Skocz do zawartości

Sezon zakończony


pilzner

Rekomendowane odpowiedzi

> Chyba czas kończyć... wczoraj mnie w 3 godziny tak "wy 3,14 źdźbło", że dzisiaj dzień zacząłem od

> garści prochów

teraz jest najlepsza pogoda do latania devil.gif

i to jest wyższość enduro nad szosą grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz jest najlepsza pogoda do latania

> i to jest wyższość enduro nad szosą

W poniedziałek/wtorek zakładam na tył mitas c-02 a na przód coś co ma napis w stylu, że można używać tylko w offroad (jak mnie dopadną w drodze z wymienialni do domu, to się mogą przyczepić crazy.gif ) zlosnik.gif

Pierwszy raz będę jechał na takich gumkach icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W poniedziałek/wtorek zakładam na tył mitas c-02 a na przód coś co ma napis w stylu, że można

> używać tylko w offroad (jak mnie dopadną w drodze z wymienialni do domu, to się mogą

> przyczepić )

> Pierwszy raz będę jechał na takich gumkach

na asfalcie delikatnie operuj manetką gazu bo tylna opona szybko znika na czarnym zlosnik.gif

ale w terenie to będzie ogień devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że ten sezon i tak się dość mocno przeciąga (połowa listopada), a chyba już od 2 tygodni nie miałem okazji pojeździć, to najbliższą okazję (pogoda +czas= może dzisiaj) wykorzystam na krótką przejażdżkę, zatankowanie do pełna i odstawiam sprzęt na stojaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako, że ten sezon i tak się dość mocno przeciąga (połowa listopada), a chyba już od 2 tygodni nie

> miałem okazji pojeździć, to najbliższą okazję (pogoda +czas= może dzisiaj) wykorzystam na

> krótką przejażdżkę, zatankowanie do pełna i odstawiam sprzęt na stojaki.

wiele tracisz wink.gif ja ciagle sobie powolutku pyrkam po wroclawiu smile.gif a dzieki jezdzie na motocyklu to nawet sie nie zorientowalem ze dominikanski byl zablokowany wink.gif - wszyscy grzecznie sobie stali a ja sobie jechalem srodeczkiem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tracę możliwości jazdy przede wszystkim dlatego, że 2oo to dla mnie hobby więc jeżdżę tylko w wolnym czasie i jak jest przyjemna pogoda, a niestety robi się już o 16 ciemno, a co za tym idzie już praktycznie czasu na jazdę nie mam w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na asfalcie delikatnie operuj manetką gazu bo tylna opona szybko znika na czarnym

> ale w terenie to będzie ogień

To już jutro zlosnik.gif Oj będzie się działo zlosnik.gif Ciekawy jestem ile powertaśmy zużyję podczas tej "przejażdżki" hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To już jutro Oj będzie się działo Ciekawy jestem ile powertaśmy zużyję podczas tej

> "przejażdżki"

No to powodzenia i przyczepności życzę zlosnik.gif Nie łatwiej będzie zdemontować to i owo? cfaniaczek.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to powodzenia i przyczepności życzę Nie łatwiej będzie zdemontować to i owo?

Zdemontuję tylko szybę. Niestety "dziwka mode" przy trampku jest uciążliwa.

Przednie boczne plastiki mają wmontowane kierunki. Niby można pokombinować, ale nie chce mi się zlosnik.gif

Dostęp do spawarki plastików mam, najwyżej się pobawię w klejenie puzzle 3D zlosnik.gif

ps. Właśnie dowiedziałem się, co w tym roku przyniesie Mikołaj, będą to fajne turystyczne gmole od Henry'ego yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdemontuję tylko szybę. Niestety "dziwka mode" przy trampku jest uciążliwa.

> Przednie boczne plastiki mają wmontowane kierunki. Niby można pokombinować, ale nie chce mi się

> Dostęp do spawarki plastików mam, najwyżej się pobawię w klejenie puzzle 3D

> ps. Właśnie dowiedziałem się, co w tym roku przyniesie Mikołaj, będą to fajne turystyczne gmole od

> Henry'ego

ja w niedziele też na latanko devil.gif

a jak widze tą pogode to mi sie morda cieszy jak dziecku food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja w niedziele też na latanko

> a jak widze tą pogode to mi sie morda cieszy jak dziecku

Oj grubo było zlosnik.gif Zaczęło się niewinnie, strzeliła mi dętka w drodze na punkt zborny, więc ominął mnie pierwszy odcinek specjalny (leff może coś o nim napisać zlosnik.gif )

Ale później było mocno. Leżałem zaledwie (chyba) 4 razy, zerwała mi się linka sprzęgła, kumplowi ułamało się toto ustrojstwo (obejma) mocująca do kierownicy klamkę sprzęgła i resztę oprzyrządowania. Leżeli wszyscy (no dobra, jeden jakimś cudem wyślizgał się od gleby, ale zakopał się konkretnie i też pomoc była potrzebna.

W sumie przejechałem dzisiaj jakieś 160 km z czego chyba około 70 w terenie mniej lub bardziej ciężkim (i takim hardcorowym).

Wróciłem do domu z takim bananem na gębie, że hej smile.gif

No i te opony, na których dzisiaj latałem zostają u mnie. Odkupuję od kolegi. Coś mi się zdaje, że będę teraz kupował do trampka tylko takie kostki hehe.gif

Taka jazda wciąga jak bagno ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj grubo było Zaczęło się niewinnie, strzeliła mi dętka w drodze na punkt zborny, więc ominął

> mnie pierwszy odcinek specjalny (leff może coś o nim napisać )

> Ale później było mocno. Leżałem zaledwie (chyba) 4 razy, zerwała mi się linka sprzęgła, kumplowi

> ułamało się toto ustrojstwo (obejma) mocująca do kierownicy klamkę sprzęgła i resztę

> oprzyrządowania. Leżeli wszyscy (no dobra, jeden jakimś cudem wyślizgał się od gleby, ale

> zakopał się konkretnie i też pomoc była potrzebna.

> W sumie przejechałem dzisiaj jakieś 160 km z czego chyba około 70 w terenie mniej lub bardziej

> ciężkim (i takim hardcorowym).

> Wróciłem do domu z takim bananem na gębie, że hej

> No i te opony, na których dzisiaj latałem zostają u mnie. Odkupuję od kolegi. Coś mi się zdaje, że

> będę teraz kupował do trampka tylko takie kostki

> Taka jazda wciąga jak bagno

no wreszcie zasmakowałeś prawdziwego enduro zlosnik.gif

zapomniałem ci napisać żebyś popuścił manetki blush.gif

masz racje wciąg mocno

jeszcze pare podjazdów spróbuj zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I dlatego trampki są lepsiejsze. Sprzęt całoroczny

Tylko trzeba mieć odpowiednio ciepłe ubranie zlosnik.gifgrinser006.gif Dobra, zakładam dodatkową warstwę na siebie i jadę zobaczyć jak świat wygląda grinser006.gifspy.gifzlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U nas wlasnie wyszlo, tyle, ze rejestracje sie skonczyly

nooo... mozliwosc czasowej rejestracji (w DE) ma swoje plusy dodatnie i ujemne grinser006.gif akurat teraz jest ten zdecydowanie ujemny plus smile.gif

na pocieszenie mozesz sobie powiedziec ze od teraz nie placisz podatkow i ubezpieczenia za motocykl, az do kolejnego sezonu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nooo... mozliwosc czasowej rejestracji (w DE) ma swoje plusy dodatnie i ujemne akurat teraz jest

> ten zdecydowanie ujemny plus

> na pocieszenie mozesz sobie powiedziec ze od teraz nie placisz podatkow i ubezpieczenia za

> motocykl, az do kolejnego sezonu

Dokladnie tak jak napisales, a jak miam naprawde cisnienie, to zawsze moge wziasc motura ze szkolki. Czas wreszcie doprowadzic do kadu DR 350 ta zawsze miala rejestracje caloroczna biglaugh.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokladnie tak jak napisales, a jak miam naprawde cisnienie, to zawsze moge wziasc motura ze

> szkolki. Czas wreszcie doprowadzic do kadu DR 350 ta zawsze miala rejestracje caloroczna

U mnie słońce świeci, rejestracja jest.... ale jakąś tak chęci nei ma frown.gif

Eh - idę sobie auto umyć zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie słońce świeci, rejestracja jest.... ale jakąś tak chęci nei ma

> Eh - idę sobie auto umyć

tam auto... MOTÓR umyj! wypoleruj plastiki, nasmaruj lancuch! grinser006.gif

btw. a ja odchorowuje poprzedni tydzien na motocyklu... chyba powinienem byl juz z kolnierzem jezdzic wink.gif ale nie chcialo mi sie go szukac, to teraz drapie gardelko wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na motocyklu leży już Zymol Carbon zlosnik.gif

No chyba, że jeszcze jedną warstwę położę zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Na siodle: VINYL & LEATHER CONDITIONER

Na czarnych plastikach: trim restorer

Wczoraj jeszcze naftę kupiłem i łańcuch chcę wyczyścić / przesmarować.

Jak się uda to do pancerzy parę kropli oleju maszynowego trafi i...

Sen zimowy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swiadczy, ze masz nieodpowiednie ciuchy !

> Karnalem sie wolol komina i az sie spocilem

Doskonale to wiem i nie zaprzeczam ale z zakupem kombiaka,jak już pisałem, czekam do momentu jak 4sr wypuści nowe wzory kolorystyczne.

Jeżdżę w motocyklowych jeansach i perforowanych rękawiczkach, więc jest trochę przewiewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swiadczy, ze masz nieodpowiednie ciuchy !

Dodatkowe rajtuzy albo inne portki dresowe, grubszy sweter czy bluza i można jechać hehe.gif

> Karnalem sie wolol komina i az sie spocilem

Było mniej intensywnie jechać zlosnik.gifgrinser006.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie patrząc na sprzyjającą pogodę

a że dziś pogoda sprzyjała wyjątkowo to i ja postanowiłem zakończyć sezon...

zrobione ze 20km raptem, ale udało się dojechać do niemieckiej autostrady i mogę powiedzieć, że bonneville nie pojedzie szybciej niż licznikowe 195km/h, bo mu się obrotomierz kończy przy tej prędkości, a i sama jazda bez owiewki jest średnio relaksująca (wie ktoś jaki jest rekord prędkości na nakedzie?)

moto, umyte, łańcuch nasmarowany, teraz grzecznie czeka w garażu na pucowanie chromów, pieszczenie opon i głaskanie baku i dekli

oby zima szybko minęła, bo już bym chciał odpalać ponownie

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a że dziś pogoda sprzyjała wyjątkowo to i ja postanowiłem zakończyć sezon...

co wy z tym konczeniem sezonu macie... ja dzisiaj sobie pojechalem rano do pracy. W miescie widzialem kilkunastu jezdzcow.

Ja swojego schowam dopiero jak rano bedzie <3C albo bedzie padac tydzien bez przerwy, albo sniegiem sypnie wink.gif ... jednym slowem, latwo sie nie poddam grinser006.gif

ale to pewnie dlatego ze u mnie alternatywa jest zbiorkom smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co wy z tym konczeniem sezonu macie... ja dzisiaj sobie pojechalem rano do pracy. W miescie

> widzialem kilkunastu jezdzcow.

> Ja swojego schowam dopiero jak rano bedzie

mam 4km do pracy, więc ubieranie się tylko po to by się za chwilę rozebrać nie ma sensu, a moto jest dla weekendowej przyjemności

z tego co widzę prognozy raczej nie wróżą nic dobrego, ale jak za tydzień znów będzie 10 stopni to powinie otworzę i zamknę sezon hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jednym slowem, latwo sie nie poddam

Mam na ten temat swoje zdanie.

Czasem nie warto byc twardzielem, tylko lepiej sobie odpuscic. Pozniej sie czyta w kronice wypadkow, bo opona przy hamowaniu stracila kontakt z nawierzchnia o co na nierozgrzanej oponie wcale nie trudno. Zerwac przyczepnosc tylnej, jeszcze latwiej

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam na ten temat swoje zdanie.

smile.gif alez najprawdopodobniej nasze zdanie wcale nie jest bardzo odmienne wink.gif tylko uwarunkowania mamy troche inne. Chwilowo niestety nie moge sobie pozwolic na zbiorkom, a ze w firmie prysznice sie ... popsuly to narazie rower nie wchodzi w gre smile.gif

btw. statystyka:

- rower - ~15minut + 5minut na prysznic i przebranie - bo jade skrotem nadodrzanskimi wałami

- motocykl - ~15minut (wliczajac parkowanie) - bo praktycznie nie stoje w korkach, a w firmowym garazu moge stawiac motocykl bez ograniczen za free

- zbiorkom - 30-40minut (zalezy od pory)

- auto - od 15minut do 40minut + parkowanie (nawet i 30minut krazenia z dojsciem do firmy z miejsca parkowania, albo platny parking po drugiej stronie ulicy - ztcp 3-4pln/h)

> Czasem nie warto byc twardzielem, tylko lepiej sobie odpuscic. Pozniej sie czyta w kronice

> wypadkow, bo opona przy hamowaniu stracila kontakt z nawierzchnia o co na nierozgrzanej oponie

> wcale nie trudno. Zerwac przyczepnosc tylnej, jeszcze latwiej

wiem, ale swoim 'skuterkiem' nie osiagam nadswietlnej (udajac ze wroclawskie ulice to niemiecki autobahn) smile.gif i staram sie utrzymac przy zyciu, co oznacza ze jade 'kwadratowo' oraz trzymam sie z dala od stalych elementow krajobrazu i innych uczestnikow ruchu. Nie pozdrawiam rowniez innych motonitow, bo zwykle wole miec obie rece gotowe do akcji niz ciagle LWG i smierc w oczach jak mi ktos wybiegnie przed motocykl wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.