Skocz do zawartości

Propozycja układu zamykania centralnego zamka


Mihó1435053663

Rekomendowane odpowiedzi

Skontaktowałem się ostatnio z człowiekiem, który może wykonać układ zamykania centralnego zamka po przekroczeniu jakiejś prędkości. Założenia:

Drzwi zamykane po przekroczeniu 11km/h, lub naciśnięciu przycisku, sygnalizowane diodą LED

Astra F/G, Vectra A/B, Corsa B/C, Omega B i pochodne

Otwarcie drzwi - albo naciśnięcie przycisku, albo wyjęcie kluczyka ze stacyjki

Koszt układu to 70 PLN + wysyłka. W cenie gwarancja i faktura. czas oczekiwania: 30 dni, wymagana przedpłata 50%

Sam wezmę dwie sztuki, a od pięciu

będziemy mieli lepszą jakość wykonania - płytka drukowana. Proszę o wpisywanie się do listy chętnych

1. Mihó - 2 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje jednego, IMHO ważnego trybu.

Wyobraźmy sobie taką sytuację. Wjeżdżasz w drzewo i tracisz przytomność. Szyby nienaruszone, ale pod maską zaczyna się palić. A jedynymi świadkami zdarzenia są dwie starsze panie. Dałyby radę wyciągnąć Cię z samochodu, ale nie dadzą rady zbić żadnej szyby, bo jak wiadomo - bez ostrego przedmiotu - nie jest to łatwe.

Brakuje otwarcia zamka wyzwalanego crash datą ze sterownika poduszek, albo przeciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brakuje jednego, IMHO ważnego trybu.

> Wyobraźmy sobie taką sytuację. Wjeżdżasz w drzewo i tracisz przytomność. Szyby nienaruszone, ale

> pod maską zaczyna się palić. A jedynymi świadkami zdarzenia są dwie starsze panie. Dałyby radę

> wyciągnąć Cię z samochodu, ale nie dadzą rady zbić żadnej szyby, bo jak wiadomo - bez ostrego

> przedmiotu - nie jest to łatwe.

> Brakuje otwarcia zamka wyzwalanego crash datą ze sterownika poduszek, albo przeciążeniem.

Fabryczny sterownik centralnego w Astrze G i Vectrze B posiada czujnik przeciążeniowy, który otwiera auto w razie kolizji. Skoro samochód będzie stał, to centralny już się nie zamknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Skontaktowałem się ostatnio z człowiekiem, który może wykonać układ zamykania centralnego zamka po

> przekroczeniu jakiejś prędkości. Założenia:

> Drzwi zamykane po przekroczeniu 11km/h, lub naciśnięciu przycisku, sygnalizowane diodą LED

> Astra F/G, Vectra A/B, Corsa B/C, Omega B i pochodne

> Otwarcie drzwi - albo naciśnięcie przycisku, albo wyjęcie kluczyka ze stacyjki

> Koszt układu to 70 PLN + wysyłka. W cenie gwarancja i faktura. czas oczekiwania: 30 dni, wymagana

> przedpłata 50%

> Sam wezmę dwie sztuki, a od pięciu

> będziemy mieli lepszą jakość wykonania - płytka drukowana. Proszę o wpisywanie się do listy

> chętnych

> 1. Mihó - 2 szt.

Po co w ogóle taki wynalazek? myślę i jakoś nie mogę znaleźć zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po co w ogóle taki wynalazek? myślę i jakoś nie mogę znaleźć zastosowania.

Po to, by nikt Ci niczego nie wyciągnął np. z tylnego siedzenia lub bagażnika jak powiedzmy stoisz w korku lub na światłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po to, by nikt Ci niczego nie wyciągnął np. z tylnego siedzenia lub bagażnika jak powiedzmy stoisz

> w korku lub na światłach.

''Drzwi zamykane po przekroczeniu 11km/h, lub naciśnięciu przycisku, sygnalizowane diodą LED'' Nie sądzę by ktoś stał w korku z prędkością powyżej 11km/h, a jeśli osobnym przyciskiem trzeba było by zamknąć to czy nie łatwiej i taniej wcisnąć rygielek w drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ''Drzwi zamykane po przekroczeniu 11km/h, lub naciśnięciu przycisku, sygnalizowane diodą LED'' Nie

> sądzę by ktoś stał w korku z prędkością powyżej 11km/h, a jeśli osobnym przyciskiem trzeba

> było by zamknąć to czy nie łatwiej i taniej wcisnąć rygielek w drzwiach?

Ruszasz z pod domu przekraczasz 11 km/h i drzwi się ryglują. Odryglować można je otwierając drzwi od środka lub w razie wypadku odblokują się same. Czyli nie musisz pamiętać o zaryglowaniu drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ruszasz z pod domu przekraczasz 11 km/h i drzwi się ryglują. Odryglować można je otwierając drzwi

> od środka lub w razie wypadku odblokują się same. Czyli nie musisz pamiętać o zaryglowaniu

> drzwi.

Ale jak staniesz na swiatłach to się odryglowują czy dalej są zaryglowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja na tą chwilę mam guzik do ryglowania, w sumie ciekawe czy nie można w komputerze ustawić

> samoryglowania

Jeśli masz REC to możesz. Przytrzymaj wcisniety przycisk zamka na desce przez kilka sekund i sprawdź potem czy zamki się zamykają po ruszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli masz REC to możesz. Przytrzymaj wcisniety przycisk zamka na desce przez kilka sekund i

> sprawdź potem czy zamki się zamykają po ruszeniu.

Potwierdzam w Oplu standard.

Tylko kwestia aktywacji ręcznej przy pomocy przycisków drzwi i chyba kluczyka. Sam sobie ta uaktywniłem, ale nie pamiętam jak. Na pewno wg informacji z internetu. Na forach gdzieś jest opisane, więc Wujek Googla trzeba zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ''Drzwi zamykane po przekroczeniu 11km/h, lub naciśnięciu przycisku, sygnalizowane diodą LED'' Nie

> sądzę by ktoś stał w korku z prędkością powyżej 11km/h, a jeśli osobnym przyciskiem trzeba

> było by zamknąć to czy nie łatwiej i taniej wcisnąć rygielek w drzwiach?

Bo czytać to trzeba całą wypowiedź (i to ze zrozumieniem):

"Otwarcie drzwi - albo naciśnięcie przycisku, albo wyjęcie kluczyka ze stacyjki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skontaktowałem się ostatnio z człowiekiem, który może wykonać układ zamykania centralnego zamka po

> przekroczeniu jakiejś prędkości. Założenia:

> Drzwi zamykane po przekroczeniu 11km/h, lub naciśnięciu przycisku, sygnalizowane diodą LED

> Astra F/G, Vectra A/B, Corsa B/C, Omega B i pochodne

> Otwarcie drzwi - albo naciśnięcie przycisku, albo wyjęcie kluczyka ze stacyjki

> Koszt układu to 70 PLN + wysyłka. W cenie gwarancja i faktura. czas oczekiwania: 30 dni, wymagana

> przedpłata 50%

> Sam wezmę dwie sztuki, a od pięciu

> będziemy mieli lepszą jakość wykonania - płytka drukowana. Proszę o wpisywanie się do listy

> chętnych

> 1. Mihó - 2 szt.

uruchomiłem taką opcję w swoim golfie - wkurzająca i wyłączyłem biglaugh.gif

IMO nie warto wydawać kasy biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.