Skocz do zawartości

Motogodziny silnika .... diesel


Fazi87Fazi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy producent przewidywał jakoś liczbę godzin jaką wytrzymają podzespoły czy liczy się przebieg ?? (turbo, wtryski, pompa paliwa)

Jak się mają godziny pracy silnika do przebiegu ....

tzn. jaką realną średnią prędkość można zakładać przy 10letnim aucie wink.gif .... tak by przebieg wyszedł +- 50tys km.

Czyli np. auto z niemiec.... liczba przepracowanych godzin 4000-6000 .... Ile to auto realnie może mieć przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miesięcznie przejeżdżam ok.2500-3000km. Od tankowania do tankowania przemierzam ok.1200km, a to 20h jazdy - a właściwie pracy silnika. Średnia oscyluje w okolicy 60km/h, to przez mały udział jazdy typowo miejskiej.

Oczywiście w trasach średnia prędkość rośnie. Tutaj piszę o zwykłej, codziennej jeździe.

Legenda głosi, że w Niemczech to tylko po autostradach się jeździ, więc średnia prędkość będzie wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Legenda głosi, że w Niemczech to tylko po autostradach się jeździ, więc średnia prędkość będzie

> wyższa.

No właśnie tylko o ile :> .... Można przyjąć około 70-90km/h? średnią z 10 lat? .... No bo w końcu auto czasem też stoi .

Choć gdzieś wyczytałem ,że dla diesli z Niemiec to trzeba 100km/h przyjąć i się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy producent przewidywał jakoś liczbę godzin jaką wytrzymają podzespoły czy liczy się przebieg ??

> (turbo, wtryski, pompa paliwa)

> Jak się mają godziny pracy silnika do przebiegu ....

> tzn. jaką realną średnią prędkość można zakładać przy 10letnim aucie .... tak by przebieg wyszedł

> +- 50tys km.

> Czyli np. auto z niemiec.... liczba przepracowanych godzin 4000-6000 .... Ile to auto realnie może

> mieć przebiegu

a jakaś średnia prędkość?

przy średniej 80km/h i 6000mh to 480 000km

przy średniej 60km/h i 6000mh to 360 000km

przy średniej 40km/h i 6000mh to 240 000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie tylko o ile :

> Choć gdzieś wyczytałem ,że dla diesli z Niemiec to trzeba 100km/h przyjąć i się sprawdza.

Same autostrady to i średnia rzędu 100km/h może wyjść.

Zwykłe trasy raczej w pobliżu 70km/h

Jazda miejsko-podmiejska okolice 40-50 km/h

Samo miasto w korkach to i do śr. rzędu 20km/h można zejść zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie tylko o ile :

> Choć gdzieś wyczytałem ,że dla diesli z Niemiec to trzeba 100km/h przyjąć i się sprawdza.

no to by sie nawet zgadzało 4000 roboczogodzin i 100km daje 400tyś km

/2 i do PL ziuuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmując moje dane (średnia 60km/h) 4000h pracy silnika to 240 tys.km, a 6000h to 360tys.km.

Myślę, że 80km/h może być realną wartością. Wtedy te przebiegi będą większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie tylko o ile :> .... Można przyjąć około 70-90km/h? > >średnią z 10 lat? .... No bo w końcu auto czasem też stoi .

no to w korkach ile Ci stoi?

u mnie w punto średnia oscyluje w granicach 25-35km/h

na baku (tzn ok 35l) wykonuję średnio 16mh

ALE to miejskie auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyjmując moje dane (średnia 60km/h) 4000h pracy silnika to 240 tys.km, a 6000h to 360tys.km.

> Myślę, że 80km/h może być realną wartością. Wtedy te przebiegi będą większe.

zobacz jak to wcześniej rozpisałem, a Ty się po mnie powtarzasz zlosnik.gif

I autor nie przybliżył co to dokładnie za auto jest ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I autor nie przybliżył co to dokładnie za auto jest

Generalnie wyczytane z forum ... gość kupił auto z przebiegiem 214tys km ... a w logach 4300h pracy..

e39 525d

jade w tygodniu obejrzeć parę egzemplarzy i chce podpiąć pod kompa i zerknąć na liczbe przepracowanych godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> właśnie o nią pytam ... jaką przyjąć ...

Nie da się generalizować. Jak ktoś jeździ dużo po mieście, to będzie miał średnią 20-30km/h. Jeżeli jeździ głównie po autostradach, to więcej, ale ja bym nie wierzył w bajki o średniej 100km/h. Żeby mieć taką średnią, to trzeba praktycznie nie zjeżdżać z autostrady, a w Niemczech wcale (wbrew temu, w co niektórzy ślepo wierzą) nie dojedzie się wszędzie autostradą. Zawsze jedzie gdzieś trzeba zjechać, przejechać innymi drogami, dojechać gdzieś w mieście i średnia drastycznie spada. Nawet jeżdżąc głównie autostradą, trzymając prędkość 130-150km/h średnia będzie ze 110km/h, bo się zatrzyma na bramkach, na siku, na tankowanie, kilka razy zwolni za wyprzedzającymi się cieżarówkami itd.

ja bym przyjął, że jak auto jeździło głównie w trasach, to średnia będzie 70, max 80km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym przyjął, że jak auto jeździło głównie w trasach, to średnia będzie 70, max 80km/h

i o to chodzi wink.gif wydaje mi się podobnie, że dla diesla z zagranicy optymalna średnia to ok. 70km/h....

Aczkolwiek wg mnie 4tys godzin pracy to wciąż akceptowalny wynik

A pytam ... bo 4000 * 70 = 280 000km ...

Więc jak na liczniku jest np 180 000 grinser006.gif to coś nie halo ;p Bo ciężko uwierzyć ,żeby Niemiec kupił wielkie auto z wielkim silnikiem i jeździł nim tylko po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie da się generalizować. Jak ktoś jeździ dużo po mieście, to będzie miał średnią 20-30km/h. Jeżeli

> jeździ głównie po autostradach, to więcej, ale ja bym nie wierzył w bajki o średniej 100km/h.

> Żeby mieć taką średnią, to trzeba praktycznie nie zjeżdżać z autostrady, a w Niemczech wcale

> (wbrew temu, w co niektórzy ślepo wierzą) nie dojedzie się wszędzie autostradą. Zawsze jedzie

> gdzieś trzeba zjechać, przejechać innymi drogami, dojechać gdzieś w mieście i średnia

> drastycznie spada. Nawet jeżdżąc głównie autostradą, trzymając prędkość 130-150km/h średnia

> będzie ze 110km/h, bo się zatrzyma na bramkach, na siku, na tankowanie, kilka razy zwolni za

> wyprzedzającymi się cieżarówkami itd.

> ja bym przyjął, że jak auto jeździło głównie w trasach, to średnia będzie 70, max 80km/h

Wszystko prawda poza tym malym drobiazgiem, ze w DE na autostradach raczej nie ma bramek grinser006.gif

Ale korki juz jak najbardziej sa (i to calkiem powszechne) i srednia wowczas tez spada drastycznie. Nie mowiac juz o tym, ze w miastach generalnie trzymaja sie ograniczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i o to chodzi wydaje mi się podobnie, że dla diesla z zagranicy optymalna średnia to ok.

> 70km/h....

> Aczkolwiek wg mnie 4tys godzin pracy to wciąż akceptowalny wynik

> A pytam ... bo 4000 * 70 = 280 000km ...

> Więc jak na liczniku jest np 180 000 to coś nie halo ;p Bo ciężko uwierzyć ,żeby Niemiec kupił

> wielkie auto z wielkim silnikiem i jeździł nim tylko po mieście.

Czy naprawde spodziewasz sie realnego przebiegu? Zwlaszcza w duzym dieslu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie wyczytane z forum ... gość kupił auto z przebiegiem 214tys km ... a w logach 4300h

> pracy..

> e39 525d

> jade w tygodniu obejrzeć parę egzemplarzy i chce podpiąć pod kompa i zerknąć na liczbe

> przepracowanych godzin

średnia wychodzi w okolicach 33km/h.... w takim aucie? hmm.gif

to nie punto 1.2 po polskich drogach ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie wyczytane z forum ... gość kupił auto z przebiegiem 214tys km ... a w logach 4300h pracy..

> e39 525d

Średnia ok.50km/h - wg mnie zbyt niska w aucie z "autostradowego kraju". W aucie miejskim może byłaby do przyjęcia, ale nie w 525d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy producent przewidywał jakoś liczbę godzin jaką wytrzymają podzespoły czy liczy się przebieg ??

> (turbo, wtryski, pompa paliwa)

> Jak się mają godziny pracy silnika do przebiegu ....

Przelicznik przebiegu dla wózka widłowego. 1mtg jest równa przejechaniu około 40km przez cywilne auto.

wikipedia o przeliczaniu motogodzin

> tzn. jaką realną średnią prędkość można zakładać przy 10letnim aucie .... tak by przebieg wyszedł

> +- 50tys km.

> Czyli np. auto z niemiec.... liczba przepracowanych godzin 4000-6000 .... Ile to auto realnie może

> mieć przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Średnia ok.50km/h - wg mnie zbyt niska w aucie z "autostradowego kraju". W aucie miejskim może

> byłaby do przyjęcia, ale nie w 525d.

w aucie miejskim, to średnia 30km/h jest już wysoka. Mowa oczywiście o większym mieście typu Wawa, Poznań czy Kraków, bo w Zielonej Górze np. może być lepiej.

Ostatnio sprawdziłem średnią prędkość w aucie żony: mieszkamy pod miastem, jej jazda to dojazd do Krakowa i jazda po Krakowie, jazdy miejskiej jednak więcej. Z ostatnich 1600km od resetu średnia to 28km/h.

Ja jeżdżę mało po mieście, głównie po drogach podmiejskich i autostradą i zawsze mam średnią około 60km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wziąć pod uwagę, że motogodzina to nie jest godzina zegarowa pracy silnika, tylko godzina zegarowa pracy silnika na konkretnych obrotach (ktore to nie są dla każdego pojazdu równe i zależą od widzimisie producenta)

I tak, jeśli jeździsz jak emeryt, to motogodzinę mozesz nabić przez powiedzmy 1,5 godziny zegarowej, jesłi natomiast lubisz jazdę na wysokich obrotch, to motogodzine mozesz nabić w mniej niż godzinę zegarowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rynek niemiecki przebrany coraz wiecej aut sie pojawia z innych krajow...ale liczniki kreca tak

> samo

Ogólnie moja Vectra przyjechała z Holandii dawno dawno temu z oryginalnym przebiegiem ... dziś ma 300 tys km i boje się to wystawić na sprzedaż.....

Przejrzałem allegro i z tego rocznika moja vectra będzie z największym przebiegiem grinser006.gif ( w teorii) .... Wszystkie mają max 200kkm

Masakra jakaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogólnie moja Vectra przyjechała z Holandii dawno dawno temu z oryginalnym przebiegiem ... dziś ma

> 300 tys km i boje się to wystawić na sprzedaż.....

> Przejrzałem allegro i z tego rocznika moja vectra będzie z największym przebiegiem ( w teorii)

> .... Wszystkie mają max 200kkm

> Masakra jakaś

koleżanka kiedyś sprzedawała vectrę A, którą jeździła do pracy prawie 100km w jedną stronę. A auto już kupiła ze sporym przebiegiem. Nie wiem ile to miało nalatane, ze 300 - 400 tys. km.

Pierwszy kupujący przyjechał, obejrzał i kupił ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> koleżanka kiedyś sprzedawała vectrę A, którą jeździła do pracy prawie 100km w jedną stronę. A auto

> już kupiła ze sporym przebiegiem. Nie wiem ile to miało nalatane, ze 300 - 400 tys. km.

> Pierwszy kupujący przyjechał, obejrzał i kupił

Moje auto w ogóle nie jeździ w mieście , tylko lata na trasach ... 80% czasu wbity 5 bieg i cisne te 100km/h ... Więc zużywa się powoli .... Stąd wiele elementów dalej jest oryginalnych ... jak turbo, pompa, wtryski , amortyzatory (choć te już hałasują)

I chciałbym dostać jakieś godziwe pieniążki za auto ... a taki Miras zgarnie 2x więcej za to ,że skręcił licznik....

Mam u siebie w sklepie paru klientów z tymi Vectrami grinser006.gif i marudzą , że "paniee...... nigdy już diesla Opla... 180tys mam a to sprzęgło padło , to turbina do regeneracji , to przelewy , to trawersy do zrobienia bo się zapowietrza.... elektrozawory padły... bierze olej. Dziadostwo" .... Licznik pewnie 3x skręcony grinser006.gif i potem takie opinie o aucie idą i to nie tylko tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.