Skocz do zawartości

Oleje z beczki


karolKK

Rekomendowane odpowiedzi

W serwisie, do którego jeżdżę proponowali mi podczas ostatniej wymiany oleju - jeżdzę w jednym z aut na Mobilu 10w/40 - ten olej z beczki, na litry za 14,90zł/L. Regularna cena, najniższa jaką znalazłem to 25zł/L butelkę w sklepie motoryzacyjnym. srednio kosztuje butelka w granicach 27zł litr.

Pokazywali mi ową beczkę, z napisem Mobil i naklejką producenta u góry z parametrami i nazwą oleju.

Nie wiem, bo oszczędność niby nie duża ale zawsze różnica w cenie na 4 litrach starczy na filtr oleju i czteropak - piechotą nie chodzi.

Jakie macie opinie/doświadczenia z olejami beczkowymi?

Ja jakoś dziwnie nieufnie podchodzę do tego tematu, bo jakoś podświadomie mam przed oczami zupełnie inny olej w tej beczce, niż to napisane na beczce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jakoś dziwnie nieufnie podchodzę do tego tematu, bo jakoś podświadomie mam przed oczami zupełnie

> inny olej w tej beczce, niż to napisane na beczce...

wychodze z zalozenia ze jak warsztat ma spory przerob "olejowy" oraz jest to smialo mozesz brac

na dobra sprawe kazdy wiekszy warsztat oferuje z beczki - ostatnio nawet spotkalem ie z tym ze w sklepie oferowano mi z beczki

jezeli masz zaufanie do warsztatu, znany jest Tobie ten warsztat to smialo bierz

rownie dobrze mozesz we flaszkach kupic podrobe wiec... moze nawet taki z beki jest pewniejszy od tych z aledrogo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> napisze ci prosciej bo widze ze slabo ci idzie.

> kup to ten sam olej

> bo dlaczego mial by byc inny?

> skoro to zadna okazja?

link, który podałeś jest do oleju z beczki tylko porozlewanego do opakowań oryginalnych.

Ja pytam o porównanie oleju z beczki z olejem niby takim samym ale z opakowania z oryginalną plombą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lałem z beczki parę lat i było ok. Przestałem bo na obsłudze zatrudnili takich gości że mogli pomylić beczki smile.gif Miałem tanio i z wymianą za darmo. Nie masz się co przejmować. Tak naprawdę co nie naleją to i tak da radę. Chyba że byłby to jakiś odpad.

Ten olej jest po ok. 80 zł w przeciętnym sklepie za 4l. Markety zdzierają na nim, chociaż czasem i raz do roku w tesco go po tyle widziałem. Za 1l w sklepie (100% pewne pochodzenie) - 22 zł w markecie zwykle 35 zł. Jest to popularny olej i ludzie kupują 1l opakowanie na dolewki. Czasem nawet go jest brak na półce taki jest popularny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W serwisie, do którego jeżdżę proponowali mi podczas ostatniej wymiany oleju - jeżdzę w jednym z

> aut na Mobilu 10w/40 - ten olej z beczki, na litry za 14,90zł/L.

Chodzi o Mobil Super 2000 X1 z beczki 208L ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem czy dokładnie 208L ale 200 na pewno, bo duża beczka.

> Typ oleju się zgadza.

W takim razie cena którą podałeś jest realna, warsztat za taką beczkę płaci w granicach 11,25 PLN za litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia człowieka. Znam takiego co kupuje lotosa syntetyk i półsyntetyk i leci mieszanina a raczej leciała latami... Mobila sie kupuje na alledrogo tam kupuje teściowi i szwagrowi do auta masz pewność że orginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W serwisie, do którego jeżdżę proponowali mi podczas ostatniej wymiany oleju - jeżdzę w jednym z

> aut na Mobilu 10w/40 - ten olej z beczki, na litry za 14,90zł/L. Regularna cena, najniższa

> jaką znalazłem to 25zł/L butelkę w sklepie motoryzacyjnym. srednio kosztuje butelka w

> granicach 27zł litr.

> Pokazywali mi ową beczkę, z napisem Mobil i naklejką producenta u góry z parametrami i nazwą oleju.

> Nie wiem, bo oszczędność niby nie duża ale zawsze różnica w cenie na 4 litrach starczy na filtr

> oleju i czteropak - piechotą nie chodzi.

> Jakie macie opinie/doświadczenia z olejami beczkowymi?

> Ja jakoś dziwnie nieufnie podchodzę do tego tematu, bo jakoś podświadomie mam przed oczami zupełnie

> inny olej w tej beczce, niż to napisane na beczce...

zawsze kupuje mobil z beczki i żaden samochód mi się nie zatarła ani nawet nie uszkodził. ale ja jestem olejowy anarchista i kupuję to co mechanik poleca i specjalnie się nad tym nie rozwodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kwestia człowieka. Znam takiego co kupuje lotosa syntetyk i półsyntetyk i leci mieszanina a raczej

> leciała latami... Mobila sie kupuje na alledrogo tam kupuje teściowi i szwagrowi do auta masz

> pewność że orginał

Na allegro pewność masz taką, że nie masz żadnej pewności.wszelkiej maści podróbki właśnie tam się sprzedaje, oleju też. Sam widziałem na jednej aukcji kiedyś puste butelki do mobila bodajże, jak znam życie to jakiś leon to kupił nalał jakiegoś selektola i sprzedał jako oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na allegro pewność masz taką, że nie masz żadnej pewności.wszelkiej maści podróbki właśnie tam się

> sprzedaje, oleju też. Sam widziałem na jednej aukcji kiedyś puste butelki do mobila bodajże,

> jak znam życie to jakiś leon to kupił nalał jakiegoś selektola i sprzedał jako oryginał

Dokładnie tak jest ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w firmie z racji profilu czyli naprawa ciężarówek nie ma innego oleju niż z beczki. Oleje, które są mniej używane przychodzą w beczkach 200l z Shella lub oryginały z logiem gwiazdy też w beczkach. Olej silnikowy, którego idzie od groma przyjeżdża cysterną z zagranicy i jednorazowo zalewane jest ok 9 000 litrów do wielkiej "beczki". Olej Shell 5W30 R6LME, firma ma jakąś dobrą cenę na olej i dużo tego idzie po dobrej cenie. Ja jako pracownik za litr oleju płacę 10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na allegro pewność masz taką, że nie masz żadnej pewności.wszelkiej maści podróbki właśnie tam się

> sprzedaje, oleju też. Sam widziałem na jednej aukcji kiedyś puste butelki do mobila bodajże,

> jak znam życie to jakiś leon to kupił nalał jakiegoś selektola i sprzedał jako oryginał

Akurat na Allegro można kupić nawet takie oleje, których producent nie ma w ofercie. Takie to można trafić okazje. palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z olejami z beczki jest roznie, jak pewne zrodlo, gdzie przerob jest spory i ciagle jest dostarczany swiezy to raczej bedzie ok. Natomiast taki, ktory dlugo stoi w beczce juz niekoniecznie, bo niektore skladniki potrafia osiasc na dnie, a inne sa na gorze, czasem tez odklada sie wilgoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W serwisie, do którego jeżdżę proponowali mi podczas ostatniej wymiany oleju - jeżdzę w jednym z

> aut na Mobilu 10w/40 - ten olej z beczki, na litry za 14,90zł/L. Regularna cena, najniższa

> jaką znalazłem to 25zł/L butelkę w sklepie motoryzacyjnym. srednio kosztuje butelka w

> granicach 27zł litr.

> Pokazywali mi ową beczkę, z napisem Mobil i naklejką producenta u góry z parametrami i nazwą oleju.

> Nie wiem, bo oszczędność niby nie duża ale zawsze różnica w cenie na 4 litrach starczy na filtr

> oleju i czteropak - piechotą nie chodzi.

> Jakie macie opinie/doświadczenia z olejami beczkowymi?

> Ja jakoś dziwnie nieufnie podchodzę do tego tematu, bo jakoś podświadomie mam przed oczami zupełnie

> inny olej w tej beczce, niż to napisane na beczce...

ja zawsze kupoowałem najtańszy olej (nieważne czy z beczki czy nie -byleby miał parametry właściwe) - nidy nic się z tego powodu nie spsuło - pilnowałem tylko wymiany co 15 tkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś eksperymentalnie zakupiłem olej z beczki w celu zaoszczędzenia. Nie wiem co to było, ale na pewno nie to co chciałem kupić. Świecąca kontrolka ciśnienia oleju zmusiła mnie to szybkiego pożegnania tego szuwaksa. Po wymianie kontrolka się już nie zaświeciła, aż do sprzedania auta kilka lat później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.