Skocz do zawartości

Volvo do oceny


Rekomendowane odpowiedzi

Wymęczony szukaniem BMW 3 zadbanego , bezwypadkowego i z realnym przebiegiem natrafiłem na takie VOLVO .....

link

VIN podany, nr rej. 62-rz-fk

Może widzicie coś podejrzanego ? Albo jesteście w stanie wyszukać informacje o aucie ? .... Na co zwrócić uwagę w tych silnikach PSA 2.0d

Z tego co udało mi się do tej pory ustalić :

-samochód jest faktycznie bezwypadkowy

-na wyposażeniu miał telefon , którego nie ma

Ile realnie można za niego dać ? ... Cena trochę wygórowana, już zszedł na 20k ale to i tak za dużo ... Opłaty są, ale recyklingu nie ma.

Czego się doczepić przy negocjacjach ? :> Może jakieś dokumenty powinny być do auta z przeglądoów albo coś i jak nie będzie to negocjować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymęczony szukaniem BMW 3 zadbanego , bezwypadkowego i z realnym przebiegiem natrafiłem na takie

> VOLVO .....

> link

> VIN podany, nr rej. 62-rz-fk

> Może widzicie coś podejrzanego ? Albo jesteście w stanie wyszukać informacje o aucie ? .... Na co

> zwrócić uwagę w tych silnikach PSA 2.0d

> Z tego co udało mi się do tej pory ustalić :

> -samochód jest faktycznie bezwypadkowy

> -na wyposażeniu miał telefon , którego nie ma

> Ile realnie można za niego dać ? ... Cena trochę wygórowana, już zszedł na 20k ale to i tak za dużo

> ... Opłaty są, ale recyklingu nie ma.

> Czego się doczepić przy negocjacjach ? :> Może jakieś dokumenty powinny być do auta z przeglądoów

> albo coś i jak nie będzie to negocjować?

Kolega mój ma takiego. Ma 2006r ten sam silnik i przejechane 270kkm.

Wnętrze wygląda tak jakby miał mniej więcej 70-80kkm przejechane.

Dalej nie będę komentował więc dośpiewaj sobie sam resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porządne bmw serii 3 miałbyś z 2000-2001 roku...

wiec cena za v50 z takiego roku chyba bardzo ciekawa smile.gif

BTW: ale pamiętaj, kupisz coś w zamian za bmw a potem na ulicy jak zobaczysz to się będziesz oglądał i wciąż o takiem myślał...

poczekaj, możę trafi się wyśnione BMW drive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W takim razie ile powinno kosztować V50 z 2005r?

Miałem na oku jednego z Gliwic... 18,5k poszło ... krajowy, potwierdzony przebieg... umówiony byłem na popołudnie, rano został sprzedany... Jeden dzień wisiał na allegro grinser006.gif Cena wywoławcza była 19 500.

A tu dodatkowo recykling itp .

Generalnie nie ma jednoznacznej ceny ile powinno kosztować , tylko pytam za co można urwać i ile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega mój ma takiego. Ma 2006r ten sam silnik i przejechane 270kkm.

> Wnętrze wygląda tak jakby miał mniej więcej 70-80kkm przejechane.

Właśnie zauważyłem , że Volvo nawet jak ma 300kkm to wnętrze wygląda dobrze ;p

> Dalej nie będę komentował więc dośpiewaj sobie sam resztę.

Nie ma co śpiewać ... auto autu nierówne. Jak ktoś wsiada i wysiada co kilometr to wytrze fotem w 100kkm ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> porządne bmw serii 3 miałbyś z 2000-2001 roku...

> wiec cena za v50 z takiego roku chyba bardzo ciekawa

No cena ciekawa wink.gif ... za 19 500 też go wezme. Tylko może ktoś zwróci uwage na co ewentualnie spojrzeć ,żeby coś jeszcze urwać wink.gif po co przepłacać.

> BTW: ale pamiętaj, kupisz coś w zamian za bmw a potem na ulicy jak zobaczysz to się będziesz

> oglądał i wciąż o takiem myślał...

> poczekaj, możę trafi się wyśnione BMW

Właśnie trochę się wyleczyłem , a Volvo znowu tak dużo na drodze nie ma i zrobiło na mnie pozytywne wrażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cena bardzo dobra silnik ekonomiczny ,tylko trochu ciasnawo wewnątrz !

Jak dla mnie OK smile.gif autem jeżdżą tylko 2 osoby.

> Brak relingów !

Dla mnie na + smile.gif bardziej mi się podoba, ale kolejny punkt do negocjacji ceny, dzięki

> Wpadnij na ,,skandynawskie łosie " jest tam kilka wątków o v50

> jakiś tekst

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla mnie OK autem jeżdżą tylko 2 osoby.

> Dla mnie na + bardziej mi się podoba, ale kolejny punkt do negocjacji ceny, dzięk

Język w kompie pewnie holenderski , trzeba zmienić ok.gif

W Chorzowie zmieniają ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymęczony szukaniem BMW 3 zadbanego , bezwypadkowego i z realnym przebiegiem natrafiłem na takie

> VOLVO .....

jak chcesz to kolega z pracy chce się takiego pozbyć waytogo.gif

mogę Ci namiar podać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wujek dziewczyny takie ma - ogólnie auto fajne ale ten silnik u niego (1.6d 105 koni chyba?) to

> padaka

> 2.0D to hdi ale prze realnym przebiegu jakie to auto pewnie dwumasa i wtryski sie nie długo odezwę.

Dwumasa jest w niezłym stanie .... nie hałasuje , nie szarpie, nie stuka, nie trzęsie przy gaszeniu , biegi zmieniają się wzorowo.

Wtryski mogą paść fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dwumasa jest w niezłym stanie .... nie hałasuje , nie szarpie, nie stuka, nie trzęsie przy gaszeniu

> , biegi zmieniają się wzorowo.

> Wtryski mogą paść fakt.

Nie ma co gdybać ,najwyżej oddasz do regeneracji ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko fajnie ale tak czy siak pewnie za 10-20 tysięcy padnie wink.gif

No ale może nie - niestety używany diesel 10 letni to loteria. Choć akurat 2.0 HDI są bardzo dobre.

Ale jak przegląd zrobisz porządny to można brać smile.gif

Choć ja bym brał takie:

http://otomoto.pl/volvo-v50-nowy-rozrzad-automat-2-4-b-C31794719.html

I do gazuuuu go grinser006.gif

V50 to focus bodaj wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wtryski to też nie koszt.... 1200zł zregenerowane. Więc nie ma tragedii ... Ponoć najtańsze auto

> klasy premium w utrzymaniu ;p

V50 to klasa premium ? smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No cena ciekawa ... za 19 500 też go wezme. Tylko może ktoś zwróci uwage na co ewentualnie

> spojrzeć ,żeby coś jeszcze urwać po co przepłacać.

> Właśnie trochę się wyleczyłem , a Volvo znowu tak dużo na drodze nie ma i zrobiło na mnie pozytywne

> wrażenie

Ale v50 to już nie Volvo. Ostatnim Volvo było V90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W cenach części na pewno, ale wielkością to taki golf.

Serwisowałeś że wydajesz takie opinie?

Ja miałem v50 i dużo części pasuje z focusa i mazdy i ceny nie są droższe od np. VW ok.gif

Drogie jest serwisowanie w ASO Volvo ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Serwisowałeś że wydajesz takie opinie?

Od 2008 jeżdżę V70N.

> Ja miałem v50 i dużo części pasuje z focusa i mazdy i ceny nie są droższe od np. VW

Może v70 to już "premium" a v50 to jeszcze "klasa golfa".

> Drogie jest serwisowanie w ASO Volvo

A naprawa elektroniki jest droga/kłopotliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od 2008 jeżdżę V70N.

> Może v70 to już "premium" a v50 to jeszcze "klasa golfa".

Może ok.gif

> A naprawa elektroniki jest droga/kłopotliwa...

W v50 nic z elektorniką się nie dzieje ,to nie fiat ! no.gifsmirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> V50 to klasa premium ?

Ogólnie Volvo to klasa premium jakby nie patrzeć, a że platformy i silniki są zapożyczane no cóż, ale porównywałem v50 do focusa i jednak to dwa inne auta mimo wielu wspólnych cech.

Dla mnie to jest premium.

kompaktowe "premium" – samochody kompaktowe stworzone przez producentów aut wyższej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie jakby "premium" zależało od wielkości auta, a chyba tak nie jest. Jest smart i jest seicento, które mimo że jest, większe nie ma nic z premium wspólnego, a smarta chyba bym do wora z premium hipster limuzynas wrzucił zlosnik.gif

Co do cen części Volvo jest zdecydowanie premium - piasta do koła prawie 1000zł (zamiennik dobry to 250), głupi pływak w baku (bez pompy paliwa) 1200zł (brak zamiennika) i wiele, wiele innych premium cen. Całe szczęście, że ma korzenie u Focusa ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogólnie Volvo to klasa premium jakby nie patrzeć, a że platformy i silniki są zapożyczane no cóż,

> ale porównywałem v50 do focusa i jednak to dwa inne auta mimo wielu wspólnych cech.

> Dla mnie to jest premium.

> kompaktowe "premium" – samochody kompaktowe stworzone przez producentów aut wyższej

> klasy.

Jak bierzesz pod uwagę chciejstwo to masz premium ok.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

Całe szczęście, że ma korzenie u Focusa


Dokładnie to napisałem w którymś z postów . ok.gif

Wiele częśći pasuje z focusa albo mazdy ok.gif

No i szerokim łukiem omijać ASO ,bo ceny tam mocno chore ! ok.gifsmirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakby się psuła to pewnie by tak było , ale naprawa elektroniki w klasie golfa jak to nazwałeś ...

> w każdym aucie będzie na podobnym poziomie cenowym

Elektronika w v50 jest raczej jego mocną stroną ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawach prostych jak najbardziej omijać ASO, ale jednak w tych trudniejszych gdzie zwykły mechanik nie ma pewności co dolega, ASO potrafi to zrobić z zamkniętymi oczami. Kiedyś miałem pojawiające się często na forach przypadki braku/falowania mocy, szarpania, brak doładowania itp. i jedna wizyta temat zamknęła do dziś (minęło już ze 4 lata a wszystko działa cacy). Zapłaciłem sporo, bo jakieś 500zł za przejrzenie wszystkiego, coś tam podłubali, gdzieś tam kabelki poprawili, ale zajęło to im może z 1-2h. Warto było, bo w zwykłych warsztatach pewnie rozkładając ręce po kolei by mi wymienili, EGR, wtryski itp. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sprawach prostych jak najbardziej omijać ASO, ale jednak w tych trudniejszych gdzie zwykły

> mechanik nie ma pewności co dolega, ASO potrafi to zrobić z zamkniętymi oczami. Kiedyś miałem

> pojawiające się często na forach przypadki braku/falowania mocy, szarpania, brak doładowania

> itp. i jedna wizyta temat zamknęła do dziś (minęło już ze 4 lata a wszystko działa cacy).

> Zapłaciłem sporo, bo jakieś 500zł za przejrzenie wszystkiego, coś tam podłubali, gdzieś tam

> kabelki poprawili, ale zajęło to im może z 1-2h. Warto było, bo w zwykłych warsztatach pewnie

> rozkładając ręce po kolei by mi wymienili, EGR, wtryski itp.

Masz w sumie rację ale ja w takich ciężkich przypadkach udaję się do Volvotechu ok.gif

Nieautoryzowany ,trochę tańszy ale na robocie i wszystkich niuansach marki się znają ! ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są niezależni mechanicy który ogarniają temat lepiej niż ASO.

> Po prostu jęździłeś do takich którzy nie mieli kompa do podpięcia auta;)

Właśnie w tym rzecz, że nie jeździłem do takich, ale czytając fora Volvo można wywnioskować, że ludzie jeżdżą do pierwszego lepszego warsztatu, bo boją się ASO i nieautoryzowanych serwisów Volvo (w Wawie to wsio rawno, bo takie VCentrum ma właściwie takie same ceny jak ASO, a możliwości techniczne mają właściwie podobne).

Raz zabrakło mi w trasie paliwa, Diesel się zapowietrzył i nie szło go uruchomić. Laweta i pierwszy po drodze serwis, wcale nie tani bo to było coś w stylu FeuVert. Diagnoza - pompa w baku padła, koszt kilka tysięcy auto gotowe na za 2 dni. Zholowałem auto do Volvo, tam się uśmiali, bo w moim modelu nie ma pompy w baku, a wystarczyła pompka ręczna żeby odpowietrzyć. Pewnie gdyby pojechać z szarpiącym autem, to wyjechałbym z FeuVertu z nowymi wtryskami, a szarpałoby dalej, bo to była kwestia jakiegoś kabelka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w feuwehrt jak pojechalem nabić klime to mało że nie nabili (auto mialo rok...) to jeszcze twierdzili ze jest uszkodzony zaworek na przewodzie wysokiego ciśnienia i mi to naprawią za stówkę... odebrałem auto, pojechalem do ASO -auto na gwarancji. nabili klimę, dziwili sie czemu nie ma nic czynnika w układzie (nie powiedziałem że łosie w feuwehrt spuścili), no i wsio gra do dzisiaj. w sumi obrze na tym wyszedlem bo mi tą klimę na gwarancji nabili wiec nic nie zaplacilem koniec konców hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.