Skocz do zawartości

Tabliczka z oznaczeniem kraju...


koNik

Rekomendowane odpowiedzi

> Dlaczego nie?

Bo tak wymyślił ustawodawca (mowa tu o kraju istniejącym, nie wiem jak jest z nieistniejącym)..

Nie mogę mieć naklejki z oznaczeniem nieistniejącego kraju? Czym ona się różni od

> naklejki ze złośnikiem?

złośnik nie jest symbolem międzynarodowym

Art.60 ust.1 pkt 4 Ustawy Prawo o ruchu drogowym ZABRANIA umieszczania na pojeździe znaku określającego inne państwo niż to, w którym pojazd został zarejestrowany.

Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem kierujący takim pojazdem w przypadku kontroli drogowej może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł.

Pytanie tylko czy to wszystko tyczy się też starych oznaczeń. Jest to jednak oznaczenie kraju który kiedyś istniał, więc prawnie być może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Art.60 ust.1 pkt 4 Ustawy Prawo o ruchu drogowym ZABRANIA umieszczania na pojeździe znaku

> określającego inne państwo niż to, w którym pojazd został zarejestrowany.

> Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem kierujący takim pojazdem w przypadku kontroli drogowej może

> zostać ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł.

> Pytanie tylko czy to wszystko tyczy się też starych oznaczeń.

Jakich starych oznaczeń??

jak nakleję sobie biały owal z SU w środku (Soviet Union) albo ZSRR to do jakiego kraju się odnosi?

Albo NBL (Nibylandia)?

Albo DNL - Disneyland......

Artykuł 60 odnosi się do istniejących państw. Inaczej możnaby uznać każdą naklejkę za niezgodną z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakich starych oznaczeń??

> jak nakleję sobie biały owal z SU w środku (Soviet Union) albo ZSRR to do jakiego kraju się odnosi?

a jest to symbol Państwowy? jest.

> Albo NBL (Nibylandia)?

> Albo DNL - Disneyland......

to nie są Państwa.

> Artykuł 60 odnosi się do istniejących państw.

nie odnosi się do istniejących. flaga czechosłowacji w tym kontekscie to symbol Państwa.

> Inaczej możnaby uznać każdą naklejkę za niezgodną z

> prawem.

tylko taką która jest symbolem Państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jest to symbol Państwowy? jest.

> to nie są Państwa.

> nie odnosi się do istniejących. flaga czechosłowacji w tym kontekscie to symbol Państwa.

> tylko taką która jest symbolem Państwa.

Czy istnieje państwo Czechosłowacja czy Związek Radziecki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy można mieć na samochodzie tabliczkę z oznaczeniem kraju innego niż auto jest zarejestrowane?

> Chodzi mi konkretnie o tabliczkę kraju który już nie istnieje, tj. CS

Aktualnie mam chyba z 10 czy więcej naklejek z kodami innych Państw niż Polska. Nigdy nie miałem problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Art.60 ust.1 pkt 4 Ustawy Prawo o ruchu drogowym ZABRANIA umieszczania na pojeździe znaku

> określającego inne państwo niż to, w którym pojazd został zarejestrowany.

> Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem kierujący takim pojazdem w przypadku kontroli drogowej może

> zostać ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł.

> Pytanie tylko czy to wszystko tyczy się też starych oznaczeń. Jest to jednak oznaczenie kraju

> który kiedyś istniał, więc prawnie być może?

Chyba obecnie te owalne są już nieaktualne??? niewiem.gif

Teraz wyznaczniki są na tablicach rej. lub wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy można mieć na samochodzie tabliczkę z oznaczeniem kraju innego niż auto jest zarejestrowane?

> Chodzi mi konkretnie o tabliczkę kraju który już nie istnieje, tj. CS

Ja mam, ale pewnie sie nie liczyhehe.gif[...]

img7266f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy nieistniejące Państwa miały/mają (historyczne) symbole Państwowe? tak.

Aha, czyli za takie symbole też mogę dostać mandat:

Cesarstwo Bizantyjskie (godło i flaga):

godlo.png125px-Flag_of_Palaeologus_Emperor.svg.png

Podobnież Fenicja, Sparta, Starożytne Ateny czy Grecja (też antyczna)...

Te państwa jak najbardziej miały/mają swoje symbole więc za ich umieszczenie na aucie dostanę wg Ciebie mandat, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aha, czyli za takie symbole też mogę dostać mandat:

> Cesarstwo Bizantyjskie (godło i flaga):

> Podobnież Fenicja, Sparta, Starożytne Ateny czy Grecja (też antyczna)...

> Te państwa jak najbardziej miały/mają swoje symbole więc za ich umieszczenie na aucie dostanę wg

> Ciebie mandat, tak?

nie wg mnie, a ustawodawcy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wg mnie, a ustawodawcy

Quote:

Art.60 ust.1 pkt 4 Ustawy Prawo o ruchu drogowym zabrania umieszczania na pojeździe znaku

określającego inne państwo niż
to, w którym pojazd został zarejestrowany.


Odpowiedz sobie na pytanie:

czy możliwe jest obecnie zarejestrowanie auta w państwie "Cesarstwo Bizantyjskie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Art.60 ust.1 pkt 4 Ustawy Prawo o ruchu drogowym zabrania umieszczania na pojeździe znaku

> określającego inne państwo niż to, w którym pojazd został zarejestrowany.

> Odpowiedz sobie na pytanie:

> czy możliwe jest obecnie zarejestrowanie auta w państwie "Cesarstwo Bizantyjskie"?

nadal nic do rzeczy...

nie jest możliwe... ale tak czy siak: powinien mieć flagę PL a nie inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy można mieć na samochodzie tabliczkę z oznaczeniem kraju innego niż auto jest zarejestrowane?

> Chodzi mi konkretnie o tabliczkę kraju który już nie istnieje, tj. CS

Kolega, miłośnik Trabanta ma naklejone DDR. Powstał ten sam problem i to z policjantem, który jest absolutnym liderem w kategorii zabierania dowodów. Gość na tyle słynny, że jak padnie jego nazwisko to wiadomo, że coś znajdzie i dowód leci. No i uparł się na tę naklejkę a kolega w zaparte, że państwo nieistniejące prosi o podstawę prawną. Policjant odpuścił ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie. Powinien mieć unijne gwiazdki i wyróżnik PL na tablicy Chyba że ma stare czarne tablice, albo

> te troszkę nowsze z flagą Polski i wyróżnikiem PL

tyz prawda smile.gif btw. czarne tablice to teraz szyku zadają smile.gif

robią jak serwisowanie w ASO przy odsprzedaży smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Art.60 ust.1 pkt 4 Ustawy Prawo o ruchu drogowym zabrania umieszczania na pojeździe znaku

> określającego inne państwo niż to, w którym pojazd został zarejestrowany.

z tego wynika, że jesli auto było sprowadzone z Niemiec, to można z naklejką D bezpiecznie jezdzić smile.gif bo kiedyś samochód "został zarejestrowany" a że był wyrejestrowany to już inna historia

Przy kontroli w sumie można się upierać, że samochód był zarejestrowany w dowolnym kraju, bo z tego co się orientuje karty pojazdu nie trzeba wozić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego wynika, że jesli auto było sprowadzone z Niemiec, to można z naklejką D bezpiecznie jezdzić

> bo kiedyś samochód "został zarejestrowany" a że był wyrejestrowany to już inna historia

> Przy kontroli w sumie można się upierać, że samochód był zarejestrowany w dowolnym kraju, bo z tego

> co się orientuje karty pojazdu nie trzeba wozić.

Uważaj ta taką argumentację! Za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h grozi 400-500zł i 10 punktów karnych. Pewnie kiedyś w swoim życiu jechałeś więcej niż 100km/h a że jakiś czas po tym zwolniłeś to już inna historia.

To bardzo przypomina niedawne równie sensowne tłumaczenie jednego z użytkowników, że skoro naklejkę z numerem rejestracyjnym umieszcza się na przedniej szybie to wcale nie oznacza to, że naklejkę należy naklejać smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba obecnie te owalne są już nieaktualne???

> Teraz wyznaczniki są na tablicach rej. lub wcale.

Jakto nie aktualne?

Jaknajbardziej aktualne.

Kazde auto z kraju ktory nie umieszcza swojego symbolu na tablicy, w ruchu zagranicznym musi miec wlasnie taka owalna naklejke z symbolem.

Polskie auto ze starymi czarnymi tablicami tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aktualnie mam chyba z 10 czy więcej naklejek z kodami innych Państw niż Polska. Nigdy nie miałem

> problemu.

Mialem kiedys z tylu auta zarejestrowanego w PL naklejke z flaga Irlandzka i malym napisem "Ireland".

Policjant chcial za to mi dac mandat. Musialem ja odklejac przy nim aby mandatu nie dostac.

Zato np w Irlandii ostatnimi czasy to szczyt szpanu, miec tablice rejestracyjna na ktorej pod unijnym symbolem na niebieskim pasku umieszcza sie zamiast tak jak powinno byc "IRL" to "D". Dodatkowo tacy tuningowcy robia sobie niemiecka czcionke na tablicy.

No i oczywiscie to musi byc na niemieckim aucie - najczesciej passat tdi na 20 calowych felgach czy cos takiego.

I tu policja sie nie doczepia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uważaj ta taką argumentację! Za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h grozi 400-500zł i 10 punktów

> karnych. Pewnie kiedyś w swoim życiu jechałeś więcej niż 100km/h a że jakiś czas po tym

> zwolniłeś to już inna historia.

oczywiście, że jechałem ale ... na autostradzie!!

> To bardzo przypomina niedawne równie sensowne tłumaczenie jednego z użytkowników, że skoro

> naklejkę z numerem rejestracyjnym umieszcza się na przedniej szybie to wcale nie oznacza to,

> że naklejkę należy naklejać

póki co to nie jest żadne tłumaczenie tylko teoretyczne rozważania na temat przepisów, nie zamierzam oznaczać swojego pojazdu literami i flagami innych krajów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego wynika, że jesli auto było sprowadzone z Niemiec, to można z naklejką D bezpiecznie jezdzić

> bo kiedyś samochód "został zarejestrowany" a że był wyrejestrowany to już inna historia

> Przy kontroli w sumie można się upierać, że samochód był zarejestrowany w dowolnym kraju, bo z tego

> co się orientuje karty pojazdu nie trzeba wozić.

To Twoja luźna interpretacja wink.gif Ustawodawcy chodzi jednak o to gdzie auto zarejestrowane jest obecnie.

Upierać się możesz jak najbardziej. Możesz również odmówić przyjęcia mandatu ale w sądzie zinterpretują to właśnie tak jak napisałem wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to chyba nie w Polsce?

Nie, nie w Polsce. Dlatego odpowiadałem na post Oziego. Wiem natomiast, że ci sąsiedzi byli tą meganką w Czechach.

Reasumując:

Irlandzkie blachy z unijnymi gwiazdkami i literami IRL oraz duże (CZ) na klapie bagażnika. Auto przejechało Europę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, nie w Polsce. Dlatego odpowiadałem na post Oziego. Wiem natomiast, że ci sąsiedzi byli tą

> meganką w Czechach.

> Reasumując:

> Irlandzkie blachy z unijnymi gwiazdkami i literami IRL oraz duże (CZ) na klapie bagażnika. Auto

> przejechało Europę.

Jakby wjechali do Polski to by ich zwinieto w przeciagu paru godzin pewnie.

Ja wlasnie przed chwila mialem kontrole (w Polsce) gdzie policjant uparcie twierdzil, ze musze miec gasnice.

Wsumie pierwsza rzecz o jaka zapytal po PJ i dowodziej rej, to czy mam wyposazenie (trojkat, gasnice). Ostatecznie powiedzial, ze mi tym razem odpusci.

To juz nie pierwszy raz mialem taka sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wlasnie przed chwila mialem kontrole (w Polsce) gdzie policjant uparcie twierdzil, ze musze miec gasnice.

Musisz mieć wyjątkowego pecha lub dar przyciągania problemów. Jak jeżdżę po Polsce, tak kontrolę miałem ostatnio we wrześniu - z powodu przekroczenia prędkości. Poprzednia kontrola była w grudniu 2010. Z powodu przekroczenia prędkości.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakby wjechali do Polski to by ich zwinieto w przeciagu paru godzin pewnie.

> Ja wlasnie przed chwila mialem kontrole (w Polsce) gdzie policjant uparcie twierdzil, ze musze miec

> gasnice.

> Wsumie pierwsza rzecz o jaka zapytal po PJ i dowodziej rej, to czy mam wyposazenie (trojkat,

> gasnice). Ostatecznie powiedzial, ze mi tym razem odpusci.

> To juz nie pierwszy raz mialem taka sytuacje.

Masz pecha chyba...

Była kiedyś dyskusja na MK odnośnie przepisów. Były nawet przytaczane konkretne przepisy.

Chodziło chyba o to, że samochód musi mieć obowiązkowe wyposażenie w kraju, w którym jest zarejestrowany. Auto na irlandzkich blachach podlega warunkom technicznym dopuszczenia do ruchu w Irlandii. Znaczy to tyle, że jeżdżąc irlandzkim autem po Polsce nie musisz mieć gasnicy.

Na podobnej postawie Francja szybko wycofała się z obowiązkowych alkotestow dla wszystkich kierowców przejeżdżających przez ich kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wlasnie przed chwila mialem kontrole (w Polsce) gdzie policjant uparcie twierdzil, ze musze miec

> gasnice.

> Wsumie pierwsza rzecz o jaka zapytal po PJ i dowodziej rej, to czy mam wyposazenie (trojkat,

> gasnice). Ostatecznie powiedzial, ze mi tym razem odpusci.

Ale co się dziwisz: święta tuż ,tuż, łowy rozpoczęte i szukają jelenia do upolowania, który będzie nieświadomy i przyjmie mandat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musisz mieć wyjątkowego pecha lub dar przyciągania problemów. Jak jeżdżę po Polsce, tak kontrolę

> miałem ostatnio we wrześniu - z powodu przekroczenia prędkości. Poprzednia kontrola była w

> grudniu 2010. Z powodu przekroczenia prędkości.

> mar00ha

W zeszlym roku w zimie bylem w Polsce 6 tygodni.

Mialem w tym czasie 3 kontole, w tym 2 rutynowe, i jedna za przekroczenie predkosci.

W tym roku jestem narazie w PL tydzien i kontrola jedna.

Ale fakt - jezdze duzo po nocy - bo jestem nocnym markiem i prawie wszystkie te kontrole sa w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co się dziwisz: święta tuż ,tuż, łowy rozpoczęte i szukają jelenia do upolowania, który będzie

> nieświadomy i przyjmie mandat...

No ale wlasnie nie szukali, bo wsumie policjant odrazu powiedzial ze mi odpusci tym razem. Tylko sie upieral ze ma racje ze gasnice musze miec. Ot taka dyskusja.

Jako ze od poczatku powiedzial ze mandatu nie bedzie, to jakos specjalnie sie nie klucilem kto ma racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.