Skocz do zawartości

Octavia 2.0tdi vs Insignia 2.0cdti


johnny_b2

Rekomendowane odpowiedzi

> Upusty francuskich są już legendarne. Kolega urwał na C5 25 czy 26 tys.

> Ciekawe od jakiej ceny jest liczona utrata wartości - od zakupu czy cennikowej ?

> Bo jak od cennikowej, to nowy francuski może tracić mniej od używki.

Z ciekawości sprawdziłem ile wycenia w mbanku. Wg cennika spadek jest kolosalny rotfl.gif

Rok produkcji 12. 2012

Rejestracja 06.2013

Cena katalogowa 112000 zł

Cena kupna 81000 zł

wycena Mbank: 53820 zł - 65780 zł

spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Insigni bym nie kupił w tej wersji bo wg mnie na swoje 163 KM za słabo jeździ. Szwagier ma i czasem tym jeżdżę i nie urzekło mnie to auto w ogóle. Kiedyś ścigaliśmy się swoimi furami (ja wtedy miałem jeszcze Passata B6 2,0 TDI) i Insignia nie potrafiła mi odejść a szwagier później mówił, że deptał jak tylko mógł. Insignia jest chyba po prostu trochę za ciężka.

A wracając do Twojego pytania pewnie wybrałbym Octavię ale to ze względu na ilość miejsca w środku. Bo to jest kolejna rzecz, która mnie wkurzała w Insigni. Ilość miejsca w środku. Jest tam po prostu ciasno. Ale wg mnie bo mam 188 cm wzrostu.

A nie myślałeś o innym autku? Może Pasek B7 z 2,0 TDI CR.

Myślę, że byłbyś bardziej zadowolony niż z Insigni.

Ale oczywiście wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wybór jest tylko miedzy insignia i octavia. Nic innego niestety nie wchodzi w rachubę

to bierz Octavię 2,0 TDI 170 KM w wersji RS i skrzynią DSG smile.gif Będzie się lepiej sprawowała niż Insignia 2,0 163 KM. Od razu zaznaczam, że to jest moje zdanie i kto iny może mieć całkowicie odmienne zdanie. Ja po prostu jeździłem trochę Insignią i bym nie kupił tego auta. Mógłbym nim oczywiście jeździć jakbym je dostał jako służbowe. Wtedy juz by mi się w nim wszystko podobało, nie brakowało by mi miejsca, mocy.. i nawet nic by mi nie stukało a na desce rozdzielczej widział bym tylko ład i porządek grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to bierz Octavię 2,0 TDI 170 KM w wersji RS i skrzynią DSG Będzie się lepiej sprawowała niż

> Insignia 2,0 163 KM. Od razu zaznaczam, że to jest moje zdanie i kto iny może mieć całkowicie

> odmienne zdanie. Ja po prostu jeździłem trochę Insignią i bym nie kupił tego auta. Mógłbym nim

> oczywiście jeździć jakbym je dostał jako służbowe. Wtedy juz by mi się w nim wszystko

> podobało, nie brakowało by mi miejsca, mocy.. i nawet nic by mi nie stukało a na desce

> rozdzielczej widział bym tylko ład i porządek

Insygnie mamy FL i pewnie będzie od ręki, a na O3RS pewnie na mikołaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Insygnie mamy FL i pewnie będzie od ręki, a na O3RS pewnie na mikołaja.

Niech kolega bierze co mu "serce" podpowiada. Przeciez to auto sluzbowe smile.gif

U mnie tez wybor byl ograniczony i skonczylo sie na wersji z "krzeslem" w srodku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trochę odgrzewam starego kotleta, ale chciałem tylko poinformować o decyzji grinser006.gif

Osobiście, jakbym miał do wyboru, wybrałabym insignia 2.0 diesel z silnikiem 190 koni. Mimo wszystkich minusów i wpadek, auto mi sie bardzo podoba na zewnątrz. W środku tez brzydkie nie jest ok.gif

Ale po tym, jak przygotowaliśmy dla zarządu zestawienie okazało sie, ze nie ma sensu dywersyfikowac floty i pozostajemy przy skodzie.

W związku z tym, ze mogłaby byc i RS ale tu nie wiadomo, czy auto by było w tym roku facepalm%5B1%5D.gif, wybrałem dla siebie poczciwa octavię w elegance. Z "paroma" dodatkami wiecej, niż mógłbym przy RS, mam nadzieje, ze będę zadowolony.

Dzięki wszystkim za pomoc 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od poczatku było wiadomo, że wezmiesz Skodę więc uważam że wątek był zupełnie bez sensu.

Patrz, fajnie ze wiedziałes a ja nie. Moze jesteś moim szefem? Czego nie zrozumiałeś? Jakby mi pozwolili, to bym brał insignia bez dwóch zdań, co nie zmienia faktu ze z octavia tez mam nadzieje sie cieszyć będę ok.gif

Jak sie temat nie podobał, nie trzeba było czytać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mamy w firmie Octavię 1,6 diesel bez fajerwerków z 2011

> Dostaliśmy na miesiąc Insignię 1,6 tez bez fajerwerków z 2013

> Oba przypadki - jeden odpowiedzialny kierowca. Ja na zastępstwo.

> Moje subiektywne zdanie Octa lepiej jeździ, chyba mniej pali, jak miałem do wyboru czym jechać to

> pojechałem Octavią.

> Chociaż subiektywnie Opel był chyba szybszy (Max prędkość )

1,6 nie jeździ. Mam 2,0 140KM i ta już jeździ, chociaż szału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.