Skocz do zawartości

Wymiana nagrzewnicy


z_mazur

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zna ktoś jakiegos warsztatu w szeroko rozumianej okolicy Katowic, który za rozsądne pieniądze wymieniłby nagrzewnicę w mojej Bravce? Pytałem w kilku warsztatach i śpiewają 400-500 zł, bo to niby rozbieranie całej deski. Oglądałem manuala i jakbym miał trochę czasu i suche miejsce, to może sam bym to dał radę zrobić, ale trochę się boje. Wolałbym zapłacić, ale 400 zł, to jednak dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytałem w kilku warsztatach i śpiewają 400-500 zł, bo

> to niby rozbieranie całej deski.

Z rozbieraniem całej deski to jest gruuuba przesada.

Poza samym wymontowaniem nagrzewnicy i zamontowaniem nowej, wszelkie roboty poboczne typu odkręcanie osłon tunelu to bułka z masłem i sama przyjemność - zresztą widziałeś manuala.

Robiłem to ze 4 lata wstecz, sam (no z pomocą brata).

Dziś wolałbym chyba wybulić te 400zł.

Odkręcić tę nieszczęsną śrubkę oraz wpasować poprawnie nagrzewnicę rurkami we wpustach - to była masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>[...] Pytałem w kilku warsztatach i śpiewają 400-500 zł, bo

> to niby rozbieranie całej deski.

Bzdura - aczkolwiek dostęp jest fatalny.

> Oglądałem manuala i jakbym miał trochę czasu i suche miejsce,

> to może sam bym to dał radę zrobić, ale trochę się boje.

Nie ma czego - najwyżej nie dokładnie włożysz oringi i będzie ciekło.

Sama robota to za pierwszym razem jakieś 2-3 godziny (z czego 1,5 głową w dół wink.gif ). Za drugim razem połowa tego czasu wink.gif

Suche miejsce nie jest potrzebne - ważne żeby nie padało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, jeśli autor nie ma nic przeciwko?

Ja mam następujący problem, od kilku dni z nawiewów leci tylko gorące powietrze. Nieważne jak jest ustawiona temperatura.

Czy winna jest klapka od powietrza z nagrzewnicy lub z zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podepnę się pod temat, jeśli autor nie ma nic przeciwko?

> Ja mam następujący problem, od kilku dni z nawiewów leci tylko gorące powietrze. Nieważne jak jest

> ustawiona temperatura.

> Czy winna jest klapka od powietrza z nagrzewnicy lub z zewnątrz?

Obejrzyj dokladnie sterowanie zaworem. Jak masz na lince to moze linka gdzies spadla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem u siebie dwa razy. Pierwszy raz fabryczna puściła po kilkunastu latach, wymiana zajęła jakieś 1,5 godziny, miesiąc później wymieniałem kolejny raz, bo była reklamacja poprzedniej nagrzewnicy. Druga wymiana trwała poniżej godziny. Nie rozbierałem tunelu, a tym bardziej nie wyjmowałem deski. Podstawa to dobrze spasowane oringi, żeby później nie ciekło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za sugestie.

Sam się za to nie będę brał, bo czasu i umiejętności brakuje. Jestem na etapie poszukiwania nowego samochodu, więc w Bravolota już nie chciałbym przesadnie inwestować, ale póki nim jeżdżę to 2 stówki mógłbym jeszcze wydać i spokojniej przyglądać się w międzyczasie potencjalnym nabytkom, ale 500 złociszy to już nie będę ładował.

Tylko jeżdżenie jest już mocno utrudnione, bo zaczęło się robić zimno i szyby zaczęły mi mocno parować.

Bravka ma już 240 tys. nakręcone i musiałbym w nią sporo zainwestować (zawieszenie znowu się sypie) żeby nadal nią jeździć, a i blacha po dwóch kiepskich naprawach blacharskich też już zaczyna rdzewieć.

Będę musiał zintensyfikować poszukiwania. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zna ktoś jakiegos warsztatu w szeroko rozumianej okolicy Katowic, który za rozsądne pieniądze

> wymieniłby nagrzewnicę w mojej Bravce? Pytałem w kilku warsztatach i śpiewają 400-500 zł, bo

> to niby rozbieranie całej deski. Oglądałem manuala i jakbym miał trochę czasu i suche miejsce,

> to może sam bym to dał radę zrobić, ale trochę się boje. Wolałbym zapłacić, ale 400 zł, to

> jednak dużo.

Kolego odkręć tunel środkowy i wykręć schowek (od strony pasażera) czas jaki mi zajęła wymiana to ok 1,5h samemu i 4pak piwo.gif, wcale nie jet to trudne nawet dla laika ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.