Skocz do zawartości

felgi przelotowe i bezprzelotowe


Lewy20bis

Rekomendowane odpowiedzi

W Poznaniu wyważenie nieprzelotowych jest w tej samej cenie co wyważanie przelotowych, problemem jest ilość miejsc gdzie można dokonać wyważenia, małe prywatne serwisy nie mają odpowiednich mocowań i nie wyważą.

Pozostają duże serwisy oponiarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Poznaniu wyważenie nieprzelotowych jest w tej samej cenie co wyważanie przelotowych, problemem

> jest ilość miejsc gdzie można dokonać wyważenia, małe prywatne serwisy nie mają odpowiednich

> mocowań i nie wyważą.

> Pozostają duże serwisy oponiarskie.

Czy duze, z zalozenia, ze sa duze nie biora wiecej, bo z reguly tak jest, ze Pan Mietek sporo taniej robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dodatkowo powiem Ci ze nie kupuj tyl nieprzelotowych, bedziesz mial problemy zeby znalezc kogos kto

> Ci to w madrych pieniadzach i starannie wywazy..

Nie przesadzaj.Ja za zmianę opon ze stalówek na alusy +wentyle+wyważanie dałem niecałe 100PLN.

Coraz więcej "gumolepów" posiada przystawkę wyważarki do felg nieprzelotowych.

Zaletą nieprzelotowych jest to,że nikt dekielka nie zaj...e grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy duze, z zalozenia, ze sa duze nie biora wiecej, bo z reguly tak jest, ze Pan Mietek sporo

> taniej robi?

Generalnie duże serwisy są droższe od małych, bardziej nastawione na floty, ale cenę przelotowych i nieprzelotowych maja taka samą. Przynajmniej te w PZ.

Swoje zimówki na nieprzelotowych felgach zakładałem i wyważałem ostatnio 2 lata temu, płaciłem coś ponad stówkę za 4 szt, chyba 120 to było. Montaż opon, wyważanie, ciężarki klejone, montaż kół na auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dodatkowo powiem Ci ze nie kupuj tyl nieprzelotowych, bedziesz mial problemy zeby znalezc kogos kto

> Ci to w madrych pieniadzach i starannie wywazy..

Bzdoora, Panie. Miałem w Pikusiu na zimę oryginalne citroenowskie alusy, które bez problemów wyważali mi na Chodeckiej (Wad-Pol). I za taką samą kasę jak felgi przelotowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja zdania nie zmienie i polecal nie bede...

Święta racja. W promieniu 100km jeden warsztat z przystawką do wyważania takich felg, a jak się sąsiad dowiedział ile chcą za wyważenie kompletu, to pojechał do ślusarza, żeby mu dziury wytoczył. Wyszło niewiele drożej. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Święta racja. W promieniu 100km jeden warsztat z przystawką do wyważania takich felg, a jak się

Nie lepiej wyważyć proszkowo?

Koszt niewielki.

Koło jest stale wyważone.

Nie ma jakichkolwiek odważników na obręczy.

Nie ma potrzeby używania przystawek do wyważarki.

hmm.gif

Jedyny minus.

Bez odpowiedniego urządzenia trzeba zdjąć oponę z felgi żeby nasypać proszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie lepiej wyważyć proszkowo?

> Koszt niewielki.

> Koło jest stale wyważone.

> Nie ma jakichkolwiek odważników na obręczy.

> Nie ma potrzeby używania przystawek do wyważarki.

> Jedyny minus.

> Bez odpowiedniego urządzenia trzeba zdjąć oponę z felgi żeby nasypać proszek.

pierwsze słysze wyważaniu proszkowym kół. Napisz na czym to polega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pierwsze słysze wyważaniu proszkowym kół. Napisz na czym to polega

Jest taki specjalny proszek do wyważania, który wsypuje się do opony.

Proszek nie powoduje jakiejkolwiek degradacji opony lub felgi.

Nie przykleja się, nie hałasuje i nie stuka. Ustrojstwo podobne do proszku do prania.

Wsypuje się odpowiednią ilość miarek

(jest tabela od tego) do opony lub aplikuje przez wentyl specjalnym urządzeniem.

W trakcie jazdy proszek "ustawia się" w odpowiednim miejscu w oponie a gdy się zatrzymasz opada.

Czy się sprawdza? Sprawdza sam testowałem ale trzeba wsypać dokładnie odpowiednią ilość proszku. Jak ktoś chce zaoszczędzić parę złotych i zarobić więcej na wyważaniu to później efekt może być słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tego przypadkiem nie stosuje się głównie w ciężarówkach?

Dokładnie. Na ostatnim szkoleniu w TipTopolu mówili, że nie mają nawet tabeli z zawartością proszku do osobówek, a ta firma chyba jako pierwsza wypuściła specyfik na rynek. Obstawiam, że sprawdza się to w ciężarówkach, quadach, terenówkach, bo tam koła kręcą się wolniej niż w osobówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sam testowałem ale trzeba wsypać dokładnie odpowiednią ilość proszku.

> Fascynujące! To pochwal się panie mądralo, jaki to proszek wsypywałeś, jakiej wielkości koło,

> ile tego proszku wsypałeś i którędy?

panie mądralo?? hehe.gif

Zrobiłem dziurę w oponie nasypałem proszku a później zakleiłem sznurem sciana.gif

W tej chwili mam wsypany m&r

1/4 dołączonej podziałki

195/50R15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> panie mądralo??

> Zrobiłem dziurę w oponie nasypałem proszku a później zakleiłem sznurem

> W tej chwili mam wsypany m&r

> 1/4 dołączonej podziałki

> 195/50R15

Przepraszam za mądralę, wynikał z nawyku bardziej niż złośliwości. 20.GIF

Jeżeli chodzi o same granulki, to w necie są tylko opracowania reklamowe producentów specyfiku i tak naprawdę nie ma niczego konkretnego. Nie mam laboratorium i nie jestem w stanie stwierdzić, czy to fakty, czy bzdury.

Mam jednak wyważarkę. Mogę podać wyniki swoich doświadczeń. Wyważarka z kołem niewyważonym, zaopatrzonym tylko w granulki nie wykazuje jakichkolwiek mierzalnych powtórzeń. Każde wyważenie, jedno za drugim wykazuje niewyważenie, za każdym razem w innym miejscu i o innej wartości. Koło wyważone, zaopatrzone w granulki również wykazuje niewyważenie. Miejsca niewyważenia jak i wartości przy każdym kręceniu były tak samo przypadkowe. I nie chodzi o to czy granulek było tyle ile trzeba, bo próbowałem z różnymi wartościami i nie miało to większego znaczenia. I między innymi dlatego nie będę proponował do osobówki granulek, bo jak klient zażyczy sobie, żeby wyważyć w ten sposób zaopatrzone koło, to wyjdzie śmiech na sali. I po interesie. Wolę wierzyć, że granulki są od tego by tłumić drgania, a nie do wyważania. Osobiście nie polecam i nie będę stosował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepraszam za mądralę, wynikał z nawyku bardziej niż złośliwości.

20.GIF spoko

> Jeżeli chodzi o same granulki, to w necie są tylko opracowania reklamowe producentów specyfiku.:

> tak naprawdę nie ma niczego konkretnego.

Masz całkowitą rację i nie zamierzam się sprzeczać ok.gif

Oczywiście brak drgań nie musi oznaczać że koło jest wyważone.

Ja nie próbowałem testować tego wynalazku na wyważarce, bo mam wolnoobrotowa i pewnie nic bym nie osiągnął testując, ale ciesze się że to zrobiłeś. ok.gif

zawsze człowiek mądrzejszy ok.gif20.GIF20.GIF

Co do cen za wyważenie z przystawką.

Biorąc pod uwagę cenę tej przystawki i ilość felg nieprzelotowych ta usługa musi kosztować.

Robienie tego tanio psuje i tak dość mocno zniszczony rynek tego typu usług ale jak ktoś chce to może i wymieniać gratis niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.