Skocz do zawartości

Zabrany dowód


grzes_knw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Sprawa wygląda następująco. Jadac autostradą zatrzymal mnie nieoznakowany radiowóz, odprowadził grzecznie na parking. Pan policjant zabrał dowód rejstracyjny za przyciemnione przednie szyby i zakazal dalszej jazdy.

Wypisal odpowiedni dokument potwierdzajacy ten fakt, kazał jechac na badanie do OSKP i potem odebrac dowód w Starostwie Powiatowym.

Problem (nie mój) w tym, ze wraz z dokumentami tj. Prawko i dowod osobisty oddal mi "przypadkowo" dowod rejstracyjny.

Miał ktoś podobny przypadek?

Nie pojade teraz przecież sam na komisariat odaldać dowodu przez nieuwage policjanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMHO czekałbym na rozwój sytuacji, piłka jest po ich stronie...

Po części tak bo podpisalem odpowiedni kwit, ale z drugiej strony jak on ma się z tego rozliczyć skoro brakuje mu dokumentu.

Niekoniecznie musi wiedzieć, że mi go oddał... Mogł go poprostu zgubić 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po części tak bo podpisalem odpowiedni kwit, ale z drugiej strony jak on ma się z tego rozliczyć

> skoro brakuje mu dokumentu.

> Niekoniecznie musi wiedzieć, że mi go oddał... Mogł go poprostu zgubić

Będzie chciał przesłać do odpowiedniego Wydziału Komunikacji, a tu zonk smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Sprawa wygląda następująco. Jadac autostradą zatrzymal mnie nieoznakowany radiowóz, odprowadził

> grzecznie na parking. Pan policjant zabrał dowód rejstracyjny za przyciemnione przednie szyby

> i zakazal dalszej jazdy.

> Wypisal odpowiedni dokument potwierdzajacy ten fakt, kazał jechac na badanie do OSKP i potem

> odebrac dowód w Starostwie Powiatowym.

> Problem (nie mój) w tym, ze wraz z dokumentami tj. Prawko i dowod osobisty oddal mi "przypadkowo"

> dowod rejstracyjny.

> Miał ktoś podobny przypadek?

> Nie pojade teraz przecież sam na komisariat odaldać dowodu przez nieuwage policjanta.

Nie wiem kiedy ci zabrali ten DR, ale jeżeli wczoraj, to zadzwoń z rana, grzecznie poproś o kontakt z tym policjantem który zabierał ten DR i złóż mu propozycję nie do odrzucenia. zlosnik.gif Niestety. Jeżeli policjant napisał kwit, że DR zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach, to pewnie jest teraz zarejestrowany jako poszukiwany i przy następnej kontroli to ty zaliczysz zonka i oby nie w środku nocy i 500km od domu w jakimś Pipi Dolnym. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli policjant napisał kwit, że DR zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach, to pewnie jest

> teraz zarejestrowany jako poszukiwany i przy następnej kontroli to ty zaliczysz zonka

Sorry Winetou...Policjant jak na razie ma zonka...Bo ot tak sobie, nie może napisać, że UFO mu dokumenty zajumało... zlosnik.gif Od chwili zatrzymania do zdania jes za nie w 100% odpowiedzialny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym za jakiś tydzień pojechał do WK i zobaczył jaką prześlą informację z komendy, ewentualnie zadzwonił na komendę z zapytaniem dlaczego mojego dowodu nie ma w WK niech się trochę pomęczą z tym. Ciekawe kto by pokrył koszt nowego DR jeśli by się nie znalazł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sorry Winetou...Policjant jak na razie ma zonka...Bo ot tak sobie, nie może napisać, że UFO mu

> dokumenty zajumało... Od chwili zatrzymania do zdania jes za nie w 100% odpowiedzialny.

Ależ ja nie twierdzę, że policjant zonka nie ma. Tyle tylko, że musi to w końcu jakoś załatwić, więc będzie szukał jakiegoś wyjścia, a ma takie wyjścia trzy. Może napisać kwit, że DR zgubił, albo, że mu ukradli, ale wówczas dokument zostanie zarejestrowany jako utracony, bo przecież nie wiadomo czy ktoś go znalazł, czy ukradł, czy się nim posłuży i w jakim celu. O wyjściu trzecim nie mogę pisać. zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

za przyciemnione przednie szyby i zakazal dalszej jazdy.

Wypisal odpowiedni dokument potwierdzajacy ten fakt, kazał jechac na badanie do OSKP i potem odebrac dowód w Starostwie Powiatowym.


No to w końcu jak ? smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisaj rano Pan policjant zjawił się w moim miejscu zamieszkania po utracony dowód, ponieważ był w 100% pewny, ze popelnil blad i mi go oddal.

Jeśli by go nie otrzymał, został by zarejstrowany jako utracony/poszukiwany.

"Dogadaliśmy się" dowó na chwile wróci do Starostwa i śmigam dalej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A na jakiej podstawie stwierdził że przepuszczalność szyby jest poniżej normy ? Organoleptycznie

> "bo mu się tak wydaje" czy miał miernik przepuszczalności ?

Miernika nie miał ale jeśli nie zgodził bym sie z jego decyzja przyjechał by odpowiedni sprzęt do pomiaru na miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym za jakiś tydzień pojechał do WK i zobaczył jaką prześlą informację z komendy, ewentualnie

> zadzwonił na komendę z zapytaniem dlaczego mojego dowodu nie ma w WK niech się trochę pomęczą

> z tym. Ciekawe kto by pokrył koszt nowego DR jeśli by się nie znalazł

Mnie też ciekawią takie niuanse, ale w sumie szkoda by mi było czasu na takie - bądź co bądź - głupoty. Musiałbym się naprawdę nudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisaj rano Pan policjant zjawił się w moim miejscu zamieszkania po utracony dowód, ponieważ był w

> 100% pewny, ze popelnil blad i mi go oddal.

> Jeśli by go nie otrzymał, został by zarejstrowany jako utracony/poszukiwany.

> "Dogadaliśmy się" dowó na chwile wróci do Starostwa i śmigam dalej;)

Wilk syty i owca cała, ale dalej z tą folią nie śmigaj, bo przy następnej kontroli możesz nie mieć tyle szczęścia. zlosnik.gif Jak już ktoś napisał, każda folia naklejona na szybę przednią albo przednie boczne kwalifikuje auto na ponowny przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.