Skocz do zawartości

Octavia 2.0tdi vs Insignia 2.0cdti


johnny_b2

Rekomendowane odpowiedzi

> Zatrudnilby managera to by mu biznes rozkrecil. Jak ma renome to po co sam to wszystko robi?

Nie robi sam, z reszta samemu wiele rzeczy nie zrobisz i jest potrzebny ktos do pomocy.

Przez zime mial tez podszykowac swoje 2oo i oczywiscie nie znalazl na to czasu sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie robi sam, z reszta samemu wiele rzeczy nie zrobisz i jest potrzebny ktos do pomocy.

> Przez zime mial tez podszykowac swoje 2oo i oczywiscie nie znalazl na to czasu

To niech robi mniej za więcej, wyjdzie na to samo, a czasu będzie więcej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz za jakie kwoty te auta, bo na szybko wygląda że na wyprzedaży rocznika z Insignię o której piszesz trzeba położyć z 110kpln, a Octavia RS z TDI w cenniku kosztuje 106kpln, a realnie dużo taniej nawet do konfiguracji z 2014 roku a nie z placu, więc różnica jest piekielna.

No chyba że Insignię da się kupić duuużo taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no, w Pradze wolalem wziac taksowke hahahhaha

> diesel zawsze mniej wciagnie ale pytanie na jakich odcinkach bedzie jezdzony, jak na krotkich to

> zawsze moze byc niedogrzany no i wtedy caly sens doplacania do klekota mija sie z celem

U mnie wyglada to tak ze do pracy mam 4km z jednym przystankiem na przedszkole i zajmuje mi to 8 min. Jezdze dieslem. Pali 6l

Zona jezdzi do pracy 20km i jej 1.8TSI pali 10-11 (mnie pali tyle samo grinser006.gif)

Ja nie widze zadnej roznicy pomiedzy TDi a TSI w ogrzewaniu, itp. Jedyne co bylo dokuczliwe jak cholera w OII TDI to ten halas diesla plus trzesaca sie cala buda. W TSI jest aksamitny spokój....

W Audi tez klekocze ale nie tak jak w OII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak zamontował za pierwszym razem szajs, to i będzie dziesiąty

Stara sie nie wkladac szajsu, no chyba, ze klient sobie tego zyczy i chce jak najtaniej. Niestety takich jest coraz wiecej.

> Ważne jest kiedy był pierwszy raz.

A nie pytalem sie go, ale znane mi sa przypadki, ze po 50kkm zawieszenie wymagalo lekkiego remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> funkcjonalnosc i poprawnosc a insignia to taka troche choinka, poza tym jak to mowia u mnie w

> firmie, w insigniach potrafi sie wysrac wszystko, ciezko powiedziec nawet co najczesciej.

ZnaFFFca się odezwał hahaha.gif

Wczoraj w firmie "wysrała" się 5 miesięczna Octavia 2.0. Z autostrady zabrali laweta do serwisu, straciłą moc i nawet nie dojechała do najbiższego MOP-a. Ahh to skodziarska poprawnośc. Miks VW-na, i Audi, kocham Skode. hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stara sie nie wkladac szajsu, no chyba, ze klient sobie tego zyczy i chce jak najtaniej. Niestety

> takich jest coraz wiecej.

> A nie pytalem sie go, ale znane mi sa przypadki, ze po 50kkm zawieszenie wymagalo lekkiego remontu.

ALe wez pod uwage ze to nie jest obiektywne porownanie - w PL drogi sa totalnie od czapy - jedne gladkie jak stol, inne wygladajace jak poligon wojskowy. Zalezy kto gdzie jezdzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mogę zmienić, ale co Tobie mam poradzić, przeszczep oczu?

> Rozumiem, zaślepienie marką, ale bądź chociaż trochę poważny.

Juz sie pogubilem - to ktore niby lepsze - Skoda czy Opel?

Dla mnie nie ma roznicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stary, schodzący model, ciężki jak słoń.

> W Octavii jest bardzo dużo ciekawego wyposażenia za przystępne pieniądze.

> Do tego pełna gwarancja 4 lata/120 kkm

> Przemyśl tylko to 2.0 TDI bo oszczędność na paliwie mała, a kosztują majątek i niekoniecznie musi

> się kalkulować taki zakup ale to już zależy ile i jak jeździsz.

> VW nie ?

Już pisałem, że tamaty zakupowe (szczególnie na tym forum) są bez sensu. Każdy chwali to co ma, Skodziarze i cały VAG stoi murem za Octavia. zlosnik.gif Zero obiektywizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już pisałem, że tamaty zakupowe (szczególnie na tym forum) są bez sensu. Każdy chwali to co ma,

> Skodziarze i cały VAG stoi murem za Octavia. Zero obiektywizmu.

Sam jezdze Insignia,ale murem za nia nie stoje, i drugi raz nie kupil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mogę zmienić, ale co Tobie mam poradzić, przeszczep oczu?

> Rozumiem, zaślepienie marką, ale bądź chociaż trochę poważny.

ja jestem powazny, w zyciu chyba dacii nie widziales .... zupelnie nie widze wiekszej roznicy pomiedzy oplem a skoda, co do trwalosci materialow skody moge sie wypowiedziec, z oplem mialem tylko krotkie, 5 letnie doswiadczenie, ale to byl jedyny samochod w ktorym poprula mi sie tapicerka i polamal fotel kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ZnaFFFca się odezwał

> Wczoraj w firmie "wysrała" się 5 miesięczna Octavia 2.0. Z autostrady zabrali laweta do serwisu,

> straciłą moc i nawet nie dojechała do najbiższego MOP-a. Ahh to skodziarska poprawnośc. Miks

> VW-na, i Audi, kocham Skode.

a moja raz miała lawetę w okolicach 220kkm, przetarła się wiązka za 300zł. O czym to świadczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz jeszcze sprawdziłem: 2.0 TDI vs 1.4 TSI

14.000 zł różnicy w cenie zakupu, wariactwo spineyes.gif

Osiągi bardzo zbliżone, różnica w spalaniu wyjdzie ok. 1 litra,

TDI mimo że CR trzęsie się i hałasuje w porównaniu do TSI.

I po co to komu, a dlaczego ? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja rzeknę tak - mam we fabryce i szkody, i łople. Awaryjność/upierdliwość mocno podobna - dużo zależy od egzemplarza, ale na to jakby nie ma się wpływu.

Wygląd, macanie plastyków - kwestia gustu, nie ma co dyskutować, bo każdy ma swoją rację. grinser006.gif

Niepodważalnym argumentem jest klasa oczko wyżej insigni - pytanie, czy to autorowi potrzebne?

Tyle w temacie. ok.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ZnaFFFca się odezwał

> Wczoraj w firmie "wysrała" się 5 miesięczna Octavia 2.0. Z autostrady zabrali laweta do serwisu,

> straciłą moc i nawet nie dojechała do najbiższego MOP-a. Ahh to skodziarska poprawnośc. Miks

> VW-na, i Audi, kocham Skode.

doczytales, ze to opinia dotyczaca nie 5 czy 10 insignii bedacych we flocie?

nie mowie, ze skoda jest bezawaryjna bo moja rowniez miala wtopy na gwarancji ale opel to nie blyszczy, przeladowana i niedopracowana elektronika i problem gotowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a moja raz miała lawetę w okolicach 220kkm, przetarła się wiązka za 300zł. O czym to świadczy?

O tym, że w Fabii którą posiadałem 2 lata też się przetarła wiązka i nie pokazywało prędkości pojazdu. Druciarnie zakładają ze starych central telefonicznych. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoda jest zawsze lepsza, a Octavia to kwintesencja motoryzacji. To nic, że tapicerka z trabanta.

> Hipsterzy będą zadowoleni.

wow, i to mi zarzucasz brak obiektywizmu?

fakt, tapicerka w skodzie to straszne gowno, po 100 kkm brak oznak zniszczenia ... no syf, kila i mogila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak teraz jeszcze sprawdziłem: 2.0 TDI vs 1.4 TSI

> 14.000 zł różnicy w cenie zakupu, wariactwo

> Osiągi bardzo zbliżone, różnica w spalaniu wyjdzie ok. 1 litra,

> TDI mimo że CR trzęsie się i hałasuje w porównaniu do TSI.

> I po co to komu, a dlaczego ?

Z TDI dostajesz DSG na mokrych, a nie suchych sprzęgłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak teraz jeszcze sprawdziłem: 2.0 TDI vs 1.4 TSI

> 14.000 zł różnicy w cenie zakupu, wariactwo

> Osiągi bardzo zbliżone, różnica w spalaniu wyjdzie ok. 1 litra,

> TDI mimo że CR trzęsie się i hałasuje w porównaniu do TSI.

> I po co to komu, a dlaczego ?

gorex testowal ta 1.4 i przy wersji jazdy FUN podobno komp mu pokazywal 7,5

a nie wierzylem jak kolezanka mowila, ze jej komp pokazuje 6,5-7 po miescie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja jestem powazny, w zyciu chyba dacii nie widziales .... zupelnie nie widze wiekszej roznicy

> pomiedzy oplem a skoda, co do trwalosci materialow skody moge sie wypowiedziec, z oplem mialem

> tylko krotkie, 5 letnie doswiadczenie, ale to byl jedyny samochod w ktorym poprula mi sie

> tapicerka i polamal fotel kierowcy

Nie mam na myśli awaryjność, a konkretnie tapicerkę w najwyższej wersji elegance. Jest rodem z najtańszej wersji fabii I.

Plastik deski jest ok, reszta plastików taka sobie, ale to compact wiec czego można oczekiwać. Boli tylko, że przyzwoita wersja to prawie 100 tys bez jakiejś napinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> doczytales, ze to opinia dotyczaca nie 5 czy 10 insignii bedacych we flocie?

> nie mowie, ze skoda jest bezawaryjna bo moja rowniez miala wtopy na gwarancji ale opel to nie

> blyszczy, przeladowana i niedopracowana elektronika i problem gotowy

Przekladnie kierownicze,ktore stukaja po 20 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już pisałem, że tamaty zakupowe (szczególnie na tym forum) są bez sensu. Każdy chwali to co ma,

> Skodziarze i cały VAG stoi murem za Octavia. Zero obiektywizmu.

Jeśli "pijesz" do mnie, to akurat mam w d00pie Skodę, VAGi i inne Audi.

Tylko robiąc bardzo szczegółową analizę rynku, mając jakieś tam specyficzne wymagania itd. chciał nie chciał wchodzi np. coś vagowatego i tyle.

Przykładowo ja chcę: dwusprzęgłową skrzynię auto, możliwie maksymalnie mocny i oszczędny silnik, jak najdłuższą fabryczną pełną gwarancję, do tego rozsądnie skalkulowaną cenę i niską utratę wartości.

I co wychodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli "pijesz" do mnie, to akurat mam w d00pie Skodę, VAGi i inne Audi.

> Tylko robiąc bardzo szczegółową analizę rynku, mając jakieś tam specyficzne wymagania itd. chciał

> nie chciał wchodzi np. coś vagowatego i tyle.

> Przykładowo ja chcę: dwusprzęgłową skrzynię auto, możliwie maksymalnie mocny i oszczędny silnik,

> jak najdłuższą fabryczną pełną gwarancję, do tego rozsądnie skalkulowaną cenę i niską utratę

> wartości.

> I co wychodzi ?

Mondeo... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoda jest zawsze lepsza, a Octavia to kwintesencja motoryzacji. To nic, że tapicerka z trabanta.

> Hipsterzy będą zadowoleni.

NIe wiem co to hipster ale jakies +800tys ludzi rocznie kupuje te skody wiec im to nie przeszkadza. Mnie tez nie.

Ty jestes na nie, choc ja nie widze roznicy. Mysle ze na dzis wystarczy. Czas sie piwo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam na myśli awaryjność, a konkretnie tapicerkę w najwyższej wersji elegance. Jest rodem z

> najtańszej wersji fabii I.

> Plastik deski jest ok, reszta plastików taka sobie, ale to compact wiec czego można oczekiwać. Boli

> tylko, że przyzwoita wersja to prawie 100 tys bez jakiejś napinki.

Mam Elegance z bezowa skorzana tapicerka - chcesz zobaczyc zdjecie i pokazesz mi co to ma wspolnego z Fabia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam na myśli awaryjność, a konkretnie tapicerkę w najwyższej wersji elegance. Jest rodem z

> najtańszej wersji fabii I.

> Plastik deski jest ok, reszta plastików taka sobie, ale to compact wiec czego można oczekiwać. Boli

> tylko, że przyzwoita wersja to prawie 100 tys bez jakiejś napinki.

bo co trzeba przyznac, ze aktualny cennik skody jest wziety z ........ glebokiej dziury

O3 w podobnej wersji jak moja O2 (tyle, ze o3 z DSG) wychodzi jakies 20 kpln drozej niz zaplacilem ......... nieporozumienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak teraz jeszcze sprawdziłem: 2.0 TDI vs 1.4 TSI

> 14.000 zł różnicy w cenie zakupu, wariactwo

> Osiągi bardzo zbliżone, różnica w spalaniu wyjdzie ok. 1 litra,

> TDI mimo że CR trzęsie się i hałasuje w porównaniu do TSI.

> I po co to komu, a dlaczego ?

Do miasta jako drugie auto juz bym tez nie kupil 1.8TSI.

Pewnie skonczyloby sie na 1.4TSI ale rowniez rozwazylbym 1.2TSI grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.