Skocz do zawartości

Odkręcenie awaryjne śrub zebezpieczających koła


tomx1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może ktoś poratuje jak nieinwazyjnie odkręcić śruby zabezpieczające typu McGard (wyfrezowany taki jakby kwiatuszek na łbie)? Zapodziała mi sie gdzieś nasadka a zima sie zbliża. Widziałem jakieś specjalne nasadki z lewym gwintem na ebay ale to już koszt jest. Ma ktos może inny pomysł na okręcenie tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Może ktoś poratuje jak nieinwazyjnie odkręcić śruby zabezpieczające typu McGard (wyfrezowany taki

> jakby kwiatuszek na łbie)? Zapodziała mi sie gdzieś nasadka a zima sie zbliża. Widziałem

> jakieś specjalne nasadki z lewym gwintem na ebay ale to już koszt jest. Ma ktos może inny

> pomysł na okręcenie tego?

Przechodziłem to ok miesiąc temu,ja nabiłem na śruby klucz nasadowy(taki z wieloma ząbkami) odpowiednio mniejszy i jakoś dało rade.Śruby oczywiście na złom ale nie zależało mi na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Może ktoś poratuje jak nieinwazyjnie odkręcić śruby zabezpieczające typu McGard (wyfrezowany taki

> jakby kwiatuszek na łbie)? Zapodziała mi sie gdzieś nasadka a zima sie zbliża. Widziałem

> jakieś specjalne nasadki z lewym gwintem na ebay ale to już koszt jest. Ma ktos może inny

> pomysł na okręcenie tego?

w większości wulkanizacji odkręcą - kup najpierw nowe śruby i jedź na odkręcenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Może ktoś poratuje jak nieinwazyjnie odkręcić śruby zabezpieczające typu McGard (wyfrezowany taki

> jakby kwiatuszek na łbie)? Zapodziała mi sie gdzieś nasadka a zima sie zbliża. Widziałem

> jakieś specjalne nasadki z lewym gwintem na ebay ale to już koszt jest. Ma ktos może inny

> pomysł na okręcenie tego?

Niektórzy oponiarze mają takie nasadki do odkręcania "zabezpieczających" śrub/nakrętek

http://allegro.pl/nasadka-uniwersalna-igielkowa-3-8-cala-8-21-mm-i3509934376.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niektórzy oponiarze mają takie nasadki do odkręcania "zabezpieczających" śrub/nakrętek

> http://allegro.pl/nasadka-uniwersalna-igielkowa-3-8-cala-8-21-mm-i3509934376.html

mamy taka, ale zawyczaj spawarka, ew majzel i mlotek i zawsze dziala zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Może ktoś poratuje jak nieinwazyjnie odkręcić śruby zabezpieczające typu McGard (wyfrezowany taki

> jakby kwiatuszek na łbie)? Zapodziała mi sie gdzieś nasadka a zima sie zbliża. Widziałem

> jakieś specjalne nasadki z lewym gwintem na ebay ale to już koszt jest. Ma ktos może inny

> pomysł na okręcenie tego?

Dwa dni temu odkręcałem zupełnie okragłę z zewnątrz. Nabiłem na chama nasadkę sześciokątną 19mm i poszło. Jednak na łożyska to zbyt dobrze raczej nie wpłynęło. Najbardziej bezpiecznie będzie albo specjalnym do tego celu kluczem, albo spawanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem okragle z zewnatrz (gladkie) i wewnatrz kilkanascie takich malych rowkow. Byly proby nabijania nakretek, frezowania kluczy gwiazdek wbijanych do srodka sruby (w efekcie czego w koncu zjechaly sie te rowki), wiercenia w srubie i wkrecania nastepnej na lewy gwint - jedna sruba sie odkrecila a nastepna urwala sie a zabezpieczajaca ani drgnela), nacinanie i walenie mlotkiem. W koncu zostala mi ostatnia sruba na ktora nie dzialal zaden sposob i puscila dopiero po przyspawaniu do niej nakretki i odkreceniu kluczem i taki sposob od razu polecam chyba ze masz jakies super felgi gdzie jest maly otwor i boisz sie uszkodzic felge ale jezeli nie to jest to najszybszy sposob jezeli nie puszcza po nabijaniu nakretek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mialem okragle z zewnatrz (gladkie) i wewnatrz kilkanascie takich malych rowkow. Byly proby

> nabijania nakretek, frezowania kluczy gwiazdek wbijanych do srodka sruby (w efekcie czego w

> koncu zjechaly sie te rowki), wiercenia w srubie i wkrecania nastepnej na lewy gwint - jedna

> sruba sie odkrecila a nastepna urwala sie a zabezpieczajaca ani drgnela), nacinanie i walenie

> mlotkiem. W koncu zostala mi ostatnia sruba na ktora nie dzialal zaden sposob i puscila

> dopiero po przyspawaniu do niej nakretki i odkreceniu kluczem i taki sposob od razu polecam

> chyba ze masz jakies super felgi gdzie jest maly otwor i boisz sie uszkodzic felge ale jezeli

> nie to jest to najszybszy sposob jezeli nie puszcza po nabijaniu nakretek.

Nakładasz na śrubę kawałek rurki i spawasz nakrętke w środku, felga nie ucierpi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierścienie na obwodzie śrub były luźne, więc nabijanie nic nie dawało. Zerwanie pierścieni też nie pomogło (twarde śruby). Frez za 100PLN pękł. Ostatecznie zaniosłem do ślusarza, przyspawał kawałek płaskownika, założył "francuza", na klucz wsunął rurkę 60cm i odkręcił. Śruby do wyrzucenia, ale alufelgom się nic nie stało smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do gumiarza i za 20 pln odkręci wszystko co chcesz

Byłem u 4, na miejscu żaden nie umiał nic zrobić przy tego typu zabezpieczeniu. Tylko zostawić auto i będą jak wcześniej wspomniano spawać nakrętki i próbować okręcić a to to mogę zrobić sam wink.gif

Te nakrętki są okrągłe z zewnątrz i hartowane wiec nabijanie na nie nakretek i ta nasadka igiełkowa na nic sie nie zda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem u 4, na miejscu żaden nie umiał nic zrobić przy tego typu zabezpieczeniu. Tylko zostawić auto

> i będą jak wcześniej wspomniano spawać nakrętki i próbować okręcić a to to mogę zrobić sam

> Te nakrętki są okrągłe z zewnątrz i hartowane wiec nabijanie na nie nakretek i ta nasadka igiełkowa

> na nic sie nie zda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te nakrętki są okrągłe z zewnątrz i hartowane wiec nabijanie na nie nakretek i ta nasadka igiełkowa

> na nic sie nie zda.

Tak jak pisałem wyżej, rozgrzewasz do czerwoności nasadkę 19 i lekko nabijasz. Miałem dokładnie takie same śruby! Przy takim zgrzaniu bez problemu trzymają na okrągłym. To jest dosłownie kilka minut pracy, koszt to zepsuta nasadka za kilka PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak pisałem wyżej, rozgrzewasz do czerwoności nasadkę 19 i lekko nabijasz. Miałem dokładnie

> takie same śruby! Przy takim zgrzaniu bez problemu trzymają na okrągłym. To jest dosłownie

> kilka minut pracy, koszt to zepsuta nasadka za kilka PLN.

Wszystko zależy od tego, jak mocno te śruby zostały dociągnięte i czy i jak mocno się zapiekły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba ponaparzac młotkiem w śruby przed nałożeniem nasadki.

I dobry jest też pomysł pokazany na jednym z prezentowanych tu filmików, żeby nieco dociągnąć pozostałe śruby, by zmniejszyć nacisk felgi na tę odkręcaną. Z tym, że ja bym nie dociągał śruby przeciwsobnej, a nawet ją lekko poluzował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko zależy od tego, jak mocno te śruby zostały dociągnięte i czy i jak mocno się zapiekły.

U mnie były dociągnięte pneumatem (przez idiotę), zapieczone na amen. 3 udało się po kilku godzinach męki odkręcić, przy 4 przejściówka już się rozleciała. Przy nabiciu na gorąco nie ma szans by to połączenie puściło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I dobry jest też pomysł pokazany na jednym z prezentowanych tu filmików, żeby nieco dociągnąć

> pozostałe śruby, by zmniejszyć nacisk felgi na tę odkręcaną. Z tym, że ja bym nie dociągał

> śruby przeciwsobnej, a nawet ją lekko poluzował.

To już wiele nie pomoże. Tak jak na filmie pokazane było naparzanie młotkiem "rozklei" przyrdzewiały gwint i stożek łba śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.