Skocz do zawartości

drobne poprawki lakiernicze, polerowanie


Arturo_147

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odchodził mi troche lakier na rantach, postanowiłem to zedrzeć i pomalować, malnąłem farbą w sprayu 3razy, potem klarem 2 razy, przetarłem papierem wodnym p 500, potem pastą tempo ale za nic nie moge tego dopolerować zeby błyszczało tylko widać mat i rysy na lakierze..;/

co na to poradzić, malnąc jeszcze raz klarem? jaki papier, jaka pasta? wyjechałem tak 1,5 cm na błotnik i chciałbym to troche zniwelowac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolor czarny..;] chyba zbytnio juz to zdarłem i bede musiał poprawić..;/ czyli takie papiery a

> potem jaka pasta? tylko budżetowa, amatorska, tak za 20zł bedzie cos?

polecę Menzernę IP 2000 i średnio twardy pad ok.gif

w razie czego zapraszam na priv 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, odchodził mi troche lakier na rantach, postanowiłem to zedrzeć i pomalować, malnąłem farbą w

> sprayu 3razy, potem klarem 2 razy, przetarłem papierem wodnym p 500, potem pastą tempo ale za

> nic nie moge tego dopolerować zeby błyszczało tylko widać mat i rysy na lakierze..;/

> co na to poradzić, malnąc jeszcze raz klarem? jaki papier, jaka pasta? wyjechałem tak 1,5 cm na

> błotnik i chciałbym to troche zniwelowac..

lakier bezbarwny potraktowales papierem 500? i jeszcze sie dziwisz, ze nie mozesz tego wyciagnac tempem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podzieliłes sie dużą wiedzą pisząc to samo co ja ze znakiem zapytania...

Tempem nie wyciągniesz papierka 500 nie pamiętam dokładnie ale Menzerna 500 czyli ta najbardziej ''cięta'' wyciąga z gradacji koło 1500.

Pomaluj jeszcze raz pobaw się papierkami od 2000 potem 2500 i dopiero maszynowo liźnij ręcznie nie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolor czarny..;] chyba zbytnio juz to zdarłem i bede musiał poprawić..;/ czyli takie papiery a

> potem jaka pasta? tylko budżetowa, amatorska, tak za 20zł bedzie cos?

taka tempo usuniesz zmatowienia po papierze 2000 czy 2500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tempem nie wyciągniesz papierka 500 nie pamiętam dokładnie ale Menzerna 500 czyli ta najbardziej

> ''cięta'' wyciąga z gradacji koło 1500.

Dobra, to będę wredna jędza i napiszę, FG500 nie wyciąga, tylko lekko poleruje i wypełnia więcej wink.gif

IP2000 zdecydowanie lepiej usuwa rysy, delikatnie na średnim padzie i robota zrobiona należycie ok.gif

> Pomaluj jeszcze raz pobaw się papierkami od 2000 potem 2500 i dopiero maszynowo liźnij ręcznie nie

> poradzisz.

Jak masz dojście to papierkiem 3000 zakończyć pracę i machać mechanicznie IP2000 - lusterko będzie zacne smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twardy pad i FG500 fakt że porobiły się delikatne hologramy ale dlatego że niczym więcej nie było

> robione

Ale czekaj, to po inspekcji efekt, czy po polerowaniu od razu? wink.gif

IP2000 po inspekcji bez hologramów ok.gif

Ale różnica piękna wychodzi po pracy claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

A teraz inna sytuacja: jaka jest dobra pasta do usuniecia małych rysek, głównie od mycia? Lakier to czarny pastelowy, ma 3 lata. Nie chodzi mi o jakieś ,,ostre tarcie" tylko lekką ręczną polerke aby troche to zniwelować, co wiekszego zostanie to trudno ale nie chce mocno ścierać ani nic zniszczyć. Jest jakas dobra pasta za ok 50zl.

Również Menzerna? 2000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEMPO to zło - zrobi wiecej zlego niz dobrego

Budżetowa 1-step to Megs UC (Meguiar's Ultimate Compound) + aplikator tri-color do tego np "german".

Poczytaj na http://forum.kosmetykaaut.pl/ i dowiesz sie wszystkiego...

Ale jeśli to jest bmw/vw/audi ktore maja twarde lakiery to recznie sie zamachasz na smierć. Tylko maszynowo. Ale to dlugi temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A teraz inna sytuacja: jaka jest dobra pasta do usuniecia małych rysek, głównie od mycia? Lakier to

> czarny pastelowy, ma 3 lata. Nie chodzi mi o jakieś ,,ostre tarcie" tylko lekką ręczną polerke

> aby troche to zniwelować, co wiekszego zostanie to trudno ale nie chce mocno ścierać ani nic

> zniszczyć. Jest jakas dobra pasta za ok 50zl.

> Również Menzerna? 2000?

Delikatne ryski na miękkim lakierze możesz potraktować Meguair's SwirlX, do mocniejszego cięcia nada się Ultimate Compund.

Natomiast jeśli masz już Menzernę 2000 to także spełni swoją rolę przy pracy ręcznej.

W każdym przypadku jak już kolega wcześniej wspomniał pomocny będzie aplikator Tri-Color (z jednej strony miękki z drugiej twardy do polerowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co na srebrny (metallic + klar) lakier, który wydaje się nie mieć rys, ale jest po prostu trochę

> matowy? Ma 11 lat, ryski są drobne, ale gorsze jest to zmatowienie.

Ręcznie?

Zestaw Ultimate Compound + twardy aplikator i go wyprowadzisz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.