Skocz do zawartości

KzAK coś na słabe asfalty i lekki teren do 15kpln.


Wyro76

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas na zmianę wozidła. Obecny Rover 75 ma jedną zasadniczą wadę... zawieszanie wielowahaczowe, stosunkowo niskie. Często jeżdżę po kiepskich asfaltach w okolicy Milicza oraz Trzebnicy, oraz po polnych drogach. Na nierównościach chlapacze przednie zahaczają o asfalt. Na polniakach muszę wbić pierwszy bieg i toczyć się na wolnych obrotach. Potrzeba mi auta zdolnego pomieścić 5-7 osób + bagaże z rowerkiem dziecięcym włącznie. Dość wysoko zawieszone, by przejechać przez lekkie traktorowe koleiny bez obaw o zawieszenie się. Preferowany napęd 4x4 oraz klekot pod maską. NoPb + LPG odpada ze względu na pojemność kufra. Rocznikowo 2002 lub młodsze. Jak do tej pory na placu boju pozostały Ford Transit w wersji osobowej oraz Hyundai Santa Fe 4x4. Kwota max 15kPLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nadszedł czas na zmianę wozidła. Obecny Rover 75 ma jedną zasadniczą wadę... zawieszanie

> wielowahaczowe, stosunkowo niskie. Często jeżdżę po kiepskich asfaltach w okolicy Milicza oraz

> Trzebnicy, oraz po polnych drogach. Na nierównościach chlapacze przednie zahaczają o asfalt.

> Na polniakach muszę wbić pierwszy bieg i toczyć się na wolnych obrotach. Potrzeba mi auta

> zdolnego pomieścić 5-7 osób + bagaże z rowerkiem dziecięcym włącznie. Dość wysoko zawieszone,

> by przejechać przez lekkie traktorowe koleiny bez obaw o zawieszenie się. Preferowany napęd

> 4x4 oraz klekot pod maską. NoPb + LPG odpada ze względu na pojemność kufra. Rocznikowo 2002

> lub młodsze. Jak do tej pory na placu boju pozostały Ford Transit w wersji osobowej oraz

> Hyundai Santa Fe 4x4. Kwota max 15kPLN.

7o osobowe 4x4 z TDIkiem hmm.gif - Nissan Terrano LONG - tylko nie wiem czy w tej kasie coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To akurat nie jest typowa terenówka.

Akurat Terrano jest typową terenówką:

- auto na ramie

- wysoko zawieszone

- napęd na 4 koła bez mechanizmu różnicowego międzyosiowego - po asfalcie nie pojeździsz długo z napędem na 4 koła bo ukręcisz wał przedni

- reduktor

Wiem jak to auto jeździ, bo użytkowałem takiego przez 5 lat.

Do pełni szczęścia brakowało tylko blokady tylniego mechanizmu różnicowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dacia Logan MPV?

Diesel od Renault budzi pewne obawy. W moim zasięgu są egzemplarze z początku produkcji. Łatwo trafić na odpicowany rzęch. Myślałem też o Kangoo lub Berlingo czy Partner. Najważniejsze parametry to wysokie pancerne zawieszenie i pojemny kufer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kumpel miał kiedyś Musso z silnikiem 2.9 takim jak w Mercedesie - w sumie to był zadowolony Trzeba

> się tylko przyzwyczaić do wyglądu

Wygląd to sprawa trzeciorzędna. Bardziej interesują mnie koszty utrzymania. Jako pierwsze auto miałem zaz Tavrie. Fajne autko dla kawalera, tanie w utrzymaniu i wjechało wszędzie. Silnik z mercedesowską proweniencją brzmi na dość wysokie ceny części zamiennych. Nie ma co się oszukiwać. Stać mnie na auto z realnym przebiegiem około 200kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Diesel od Renault budzi pewne obawy. W moim zasięgu są egzemplarze z początku produkcji. Łatwo

> trafić na odpicowany rzęch. Myślałem też o Kangoo lub Berlingo czy Partner. Najważniejsze

> parametry to wysokie pancerne zawieszenie i pojemny kufer.

W Daćkach te diesle już nie sprawiają problemów jak na początku w Clio, Kangoo, itp.

W MCV masz w standardzie wysoki zawias, tani w naprawach, zazwyczaj 7 miejsc (a jak nie to duży kufer) i roczniki od 2007, czego chcieć więcej? smile.gif Moim zdaniem idealnie spełni założenia, tylko trudno coś ustrzelić, bo one szybko się sprzedają na rynku wtórnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hyundai Santa Fe 4x4. Kwota max 15kPLN.

Jeżeli 7-osobowe ma być, to możesz Santka skreślić. W tym przedziale cenowym nie występuje model CM (czyli II generacja) - a dopiero od niej pojawiły się wersje z dodatkowymi siedzeniami w bagażniku. SM, czyli I generacja jest 5-miejscowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli 7-osobowe ma być, to możesz Santka skreślić. W tym przedziale cenowym nie występuje model CM

> (czyli II generacja) - a dopiero od niej pojawiły się wersje z dodatkowymi siedzeniami w

> bagażniku. SM, czyli I generacja jest 5-miejscowy.

Na codzień auto ma być dla rodziny 2+1. Co dwa tygodnie jedziemy z rodzicami na weekend, nad stawy milickie do doliny baryczy, w sześć osób na dwa auta. Opcja siedmoosobowa nie jest warunkiem koniecznym. Ważniejsze są "pancerne" zawieszenie i pojemność kufra. Jak wyjeżdzamy to zwykle jest problem z zapakowaniem rowerka i kilku zabawek dla młodego.

Santka SM często widzę pod blokiem rodziców. Wygląda mi na wozidło spełniające podstawowe wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> alfa

> frontera

> na 7 osob to juz jakis dostawczak jak ten transit

Ładna ta alfa. Nawet nie wiedziałem, że takie coś zmotali. Frontery są raczej w kiepskim stanie na rynku przynajmniej te, które ogladałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może wystarczy coś pokroju Zafiry / Sharana ?

> edit: tylko przy 7 osobach tam już raczej nie ma bagażnika.

Właśnie bagażnik jest ważny. Jest to jeden z powodów, dla którego chcę zmienić auto. Rover wymyślił sobie schowek pod podłogą bagażnika i mam problem z sensownym spakowaniem gratów na wyjazd. Zabranie rowerka dla młodego to już większa gimnastyka. Drugim powodem jest zawieszenie wielowahaczowe na obu osiach. Komfort jazdy na asfaltach jest super. Coraz częściej zjeżdżam na kiepskiej jakości drogi lokalne, kostka brukowa oraz polne drogi. Muszę ciągnąć się na drugim lub pierwszym biegu, by zawieszenia nie zniszczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.