Skocz do zawartości

Jakie wycieraczki, Bosch to kupa


jahooo

Rekomendowane odpowiedzi

> Jutro muszę coś kupić. Ostatnie były oryginały NWP - Nippon Wiper Blades, firma bardzo zasłużona

> dla rozwoju wycieraczek samochodowych. Były super, ale drogie - 110zł. Teraz chcę wypróbować

> Denso albo Champion. Jak nie, to znowu spróbuję ALCA

Dawno, dawno temu - jak było mnie stać - kupowałem Bosch a potem Valeo.

Potem już nie było mnie stać i musiałem znaleźć tańszą alternatywę - nie zawiodłem się Alcą dopiero.

Niedawno z ciekawości kupiłem jakieś Bosche - wcale dłużej nie pożyły niż Alca. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam DENSO odmiana hybrydowa. Mam je od ponad 30kkm, jazda w trasie często za ciężarówkami walącymi błotem spod kół. Nadal zbierają bardzo dobrze. Łączą cechy bezprzegubowych (wygląd, są obudowane plastikiem tworząc jednolity kształt) i szkieletowych (dobre dopasowanie do krzywizny szyby i brak efektu rozmazywania w punkcie mocowania ramienia). Ogólnie godne polecenia (podobno produkcja japońska), kosztowały (650mm+350mm) nieco ponad 100pln. Dostępne na motointegrator.pl. Można odbierać bez kosztów przesyłki w punktach IC. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W rajdówce mam Chińczyki z reala za 4,99 sztuka i dają radę. A do auta żony kupiłem polskie

> motguma za 35 zł komplet i też dają radę drugi rok.

Z motgumem jest tak, że jak się trafi. Kupiłem u nich w sklepie trzy komplety i dwa z nich pracowały OK a jeden był do wywalenia po dwóch tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio używałem oryginalnych Toyoty i były super, tylko cena - 110zł. Producent: NWP - Nippon Wiper Blades, firma zasłużona w wynalazkach, m.in. obecnego kształtu wycieraczek samochodowych. Wczoraj nakłoniony pewnym tropem, kupiłem Denso (zwykłe, nie płaskie, nie hybrydowe), jedna ze spoilerem, cena za obie 60zł. No i potwierdzam: Denso, które jest dostawcą wycieraczek na pierwszy montaż np. dla Hondy, to to samo co NWP - na Denso jest nawet logo NWP, wyglądają 100% identycznie... za pół ceny.

Polecam, pracują super, bardzo fajne mocowanie na taki klip-zatrzask dzięki któremu wycieraczka siedzi sztywno, jest cicho i wyciera idealnie od początku. Najlepsze jakie miałem, zobaczymy jak trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie płaskie wycieraczki polecacie. Fabryczne wytrzymały mi 3 lata. Kupiłem BOSCH AeroTwin i po

> pól roku sa do wyrzucenia. Dbałem o nie, szwagier kupił w tym samym czasie te same jeżdzi

> mniej ale też już widzi oznaki zużycia.

Kupiłem pierwsze lepsze, które znalazłem w markecie i miały odpowiednią długość - a to już sztuka, bo potrzebuję 750 i 700mm. Jak na razie dają radę, jak za wycieruch po 13,99zł za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.