Skocz do zawartości

Transport lodówki


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Czy lodówka typu side by side może być transportowana na leżąco?

8 lat temu zakupiłem lodówkę do zabudowy - kurier przywiózł jąw pozycji leżącej, zwrócił tylko uwagę, by nie uruchamiać przez 12h. Czy coś się zmieniło w tej kwestii?

Brakuje mi w busie 10cm by postawić klamota, na leżąco wchodzi bez problemu.... icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile wypowiadających się tyle opinii.

> Dla własnego spokoju wziąłem z transportem - żeby potem przy ew. realizacji gwarancji nie było

> problemu.

Cena u mnie jest wyższa o 500zł od ceny w W-wie. Mogą oczywiście wysłać za 150zł, ale jak mam dać 150zł za to, że kurier ją połozy w busie, to mój kierowca z firmy przywiezie ją gratis wink.gif

EDIT: przywieźli Ci ją w pionie, czy na leżąco? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cena u mnie jest wyższa o 500zł od ceny w W-wie. Mogą oczywiście wysłać za 150zł, ale jak mam dać

> 150zł za to, że kurier ją połozy w busie, to mój kierowca z firmy przywiezie ją gratis

> EDIT: przywieźli Ci ją w pionie, czy na leżąco?

W pionie. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W pionie.

No to chyba nie będę ryzykował, tym bardziej, że znalazłem sklep z darmową wysyłką - ciut drożej oferują sprzęt, ale i tak taniej niż gdybym miał dopłacić 150zł za transport ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cena u mnie jest wyższa o 500zł od ceny w W-wie. Mogą oczywiście wysłać za 150zł, ale jak mam dać

> 150zł za to, że kurier ją połozy w busie, to mój kierowca z firmy przywiezie ją gratis

> EDIT: przywieźli Ci ją w pionie, czy na leżąco?

Kupowałem lodówkę w internecie (chyba ole ole niewiem.gif) Przywiózł w pozycji pionowej kurier firmy Shenker dużym samochodem. Acha wysyłka gratiś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupowałem lodówkę w internecie (chyba ole ole ) Przywiózł w pozycji pionowej kurier firmy Shenker

> dużym samochodem. Acha wysyłka gratiś

ok.gifWłaśnie ole ole ma gratis wysyłkę i tylko niecałe 50zł droższą lodówkę niż w innym sklepie. Przy okazji chyba zamówię jeszcze piekarnik, mikrofalę i może płytę i zmywarkę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy lodówka typu side by side może być transportowana na leżąco?

> 8 lat temu zakupiłem lodówkę do zabudowy - kurier przywiózł jąw pozycji leżącej, zwrócił tylko

> uwagę, by nie uruchamiać przez 12h. Czy coś się zmieniło w tej kwestii?

> Brakuje mi w busie 10cm by postawić klamota, na leżąco wchodzi bez problemu....

Chodzi o to, że sprężarka pracuje w oleju, a ten olej nie może przedostać się do układu chłodzenia. Dlatego po transporcie lodówki należy odczekać, aż ewentualnie rozchlapany olej, z powrotem wróci/ścieknie do zbiornika sprężarki. Transport lodówki w poziomie jest możliwy, tylko trzeba o tym pamiętać - inaczej lodówka do naprawy. Stąd bezpieczniej jest transportować ją w pionie, choć też bym nie włączał jej od razu po ustawieniu, tylko odczekałbym kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie lodowki jakie mialem okazje odbierac od kurierow przyjezdzaly w pozycji pionowej.

W dawnyczh studenckich czasach kazde przewiezienie lodowki w innej pozycji niz pionowej konczyla sie jej awaria (ale to przewaznie sprzet typu MINSK byl, wiec malo wspolczesny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi o to, że sprężarka pracuje w oleju, a ten olej nie może przedostać się do układu chłodzenia.

hahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gif

To prawie tak mocne jak ostatnio od technika chłodnika (absolwent) usłyszałem na rozmowie kwalifikacyjnej że sprężaka w ukł. chłodniczym spręża ciecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie ole ole ma gratis wysyłkę i tylko niecałe 50zł droższą lodówkę niż w innym sklepie. Przy

> okazji chyba zamówię jeszcze piekarnik, mikrofalę i może płytę i zmywarkę

W ole ole kupiłem pralkę, transport gratis (do pierwszego zadaszonego pomieszczenia)

A ponieważ mieszkam jak dziad, 2 piętro bez windy wink.gif to pakiet: wniesienie do mieszkania + rozpakowanie + zabranie opakowania = 39zł

Kolejny pakiet (zabranie z chałupy starej pralki precz) drugie 39zł.

Wg mnie to taniocha za dźwiganie w tę i nazad 60kg kloca po schodach.

Napiwek też dostali, ale przymusu nie ma.

A w ogóle przypadkiem odkryłem (po nagłówku maila z potwierdzeniem z ole ole) i potwierdziłem googlami, że ole ole to nic innego jak inny brand tego samego podmiotu co euro rtv agd.

Podejrzewam, że ci sami wożą i z tych samych magazynów.

Asortyment ten sam, a ceny jednak niższe ciut niż w euro.

Zatem polecam pomacać w euro i kupować na ole ole.

Pierwszy raz kupowałem coś w ole ole i muszę powiedzieć, że od początku do końca same pozytywne wrażenia, wszystko jasno poopisywane na ichniej stronie, szybka realizacja. Aż muszę ich niniejszym zareklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ole ole kupiłem pralkę, transport gratis (do pierwszego zadaszonego pomieszczenia)

> A ponieważ mieszkam jak dziad, 2 piętro bez windy to pakiet: wniesienie do mieszkania +

> rozpakowanie + zabranie opakowania = 39zł

> Kolejny pakiet (zabranie z chałupy starej pralki precz) drugie 39zł.

> Wg mnie to taniocha za dźwiganie w tę i nazad 60kg kloca po schodach.

> Napiwek też dostali, ale przymusu nie ma.

> A w ogóle przypadkiem odkryłem (po nagłówku maila z potwierdzeniem z ole ole) i potwierdziłem

> googlami, że ole ole to nic innego jak inny brand tego samego podmiotu co euro rtv agd.

> Podejrzewam, że ci sami wożą i z tych samych magazynów.

> Asortyment ten sam, a ceny jednak niższe ciut niż w euro.

> Zatem polecam pomacać w euro i kupować na ole ole.

> Pierwszy raz kupowałem coś w ole ole i muszę powiedzieć, że od początku do końca same pozytywne

> wrażenia, wszystko jasno poopisywane na ichniej stronie, szybka realizacja. Aż muszę ich

> niniejszym zareklamować.

ok.gifZdecydowany jestem już na 100% na zakup w ole ole - poczekam jeszcze z tydzień aż ekipa do końca ogarnie garaż i dopiero zamówię - nie chcę, by malowali ściany tańcząc na około lodówki i innego AGD zlosnik.gif

U mnie z wnoszeniem nie ma problemu - wyładunek do garażu w bryle budynku, starego sprzętu też nie mam do oddania, ale i tak cenię sobie gratisową przesyłkę ok.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy lodówka typu side by side może być transportowana na leżąco?

> 8 lat temu zakupiłem lodówkę do zabudowy - kurier przywiózł jąw pozycji leżącej, zwrócił tylko

> uwagę, by nie uruchamiać przez 12h. Czy coś się zmieniło w tej kwestii?

> Brakuje mi w busie 10cm by postawić klamota, na leżąco wchodzi bez problemu....

Miałem podobną sytuację, też nie właziła mi do busa przewiozłem lodówke pod skosem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To prawie tak mocne jak ostatnio od technika chłodnika (absolwent) usłyszałem na rozmowie

> kwalifikacyjnej że sprężaka w ukł. chłodniczym spręża ciecz.

U Ciebie pewnie sprężarka chodzi na sucho.

Gratuluję.

ps.

Nigdzie nie napisałem nic o cieczy w układzie chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy lodówka typu side by side może być transportowana na leżąco?

> 8 lat temu zakupiłem lodówkę do zabudowy - kurier przywiózł jąw pozycji leżącej, zwrócił tylko

> uwagę, by nie uruchamiać przez 12h. Czy coś się zmieniło w tej kwestii?

> Brakuje mi w busie 10cm by postawić klamota, na leżąco wchodzi bez problemu....

Nie raz transportowałem lodówkę po skosie lub na leżąco - wszystkie jeszcze działają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy lodówka typu side by side może być transportowana na leżąco?

> 8 lat temu zakupiłem lodówkę do zabudowy - kurier przywiózł jąw pozycji leżącej, zwrócił tylko

> uwagę, by nie uruchamiać przez 12h. Czy coś się zmieniło w tej kwestii?

> Brakuje mi w busie 10cm by postawić klamota, na leżąco wchodzi bez problemu....

Sprężarka jest wypełniona olejem, który spełnia funkcję Izolacyjną (uzwojenia silnika), Chłodzącą i Smarującą. Ten olej nie powinien się wlać do obiegu. Do obiegu nie może się dostać jedynie wtedy, gdy lodówka stoi lub jest przechylona pod niewielkim kątem, albo leży na stronie TŁOCZNEJ kompresora. Dlaczego na stronie tłocznej? Ano dlatego że po stronie tłocznej przewód nie wychodzi stricte ze zbiornika, a tylko z głowicy sprężarki przez ściankę zbiornika i dlatego wtedy olej się nie może wylać z tej rurki do reszty instalacji gazowej lodówki. Jak ktoś się z tym nie zgadza niech sobie rozetnie dowolny agregat z chłodziarki i przypatrzy się jak to jest zbudowane i kiedy ew. olej się może wydostać na zewnątrz. Jest to możliwe tylko ze strony ssawnej. Dlatego producenci nie zalecaj przechylania lodówek o więcej niż 45 st. bo zakładają, że normalny użytkownik nie wie gdzie jest strona ssawna a gdzie tłoczna.

Reasumując, rurka ssąca wchodzi wprost do zbiornika i gaz się miesza z olejem i jest to normalne natomiast po stronie tłocznej z głowicy sprężarki wychodzi rurka, która oczywiście tylko przechodzi przez ścianki i nie ma połączenia z wnętrzem zbiornika. Przez to że cały agregat łącznie z silnikiem jest zanurzony w oleju jego trwałość jest ogromna. Agregat jest przystosowany do pracy ciągłej i może poza lodówką pracować w formie sprężarki non-stop o ile jest wypełniony olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ole ole kupiłem pralkę, transport gratis (do pierwszego zadaszonego pomieszczenia)

> A ponieważ mieszkam jak dziad, 2 piętro bez windy to pakiet: wniesienie do mieszkania +

> rozpakowanie + zabranie opakowania = 39zł

> Kolejny pakiet (zabranie z chałupy starej pralki precz) drugie 39zł.

> Wg mnie to taniocha za dźwiganie w tę i nazad 60kg kloca po schodach.

> Napiwek też dostali, ale przymusu nie ma.

Też mieszkam jak dziad. W niedzielę wnosiłem pralkę do swojego mieszkania na trzecim piętrze i wystarczył pożyczony wózek transportowy. Pomagał mi teść ale raczej asekurował. Rozpakowuję sam z przyjemnością a opakowania wyrzucam przy okazji schodzenia na dół.

Za starą pralkę możesz otrzymać jakieś 50zł na złomie. Oddałeś płacąc 39, jesteś 89 w plecy. Absolutnie się nie czepiam i nie chcę Ci mówić czy dobrze robisz czy źle, bo jak jesteś zadowolony to to jest najważniejsze ale chcę zwrócić uwagę, że m. in. na takich usługach można dużo zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mieszkam jak dziad. W niedzielę wnosiłem pralkę do swojego mieszkania na trzecim piętrze i

> wystarczył pożyczony wózek transportowy. Pomagał mi teść ale raczej asekurował.

1) nie mam wózka transportowego. Skąd mam wziąć nie tracąc czasu ani pieniędzy?

2) Do aserkuracji musiałbym angażować sąsiada = flaszka (ew wypita razem).

> Rozpakowuję

> sam z przyjemnością a opakowania wyrzucam przy okazji schodzenia na dół.

To było w pakiecie, nie mój wybór, a opakowania i tak zostawili na wypadek zwrotu

> Za starą pralkę możesz otrzymać jakieś 50zł na złomie.

Oczywiście. Ale wpierw trzeba ją tam zawieźć zużywając paliwo oraz robiąc to w czasie, kiedy zarabiam pieniądze gdzie indziej.

> Oddałeś płacąc 39, jesteś 89 w plecy.

Tak. Ale na plus na paliwie, czasie i wysiłku.

> Absolutnie się nie czepiam i nie chcę Ci mówić czy dobrze robisz czy źle, bo jak jesteś

> zadowolony to to jest najważniejsze ale chcę zwrócić uwagę, że m. in. na takich usługach można

> dużo zaoszczędzić.

Można, ale przyznasz, że za takie dźwiganie niejeden żul wołałby więcej. Tego typu usługi (w zależności od sprzedawcy) potrafią kosztować 2x tyle.

Kolejnym pakietem (za kolejne 39zł) było "odbezpiecznie" bębna, wstawienie pralki na miejsce docelowe, podłączenie i wypoziomowanie. Tutaj faktycznie wolałem sam sobie poradzić.

I faktycznie oszczędzam też na takich rzeczach. W zeszłym roku kupowałem sporo mebli z Ikea i nigdy nie brałem transportu (mimo że niektóre paczki miały po 30kg i 2,40m długości)

Ale jednak 30kg a 60kg - to już dla mnie za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.