Skocz do zawartości

Podłączenie kamery samochodowej pod isntalację elektryczną


Tenenberg

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym podłączyć na stałe kamerę samochodową do instalacji elektrycznej auta. Zapewne najlepiej dorobić niewidoczne gołym okiem podłączenie do instalacji elektrycznej auta, z dodatkowym bezpiecznikiem.

Mając fabryczny zestaw kamery samochodowej, należy coś dokupić (może jakieś gniazdko zasilające?) czy może elektryk w jakiś inny sposób podłączy wtyk przeznaczony do zapalniczki samochodowej pod instalację auta? Zastanawiam się jak to należy wykonać, aby było to zrobione w sposób bezpieczny dla auta jak i kamery hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałbym podłączyć na stałe kamerę samochodową do instalacji elektrycznej auta. Zapewne najlepiej

> dorobić niewidoczne gołym okiem podłączenie do instalacji elektrycznej auta, z dodatkowym

> bezpiecznikiem.

> Mając fabryczny zestaw kamery samochodowej, należy coś dokupić (może jakieś gniazdko zasilające?)

> czy może elektryk w jakiś inny sposób podłączy wtyk przeznaczony do zapalniczki samochodowej

> pod instalację auta? Zastanawiam się jak to należy wykonać, aby było to zrobione w sposób

> bezpieczny dla auta jak i kamery

kupijesz gniazdko 12V na kabel, dokładasz kabel ile potrzeba i podłączasz "po stacyjce" żeby kamera odpalała kiedy trzeba z automatu a nie ręcznie

bezpiecznik dajesz gdzieś na początku kabelka na plusowej żyle i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałbym podłączyć na stałe kamerę samochodową do instalacji elektrycznej auta. Zapewne najlepiej

> dorobić niewidoczne gołym okiem podłączenie do instalacji elektrycznej auta, z dodatkowym

> bezpiecznikiem.

> Mając fabryczny zestaw kamery samochodowej, należy coś dokupić (może jakieś gniazdko zasilające?)

> czy może elektryk w jakiś inny sposób podłączy wtyk przeznaczony do zapalniczki samochodowej

> pod instalację auta? Zastanawiam się jak to należy wykonać, aby było to zrobione w sposób

> bezpieczny dla auta jak i kamery

ja rozebralem oryginalna ladowarke, wyciagnalem modul ladujacy (plytki 1x3), wlutowalem przewody z bezpiecznikiem, dalem to przy lampce oswietlenia wnetrza. Kamere mam na stale umocowana przy lusterku wraz z zasilaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałbym podłączyć na stałe kamerę samochodową do instalacji elektrycznej auta. Zapewne najlepiej

> dorobić niewidoczne gołym okiem podłączenie do instalacji elektrycznej auta, z dodatkowym

> bezpiecznikiem.

> Mając fabryczny zestaw kamery samochodowej, należy coś dokupić (może jakieś gniazdko zasilające?)

> czy może elektryk w jakiś inny sposób podłączy wtyk przeznaczony do zapalniczki samochodowej

> pod instalację auta? Zastanawiam się jak to należy wykonać, aby było to zrobione w sposób

> bezpieczny dla auta jak i kamery

Miałem gniazdko "zapalniczki" z przedłużacza. Dokupiłem dwie spinki

czer_2.jpg

i wpiąłem to gniazdko w przewody zapalniczki chowając przy okazji w tunelu środkowym. Przewód kamery ułożyłem wzdłuż podsufitki i słupka, potem za schowkiem aż do tunelu środkowego i tam wpiąłem w gniazdko. układ w niewidoczny, nie wymagający lutowania i w każdej chwili demontowalny bez narzędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy może elektryk w jakiś inny sposób podłączy wtyk przeznaczony do zapalniczki samochodowej

> pod instalację auta? Zastanawiam się jak to należy wykonać, aby było to zrobione w sposób

> bezpieczny dla auta jak i kamery

Osobiście to pewnie zrobiłbym tak że znalazł wolny bezpiecznik w skrzynce albo z plusem cały czas albo po stacyjce, potem gdzieś masę.

Natomiast sam się zastanawiałem co z baterią w kamerce - czy na zimnie lub w nagrzanym aucie nie będzie jakiś negatywnych skutków gdy kamerka będzie ją ładować (baterie li-Ion).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w mojej dvr hd costam po paru miesiącach pod zasilaniem padła doszczętnie bateria , generalnie nie

> przeszkadza mi to w uzytkowaniu , jedynie data się nie zapisuje

ja przerobilem gniazdo zapalniczki na "po stacyjce" i dlatego nie ma problemu z ciaglym ladowaniem baterii.laduje sie tylko gdy jade-czyli gdy uzywam kamerki.a przerobilem zasilanie tak jak kol.Toost .mam tez inne gniazdo 12V z ciaglym napieciem gdyby byla taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdzić czy zapalniczka w aucie działa dopiero po stacyjce.

Czasami prościej podpiąć się pod instalację lapmki - nierzadko jest tam dobrze umiejscowiona i jest wszystko co potrzeba (plus i minus i zasilanie "po kluczyku" w kombinacji np z czasowym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy na którymś z pinów lampki w podsufitce nie pojawia się 12V po stacyjce. Jeśli tak, użyj bebechów z najtańszej ładowarki USB, takiej co się wciska na stałe do gniazda zapalniczki. Można to kupić o 5 zł na alledrogo i często w środku jest już bezpiecznik. Zasilanie do kamery wyprowadź kablem USB, 99% kamer jest zasilane z +5V po micro bądź mini USB. Wnętrzności ładowarki zabezpiecz taśmą izolacyjną albo dużą termokurczliwką. Są tak małe, że powinny bez problemu zmieścić się pod każdą podsufitką.

Ew. możesz rozebrać oryginalną ładowarkę jak było wspomniane kilka postów wcześniej, tylko w tym wypadku możesz potrzebować więcej miejsca żeby to zmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czasami prościej podpiąć się pod instalację lapmki - nierzadko jest tam dobrze umiejscowiona i jest

> wszystko co potrzeba (plus i minus i zasilanie "po kluczyku" w kombinacji np z czasowym)

Nie wiem co za auto przerabiamy, ale obawiam się że w lampce plus może nie być po stacyjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że niektóre kamerki rozpoznają rodzaj wtyku USB od ładowarki. Moja kamerka odróżnia oryginalną ładowarkę (włącza się od razu po podaniu zasilania w tryb nagrywania) od ładowarki nieoryginalnej (włącza się w tryb wyboru menu, kilka opcji do wyboru). Widocznie rozpoznaje to jakoś po ilości styków we wtyczce USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.