Skocz do zawartości

brak mocy a pozniej strzal z ukladu wydechowego


norm4n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj mialem dziwny objaw - przy ostrym butowaniu auto stracilo moc i zaczelo mrygac checkiem (edit... check palil sie swiatlem ciaglym). Zjechalem na pobocze, silnikiem telepalo tak jakby chodzil na 3 gary. Przez chwile nawet myslalem, ze padla cewka, albo ktoras swieca. Nie mniej jednak z uwagi na odleglosc od najblizszego serwisu postanowilem jechac dalej. Po kilku minutach nastapil glosny strzal w wydechu, czarna chmura za autem i problem minal. Od tego czasu zrobilem jakies 350-370 km i wszystko okey. No i teraz sie zastanawiam - ki czort ? Obstawiam przytkany katalizator, ewentualnie inny element ukladu wydechowego - ale tutaj raczej objawy bylyby na wolnych obrotach, a nie podczas dluzszej trasy przy predkosciach autostradowych.

Pacjent to vectra C, 1.8 benzyna ... z podtlenkiem lpg IV gen (jesli to ma jakies znaczenie)...

Z gory dzieki za wszystkie sugestie ...

Btw: wydech wydaje mi sie caly, nic nie "pierdzi", nie ma przedmuchow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Wczoraj mialem dziwny objaw - przy ostrym butowaniu auto stracilo moc i zaczelo mrygac checkiem.

> Zjechalem na pobocze, silnikiem telepalo tak jakby chodzil na 3 gary. Przez chwile nawet

Możliwe, że był problem z zapłonem na którymś cylindrze. Warto byłoby odczytać błędy.

A może jednak coś z gazem - któryś wtryskiwacz zaczyna szaleć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za auto... Ale u mnie w byłym ST220, ogólnie w Fordach (nie wiem jak w innych markach) mruganie checka oznacza wypadanie zapłonów. Działo mi się tak na LPG, jeden wtryskiwacz przy pełnym butowaniu przez więcej niż 20 sekund nie wyrabiał. Pomogło czyszczenie, wtryskiwacz BRC, miał 120 tys km za sobą ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem co to za auto... Ale u mnie w byłym ST220, ogólnie w Fordach (nie wiem jak w innych

> markach) mruganie checka oznacza wypadanie zapłonów. Działo mi się tak na LPG, jeden

> wtryskiwacz przy pełnym butowaniu przez więcej niż 20 sekund nie wyrabiał. Pomogło

> czyszczenie, wtryskiwacz BRC, miał 120 tys km za sobą

W tym aucie gdy byl zly sklad mieszanki, albo reduktor nie wyrabial, to tez mrugalo checkiem... Ale jak juz wspomnialem od wystrzalu auto przejechalo dosc spora ilosc km, jazda nie nalezala do delikatnych i check nie mrugal ....

Na dodatek strzal nastapil na pb, a nie na gazie, wiec nawet gdyby lal jeden wtryskiwacz, to przez 5 minut palowania na pb, zwyczajnie by z wydechu ten gaz wydmuchalo....

Ogolnie mega dziwna sprawa frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Btw: wydech wydaje mi sie caly, nic nie "pierdzi", nie ma przedmuchow...

Obstawiam zapłon - świece albo przewody. Sprawdź stan, zmniejsz nieco przerwę na świecach jak są OK, jak coś nie OK, to wymień.

Przy LPG napięcie potrzebne do powstania iskry jest większe, więc na gazie objawiają się wszelkie niedomagania układu zapłonowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obstawiam zapłon - świece albo przewody. Sprawdź stan, zmniejsz nieco przerwę na świecach jak są

> OK, jak coś nie OK, to wymień.

> Przy LPG napięcie potrzebne do powstania iskry jest większe, więc na gazie objawiają się wszelkie

> niedomagania układu zapłonowego.

Z tym bym sie zgodzil, ale cewka i swiece maja ok. 10 tys km ... (choc nie wykluczam, ze cos sie moglo wysypac)... Nadto, strzal nastapil na PB. Co wiecej, od tego czasu zrobilem juz troche kilometrow - nawet w dniu dzisiejszym i wszystko jest okey. Auto sie nie dlawi, wkreca sie na obroty, check nie mruga... Optycznie cewka tez wyglada okey, swiec nie wykrecalem, bo nie mam klucza z 'gumka' smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.