Skocz do zawartości

pug 3008 opinie


czechu

Rekomendowane odpowiedzi

> ma ktoś puga 3008 i może się opiniami podzielić o tym aucie? chciałem kupić dacie duster ale w

> cenie 55 kpln można przy odrobinie szczescia mieć puga 3008 więc moze warto się zainteresować

> ?

Mechanicznie jest to 308, czyli całkiem udana konstrukcja. Kiedyś jechałem 1,6HDI (coś koło 110 koni) - niestety w trasie to była masakra, zero przyśpieszenia. Jeśli miałbym kupić sobie do turlania się po mieście to by wystarczyło.

Z plusów to wyżej siedzisz=więcej widzisz oraz dość duży bagażnik.

Chyba wolałbym niż Dustera zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ma ktoś puga 3008 i może się opiniami podzielić o tym aucie? chciałem kupić dacie duster ale w

> cenie 55 kpln można przy odrobinie szczescia mieć puga 3008 więc moze warto się zainteresować

> ?

jaki silnik w dusterku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam, ja bym się zainteresował w to miejsce 308 SW. No chyba z jakichś względów rzeczywiście potrzebujesz tego nieco wyższego prześwitu.

3008 jest twarda (na 17 calowych kołach), z silnikiem 1,6 hdi w trasie pali ok. 7 l w jeżdzi typowo miejskiej 8,5 l. Dynamika jest słaba. Na autostradzie to szkoda gadać. Miejsce pasażera z przodu jest klaustrofobiczne. Bagażnik jest dziwny ja już dawno tą dechę do aranżacji przestrzeni wystawiłem do garażu. Subiektywnie 3008 w wersji ze szklanym dachem jest głośniejszy niż 308.

Jeśli doceniasz gadżety to fajną opcją jest składany przedni fotel, latarka w bagażniku, szklany dach, oświetlenie podłoża w drzwiach czy automatyczne wycieraczki i światła.

Subiektywnie gdybym mógł to drugi raz bym kupił 308. Zwłaszcza że z tym samym silnikiem mieściłem się zawsze ze spalaniem w 6 litrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ma ktoś puga 3008 i może się opiniami podzielić o tym aucie? chciałem kupić dacie duster ale w

> cenie 55 kpln można przy odrobinie szczescia mieć puga 3008 więc moze warto się zainteresować

> ?

Gdzie widziales 3008 za 55kPLN? Chyba, ze mowisz o uzywce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ma ktoś puga 3008 i może się opiniami podzielić o tym aucie? chciałem kupić dacie duster ale w

> cenie 55 kpln można przy odrobinie szczescia mieć puga 3008 więc moze warto się zainteresować

> ?

Brzydki jak noc podobnie jak 5008 smile.gif

niefunkcjonalny przez zabudowany kanał środkowy smile.gif

wszystko to w odniesieniu do C4 picasso vel 3008 i C4 picasso Grand vel 5008 smile.gif

Chciałeś opinię masz smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ma ktoś puga 3008 i może się opiniami podzielić o tym aucie? chciałem kupić dacie duster ale w

> cenie 55 kpln można przy odrobinie szczescia mieć puga 3008 więc moze warto się zainteresować

> ?

Chciałem to kupić, ale po namyśle kupiłem 5008. Też nie jest nisko zawieszony, ma więcej przestrzeni i jest przynajmniej ładny.

Co prawda cięższy i min. do jazdy tylko najmocniejsze wersje silnikowe. Na razie mam przejechane ok 9500 km i jeszcze się nie rozpadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik tylko benzyna, żadne tandetne klekotanie i nie potrzebuję mega mocy by tira wyprzedzić, 100 km mi starczy, radze sobie lepiej w trasie niż większość wanselerów w oktawiach tdi grinser006.gif

duster 1,6 105 km, a pug 1,6 120 km cool.gif

duster bardziej terenem trąca ale w środku to prymityw gorszy niz moje 10 letnie picasso

pug to już więcej nowoczesności ale jakoś zabudowany i ciasny w środku

uroda obu mi odpowiada, może to odstraszy baranów co kradną auta do rusków ?

cenę za wersję 1,6 120 km, z klimą i radiem podał mi sprzedawca w salonie u mnie na wsi, w cenę wliczony kolor metalic, alarm i ubezpieczenie... osobiście uważam że auto powinno kosztować 50 kpln, a każda złotówka więcej to już głupota i dlatego nie dam więcej za auto nowe +-10% właśnie

i mam gdzieś czujniki deszczu, cofania, parkowania, ciśnienia w oponach, szklane dachy, nawigacje i inne urządzenia robiące z kierowców debili - radzę sobie bez tego doskonale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj, mam 95km w picasso i jakoś jadę do przodu ... autostrad u nas niewiele a na zwykłych trasach to i tak nie poganiasz, zresztą jak wieziesz rodziną którą kochasz to wariować nie będziesz bo 20 minut cie nie zbawi, dziś trasę Konin-Poznań zrobiłem trasą 92 w 80 minut w każdą stronę, a mając więcej kasy i lepsze auto to autostradą by mi poszło 50- 60 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ma ktoś puga 3008 i może się opiniami podzielić o tym aucie? chciałem kupić dacie duster ale w

> cenie 55 kpln można przy odrobinie szczescia mieć puga 3008 więc moze warto się zainteresować

> ?

A jimbo22 nie ma czasem takiego puga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tez tak myślę, 5008 to juz kawał kubatury a różnica w cenie może być zadna

Generalnie zależy do czego ma służyć. W dwie osoby jak jadę w góry na narty to wszystkie klamoty wchodzą do bagażnika. Narty kładę po przekątnej odsuwajac trochę skrajny fotel do przodu. Reszta gratów bez jakiegoś upychania. Na trasy wygodna fura i nie wygląda jak typowy pokraczny van, raczej jak wyższe kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Picie oleju, awarie pompy wody, rozciagajacy sie lancuch, glosna i nieprzyjemna praca motoru,

> wymieniac dalej ??

> w 208 pali ~9L nie oferujac godnych osiagow....

mówisz o 1,6 122 Km? że duzo pali? u ojca w C4 po mieście pali ok 7 l, ale czy to dużo to nie wydaje i się. Ja bym tak nie demonizował z tymi awariami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tylko mowie co wiem, jak bralismy 208 w tej samej cenie moglismy miec 1,6 vti i jakos nawet

> sprzedawca stwierdzil zeby sobie odpuscic

Czyli nic nie poprawili tego silnika...

Szkoda, bo obecnie mozna wyrwac nowa C4 w calkiem fajnej cenie ok.gif

Szkoda tylko, ze nie ma zadnego sensownego silnika grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli nic nie poprawili tego silnika...

Jakos nie chce mi sie wierzyć, ze nic nie poprawili.

> Szkoda, bo obecnie mozna wyrwac nowa C4 w calkiem fajnej cenie

> Szkoda tylko, ze nie ma zadnego sensownego silnika

THP tez niby zły, a cały czas go pakują do nowego 308 spineyes.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy lata temu siedziałem w kabinie 3008 zachęcany na ten model przy zainteresowaniu 308. Wrażenie jakbym siedział w kabinie myśliwca. Wąsko (a do szerokich nie należę), z lewej drzwi, z prawej szeroko wysoki tunel. I z obu stron jakieś diwajsy. I tradycyjnie już odradzano mi silnik ep6 120 KM. Wygląd to kwestia gustu. Mnie nie razi, może atrapa jak fiszbiny u wieloryba nie podoba się wielu, ale to teraz standard w którym prym wiodą francuzi. Ostatecznie wylądowałem w C4 z tym niepolecanym silnikiem i jak narazie nie żałuję. W tej budzie do 120 km/h silnik cichy, ale rozbudowany mechanicznie i elektronicznie. I z tego względu pewnie nie cieszy się opinią pochlebną. Przykład to pompa płynu chłodzącego. W szczególnym przypadku startuje dopiero po osiągnięciu przez płyn 70 (?) stopni Celsjusza. Silnik bardzo oszczędny w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gabarytowo to ideałem był 308 SW.

5008 zalatuje już trochę autobusem. Choć pewnie wózek spacerówka wejdzie bez składania do bagażnika.

Co do 3008 to łatwiej się dziecko w foteliku zapina. Z minusów to bagażnik ma dość wysoko próg i trzeba się nadźwigać tych walizek.

Jednak zgodzę się, że 3008 mógłby być odrobinę większy.

> Kwestia gustu, znaczy jego braku

> A tak poważnie, gdyby 3008 był trochę większy to bym pewni nim teraz jeździł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie gabarytowo to ideałem był 308 SW.

> 5008 zalatuje już trochę autobusem. Choć pewnie wózek spacerówka wejdzie bez składania do

> bagażnika.

Wymiarami az tak autobus to nie jest, minimalnie dłuższy od 308 SW, a dużo krótszy o większości kombiaków klasy C, a co dopiero D.

Dla porównania wymiary, Jak widac 3008 to mały jest wink.gif

wymiary-peugeot-308-sw-facelifting.jpg

peugeot-3008-dane-techniczne-wymiary.jpg

wymiary-peugeot-5008-minivan-facelifting.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5008 to nawet ciekawsze auto, wiecej przestrzeni i nie takie zabudowane, zwłaszcza ze czasem może być potrzeba przejść z tyłu na przód przy zamkniętych drzwiach i w 3008 to już raczej niemożliwe dla moich słusznych gabarytów wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 5008 to nawet ciekawsze auto, wiecej przestrzeni i nie takie zabudowane, zwłaszcza ze czasem może

> być potrzeba przejść z tyłu na przód przy zamkniętych drzwiach i w 3008 to już raczej

> niemożliwe dla moich słusznych gabarytów

Do tego to porządne łóżko jest potrzebne! (by Maksiu Paradys, Seksmisja). wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.