jakis marnych 800 sztuk na rok strzela do 4k rocznie ...

Wiec jest to ciut bardziej skomplikowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To weź jeszcze raz i odpuść sobie te wycieczki.

Bloody hell, Formacik - kto to napisal, ze jestem to tamto, ja? Anty to, anty tamto - wiec czuje sa to wycieczki - moje czy tego drugiego sympatycznego facetazlosnik.gif?

Smutno się robi jak taki sympatyczny facet tak się

> zachowuje.

Ditto , ditto ...

> Nie musimy się zgadzać, zresztą, gdyby nie spór to jakakolwiek dyskusja byłaby tylko głupawym

> poklepywaniem się po plecach, ale... nabijając się ze swoich rozmówców sprawiasz, że poziom

> sympatii do Ciebie regularnie spada. Niepotrzebnie. No chyba że masz jakiś w tym cel.

Mialem usmiach na ustach... do tego ostatniego zdania, teraz dalej mam .. ale troche kwasny ... bo naprawde sam niewiem.gif o co ci chodzi... confused.gif[...] Znaczy co mozesz sobie po mnie ciut latac i mam nadstawic drugi policzek? confused.gif[...] Wiesz dobrze stary ze jestem atheist zlosnik.gif[...] wiec to sie nie stanie ...

Wiec ciut wyluzuj rowniez, usmiechnij sie i jak mowisz, nalezy wziasc poparawke na moj styl pisania - koniec kropka, no hard feelings ... z mojej strony,.,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bloody hell, Formacik - kto to napisal, ze jestem to tamto, ja? Anty to, anty tamto - wiec czuje sa

> to wycieczki - moje czy tego drugiego sympatycznego faceta?

Jakie wycieczki? Zaprzeczasz tej liście "niechęci"? Jak napiszę, że lubisz europejskie auta, kochasz doładowane silniki i uwielbiasz diesle to to będzie prawda? No proszę ja Ciebie...

> Mialem usmiach na ustach... do tego ostatniego zdania, teraz dalej mam .. ale troche kwasny ... bo

> naprawde sam o co ci chodzi... [...] Znaczy co mozesz sobie po mnie ciut latac i mam

> nadstawic drugi policzek? [...] Wiesz dobrze stary ze jestem atheist [...] wiec to sie nie

> stanie ...

Występuje zatem problem komunikacyjny, albo trudno jest Ci się przyznać przed samym sobą do pewnych rzeczy. Tak jak Ty jesteś niechętny do EU/T/Diesel tak ja jestem niechętny do SUV / Pickupów dla przykładu. Różnica polega na tym, że ja się do tych fobii umiem przyznać i na pewno nie obrażę się jeśli mi powiesz, że jestem SUV-fobem. Tak - jestem SUV-fobem. Co więcej, uważam, że w ocenach tego typu samochodów nigdy nie będę obiektywny. Nie obraża mnie to, nie muszę więc nadstawiać drugiego policzka, bowiem nikt mnie takimi stwierdzeniami nie gwałci.

> Wiec ciut wyluzuj rowniez, usmiechnij sie i jak mowisz, nalezy wziasc poparawke na moj styl pisania

> - koniec kropka, no hard feelings ... z mojej strony,.,,,

Twój styl pisania znam nie od wczoraj. Ewoluuje on w IMVHO złą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (...)

> Nie bede znow komentowal AK, bo jeszcze znow ktos pomysli cos, i bedzie mi probowal powiedziec co

> napisalem i co mialem na mysli[...]

Ludzie tu mają trochę mało dystansu do siebie. Ale weź pod uwagę, że u Ciebie zaczyna się wiosna, u nas z kolei idzie jesień.

crazy.gifwink.gif

> Skomentuje inaczej...

> Pamietasz post o wypozyczalni na HP?

> Wiec tak oddajesz auto ...

> Otwierasz auto i wrzucasz kluczyki ... to bylo ok 6am, na wsi otwieraja ok 8-9am

> Jak myslisz ile tych auto by stalo po nocy w PL, dodam, ze to sredniej wielkosci miasto - i

> sredniej wielkosci lotnisko - stolica regionu - populacja ok 200,000 [...]

Na lotnisku może by i się uchował - żeby wyjechać trzeba minąć mnóstwo kamer. Ale na miejskim parkingu by zniknął pewnie natychmiast. Ale broniąc Polski - w takim np. Rzymie, Berlinie czy Paryżu też by zniknął od razu.

> Mam w garazu Captiva Diesel - wczoraj zrobilem 200km, dzis jakies 40km, - i widze jednak, ze cos z

> tymi vibracjami jest.. GM ma opoznienie jak , ale fakt wibracji nie ma[...]

Właśnie. Może jest lag, może nie jest tak cicho na wyższych obrotach ale komfort i tak wyższy.

Ale, ale... Kupiłeś C®aptivę? Czy rental? Test zrób.

smile.gif

> I nawet sie z tego posmiac nie wolno, dlatego u mnie masz 5% bezrobocia, EU -11%, dlatego u mnie

> podatek od "spalania powietrza idzie na smietnik", dlatego DPF jest nieobowiazkowy etc etc...

Akurat do DPFa nie mam zastrzeżeń. Już pomijając ekologię, auto nie puszcza czarnych bąków przy przyspieszaniu, które IMO wyglądają okropnie.

> Idz i kup i mowie to powaznie, IMVHO to jest dosc dobre auto za dobra cene... U mnie problem jest

> taki, ze nikt nie chce kupowac 4 cyl bo miedzy V6 a 4c cyl masz - juz nie pamietam - 03.l czy

> 0.6l roznicy na 100km[...]

Kupiłbym, ale teraz uparłem się na SUVa. To jedyny powód, bo gdyby nie to, już bym nim jeździł.

food.gif

> I tu sie zgadzam, joystick mi nie staje[...] na widok Pasnika, tak jak tu niektorym...

> Zobacze, az sie boje na AK wyp[owiedziec

Pisz, pisz. Może trochę mniej o Polakach a więcej o samochodach i będą Cię bardziej lubili.

hehe.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tTurbo fobia - sam [... To raczej jest przekonanie, ze silnik naturalny wytrzyma wiecej[...]

Ja już zgłupiałem doszczętnie spineyes.gif To w końcu jak to jest u Was/Ciebie (nie wiem czy to tylko twój pogląd OZI czy większości AU citizenów)? Macie kasę an potężne V8 i paliwo do nich i to jest ok i chwalicie. A jak przychodzi do silnika turbo to zaczynają się jakieś argumenty o TRWAŁOŚCI? Na ILE LAT kupujesz auto? Jeżeli na okres gwarancji to o czym w ogóle jest ta dyskusja? To nonsens. Idziesz i bierzesz to czym ci się fajniej jeździ. Jak ci zależy na spalaniu i będzisz spokojnie jeździł to turbo jest dla ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co wy z tymi loganami?? - jezdzilem po DE sporo w czasie, kiedy polskie media trabily o tym

> spektakularnym sukcesie Dacii w DE. I co? Loganow tyle bylo widac, co... trabantow

Ja też miałem okazję śmignąć przez D w momencie kiedy było głośno o loganach. Tyle ile tego zobaczyłem w przeciągu 10 dni to potem w PL przez cały rok nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"[...]J, KR, robi i projektuje rzeczy porzadnie .... czyli odwraca wszystko jak nalezy... wlaczajac manual po prawej stronie skrzyni a nie po lewej[...]"

Nie wiem czy ktos to napisal ale jesli nie to ja Cie zaskocze- odwrócili Ci manual smile.gif W vw zmiana manualna jest na zewnetrzna strone wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.