Skocz do zawartości

Dacia Logan vs Peugeot 301 - czyli zakup nowego auta


jacob24

Rekomendowane odpowiedzi

> właśnie przeglądałem Twój wątek sprzed pewnego czasu o zakupie 208, co do silnika z tego co

> widziałem na YT to nawet w 301 od 0 do 100 ładnie się to zbierało, a jak z elstycznością? bo

> tutaj może być niewesoło, Thalia zostaje w rodzinie ale przechodzi w inne łapy - ja też będę

> korzystał pewnie z tego nowego auta więc w lekkiej thalii jest tak, że po naciśnięciu gazu

> nawet przy wbitej 4-ce przy 60km/h auto jedzie, niska masa oraz krótka skrzynia, bardzo jestem

> ciekaw jak wypada elastczność właśnie w tym 1.2 może być oczywiście opinia o 208

Silnik z 208 się odrobinę różni. Ma więcej mocy i inne oprogramowanie. Ten 1.2 w 301 wystarcza do spokojnego turlania się. Powyżej 100km/h jest już głośno, ale w 1.6 też było głośno. Co więcej - lepiej mi się jeździło tym 1.2 bo nic po nim nie oczekiwałem. 1.6 podobno przyspiesza poniżej 10s do setki, więc czekałem na te osiągi. Czekałem, czekałem... I się nie doczekałem.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie, w sensie nie trąci bardziej niz reszta skody

> w rapidzie nawet drogiej wersji widac ten sam badziew co w najtanszej i najdrozszej wersji

> fabii/octavi

> jest po prostu tanio

Potwierdzam, w superbie też jest tanio.

I tak właśnie ma być - kupujesz auto, a nie wystrój wnętrza. Jeździ tak samo dobrze, a jest tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opinii o 301 sporo, dziękuję wszystkim, naprawdę uzyskałem już sporo praktycznych spostrzeżeń nt tego auta, jeszcze raz dzięki 20.GIF jutro jazda próbna 301.

O Loganie praktycznie ani słowa frown.gif piszcie Kącikowicze - żaden wstyd jeździć Loganem zlosnik.gif ja rozumiem, że większość preferuję ałdiki czy inne tedeiki zlosnik.gif ale jest też inny target 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik z 208 się odrobinę różni. Ma więcej mocy i inne oprogramowanie. Ten 1.2 w 301 wystarcza do

> spokojnego turlania się. Powyżej 100km/h jest już głośno, ale w 1.6 też było głośno. Co więcej

> - lepiej mi się jeździło tym 1.2 bo nic po nim nie oczekiwałem. 1.6 podobno przyspiesza

> poniżej 10s do setki, więc czekałem na te osiągi. Czekałem, czekałem... I się nie doczekałem.

Bo niby KM są a samochód nie jedzie...mam to samo, być może złudne wrażenie, ale jak jeżdżę samochodami co mają np 150 KM z pojemności powiedzmy 2-2.3 litra to jeżdżą przyjemniej niż takie co mają tyle koni z 1.2-1.6-wyją a nie jadą smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam, ale jeździłem trochę "zwykłym" i trochę MCV. Koń jaki jest - każdy widzi. Ja się nie obmacuje z tapicerką, więc nie zauważyłem specjalnie jakichś wad wnętrza, ale to kwestia gustu. Auta bardzo przestrzenne - mają pudełkowaty kształt, więc miejsca w środku wystarczająco. Jeździły, przyspieszały, prowadziły się, hamowały bardzo przyzwoicie. Pytanie jak z korozją - te z pierwszych lat produkcji miały z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jeździły, przyspieszały, prowadziły się, hamowały bardzo przyzwoicie.

dzięki ok.gif

Pytanie

> jak z korozją - te z pierwszych lat produkcji miały z tym problem.

właśnie widziałem 2005 rok tylne nadkole i drzwi atakuje crazy.gif nowe auto docelowo ma być na dłuuugo zlosnik.gif więc dobrze jakby nie miało tego problemu, muszę pogooglować nt. zabezpieczenia antykor. czy coś poprawili w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O Loganie praktycznie ani słowa piszcie Kącikowicze - żaden wstyd jeździć Loganem ja rozumiem, że

> większość preferuję ałdiki czy inne tedeiki ale jest też inny target

hehe.gif Ja jeżdżę Loganem. Niestety nie jest to nowy Logan, nie ma silnika 1.2, ale ma za to duuuży bagażnik. wink.gif

Ale moja opinia:

Ren...tfu, Dacia będzie tańsza na każdym etapie. Zakup, eksploatacja, części. Kupno 301 nie jest może opłacalne, ale to już kwestia klienta czy zapłaci za większą dojrzałość auta. Odpowiedzią naszą na to pytanie musi być wiedza czym jeździli dotychczas.

Druga rzecz, która przemawia za Dacią to silnik. Mam 1.6 8v, ale jeździłem 1.2 16v i uważam go za świetną, oszczędną jednostkę, idealną do takiego zastosowania. 301 na 3 cylindrach...no coś tu nie gra.

Nie wierzę, że Dacia po długich latach będzie miała blachę jak Audi. Na pewno trzeba zadziałać antykorozyjnie, żeby nie przekonać się co czuł Fred Flinstone. Ja siedziałem w kanale z puszką Bitexu tuż po powrocie z salonu. Po dwóch zimach, znów poprawiałem zabezpieczenie.

Sam wybrałbym 301...ale jeśli będzie to wersja 1.6 z automatem. Jeśli kryzys 1.2 - Logan.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co więcej

> - lepiej mi się jeździło tym 1.2 bo nic po nim nie oczekiwałem. 1.6 podobno przyspiesza

> poniżej 10s do setki, więc czekałem na te osiągi. Czekałem, czekałem... I się nie doczekałem.

Według mnie to 1.6 spisuje się bardzo dobrze.

Wychodzi nawet mniej niż 9 s. do 100 km/h licznikowego, a ~13,7 s. do 130 km/h.

Jeszcze gdybyś pisał wcześniej o jakiejś turbobenzynie to bym cię rozumiał. Bo w VTI nie ma efektu "kopnięcia", ale ów kopnięcia to też wiele osób nie lubi... 270751858-jezyk.gif

edit:

I dla porównania 301 z 1.2VTI 72KM

Różnica jest ogromna.

Do 100 km/h licznikowego w około 14,5 s. i w około 25-26 s. do 130 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Według mnie to 1.6 spisuje się bardzo dobrze.

>

Ładnie się zbiera, choć trzeba go wysoko kręcić żeby jechał. No ale to urok każdej benzyny bez T smile.gif

> I dla porównania 301 z 1.2VTI 72KM

>

> Różnica jest ogromna.

Jak dobrze zakręcę Uno 1.0 fire, to jedzie podobnie wink.gif Ale, do w miarę sprawnego, aczkolwiek spokojnego pokonywania trasy wystarczy.

Wracając do tematu - obydwa auta mnie osobiście się nie podobają, ale przy samochodzie za tą cenę, wygląd trzeba odstawić na dalszy plan. Dacia jest mniejsza i wygląda na starszą konstrukcję (przynajmniej wizualnie). Swego czasu oglądałem Logana (tego starego kanciastego) - zastanawiałem się nowy Logan, czy coś 2-3 letniego. Byłem bardzo zdegustowany, materiały i jakość wykonania odbiegała od 11-letniego wówczas Uno którym jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.