Skocz do zawartości

Chodzące znaki STOP


czajnior

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie uprawnienia mają ludzie którzy przy szkołach stoją ze znakiem STOP i zatrzymują ruch przy przejściach?

W mojej okolicy jest takie grube wredne coś co staje ze znakiem w poprzek drogi jak tylko widzi że jadę motocyklem. Mimo że nie ma pieszych. Wiem kto to jest i wiem że robi mi na złość. zlosnik.gifzlosnik.gif

Za każdym razem ją sprytnie objeżdzam ale tak się zastanawiam co by było jakby to widzieli busted.gif

Dostaje mandat za niezatrzymanie na STOP`ie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka na kask, zrobić kilka rundek - jeśli się ładnie nagra, że za każdym razem bezsensownie blokuje, to pokazać film jej pracodawcy - pewnie dyrektor szkoły.

Jak nie pomoże to poinformować odpowiednie organy wink.gif

Edit: Mar_Co mnie uprzedził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popros kogos żeby filmowal to z chodnika telefonem. Nie będziesz musial kombinować kamery na kask wink.gif

A co do tematu - to są po prostu piesi, wiec jak wchodzą na przejście to masz obowiązek poczekać az je opuszcza. To ze są ubrani na kolorowo nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co do tematu - to są po prostu piesi, wiec jak wchodzą na przejście to masz obowiązek poczekać az

> je opuszcza. To ze są ubrani na kolorowo nie ma znaczenia.

Dobre rady zawsze w cenie ...

Polecam zapoznanie się z jedną ustawą, nazywa się Prawo o ruchu drogowym.

Quote:

Art. 6 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z późn. zm.) stanowi, iż „polecenia lub sygnały może dawać uczestnikowi ruchu lub innej osobie znajdującej się na drodze osoba nadzorująca bezpieczne przejście dzieci przez jezdnię, w wyznaczonym miejscu”.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W mojej okolicy jest takie grube wredne coś co staje ze znakiem w poprzek drogi jak tylko widzi że

> jadę motocyklem. Mimo że nie ma pieszych. Wiem kto to jest i wiem że robi mi na złość.

> Za każdym razem ją sprytnie objeżdzam

Uff, już się bałem, że to jest podryw homoseksualny... ale skoro to ona, to OK. grinser006.gif Nie jest w Twoim typie? biglaugh.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobre rady zawsze w cenie ...

> Polecam zapoznanie się z jedną ustawą, nazywa się Prawo o ruchu drogowym.

> Quote:

> Art. 6 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2005 r. Nr

> 108, poz. 908, z późn. zm.) stanowi, iż „polecenia lub sygnały może dawać

> uczestnikowi ruchu lub innej osobie znajdującej się na drodze osoba nadzorująca bezpieczne

> przejście dzieci przez jezdnię, w wyznaczonym miejscu”.

Dokladnie tak. A jakie może dawac polecenia lub sygnaly? Ano takie jak wyżej napisałem. Takie żeby kierujący poczekal az zejdzie z przejścia. Czyli w wolnym tłumaczeniu może tyle co każdy inny pieszy który się znajduje na przejściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co do tematu - to są po prostu piesi, wiec jak wchodzą na przejście to masz obowiązek poczekać az

> je opuszcza. To ze są ubrani na kolorowo nie ma znaczenia.

To jest zrozumiałe. ok.gifok.gif

Mówimy to jednak o sytuacji celowego blokowania przejazdu tylko dlatego żeby zrobić na złość czerwona.gif

Jutro kumpel będzie udawał przechodnia i spróbujemy nagrać całą sytuację piesc.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokladnie tak. A jakie może dawac polecenia lub sygnaly?

Polecenie zatrzymania pojazdu.

>Ano takie jak wyżej napisałem. Takie żeby

> kierujący poczekal az zejdzie z przejścia. Czyli w wolnym tłumaczeniu może tyle co każdy inny

> pieszy który się znajduje na przejściu.

Pieszy nie ma prawa wydawania poleceń i sygnałów - może co najwyżej pokazać hawajski znak pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest zrozumiałe.

> Mówimy to jednak o sytuacji celowego blokowania przejazdu tylko dlatego żeby zrobić na złość

> Jutro kumpel będzie udawał przechodnia i spróbujemy nagrać całą sytuację

Tylko niech ten kumpel dalej od przejścia stoi, bo będzie się tlumaczyla ze wychodzila na droge żeby przepuscic tego kumpla Twojego bo się zblizal do przejścia zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polecenie zatrzymania pojazdu.

> Pieszy nie ma prawa wydawania poleceń i sygnałów - może co najwyżej pokazać hawajski znak pokoju.

Mowimy o sytuacji kiedy jest taka osoba na przejściu - to imho nie ma znaczenia czy jest ubrana w znak stop czy jest pieszym , jak jest na przejściu to w obu przypadkach kierujący ma tak samo się zachować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj mylisz się wink.gif

Ta osoba ma uprawnienia do kierowania ruchem:

http://word.waw.pl/index.php?lng=pl&id=97&s=97,42

MUSISZ stosować się do znaków które wydaje. Nie jest to pierwszy lepszy człowiek ubrany na żółto i stojący jak zwykły przechodzień.

http://kwp.radom.pl/artykuly/wyswietl/id/34/druk/1

III podpunkt 3. Za niestosowanie się jest odpowiedni paragraf, nie chce mi się szukać wink.gif

Oczywiście nie zmienia to faktu, że jak robi to złośliwie to sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mowimy o sytuacji kiedy jest taka osoba na przejściu - to imho nie ma znaczenia czy jest ubrana w

> znak stop czy jest pieszym , jak jest na przejściu to w obu przypadkach kierujący ma tak samo

> się zachować.

Problem w tym że to nie prawda.

Jeśli pieszy jest na przejściu to masz ustąpić mu pierwszeństwa, co to znaczy znajdziesz w ustawie. Nie oznacza to wcale konieczności zatrzymania devil.gif

Jeśli stoi ludek ze STOP i wydaje znak do zatrzymania to masz się zatrzymać.

Widzisz różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest zrozumiałe.

> Mówimy to jednak o sytuacji celowego blokowania przejazdu tylko dlatego żeby zrobić na złość

> Jutro kumpel będzie udawał przechodnia i spróbujemy nagrać całą sytuację

Jak się uda, to bądź tak miły i udostępnij nam nagranie. Kabaretów nigdy za wiele, choć nie będzie to ani Tey, Ani Mru Mru. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]

> W mojej okolicy jest takie grube wredne coś co staje ze znakiem w poprzek drogi jak tylko widzi że

> jadę motocyklem. Mimo że nie ma pieszych. Wiem kto to jest i wiem że robi mi na złość.

> Za każdym razem ją sprytnie objeżdzam ale tak się zastanawiam co by było jakby to widzieli

> Dostaje mandat za niezatrzymanie na STOP`ie ?

Pasy przy szkole?

A może ten ktoś ma na uwadze stereotyp motocyklisty i 'spowalnia' wszystkie 2oo na wszelki wypadek?

Chyba, że masz wrażenie, że tylko Ciebie... no to nie wiem co poradzić... kwiaty kup może czy tam czekoladki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pasy przy szkole?

> A może ten ktoś ma na uwadze stereotyp motocyklisty i 'spowalnia' wszystkie 2oo na wszelki wypadek?

O tym samym pomyślałem.

Nie napisałeś nigdzie o stylu swojej jazdy ale może to mieć znaczenie. Np.: głośny wydech, wysokie obroty ścigacza, dynamiczna jazda (szybkie przyspieszenie tylko do prędkości dopuszczalnej) u niektórych powoduje wrażenie "szaleńca" którego dla zasady trzeba "temperować" jak tylko się da.

Dodatkowo miejsce gdzie stoi taki "przeprowadzacz" na pewno nie jest miejscem do tego żeby kozaczyć - nie twierdzę że tak robisz, ale kobita może tak to odbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.