Skocz do zawartości

Kolor podbitki - kasztanowy, jak dach, czy wenge, jak okna?


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

> Olleo - tak na marginesie - kiedy planujesz przeprowadzkę?

Jeszcze nie planuje przeprowadzki.

Probuje dojsc do jakiejs ugody z malzonka co do wzorow, kolorow i typow armatury lazienkowej, wyposazenia kuchni, plytek itp. i je wreszcie zamowic.

Ociepleniowcy koncza walke z balkonem, stolarz-podbitkarz zaczyna poprawiac okap dachu przed robieniem podbitki, a ja probuje wyzdrowiec na tyle, zeby przygotowac teren do uzytkowania (chociazby wytyczyc sciezki i wysypac oraz zagescic tluczen, zeby na wiosne mozna bylo wejsc z kostka).

Zona twierdzi, ze najpozniej w lutym mamy sie wprowadzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stawka?

oooo...widzę, że masz zamiar jednak przez 2 miesiące ukończyć budowę zlosnik.gif życzę jak najlepiej ok.gifwink.gif

u mnie też wszystko nabiera tempa - do końca tygodnia skończą pewnie dach, w piątek wstawiam okna i bramę garażową a w przyszly poniedziałek wchodzi hydraulik i elektryk. Gdzieś w połowie grudnia chciałbym zrobić wylewki, ale nie wiem, czy pogoda pozwoli. Jeżeli tak, to jeszcze przed świętami wchodzi ekipa od wykończenia - kleją płyty KG (nie robię tynków), ocieplają poddasze, robią łazienki. Na wiosnę zostałyby mi podłogi, drzwi wewnętrzne, malowanie...no i zagospodarowanie terenu zlosnik.gif. Przeprowadzka planowana na lipiec 2014. Ławy zalałem 12.07.2013 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oooo...widzę, że masz zamiar jednak przez 2 miesiące ukończyć budowę życzę jak najlepiej

> u mnie też wszystko nabiera tempa - do końca tygodnia skończą pewnie dach, w piątek wstawiam okna i

> bramę garażową a w przyszly poniedziałek wchodzi hydraulik i elektryk. Gdzieś w połowie

> grudnia chciałbym zrobić wylewki, ale nie wiem, czy pogoda pozwoli. Jeżeli tak, to jeszcze

> przed świętami wchodzi ekipa od wykończenia - kleją płyty KG (nie robię tynków), ocieplają

> poddasze, robią łazienki. Na wiosnę zostałyby mi podłogi, drzwi wewnętrzne, malowanie...no i

> zagospodarowanie terenu . Przeprowadzka planowana na lipiec 2014. Ławy zalałem 12.07.2013

Ambitnie wink.gif ja ławy tez lałem na początku lipca, dach już niemal gotowy, czekam na okna. Aczkolwiek na zimę robię przerwę. Jak uda się wprowadzić w 2014 będe mega szczęśliwy swiety.gif

Planujesz jakoś grzać dom podczas prac w okresie zimowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ambitnie ja ławy tez lałem na początku lipca, dach już niemal gotowy, czekam na okna. Aczkolwiek

> na zimę robię przerwę. Jak uda się wprowadzić w 2014 będe mega szczęśliwy

> Planujesz jakoś grzać dom podczas prac w okresie zimowym ?

Tak, do czasu uruchomienia kominka z płaszczem wodnym zawiozę pożyczoną z firmy dmuchawę ciepłego powietrza zasilaną 400V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, do czasu uruchomienia kominka z płaszczem wodnym zawiozę pożyczoną z firmy dmuchawę ciepłego

> powietrza zasilaną 400V

Też mysłałem o docelowym kominku, ale ojciec (kierownik budowy) polecił mi, że lepiej kupić kozę za 100-150zł w takim celu. Wiadomo po budowie pali sie byle czym wink.gif i tak chyba zrobię, zawsze to przyjemnie dłubać coś jak jest ciepło. W sumie wielkich prac nie będzie, ale sam coś popróbuje porobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mysłałem o docelowym kominku, ale ojciec (kierownik budowy) polecił mi, że lepiej kupić kozę za

> 100-150zł w takim celu. Wiadomo po budowie pali sie byle czym i tak chyba zrobię, zawsze to

> przyjemnie dłubać coś jak jest ciepło. W sumie wielkich prac nie będzie, ale sam coś popróbuje

> porobić.

No to jest druga opcja - bo muszę sprawdzić jeszcze zabezpieczenia w rozdzielnicy, którą mam podpiętą do prądu sąsiada zlosnik.gif. Mam tam tylko 10A, bo sąsiad ma zabezpieczenia 16A - celowo tak, by w razie czego waliły u mnie a nie u sąsiada. Jak okaże się, że dmuchawa potrzebuje więcej - będzie koza albo promiennik na butlę z gazem, ale to chyba mało ekonomiczne hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to jest druga opcja - bo muszę sprawdzić jeszcze zabezpieczenia w rozdzielnicy, którą mam

> podpiętą do prądu sąsiada . Mam tam tylko 10A, bo sąsiad ma zabezpieczenia 16A - celowo tak,

> by w razie czego waliły u mnie a nie u sąsiada. Jak okaże się, że dmuchawa potrzebuje więcej -

> będzie koza albo promiennik na butlę z gazem, ale to chyba mało ekonomiczne

popatrz na allegro za 150zł nawet z wysyłką można mieć nówkę sztukę, to chyb najbardziej ekonomiczne. Ja się jedynie zastanawiam, na ile coś takiego da przy nieocieplonym i nieszczelnym domu hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> popatrz na allegro za 150zł nawet z wysyłką można mieć nówkę sztukę, to chyb najbardziej

> ekonomiczne. Ja się jedynie zastanawiam, na ile coś takiego da przy nieocieplonym i

> nieszczelnym domu

Wiesz, jak bedzie -15 na zewnątrz, to pewnie niewiele, ale z drugiej strony to do robienia instalacji nie trzeba 25st ciepła wewnątrz budynku. Jak będzie duży mróz, to będzie przerwa w pracach. Ale dobra...bo tutaj pytanie było o kolor podbitki a my zupełnie o czym innym - przez zaśmiecanie wątku kolega Olleo jeszcze złapie opóźnienie w przeprowadzce zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mysłałem o docelowym kominku, ale ojciec (kierownik budowy) polecił mi, że lepiej kupić kozę za

> 100-150zł w takim celu. Wiadomo po budowie pali sie byle czym i tak chyba zrobię, zawsze to

> przyjemnie dłubać coś jak jest ciepło. W sumie wielkich prac nie będzie, ale sam coś popróbuje

> porobić.

nie wiem, jak duzy masz dom, ale u mnie koza dawala ok. 10 stopni w pokoju, w ktorym stala i na korytarzu, plus 5 stopni ponad temp. zewnetrzna na pietrze i w innych pokojach na parterze i zero efektu na poddaszu. Dogrzewalem pozniej trzema nagrzewnicami 3kW i jedna 5kW, bo tynki robili, ale niewiele to pomagalo - ot, tyle zeby bylo ponad 5 na plusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapytuje was, jak wam sie widzi ladniej - podbitka jasna, jak dach, czy ciemniejsza, w kolorze

> okien?

> Mi sie wydaje, ze lepiej w kolorze dachu.

tak zupełnie OT - pedał vel gej jakiś jesteś, że rozróżniasz kolory typu orzech , wenge, itd

przecież prawdziwi meni znają tylko fajny, wyjowy i pedalski , jakieś brzoskwinie łososie groszki i inne dynie to pożywienie a nie kolor hehe.gif

przepraszam ale nie mogłem inaczej drink.gifpiwo.gifpub2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem, jak duzy masz dom, ale u mnie koza dawala ok. 10 stopni w pokoju, w ktorym stala i na

> korytarzu, plus 5 stopni ponad temp. zewnetrzna na pietrze i w innych pokojach na parterze i

> zero efektu na poddaszu. Dogrzewalem pozniej trzema nagrzewnicami 3kW i jedna 5kW, bo tynki

> robili, ale niewiele to pomagalo - ot, tyle zeby bylo ponad 5 na plusie.

dom, duzy, ale za to z antresola co daje lepsze rozprowadzenie ciepla wink.gif.

Rozwazam, jeszcze docieplenie dachu przed zima, pewnie to doda kilka stopni.

Dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak zupełnie OT - pedał vel gej jakiś jesteś, że rozróżniasz kolory typu orzech , wenge, itd

> przecież prawdziwi meni znają tylko fajny, wyjowy i pedalski , jakieś brzoskwinie łososie groszki i

> inne dynie to pożywienie a nie kolor

> przepraszam ale nie mogłem inaczej

a spadaj. Co ty myslisz, ze tu tylko faceci zagladaja? Dla facetow sa zdjecia i przymiotniki: jasniejsza, ciemniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dom, duzy, ale za to z antresola co daje lepsze rozprowadzenie ciepla .

> Rozwazam, jeszcze docieplenie dachu przed zima, pewnie to doda kilka stopni.

> Dzieki za info.

nie docieplaj przed tynkami i wylewkami, a takze nie od razu po nich.

antresola pomoze, ale bez przesady - te kozy daja z 5-6kW, jak zasypiesz weglem na jakies 3-4h, ciut wiecej, jak rozhajcujesz na maksa drewnem, ale siedzisz i ladujesz. Najlepiej sie hajcowaly stare klepki debowe. Poki nie masz ocieplonej elewacji i dachu, to przy duzych mrozach dalej od kozy i tak bedziesz mial minus.

Jakies 4m3 drewna i z 10 workow 50kg wegla przepalilem w takiej kozie. Teraz widze, ze kominek jednak daje wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taka jak dach - IMHO nie ma innej opcji

zona wysuwa jakis argument - podbitka ciemna jak okna, bo ponizej okien bedzie cokol wylozony takim samym ciemnym klinkierem.

takim:

162703.jpg

albo takim

334214.jpg

musze przyznac, ze cos w tym argumencie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak zupełnie OT - pedał vel gej jakiś jesteś, że rozróżniasz kolory typu orzech , wenge, itd

> przecież prawdziwi meni znają tylko fajny, wyjowy i pedalski , jakieś brzoskwinie łososie groszki i

> inne dynie to pożywienie a nie kolor

> przepraszam ale nie mogłem inaczej

Ja to się juz nie odzywam, bo się Olleo na mnie obrazi... zlosnik2.gif

Po 1,5 roku mieszkania nawet serce.gif nie zauważa pewnych tematów, nad którymi siedziała tygodniami podczas budowy. hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zona wysuwa jakis argument - podbitka ciemna jak okna, bo ponizej okien bedzie cokol wylozony takim

> samym ciemnym klinkierem.

> takim:

> albo takim

> musze przyznac, ze cos w tym argumencie jest.

Ja zrobiłem w kolorze obróbki blacharskiej z boków dachu.

Tak mi doradził dekarz i żona się zgodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Celne...

niby facet sprawdzony, bo swiezo robil u kumpla i jedynie chcial na metrach przyciac (przeliczyl sie z cena i za 4k robocizny robil prawie 2 miesiace - kumpel ma mocno popieprzony dach), ale na pewno u mnie cos wywinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i to powinno zakończyć dyskusję

> dziś znowyu więc proszę o wyrozymiałoc

ja sie latwo nie obrazam tongue.gif

podbitka bedzie ciemniejsza, o ton jasniejsza od okien, zeby nie robila wrazenia czarnej. Stolarz stwierdzil, ze bez farby kryjacej taka jasna bedzie mocno pstrokata, wiec zona postawila veto.

Skoro mamy:

- dach kasztanowy

- podbitke ciemnobrazowa

- okna ciemnobrazowe

- elewacje biala

to co na cokol? Imitacja kamienia i tynk dekoracyjny odpadaja. Zostaje klinkier, ale nic ladnego nie ma. To, co linkowalem wyzej jest zolto-czerwone-pstrokate, wiec nie. Braz tez wyzej jest imho za ciemny. Moze jakis klinkier recznie formowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedziemy dalej...

> Daj spokój z płytkami - jakbyś nie położył za jakiś czas zaczną odłazić. Zapodaj marmolit albo coś

> w tym guście.

Nie chce marmolitu. Cokol generalnie jest cofniety wzgledem elewacji od 5 do 10cm w zaleznosci od sciany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pożyjesz, zobaczysz.

> Nie szkodzi - wiatry robią swoje.

Ogladam od jakiegos czasu elewacje i na zadnej nie widzialem odpadnietych plytek klinkierowych, chyba ze na czele plyty balkonowej, albo jesli na dole okien, jesli nie bylo parapetu z kapinosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zona wysuwa jakis argument - podbitka ciemna jak okna, bo ponizej okien bedzie cokol wylozony takim

> samym ciemnym klinkierem.

> takim:

> albo takim

> musze przyznac, ze cos w tym argumencie jest.

To słuchaj żony, święty spokój jest bezcenny. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym dał w kolorze okien. Z prostego powodu - na ogół jednocześnie nie widzisz dachu i podbitki,

> a podbitkę i okna dosyć często.

Nie wiem jak patrzysz, ale ja zazwyczaj widzę wiatrownicę (kolor dachu), deskę okapową (kolor dachu), rynny (zazwyczaj kolor dachu), no i obok jest podbitka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak patrzysz, ale ja zazwyczaj widzę wiatrownicę (kolor dachu), deskę okapową (kolor

> dachu), rynny (zazwyczaj kolor dachu), no i obok jest podbitka.

Mam dach dwuspadowy i podbitkę bitą po skosie dachu od spodu. Trudno jednocześnie widzieć dół i górę więźby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam dach dwuspadowy i podbitkę bitą po skosie dachu od spodu. Trudno jednocześnie widzieć dół i

> górę więźby.

Nigdy nie przechodzisz tak pare m od sciany szczytowej, czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nigdy nie przechodzisz tak pare m od sciany szczytowej, czy jak?

Owszem, przechodzę, ale wtedy widać wyłącznie podbitkę, a nie płaszczyznę dachu zlosnik.gif

Ponieważ dach ma nachylenie 30 stopni, to żeby jednocześnie zobaczyć podbitkę i dach, trzeba od domu odejść na tyle daleko, że kolor podbitki i tak nie ma znaczenia, bo go nie widać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapytuje was, jak wam sie widzi ladniej - podbitka jasna, jak dach, czy ciemniejsza, w kolorze

> okien?

> Mi sie wydaje, ze lepiej w kolorze dachu.

Zdecydowanie w kolorze okien. W kolorze dachu będzie mdło. Później przy planowaniu koloru elewacji staraj się aby dom miał 3 kolory. Nie mniej bo bedzie mdle i nie więcej bo będzie pstrokato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Owszem, przechodzę, ale wtedy widać wyłącznie podbitkę, a nie płaszczyznę dachu

> Ponieważ dach ma nachylenie 30 stopni, to żeby jednocześnie zobaczyć podbitkę i dach, trzeba od

> domu odejść na tyle daleko, że kolor podbitki i tak nie ma znaczenia, bo go nie widać

U mnie wystarczy z 5m, a do granicy dzialki mam jakies 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.