Skocz do zawartości

No i jest wyrok - samochody RHD w Polsce.


CiniO

Rekomendowane odpowiedzi

> myślisz że kogoś kto jeździ teraz golfem 2 z atrapą drugiego wydechu i naklejką gti będzie stać na

> którykolwiek?

ale w cenie tego golfa moze miec 2 x mocniejsze auto ok.gif

a to ze zlom-jakie to ma znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> acha no wlasnie tez mi sie zdawalo ze auta typowe sa w dwoch wersjach produkowane a takie wynalazki

> to moze kilka osob sprowadzi

tylko że takie wynalazki można już dawno sprowadzić na żółte blachy więc demonizujecie, kto chciał to już sprowadził smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli

> obecny stan prawny zabraniał by poruszania się takim pojazdom to bym to rozumiał, ale

> aktualnie można kupić taki samochód, można nim jeździć, ale nie można go zarejestrować

Samochód z kierownicą po prawej stronie można w Polsce zarejestrować od zawsze. Wydziału komunikacji nie interesuje po której stronie jest kierownica zlosnik.gif. Problemem są warunki techniczne których nie spełnia i SKP wywala taki samochód z przeglądu. Tutaj są potrzebne zmiany i nie wiem, UE ma cokolwiek do tego grinser006.gif. Ja cały czas stawiam skrzynkę whiskacza grinser006.gif, że RHD legalnie po Polsce nigdy jeździć nie będą ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samochód z kierownicą po prawej stronie można w Polsce zarejestrować od zawsze. Wydziału

> komunikacji nie interesuje po której stronie jest kierownica . Problemem są warunki

> techniczne których nie spełnia i SKP wywala taki samochód z przeglądu. Tutaj są potrzebne

> zmiany i nie wiem, UE ma cokolwiek do tego . Ja cały czas stawiam skrzynkę whiskacza , że

> RHD legalnie po Polsce nigdy jeździć nie będą .

można?

orly?

a słyszał o pierwszym przeglądzie który jest podstawą zarejestrowania auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prosze cie bardzo-najtanszy golf 4 [75KM]na otomoto 7000 zl.honda prelude 183KM to 500funtow.golfa

> 2 niestety nie znalazlem tak na szybko

mówisz o tej samej hondzie prelude, która w wersji 190 konnej na allegro stoi za 4500zł?

doliczyłeś koszt sprowadzenia?

no i oczywiście różnice w koszcie zarejestrowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mówisz o tej samej hondzie prelude, która w wersji 190 konnej na allegro stoi za 4500zł?

> doliczyłeś koszt sprowadzenia?

> no i oczywiście różnice w koszcie zarejestrowania?

pytales o auto o 2X wiekszej mocy nono.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie no, po prostu starasz się wkręcić, że idzie taniej jak u nas kupić złom w anglii nie patrząc na

> realne tego koszty

wiadomo ze majc auto za 2000zl nie sprowadzisz nic lepszego.ale majac auto za 15ooo masz duzy wybor wliczajac nawet wszelkie koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiadomo ze majc auto za 2000zl nie sprowadzisz nic lepszego.ale majac auto za 15ooo masz duzy wybor

> wliczajac nawet wszelkie koszty.

to jak w końcu - boimy się że ktoś ściągnie jakiś złom z anglii bo go nie stać na zakup go u nas czy że ktoś kupi jakieś auto rhd za 15000zł co małą kwotą już nie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jak w końcu - boimy się że ktoś ściągnie jakiś złom z anglii bo go nie stać na zakup go u nas

> czy że ktoś kupi jakieś auto rhd za 15000zł co małą kwotą już nie jest?

ale za 15 tys. tez mozna kupic zlom-szczegolnie mocny zlom zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ten mocny złom za 15 tyś w anglii czy irlandii będzie miał limit 300km przed remontem generalnym

> silnika

no i?

300km nabywca bedzie sie cieszyl nowym cackiem .przypomina mi sie akcja z pozyczkami we frankach i smianiem sie z idiotow ktorzy biora kredyt w PLN hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i?

> 300km nabywca bedzie sie cieszyl nowym cackiem .przypomina mi sie akcja z pozyczkami we frankach i

> smianiem sie z idiotow ktorzy biora kredyt w PLN

no i co stoi na przeszkodzie kupić takiego samego ulepa w tej samej cenie w pl? U nas w tych pieniądzach można dostać równie mordercze wynalazki

jak by wszyscy tak myśleli tylko poprzez pryzmat tego co się opłaca to nikt by w pl nie kupował nowych samochodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i co stoi na przeszkodzie kupić takiego samego ulepa w tej samej cenie w pl? U nas w tych

> pieniądzach można dostać równie mordercze wynalazki

> jak by wszyscy tak myśleli tylko poprzez pryzmat tego co się opłaca to nikt by w pl nie kupował

> nowych samochodów

jak by ci to powiedziec?

jak bylem mlody i biedny to moj zgnity maluch przechodzil przeglad nie widzac diagnosty zlosnik.gif

teraz bedac w Polsce z ciekawosci podjezdzam na SKP aby sprawdzic czy wszystko w porzadku z autem bo nie dowierzam angielskim diagnostom.taka mala roznica w punkcie widzenia hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak by ci to powiedziec?

> jak bylem mlody i biedny to moj zgnity maluch przechodzil przeglad nie widzac diagnosty

> teraz bedac w Polsce z ciekawosci podjezdzam na SKP aby sprawdzic czy wszystko w porzadku z autem

> bo nie dowierzam angielskim diagnostom.taka mala roznica w punkcie widzenia

i jak się to ma do rejestracji RHD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i jak się to ma do rejestracji RHD?

serio sie nie domyslasz yikes.gif

wtedy gdyby byla taka mozliwosc to rozwazalbym taki zakup[z powodow finansowych ofkors],teraz kupilbym z kierownica po wlasciwej stronie majac na uwadze swoje i innych bezpieczenstwo oraz ogolnie pojety komfort uzytkowania.i tak-jezdze takim autem co roku do Polski wiec wiem ze NIE jest to to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> serio sie nie domyslasz

> wtedy gdyby byla taka mozliwosc to rozwazalbym taki zakup[z powodow finansowych ofkors],teraz

> kupilbym z kierownica po wlasciwej stronie majac na uwadze swoje i innych bezpieczenstwo oraz

> ogolnie pojety komfort uzytkowania.i tak-jezdze takim autem co roku do Polski wiec wiem ze NIE

> jest to to samo.

tylko że wtedy z powodów finansowych mógł byś co najwyżej karton pomarańczy z importu kupić, dzisiaj tych synków którzy wg was stanowią największe zagrożenie dalej NIE STAĆ na kupienie czegokolwiek, a co dopiero na wyłożenie 15000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko że wtedy z powodów finansowych mógł byś co najwyżej karton pomarańczy z importu kupić,

analogia-cos ci to mowi?

> dzisiaj tych synków którzy wg was stanowią największe zagrożenie dalej NIE STAĆ na kupienie

> czegokolwiek..

to jakim cudem jezdza,maja na paliwo,oplaty itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o lpg słyszał? w UK i IRL jest kosmiczna cena za instalcje i dosyć duża za litr przez co tam nie

> opłaca się tego montować

> więc zakup sportowego pojazdu z lpg z wysp odpada

czytajac Twoje posty mozna odneisc wrazenie, ze do konca nie wiesz o czym piszesz

tak samo jak o tych instalkach

to ile kosztuje taka instalka w uk?

ile litr lpg?

ile kosztuje mniej utrzymanie auta z lpg?

no i czy naprawde nie ma sportowych aut z lpg w uk?

i dlaczego porownujesz ceny irl z cenami aut w uk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o lpg słyszał? w UK i IRL jest kosmiczna cena za instalcje i dosyć duża za litr przez co tam nie

> opłaca się tego montować

jak 800 funtow[czyli 4 tys.zl ]za instalke do 4-cyl silnika to kosmiczna cena to faktycznie masz racje ok.gif

co do wyspiarzy-jakbys paliwo mial po 2 zl myslalbys o LPG?

sam dawno zalozylbym LPG ale niestety jadac do Polski korzystam z tunelu wiec odpada no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżdżę nim po polskich drogach od 8 miesięcy, pomimo 340 koni mechanicznych 'na kołach' nie

> spowodowałem żadnego wypadku, zagrożenia w ruchu drogowym, nie miałem żadnych problemów w

> poruszaniu się, wyprzedzaniu (tirów / autobusów / samochodów osobowych / dostawczaków / walców

> drogowych / śmieciarek), nie mam zamontowanego żadnego dodatkowego lusterka, mam tylko

> wymienione światła z przodu i zamontowane światło przeciwmgłowe z tyłu którego w Japonii się

> nie montuje - zrobiłem nim już przeszło 20.000 km

To możesz mi wyjaśnić jak sprawnie i bez stwarzania jakiegoś zagrożenia wyprzedzasz np. takiego tira ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To możesz mi wyjaśnić jak sprawnie i bez stwarzania jakiegoś zagrożenia wyprzedzasz np. takiego

> tira ?

Pół biedy z wyprzedzaniem TIR-a, ale pomyśl jakie zamieszanie musi robić w zatłoczonym centrum miasta przy lewoskręcie z S1 hehe.gif. I nie tylko facepalm%5B1%5D.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież Ty nic nie zrozumiałeś, a szkoda. zlosnik.gif Nie neguję, potrzeby rejestrowania aut w kategoriach "rodzynków" jak Ty to zrobiłeś- czasem się po prostu nie da bo fabryka nie robiła na drugą mańkę wink.gif

Piszemy o przypadkach gdy szczaw mając 5 koła w kieszeni kupi e 39 "angola" bo to jest kres jego możliwości, bo ceny takich z kierownicą po lewej stronie zaczynają się od powiedzmy 8 koła. Oczywiście jest to przykład ale swego czasu na allegro sporo było aut różnych marek gdzie w najtańszej ofercie wiodły prym auta za "angielską" fajerą. Nie były to żadne "rodzynki" czy auta egzotyczne ale typowe dupowozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ministerstwo od 6 lat nie wydało ani jednego pozwolenia na rejestrację rhd

No raczej się mylisz grinser006.gif sam osobiście znam 2 takie przypadki ok.gif

> Oczywiście też do nich pisałem w tej kwestji, na moją prośbę o odstępstwo od warunków technicznych

> (z homologacją, opinią biegłego i paroma innymi świstkami +250zł) odpisali starą śpiewkę, że

> położenie kierownicy utrudnia wyprzedzanie - decyzja negatywna

trzeba się było odwołać od decyzji negatywnej - kluczowym w tej kwestii jest fakt niewystępowania tej wersji z kierą po lewej. Moim zdaniem masz spore szanse na wygranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No raczej się mylisz sam osobiście znam 2 takie przypadki

no raczej się nie mylę, zadzwoń do nich to ci powiedzą że żadnego pozwolenia takiego nie wydają bo od 6 lat są na etapie 'zmiany prawa', twierdzą, że każda rejestracja takiego pojazdu nie może być poprzez odstępstwo ze strony ministerstwa

już 2x się odwoływałem wydając na wszystko łącznie prawie 1000zł i dalej odpowiedź jest negatywna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naprawdę myślisz że o to pytałem ?

> Chodzi mi o sytuację jak tutaj:

> skąd wie że może bezpiecznie wyprzedzić ?

po pierwsze nie tak blisko, za tirem trzeba jechać dobre 10-15 metrów - przy takiej odległości dokładnie widać pas przeciwny, wtedy się na niego zjeżdża i przyspiesza - manewr o dziwo jest bezpieczniejszy w porównaniu do LHD bo podczas przyspieszania cały czas mamy możliwość się schować za tira jeżeli źle obliczyliśmy odległość, co podczas 'wyskoczenia zza tira' i przyspieszania na jego długości w LHD jest niemożliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przecież Ty nic nie zrozumiałeś, a szkoda. Nie neguję, potrzeby rejestrowania aut w kategoriach

> "rodzynków" jak Ty to zrobiłeś- czasem się po prostu nie da bo fabryka nie robiła na drugą

> mańkę

> Piszemy o przypadkach gdy szczaw mając 5 koła w kieszeni kupi e 39 "angola" bo to jest kres jego

> możliwości, bo ceny takich z kierownicą po lewej stronie zaczynają się od powiedzmy 8 koła.

> Oczywiście jest to przykład ale swego czasu na allegro sporo było aut różnych marek gdzie w

> najtańszej ofercie wiodły prym auta za "angielską" fajerą. Nie były to żadne "rodzynki" czy

> auta egzotyczne ale typowe dupowozy.

no i ten szczaw kupi tego angola za 5 tysięcy, kolejne 2 wyłoży na ściągnięcie i zarejestrowanie go - za 7 takiego samego LHD nie da się kupić?

+ pewnie jeszcze będzie musiał wyłożyć na dostosowanie go u nas do ruchu, zn wymianę świateł z przodu oraz inne wymysły jakie będzie mieć nasz rząd, no i oczywiście o to 20-30% wyższe OC

angole bardzo się opłaca sprowadzać - ale nie do rejestracji a na części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po pierwsze nie tak blisko, za tirem trzeba jechać dobre 10-15 metrów - przy takiej odległości

> dokładnie widać pas przeciwny, wtedy się na niego zjeżdża i przyspiesza - manewr o dziwo jest

> bezpieczniejszy w porównaniu do LHD bo podczas przyspieszania cały czas mamy możliwość się

> schować za tira jeżeli źle obliczyliśmy odległość, co podczas 'wyskoczenia zza tira' i

> przyspieszania na jego długości w LHD jest niemożliwe

icon_eek.gifgrinser006.gifhehe.gifrotfl.gif świetne wytłumaczenie screwy.giffacepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To możesz mi wyjaśnić jak sprawnie i bez stwarzania jakiegoś zagrożenia wyprzedzasz np. takiego

> tira ?

jak ma ~300KM to raczej zagrożenia nie ma...przycisnie i wyprzedzi. Problem jest wtedy jak auto RHD ma duuuużo mniej mocy i trzeba wyprzedzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no raczej się nie mylę, zadzwoń do nich to ci powiedzą że żadnego pozwolenia takiego nie wydają bo

> od 6 lat są na etapie 'zmiany prawa', twierdzą, że każda rejestracja takiego pojazdu nie może

> być poprzez odstępstwo ze strony ministerstwa

> już 2x się odwoływałem wydając na wszystko łącznie prawie 1000zł i dalej odpowiedź jest negatywna

gdzie się odwoływałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naprawdę myślisz że o to pytałem ?

> Chodzi mi o sytuację jak tutaj:

> skąd wie że może bezpiecznie wyprzedzić ?

no tak samop zrobi rhd

jadac w takim ukladzie jak na foto kierowca rhd lekko wychylajac glowe ma taki sam pkt widzenia

widzi wystarczajaco daleko zeby wychylic sie bardziej i zobaczyc czy cos nadjezdza z przeciwka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> raczej nie musi wydawać na ściągniecie ani grosza, auta były już w PL Tak jak piszesz koszta

> przeróbek, po warsztatach już krążą pacany co chcą pozyczyć graty na przegląd

myślę, że po wprowadzeniu możliwości rejestracji RHD policja będzie mieć nowe hobby zatrzymywania wszystkich i sprawdzania co pisze na szkle reflektora

z tego co wiem na dzień dzisiejszy za jazdę na światłach RHD w samochodzie LHD jest zabierany dowód a auto odsyłane na przegląd techniczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> walnij jeszcze ze 3-4 emotki

> głowa kierowcy nie jest przyklejona do bocznego lusterka jak to niektórzy sobie wyobrażają,

> wewnątrz pojazdu jest tylko o metr przesunięta w prawo

AŻ o metr, gdy przeciętne auto ma te 1,7m szerokości. Nie wychylisz "lekko" głowy na tyle, by ją mieć na wysokości głowy pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> walnij jeszcze ze 3-4 emotki

> głowa kierowcy nie jest przyklejona do bocznego lusterka jak to niektórzy sobie wyobrażają,

> wewnątrz pojazdu jest tylko o metr przesunięta w prawo

Przepraszam Cię jeśli uraziłem ale nie wmawiaj nikomu, że w sytuacji jak na zdjęciu wyżej kierowca angola będzie miał taką samą widoczność do wyprzedzania jak kierowca z kierą po lewej.

W wersji kontynentalnej wystarczy lekko się wychylić i już wiesz czy coś leci z przeciwka. Angol musiałby mieć szyję na wysięgniku ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepraszam Cię jeśli uraziłem ale nie wmawiaj nikomu, że w sytuacji jak na zdjęciu wyżej kierowca

> angola będzie miał taką samą widoczność do wyprzedzania jak kierowca z kierą po lewej.

> W wersji kontynentalnej wystarczy lekko się wychylić i już wiesz czy coś leci z przeciwka. Angol

> musiałby mieć szyję na wysięgniku

jesteś widzę kolejną osobą, która ma wyobrażenie, że głowa kierowcy jest przyklejona do lusterka bocznego

właśnie dla tego piszę, że trzeba zachować dosyć duży dystans od pojazdu który chcemy mijać, czym jesteśmy od niego dalej tym lepiej widać co się dzieje na lewym pasie

jak już na ten lewy pas zjedziemy to nie ma różnicy czy kierownica jest po lewej, prawej, po środku, z tyłu, czy w bagażniku

ma ktoś pożyczyć GoPro na parę dni? przykleję sobie do czapki i pokażę dokładnie jak wygląda jazda RHD po polskich drogach - żadnej fizyki kwantowej tutaj nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.