Skocz do zawartości

Fiat- czujniki parkowania.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

W Fiacie Idea poszły się paść dwa czujniki parkowania. W ASO powiedzieli, że wszystkie modele Fiata mają montowane takie same czujniki. Jednak oglądając na allegro różne czujniki okazuje się, że jednak tak nie jest.

Niech mnie ktoś naprowadzi na dobry trop.

Potrzebuję oryginalne czujniki bo podobno jak kupię nieoryginalne to będzie stale wywalało błąd czujników.

Nr oryginalnego to 51755060. W ASO za jeden czujnik życzą sobie 500zł. Ale powiedzieli, że jak im przywiozę swoje to mi założą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Fiacie Idea poszły się paść dwa czujniki parkowania. W ASO powiedzieli, że wszystkie modele Fiata

> mają montowane takie same czujniki. Jednak oglądając na allegro różne czujniki okazuje się, że

> jednak tak nie jest.

> Niech mnie ktoś naprowadzi na dobry trop.

> Potrzebuję oryginalne czujniki bo podobno jak kupię nieoryginalne to będzie stale wywalało błąd

> czujników.

> Nr oryginalnego to 51755060. W ASO za jeden czujnik życzą sobie 500zł. Ale powiedzieli, że jak im

> przywiozę swoje to mi założą.

Jak tylko samochód nie wyjechał już z fabryki z czujnikami to się wkłada co jest pod ręką zlosnik.gif

Ale widzę, że Twoja idejka już miała faktycznie oryginalny z fabryki

na ebaju są, na alledrogo też widzę

np tu

fktycznie nówka ASiO blisko pińcet 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> np tu

A to jest oryginał? Pytam, bo w ASO mi powiedzieli, że jak nie będzie oryginał to komputer będzie pokazywał błąd na wyświetlaczu.

Prawda to?

Znalazłem też używane na allegro ale dopiero jutro sprzedawca ma mi dać znać co jak i za ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to jest oryginał?

napisali, że tak.. a czy tak faktycznie jest? niewiem.gif

>Pytam, bo w ASO mi powiedzieli, że jak nie będzie oryginał to komputer będzie

> pokazywał błąd na wyświetlaczu.

> Prawda to?

Tego nie wiem.. nigdy nie ściągałem spoza Bielska takiej czujki, chłopaki na serwisie też nie są w stanie jednoznacznie odpowiedzieć.

> Znalazłem też używane na allegro ale dopiero jutro sprzedawca ma mi dać znać co jak i za ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Fiacie Idea poszły się paść dwa czujniki parkowania. W ASO powiedzieli, że wszystkie modele Fiata

> mają montowane takie same czujniki. Jednak oglądając na allegro różne czujniki okazuje się, że

> jednak tak nie jest.

i masz rację a w tym ASO powinni w 5 sekund sprawdzić do jakich być montowane te co Ty masz.

> Niech mnie ktoś naprowadzi na dobry trop.

Tu masz pole do poszukiwań, lista modeli w których zastosowany jest czujnik którego nr podałeś.

287359570-Schowek-2.jpg

post-36421-14352522534052_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A można te czujniki odpiąć od komputera?

pewnie można ale wtedy wywali błąd, że ich nie ma. Pewnie by trzeba bylo odpiąc i zrobić ponowne osiowanie proxy, może wtedy przyjmie, że ich nie było i nie będzie krzyczeć, ale bez eksperymentów trudno powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewnie można ale wtedy wywali błąd, że ich nie ma. Pewnie by trzeba bylo odpiąc i zrobić ponowne

> osiowanie proxy, może wtedy przyjmie, że ich nie było i nie będzie krzyczeć, ale bez

> eksperymentów trudno powiedzieć.

To teraz pytanie ile kosztuje wywalenie tego super fajnego fabrycznego sprzętu, którego jeden czujnik kosztuje 490zł.

Czy ten system pokazuje odległość i miejsce przeszkody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To teraz pytanie ile kosztuje wywalenie tego super fajnego fabrycznego sprzętu, którego jeden

> czujnik kosztuje 490zł.

> Czy ten system pokazuje odległość i miejsce przeszkody?

Nie pokazuje, ale te fabryczne dzialaja bardzo dobrze, gdy sa sprawne, w porowaniu z takimi uniwersalnymi z alledrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pokazuje, ale te fabryczne dzialaja bardzo dobrze, gdy sa sprawne, w porowaniu z takimi

> uniwersalnymi z alledrogo.

Miałem w astrze ze trzy lata taki z allegro za 180zł. Pokazywał odległość, pokazywał z której strony słupek atakuje. Działał bez zastrzeżeń.

O niebo lepsze od tego co teraz mam w toyce. Montowane w aso, takie za 2 tyś w pakiecie z czymś tam poprzedni właściciel wziął. Tylko pikają. W życiu bym za nie 500zł nie dał, gdybym miał wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To teraz pytanie ile kosztuje wywalenie tego super fajnego fabrycznego sprzętu, którego jeden

> czujnik kosztuje 490zł.

> Czy ten system pokazuje odległość i miejsce przeszkody?

Chodzi o to, że Żonie ten su[per fabryczny sprzęt bardzo pomaga i fajnie działa i chce żeby dalej był i działał.

Odległości nie pokazuje ale sygnalizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> napisali, że tak.. a czy tak faktycznie jest?

> Tego nie wiem.. nigdy nie ściągałem spoza Bielska takiej czujki, chłopaki na serwisie też nie są w

> stanie jednoznacznie odpowiedzieć.

> > Znalazłem też używane na allegro ale dopiero jutro sprzedawca ma mi dać znać co jak i za ile.

Znalazłem Idea na części na allegro z czujnikami. Sprzedawca ma dzisiaj zadzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem w astrze ze trzy lata taki z allegro za 180zł. Pokazywał odległość, pokazywał z której

> strony słupek atakuje. Działał bez zastrzeżeń.

> O niebo lepsze od tego co teraz mam w toyce. Montowane w aso, takie za 2 tyś w pakiecie z czymś tam

> poprzedni właściciel wziął. Tylko pikają. W życiu bym za nie 500zł nie dał, gdybym miał

> wybierać.

Ja w sumie mialem 3 albo i 4 zestawy czujnikow z przedzialu cenowego 80-200zl i kazde zdychaly przewaznie troche po ponad roku i glownie po zimie, padaly same czujniki w zderzaku. A dla porownania u ojca w Bravo siedza ori, maja 6 lat i smigaja bezproblemowo od nowosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja w sumie mialem 3 albo i 4 zestawy czujnikow z przedzialu cenowego 80-200zl i kazde zdychaly

> przewaznie troche po ponad roku i glownie po zimie, padaly same czujniki w zderzaku. A dla

> porownania u ojca w Bravo siedza ori, maja 6 lat i smigaja bezproblemowo od nowosci.

Fabryczne reagują bardzo szybko, a te z pewnego portalu handlowego, bardzo na innym portalu wertykalnym polecane, mają całkiem spory lag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi o to, że Żonie ten su[per fabryczny sprzęt bardzo pomaga i fajnie działa i chce żeby dalej

> był i działał.

> Odległości nie pokazuje ale sygnalizuje.

Zmierzałem do wywalenia tego fabrycznego i wstawienie w jego miejsce innego w cenie jednego czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fabryczne reagują bardzo szybko, a te z pewnego portalu handlowego, bardzo na innym portalu

> wertykalnym polecane, mają całkiem spory lag.

No to musiała ich jakość znacząco pogorszyć bo moje działały przez trzy lata (potem fure sprzedałem) i nie miałem zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To teraz pytanie ile kosztuje wywalenie tego super fajnego fabrycznego sprzętu, którego jeden

> czujnik kosztuje 490zł.

jeśli wyżej zastosowany patent zadziała, czyli wypięcie drutów z centralki czujników (o ile nie jest zintegrowana z body) i osiowanie, to na oko w 150-200 zł się pewnie skończy

> Czy ten system pokazuje odległość i miejsce przeszkody?

w fiacie - nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to musiała ich jakość znacząco pogorszyć bo moje działały przez trzy lata (potem fure

> sprzedałem) i nie miałem zastrzeżeń.

ja jakiś czas temu dokładałem czujniki, jeden padł w wakacje. od montażu minęło deko ponad 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to jest oryginał? Pytam, bo w ASO mi powiedzieli, że jak nie będzie oryginał to komputer będzie

> pokazywał błąd na wyświetlaczu.

> Prawda to?

Montowałem w Cromie już dwa czujniki z Allegro, każdy od innego sprzedawcy (w tym jeden z powyższego linka). Podłączyłem, skasowałem błędy MES'em, od tamtej pory żadnych błędów komputer nie pokazał/nie zarejestrował.

Przy poszukiwaniach wydawało mi się, że są conajmniej dwa rodzaje wtyczek - piny ustawione w linii albo w trójkącik. Nie dam teraz za to głowy, ale przed zakupem na wszelki wypadek wymontowywałem swój czujnik żeby porównać ze zdjęciem na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmierzałem do wywalenia tego fabrycznego i wstawienie w jego miejsce innego w cenie jednego

> czujnika.

Za około połowy ceny jednego takiego czujnika wsadziłem do Uno kamerę cofania ze skalą odległości i monitorem 7", do którego mogę podłączyć jeszcze jedną kamerę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.