Skocz do zawartości

Małe "fajne" autko (Adam, Mito, .....)


arogal01

Rekomendowane odpowiedzi

jako że założenia się zmieniają, na rynku szrotów mnóstwo, co chwilę inny pomysł co tu kupić (na szczęście mamy jeszcze sporo czasu), teraz jest akcja małe autko, ale inne niz wszystkie - budżet max do 60k.

Na horyzoncie dwa modele, ktoś może o tym coś powiedzieć lub dorzucić propozycję

Opel Adam

Alfa Mito

Auto ma być drugim autem w domu, pomysłów było wiele, kupić duże auto nowe, duże używane, szybkie nowe, szybkie używane, kompakt nowy lub używany. Ciężko się zdecydować, aktualnie mamy Turana, ale nie jest on ani mały ani duży, musi jeszcze być w rodzinie przez 1,5 roku, bo tyle zostało leasingu. Do celowo będą dwa auta, coś nie dużego i coś dużego. Jedno z aut ma służyć do przewozu dzieciaków, drugie tylko w awaryjnych sytuacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych dwóch MiTo

dlaczego bo ma fajniejsze, czytaj większe silniki i generalnie jest trochę większe

ale, jest ale

jak chcesz coś dla siebie co będzie cieszyło to polecam Abartha Punto Evo

jeździ fajnie, a wydasz podobnie jak za MiTo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mini

nie w tej cenie, a używki głównie szroty (za używkę nie dam więcej jak 35k), narazie niestety nie udało się nic znaleźć, a interesuje mnie tylko cooper S. Kolezanka się maca ze sprzedażą swojego, ale dalej się tylko z tym maca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale inne niz wszystkie -

> budżet max do 60k.

hm.... chyba nie przypasi przy tych przykladach - swift sport (nie weim czy robia z automatem)-od biedy dzieciaki na basen żonka podrzuci a i ty bedziesz mial fun z jazdy... no ale wyglądem przy tych dwóch wymienionych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jako że założenia się zmieniają, na rynku szrotów mnóstwo, co chwilę inny pomysł co tu kupić (na

> szczęście mamy jeszcze sporo czasu), teraz jest akcja małe autko, ale inne niz wszystkie -

> budżet max do 60k.

Inne niz wszystkie bedzie nowe Twingo z silnikiem z tylu. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hm.... chyba nie przypasi przy tych przykladach - swift sport (nie weim czy robia z automatem)-od

> biedy dzieciaki na basen żonka podrzuci a i ty bedziesz mial fun z jazdy... no ale wyglądem

> przy tych dwóch wymienionych

no patrzylem na swifra, ale wyglad rzeczywiscie z czasow kiedy kupowalem yarisa w 2007r, wtedy tez rozwazalem swifta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale chyba tez najmniejsze? I z tego co wiem chyba jeszcze nie jest na rynku

jeśli wyglądem ma się wyróżniać to sporo producentów ma rózne kombinacje stylizacyjne - nawet RSkę mozna było pokombinowac z czarnym/białym dachem itd itp... moze w tę stronę...

a DS3 jak ktoś juz pisał-popatrz na foty-nie wiem jak na zywo

i z tego co piszesz Adam to może być za małe

i mniejsze smart/500Abrath...? pewnie tez odpadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli wyglądem ma się wyróżniać to sporo producentów ma rózne kombinacje stylizacyjne - nawet RSkę

tak ale to juz po za założonym budżetem, który i tak cały czas się zmienia, ale nie dam 100k za kompakta lub mniejsze auto, bo za 2 lata planuje kupić coś dużego za powiedzmy 120-140k

> mozna było pokombinowac z czarnym/białym dachem itd itp... moze w tę stronę...

no to ma Adam i wspomniany DS (choć citroen nie jest moim liderem)

> a DS3 jak ktoś juz pisał-popatrz na foty-nie wiem jak na zywo

też nie widziałem, ale j.w.

> i z tego co piszesz Adam to może być za małe

no właśnie nie wiem, jutro będę w biurze, obok mamy salon opla to zajrzę

> i mniejsze smart/500Abrath...? pewnie tez odpadają

nie to za małe (zwłaszcza smart, a 500 nie za te pieniądze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo ma niepowtarzalny wygląd, jest mało popularny i ma fajny dźwięk silnika, użytkownik Citroena, VW

> czy innej zwykłej marki tego nie zrozumie

Akurat z tym Citroenem to trafiles jak kula w plot hehe.gif

Zasadniczo to nie mam wiecej pytan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co jest takiego fajnego w MITO, w porownaniu z innymi autami w watku?

To trzeba mu przyznać że jest "inne" przez co wyróżnia się. Dziś byłem w salonie pomacać, autko 135km z automatem, koszt prawie 70k, za 5k więcej stały Julietty, bez automatu ale za to lepiej wyposażone. Troszke drogo jak na takie autko. Więc tutaj zostanie opcja allegro, jest nawet kilka fajnych wersji, ale sprzedający tajemniczy więc raczej średnio budzą zaufanie.

Adama też obejrzałem autko nawet fajne za kierownicą się dobrze siedzi, ale reszta poziom smarta, dostanie się do tyłu nawet dla dzieciaków będzie problemem. To autko odpada, choć naprawdę fajna zabaweczka

Przy okazji po oglądałem tez civica i to wydaje się najrozsądniejsza opcja w gamie tego co już obejrzałem, dobre materiały wewnątrz - porównując z alfą Nieźle wyposażony to koszt 70k, choć ponad budżet, może warto dołożyć lub poszukać czegoś z używek

Reszta z grupy fiata odpada, po prostu mi się nie podoba.

Seat dramat, nie wiem czy nie wypada gorzej niż skoda (mówię tu o Leonie i Ibizie)

Interesuje mnie też volvo c30 - tutaj tylko używki, ale autko wygląda na fajną zabawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Reszta z grupy fiata odpada, po prostu mi się nie podoba.

> Seat dramat, nie wiem czy nie wypada gorzej niż skoda (mówię tu o Leonie i Ibizie)

> Interesuje mnie też volvo c30 - tutaj tylko używki, ale autko wygląda na fajną zabawkę.

A tak zapytam: jeśli małe i z jajem... nie spojrzałeś może na Cytronetkę DS3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli ma być fajne, to tylko MITO, bo reszta to zwykłe użytkowe autka

Dobra to pytanie o ten samochód. Z tego co gość piszę ściągnął bite dla żony (oczywiście ta informacja dopiero po mocnym naciskaniu). Wersja niepowtarzalna, ale patrząc na zdjęcia przed naprawą to byo dość mocno walone.

alledrogo

287600506-714596528_v1_4_Big.jpg

post-15309-14352523597356_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra to pytanie o ten samochód. Z tego co gość piszę ściągnął bite dla żony (oczywiście ta

> informacja dopiero po mocnym naciskaniu). Wersja niepowtarzalna, ale patrząc na zdjęcia przed

> naprawą to byo dość mocno walone.

> alledrogo

i zdjęcie pod salonem M... no proszzzz Cie, bez jaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra to pytanie o ten samochód. Z tego co gość piszę ściągnął bite dla żony (oczywiście ta

> informacja dopiero po mocnym naciskaniu). Wersja niepowtarzalna, ale patrząc na zdjęcia przed

> naprawą to byo dość mocno walone.

Co Ci można powiedzieć?

Sprawdź u specjalistów jak bardzo mocno było rozbite, oraz jak zostało naprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra to pytanie o ten samochód. Z tego co gość piszę ściągnął bite dla żony (oczywiście ta

> informacja dopiero po mocnym naciskaniu). Wersja niepowtarzalna, ale patrząc na zdjęcia przed

> naprawą to byo dość mocno walone.

> alledrogo

4 letni saochod 40k. Ile to nowe kosztuje 60k zz wyprzedazy rocznika. Nowe pewnie kolo 70k. Ma jakas fakture za naprawe? Nie wiadomo jak to bylo zrobione i o ile licznik przy okazji cofniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 4 letni saochod 40k. Ile to nowe kosztuje 60k zz wyprzedazy rocznika. Nowe pewnie kolo 70k. Ma

> jakas fakture za naprawe? Nie wiadomo jak to bylo zrobione i o ile licznik przy okazji

> cofniety.

No taka wersja grubo ponad 100k, 65 kosztuje golasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No taka wersja grubo ponad 100k, 65 kosztuje golasek

I ktos o zdrowych zmyslach kupil punto za ponad 100k. No nie wiem czy golasek 65k z tym silnikiem jest bardzo dobrze wyposazone.

Wracajac do temtu. Poporsic o fakture za naprawe jak nie bedzie to uciekac jak najdalej. Ja bym zony i dzieci nie wsadzil do jakiegos powypadkowego z niewiadoma przeszloscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całego serca mogę polecić Twingo RS (o ile w grę wchodzi używane) - moja serce.gif posiada i służy nam jako główny samochód. Jako drugi spisywać się będzie jeszcze lepiej - bo trzeba przyznać, że na trasy średnio się nadaje (krótka skrzynia, 4k obr przy ~120km/h). Z tyłu wbrew pozorom dużo miejsc, szczególnie jeśli na wyposażeniu są przesuwalne osobne fotele tylne zamiast kanapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.