Skocz do zawartości

Wymiana żarówki Scenic II trudno ?


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

> Jakiś manual ? jak to wygląda ?

> Nie wiem czy samemu zrobić czy pojechać na serwis

Tylko serwis. Profesjonalna obsługa ma duży wpływ na bezpieczeństwo, a jak wiadomo oświetlenie ma na nie również kolosalny wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w scenicu ale w MII w piątek przepaliła się żarówka, w sobote rano chcialem ją wyminić (przed przeglądem), dojście nie jest łatwe, przez otwór w nadkolu ale mając zwinne raczki da rade też od przedziału silnika. Niestety wtyczka rozsypała mi się w rękach, chyba jest biodegradowalna. Postanowilem wymienić (przelutowac) wtyczkę na nową ceramiczna, ponoć się nie wypalają, ale bez wyjęcia lampy ni chu chu. A lampy nie da się wyjąć bez zdjecia zderzaka. Meczylem się sporo ale w końcu się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko serwis. Profesjonalna obsługa ma duży wpływ na bezpieczeństwo, a jak wiadomo oświetlenie m

> na nie również kolosalny wpływ.

tylko bez szydery wpysk.gif po prostu w Megane II jak bym miał się wysilać i kombinować to bez sensu ponieważ żarówką za wymianę płaciłem 25zł zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko bez szydery po prostu w Megane II jak bym miał się wysilać i kombinować to bez sensu

> ponieważ żarówką za wymianę płaciłem 25zł

Chyba żarówki pozycyjnych biglaugh.gif

Najtańsze H7 da się kupić koło 8pln, ale wytrzymują 2-3 tygodnie(testowałem u siebie).

Chyba że wymiana była zryczałtowana do czego zobowiązał serwis np. dystrybutor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba żarówki pozycyjnych

> Najtańsze H7 da się kupić koło 8pln, ale wytrzymują 2-3 tygodnie(testowałem u siebie).

> Chyba że wymiana była zryczałtowana do czego zobowiązał serwis np. dystrybutor.

a nie prawda, ostatnio do Meganki kupuje żarówki MagnetiMarelli za 7,5 PLN sztuka, zwykłe, bez super turbo mocy a świecą bardzo ładnie i wytrzymują spokojnie rok. Hella jest w cenie ok 10-11 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie prawda, ostatnio do Meganki kupuje żarówki MagnetiMarelli za 7,5 PLN sztuka, zwykłe, bez

> super turbo mocy a świecą bardzo ładnie i wytrzymują spokojnie rok. Hella jest w cenie ok

> 10-11 PLN

Gdzie?

Nie znalazłem nigdzie w takiej cenie, ani w marketach, ani na stacjach paliw, ani w sklepach typowo motoryzacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba żarówki pozycyjnych

> Najtańsze H7 da się kupić koło 8pln, ale wytrzymują 2-3 tygodnie(testowałem u siebie).

> Chyba że wymiana była zryczałtowana do czego zobowiązał serwis np. dystrybutor.

Kupowałem H7 i takie same montują w serwisie Renault wytrzymują około roku ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupowałem H7 i takie same montują w serwisie Renault wytrzymują około roku

Muszą zamontować H7 bo inne nie pasują.

Tylko tak jak pisałem, H7 kosztują minimum 7-8pln. Badziewne, chińskie.

Znając ceny ASO, to u nich sama najtańsza żarówka musi kosztować te 25pln. Więc albo wymiana gratis, albo importer wydał prikaz dla ASO o darmowej wymianie ze względów "propagandowych" a z racji tego że wymiana jest mocno utrudniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie?

> Nie znalazłem nigdzie w takiej cenie, ani w marketach, ani na stacjach paliw, ani w sklepach typowo

> motoryzacyjnych.

sklep motoryzacyjny AutoSam w Łodzi na Przędzalnianej, z częściami do Fiatow, Opli, popularny w Łodzi, wszystko mają tanio, kupuje tam zarówki, oleje i inne pierdoły. Chyba nawet działąją wysylkowo, ale to musisz poszukac w necie strony i przekrecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sklep motoryzacyjny AutoSam w Łodzi na Przędzalnianej, z częściami do Fiatow, Opli, popularny w

> Łodzi, wszystko mają tanio, kupuje tam zarówki, oleje i inne pierdoły. Chyba nawet działąją

> wysylkowo, ale to musisz poszukac w necie strony i przekrecić.

Myślałem że dasz namiar na coś ogólnopolskiego.

Wiesz, ja chleb kupuję po 1,6pln, czy to znaczy że chleb kosztuje wszędzie 1,6pln?

Ale spoko, cena świetna bez dwóch zdańok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszą zamontować H7 bo inne nie pasują.

> Tylko tak jak pisałem, H7 kosztują minimum 7-8pln. Badziewne, chińskie.

> Znając ceny ASO, to u nich sama najtańsza żarówka musi kosztować te 25pln. Więc albo wymiana

> gratis, albo importer wydał prikaz dla ASO o darmowej wymianie ze względów "propagandowych" a

> z racji tego że wymiana jest mocno utrudniona.

to nie jest ASO ,a żarówka taka sama jak w ASO więc cena z wymianą super i czasami nie ma sensu się samemu babrać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z prawej strony - zdemontuj wlew płynu do spryskiwaczy - wyciągnij go i masz piękny dostęp do klosza,

z lewej (właśnie mi się przepaliła) najlepiej wywal akumulator, to co stracisz na demontaż i montaż aku spokojnie zwróci się podczas wymiany samej żarówki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z prawej strony - zdemontuj wlew płynu do spryskiwaczy - wyciągnij go i masz piękny dostęp do

> klosza,

zgadza się

> z lewej (właśnie mi się przepaliła) najlepiej wywal akumulator, to co stracisz na demontaż i montaż

> aku spokojnie zwróci się podczas wymiany samej żarówki.

zgadza się, jednak da się i przez dziurę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślałem że dasz namiar na coś ogólnopolskiego.

ogólnopolski to jest intercars zlosnik.gif polecam

> Wiesz, ja chleb kupuję po 1,6pln, czy to znaczy że chleb kosztuje wszędzie 1,6pln?

> Ale spoko, cena świetna bez dwóch zdań

jak potrzebujesz to mogę kupić kilka sztuk i wysłać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U siebie w 1.6 wymieniłem w 10 minut wszystkie 8 szt żarówek.

> Czyli H7 / H1 / W5W / PY21.

> Zastanawiam się czy od halogenów też wymienić na "niebieskie"

bez sensu lubię serie a nie festyn grinser006.gif

ale właśnie u mnie w 2.0 ciut mniej miejsca grinser006.gif jutro muszę obczaić te światełka smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, podejrzewam tylko, że jest. Renault chyba nie rezygnuje łatwo z głupich patentów, a w

> Megi II ten obecny jest.

jest, ale to naprawdę ułatwia wymianę żarówek. Od góry zupełnie nie ma jak tam zrobić podejścia, jest za ciasno. Jedynie wyjęcie całej lampy byłoby nieco łatwiejszym sposobem na wymianę żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest, ale to naprawdę ułatwia wymianę żarówek. Od góry zupełnie nie ma jak tam zrobić podejścia,

> jest za ciasno. Jedynie wyjęcie całej lampy byłoby nieco łatwiejszym sposobem na wymianę

> żarówki.

Moim zdaniem, mocowanie reflektora w sposób umożliwiający szybki i w miarę czysty jego demontaż w celu wymiany żarówek, powinno być obligatoryjne. Producenci aut, w pogoni za stylistyką, "nieco" się zapędzają z komplikowaniem pewnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem, mocowanie reflektora w sposób umożliwiający szybki i w miarę czysty jego demontaż w

> celu wymiany żarówek, powinno być obligatoryjne. Producenci aut, w pogoni za stylistyką,

> "nieco" się zapędzają z komplikowaniem pewnych rzeczy.

czy czasem komuna europejska nie wprowadziła regulacji co do tego? Cos mi się obiło, ale nie wiem czy może nie przyśniło. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakiś manual ? jak to wygląda ?

> Nie wiem czy samemu zrobić czy pojechać na serwis

Wymieniłem na razie z prawej strony zlosnik.gif

Sama wymiana banał ok.gif wyciąga się lejek ze spryskiwaczy i dostep bezproblemowy smile.gif druga strona raczej bez wyciągnięcia aku się nie obejdzie smile.gifsmile.gif

Na pewno dużo łatwiej niż Megane i Clio smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy czasem komuna europejska nie wprowadziła regulacji co do tego? Cos mi się obiło, ale nie wiem

> czy może nie przyśniło.

Też coś słyszałem, tylko że dotyczy to aut którymi statystyczny polak będzie jeździł za 12-15 latok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.