Skocz do zawartości

Wybór oleju


ArekMiz

Rekomendowane odpowiedzi

> Mialem Magnateca w Atrze I i przez 180 kkm i 10 lat zlego slowa nie moge powiedziec.

Jedno z poprzednich miało na blacie cirka 300kkm z czego większość na mineralnym (elf sporti sri) i też złego słowa nie powiem.

No a o magnatecu nie raz pisano, że np. kontrolka ciśnienia potrafi zachowywać się dziwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Póki co to sam marketing, koledze zdaje się idzie o konkrety fizyczno-chemiczno-organoleptyczne.

Właśnie miałem mu to odpisać....

Skąd kolega wie , że to nie tylko marketing? .... swoje opinie warto czymś podpierać a nie teoriami ;D

Żebym nie był gołosłowny.... oleje na pewno czymś się różnią.... Jednak dodatki użyte do oleju i ich wielkość jest prawnie zastrzeżona ...

Natomiast parametry takie jak gęstość , lepkość , temperatura krzepnięcia są niemal identyczne , natomiast na korzyść Edga jest temp. zapłonu.

Jednak w normalnych warunkach użytkowania , między EDGE a Magnatec różnicy nie zauważysz... a już na pewno nie w wolnossącym silniku smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proste pytanie - który wybrać z poniższych (5W40):

> 1. Castrol Magnatec

> 2. Castrol Edge

> 3. Lotos Synthetic Plus

Polecam najpierw kupić w pewnym źródle jeśli chodzi o 2 pierwsze.Bo oleje są dość często podrabiane.

Co do wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą nie zamierzam bić piany zaraz ktoś przyjdzie że Valvoline tylko czy Motul czy jeszcze coś innego.Wszystkie moje auta jeździły na castrolu i w związku z tym nie było nigdy żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żebym nie był gołosłowny.... oleje na pewno czymś się różnią.... Jednak dodatki użyte do oleju i

> ich wielkość jest prawnie zastrzeżona ...

To też da się sprawdzić smile.gif (na szczęście) Jest wielu maniaków, co za własne pieniądze wysyła olej do analizy, a wyniki publikuje w necie. Widać różnicę w ilości fosforu, cynku, czy np molibdenu

To jest też moja odpowiedź skąd wiem, że magnateki są gorsze niż edge

przykładowa strona z testami olejów link.

Poszukajcie też na www.bobistheoilguy.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.