Skocz do zawartości

f 125p 1300 1974r


Rekomendowane odpowiedzi

kiedyś, kiedyś z nudów kliknąłem w kończącą się aukcję ww pojazdu i tak stałem się właścicielem tegoż okazu. Fiacina, pomimo że mocno renowacyjna jest jednak rodzynkiem - jest to model tzw przejściowy z oryginalnym włoskim silnikiem 1300 oraz już częściowo zubożoną, głównie o chromowania, karoserią i deską. Zapewne do tej pory przetrwało kilka sztuk tego modelu. W zasadzie to jest jedyny powód niezłomowania samochodu. Jak sądzę nastaje powoli czas podjęcia decyzji co do dalszego losu pojazdu. Własna robota w większym zakresie, z wielu względów jest wykluczona, więc chciałbym się zorientować w ewentualnych kosztach powolnego przywracania go do życia. Ze względu na możliwości finansowe, jak i oczekiwaną wielkość konserwacji interesowało by mnie rozbicie na przypuszczalne wartości pienężne konieczne do kolejnych etaapów renowacji.

Nie jest to ogłoszenie o sprzedaży, ze względu na równowieczność zależy mi na powolnym doprowadzeniu Fiata do używalności

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrozumiałem, że chcesz wyceny. Ale bez zdjęć, opisu stanów obecnego i oczekiwanego to chyba nikt Ci

> za wiele nie powie

zdaję sobie z tego spawę, chodzi mi w tej chwili o tzw rząd wielkości. Zdjęcia miogę zamieścić w piątek, natomiast w tej chwili zależałoby mi o o oszacowanie kosztów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kiedyś, kiedyś z nudów kliknąłem w kończącą się aukcję ww pojazdu i tak stałem się właścicielem

> tegoż okazu. Fiacina, pomimo że mocno renowacyjna jest jednak rodzynkiem - jest to model tzw

> przejściowy z oryginalnym włoskim silnikiem 1300 oraz już częściowo zubożoną, głównie o

> chromowania, karoserią i deską. Zapewne do tej pory przetrwało kilka sztuk tego modelu. W

> zasadzie to jest jedyny powód niezłomowania samochodu. Jak sądzę nastaje powoli czas podjęcia

> decyzji co do dalszego losu pojazdu. Własna robota w większym zakresie, z wielu względów jest

> wykluczona, więc chciałbym się zorientować w ewentualnych kosztach powolnego przywracania go

> do życia. Ze względu na możliwości finansowe, jak i oczekiwaną wielkość konserwacji

> interesowało by mnie rozbicie na przypuszczalne wartości pienężne konieczne do kolejnych

> etaapów renowacji.

> Nie jest to ogłoszenie o sprzedaży, ze względu na równowieczność zależy mi na powolnym

> doprowadzeniu Fiata do używalności

> pozdrawiam.

Włoski 1300??

Kilka sztuk??

Chcesz sprzedać bajkę czy ktoś Ci taką opowiedział??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Włoski 1300??

> Kilka sztuk??

> Chcesz sprzedać bajkę czy ktoś Ci taką opowiedział??

absolutnie, samochód ma papierowo-rzeczywisty silnik 1300 cm3 i z moich internetowych dociekań, powinno pozostać z tej serii produkcyjnej dosłownie kilka sztuk

edyta: interesują mnie kosztu renowacji a nie udowadniania oryginalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> absolutnie, samochód ma papierowo-rzeczywisty silnik 1300 cm3 i z moich internetowych dociekań,

> powinno pozostać z tej serii produkcyjnej dosłownie kilka sztuk

> edyta: interesują mnie kosztu renowacji a nie udowadniania oryginalności.

Ale ja nie twierdzę, że jest nieoryginalny tylko nie wierzę we włoski 1300...

Koszty renowacji mogą być od 1000zł do 20000zł.

Bez zdjęć nie pomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja nie twierdzę, że jest nieoryginalny tylko nie wierzę we włoski 1300...

> Koszty renowacji mogą być od 1000zł do 20000zł.

> Bez zdjęć nie pomogę

Chyba od 10000 do 100000.

Za 1000 zł to można co najwyżej część części blacharskich kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CALY uklad kierowniczy 800zl. Zawieszenie z 400zl + gumy. Tlumiki smiesznie tanie. Uklad hamulcowy 1000zl. Remont silnika i skrzyni biegow to juz roznie moze byc. Karoseria jak sam troche ogarniesz to w 8k mozna sie zmiescic.

Jakby nie liczyc to bez 15k nie podchodz jak bedziesz robil wiekszosc sam. Jak w warsztacie to z 20k trzeba liczyc. To tak pi razy drzwi.

Ja swoich kosztow nie spisuje. Ale poszlo juz z 4k i konca nie widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (...) jest to model tzw

> przejściowy z oryginalnym włoskim silnikiem 1300 oraz już częściowo zubożoną, głównie o

> chromowania, karoserią i deską. Zapewne do tej pory przetrwało kilka sztuk tego modelu. (...)

Mnie również ciekawi co znaczy "oryginalny włoski silnik 1300" i o co miałoby chodzić z tym "zubożeniem"... hmm.gif

A kosztów nikt ci nie poda, nawet ze zdjęciami byłoby ciężko. Jakby rozebrać do ostatniej śrubki, to też się okaże, że jeśli uda się ten remont zakończyć to ostatecznie wyjdzie dwa razy więcej kasy niż się na początku zakładało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie również ciekawi co znaczy "oryginalny włoski silnik 1300" i o co miałoby chodzić z tym

> "zubożeniem"...

> A kosztów nikt ci nie poda, nawet ze zdjęciami byłoby ciężko. Jakby rozebrać do ostatniej śrubki,

> to też się okaże, że jeśli uda się ten remont zakończyć to ostatecznie wyjdzie dwa razy więcej

> kasy niż się na początku zakładało...

Pewnie chodzi o brak np. chromowanej atrapy. W latach 73/74 montowano czarną, jednoczęściową atrapę do błotników i kierunkowskazów starego typu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba od 10000 do 100000.

> Za 1000 zł to można co najwyżej część części blacharskich kupić...

A skąd wiesz co w tym aucie jest do roboty?? Ja auta nie widziałem. Może potrzebna jest tylko korekta lakieru, pranie wnętrza i przegląd startowy. Dziadki różne perełki wożą na szrot :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie chodzi o brak np. chromowanej atrapy. W latach 73/74 montowano czarną, jednoczęściową atrapę

> do błotników i kierunkowskazów starego typu

O tym pomyślałem, ale nie nazwałbym tego zubożeniem, tylko raczej podążaniem za modą. Zubażanie było później, po MR75, gdy np. wywalono podłokietnik z tyłu, usunięto uchylane boczne szybki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O tym pomyślałem, ale nie nazwałbym tego zubożeniem, tylko raczej podążaniem za modą. Zubażanie

> było później, po MR75, gdy np. wywalono podłokietnik z tyłu, usunięto uchylane boczne szybki

> itp.

pisałem o zubożeniu myśląc o wycofaniu pewnej części chromów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może na samym początku produkcji montowano jeszcze silniki z części ściąganych z Włoch, ale już nie

> w 1974 roku... W ogóle nie wiem skąd się wzięły legendy pt. "oryginalny włoski"

Poloneza 1300 też niewielu widziało - ja widziałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pisałem o zubożeniu myśląc o wycofaniu pewnej części chromów.

Tak naprawdę zubożenie (takie konkretne to było raz - od 80 roku, potem znane jako wersja C)

Odchudzanie z chromów odbyło się niejako "przy okazji" bo od połowy lat 70' modne zaczęły być czarne plastiki w miejsce chromów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Owszem, były, ale chyba jeszcze mniej niż Polonezów 2000 i 2.0 SLE Nie zmienia to faktu, że silnik

> 1300 z Poloneza to nie to samo co 1300 ze 125p, różni się całą masą drobiazgów

Nie chce mi się zaglądać do książki od Poloneza, ale czy silnik 1300 nie ma takiej samej konstrukcji jak 1500 ? hmm.gif

Jeżeli tak to oczywiście różni się od "fiatowskiego" podstawową rzeczą czyli rozrządem na pasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fiata 125p 1.6 D się widzialo silnik fabrycznie z VW

> Aż nie mogłem uwierzyć w tabliczkę z tyłu.

Z rok temu był na Allegro - coś koło 7-8 TPLN kosztował.

Nawet dosyć długo się przewijał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chce mi się zaglądać do książki od Poloneza, ale czy silnik 1300 nie ma takiej samej

> konstrukcji jak 1500 ?

Ma

> Jeżeli tak to oczywiście różni się od "fiatowskiego" podstawową rzeczą czyli rozrządem na pasku.

Takie same różnice jak 1.5 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.