Skocz do zawartości

Sens montażu solarów do CO+CWU


Rszczotka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Daję tutaj nie na "budowlany" bo może więcej będzie ludzi którzy sensownie się na temat wypowiedzą.

Jest sens ekonomiczny aby instalować zestaw solarów które będą grzać wodę oraz dogrzewać CO - na dole tylko podłogówka, na górze pewnie grzejniki choć zastanawiam się nad podłogówka również (na pewno łazienka).

Dom nowobudowany Ytong 24+15styro, i dość grubo wełny na dach, podstawowym źródłem będzie gaz, ale jest też kominek z rozprowadzeniem i tym też na pewno będę dogrzewał.

Dofinansowanie będzie na NFOŚ więc koło 40-45%, czy olać temat bo to strzelanie do muchy z armaty - tak jakoś coraz bardziej się mi to widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dofinansowanie będzie na NFOŚ więc koło 40-45%, czy olać temat bo to strzelanie do muchy z armaty -

> tak jakoś coraz bardziej się mi to widzi.

Jak masz mozliwosc zrobienia naprawde po kosztach, to jak najbardziej sie oplaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile masz osób w domu. Według osoby, które je sprzedaje i montuje przy 3 czy 4 osobach w domu nie ma to racji bytu z punktu widzenia finansowego.

> Witam,

> Daję tutaj nie na "budowlany" bo może więcej będzie ludzi którzy sensownie się na temat wypowiedzą.

> Jest sens ekonomiczny aby instalować zestaw solarów które będą grzać wodę oraz dogrzewać CO - na

> dole tylko podłogówka, na górze pewnie grzejniki choć zastanawiam się nad podłogówka również

> (na pewno łazienka).

> Dom nowobudowany Ytong 24+15styro, i dość grubo wełny na dach, podstawowym źródłem będzie gaz, ale

> jest też kominek z rozprowadzeniem i tym też na pewno będę dogrzewał.

> Dofinansowanie będzie na NFOŚ więc koło 40-45%, czy olać temat bo to strzelanie do muchy z armaty -

> tak jakoś coraz bardziej się mi to widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem ile masz osób w domu. Według osoby, które je sprzedaje i montuje przy 3 czy 4 osobach w

> domu nie ma to racji bytu z punktu widzenia finansowego.

Mam od 3-4 lat i w lato gazu nie używam do CO i CWU wcale, dzień w dzień mam zbiornik 500L podgrzany do ~70-80 stopni, na jesieni piec czasem się załączy, w zimę musi być słońce a zbiornik i tak jest na 40-50 stopni,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam od 3-4 lat i w lato gazu nie używam do CO i CWU wcale, dzień w dzień mam zbiornik 500L

> podgrzany do ~70-80 stopni, na jesieni piec czasem się załączy, w zimę musi być słońce a

> zbiornik i tak jest na 40-50 stopni,

zatem odpowiedz nam w jakim czasie się zwróci ta inwestycja

hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ja latem też nie używam gazu do CO zlosnik.gif

Masz jakieś porównanie z sąsiadami ile mniej płacisz za gaz? Bo u mnie na osiedlu gość który od 3 lat ma solary płaci tyle samo co reszta. Jedyna różnica taka, że on ma jedną osobę w domu więcej. Ale w sumie ta różnica odnosi się do CWU.

BTW Co robisz z solarami podczas wyjazdu na urlop zakrywasz, masz jakąś wężownice w ogrodzie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Daję tutaj nie na "budowlany" bo może więcej będzie ludzi którzy sensownie się na temat wypowiedzą.

> Jest sens ekonomiczny aby instalować zestaw solarów które będą grzać wodę oraz dogrzewać CO - na

> dole tylko podłogówka, na górze pewnie grzejniki choć zastanawiam się nad podłogówka również

> (na pewno łazienka).

> Dom nowobudowany Ytong 24+15styro, i dość grubo wełny na dach, podstawowym źródłem będzie gaz, ale

> jest też kominek z rozprowadzeniem i tym też na pewno będę dogrzewał.

> Dofinansowanie będzie na NFOŚ więc koło 40-45%, czy olać temat bo to strzelanie do muchy z armaty -

> tak jakoś coraz bardziej się mi to widzi.

W ostatnim czasie atakowała mnie firma któr "mi zrobi dobrze" tzn założy solary, chodzili, dzwonili...

Wg moich obliczeń koszt całości zwrócił by sie w moim przypadku po około 15 latach smile.gif

Srednia używalność instalacji to 15-20 lat (w zaleznosci od firmy), doliczyć do tego serwisy czy nie daj coś złego się stanie i ...

A tak CWU grzeje cały czas bojlerem 80 albo100L (nie pamiętam) i wychodzi mi 30 zł/osobe/mc, woda ustawiona na 55st.

Wnioski wyciągnij sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ok ja latem też nie używam gazu do CO

> Masz jakieś porównanie z sąsiadami ile mniej płacisz za gaz? Bo u mnie na osiedlu gość który od 3

> lat ma solary płaci tyle samo co reszta. Jedyna różnica taka, że on ma jedną osobę w domu

> więcej. Ale w sumie ta różnica odnosi się do CWU.

> BTW Co robisz z solarami podczas wyjazdu na urlop zakrywasz, masz jakąś wężownice w ogrodzie???

u mnie są solary i 4-y osoby, sąsiad dwie osoby i nie ma solarów, rocznie wychodzi mi ~2tyś mniej przy takim samym domu.

nic nie robię, jeszcze nie udało mi się zagotować wody zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie lecę zamawiać solary bo ja za cały 2013 rok za gaz zapłaciłem ok 3500 zł zlosnik.gif

> u mnie są solary i 4-y osoby, sąsiad dwie osoby i nie ma solarów, rocznie wychodzi mi ~2tyś mniej

> przy takim samym domu.

> nic nie robię, jeszcze nie udało mi się zagotować wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W takim razie lecę zamawiać solary bo ja za cały 2013 rok za gaz zapłaciłem ok 3500 zł

> > nic nie robię, jeszcze nie udało mi się zagotować wody

U mnie podobnie, z solarami...

Taki sam dom, ten sam developer ale instalacja co i cwu bez solarow sasiad placi w okolicach 5tys rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Daję tutaj nie na "budowlany" bo może więcej będzie ludzi którzy sensownie się na temat wypowiedzą.

> Jest sens ekonomiczny aby instalować zestaw solarów które będą grzać wodę oraz dogrzewać CO - na

> dole tylko podłogówka, na górze pewnie grzejniki choć zastanawiam się nad podłogówka również

> (na pewno łazienka).

> Dom nowobudowany Ytong 24+15styro, i dość grubo wełny na dach, podstawowym źródłem będzie gaz, ale

> jest też kominek z rozprowadzeniem i tym też na pewno będę dogrzewał.

> Dofinansowanie będzie na NFOŚ więc koło 40-45%, czy olać temat bo to strzelanie do muchy z armaty -

> tak jakoś coraz bardziej się mi to widzi.

zainwestuj w studnie, bardziej opłacalne i przyszłościowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego żałujesz? Bo ja żałuję że nie zrobiłem na parterze pod gresowymi podłogami.

Bo w ogóle nie czuję, że jest.

Boso chodzić nie lubię bo albo skarpety zaraz dziurawe albo stopy czarne a po wejściu z mrozu nie ma nawet do czego pleców przytulić coby nagrzać trochę wink.gif

Na szczęście na górze mam klasyczne.

Drugi raz nie zawracałbym sobie głowy podłogówką. Kiedy przypomnę ile się namęczyłem z tymi rurami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo potem ciężko dołożyć... Wszyscy żałują czemu nie zrobili wszędzie.

Nie zrobilem, mam parkiet - podlogowka tylko w lazienkach. Blad: brak w kuchni, szok termiczny kafel (kuchnia) - parkiet (reszta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zrobilem, mam parkiet - podlogowka tylko w lazienkach. Blad: brak w kuchni, szok termiczny

> kafel (kuchnia) - parkiet (reszta).

Posłuchałeś złych doradców - rodzaj wykończenia podłogi ma pomijalne znaczenie. Właściwie mogłem napisać że żadne, ale jak ktoś liczył W OZC to wie, że po zmianie wykończenia z płytek na drewno różnica jest - ale tylko na papierze. W realu sprowadza się to do 1 cm większego zagęszczenia rur, lub 1 st.C wyższej temp. zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Posłuchałeś złych doradców - rodzaj wykończenia podłogi ma pomijalne znaczenie. Właściwie mogłem

> napisać że żadne, ale jak ktoś liczył W OZC to wie, że po zmianie wykończenia z płytek na

> drewno różnica jest - ale tylko na papierze. W realu sprowadza się to do 1 cm większego

> zagęszczenia rur, lub 1 st.C wyższej temp. zasilania.

A moze nie chcialem miec podlogowki? Swoja droga, wrzuc te wyliczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A moze nie chcialem miec podlogowki? Swoja droga, wrzuc te wyliczenia.

Z gustami się nie dyskutuje... Moje wyliczenia dotyczyły konkretnych sytuacji i materiałów - raczej nie mogą być odniesieniem.

W sumie to zacząłem ich szukać i ...nie znalazłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A moze nie chcialem miec podlogowki? Swoja droga, wrzuc te wyliczenia.

ok.gif

Ja natomiast nie chciałem grzejników zlosnik.gif. Mam tylko 3 grzejniki typu suszarka- 2 szt w łazienkach i jeden w pralni. Natomiast podłogówki nie mam tylko w garażu, kotłowni i malutkiej spiżarni wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.