Skocz do zawartości

opona, czy dobrze założona


michuu

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

czy auto z linka ma dobrze założoną z przodu oponkę?

może miało to wpływ na prowadzenie i dzwonek?

http://moto.elblag.net/artykuly/solnica-passatem-w-drzewo,10604/zdjecia/165997#165997

Bo wg mnie jest założona odwrotnie i może mieć duże znaczenie w przypadku wyjaśnienia przyczyny wypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szanowni,

> czy auto z linka ma dobrze założoną z przodu oponkę?

> może miało to wpływ na prowadzenie i dzwonek?

> http://moto.elblag.net/artykuly/solnica-passatem-w-drzewo,10604/zdjecia/165997#165997

> Bo wg mnie jest założona odwrotnie i może mieć duże znaczenie w przypadku wyjaśnienia przyczyny

> wypadku

Jest źle, ale generalnie trzeba by sprawdzić na boku opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że kierunek założenia opony ma marginalne znaczenie w porównaniu z prędkością z jaką

> poruszał się pojazd w chwili uderzenia.

Przecież Duńczycy udowodnili, że szybciej oznacza bezpieczniej hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że kierunek założenia opony ma marginalne znaczenie w porównaniu z prędkością z jaką

> poruszał się pojazd w chwili uderzenia.

Wszystko zależy od tego w jakim stanie była jezdnia. Opona ewidentnie z gatunku deszczowych - skośne rowki mają możliwie najszybciej odprowadzić wodę spod koła na boki. Jeśli jezdnia była mokra, odwrotnie założona opona tego typu w znacznym stopniu przyczyniła się do przyspieszenia aquaplaningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko zależy od tego w jakim stanie była jezdnia. Opona ewidentnie z gatunku deszczowych -

Ta opona jest wg mnie ewidentnie z gatunku zimowych, a nie deszczowych. Takie zimowe bieżniki na mokrą nawierzchnię na etykiecie dostają co najwyżej literkę E. (patrz. chociażby GoodYear 8 w lekko podobnej konstrukcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szanowni,

> czy auto z linka ma dobrze założoną z przodu oponkę?

> może miało to wpływ na prowadzenie i dzwonek?

> http://moto.elblag.net/artykuly/solnica-passatem-w-drzewo,10604/zdjecia/165997#165997

> Bo wg mnie jest założona odwrotnie i może mieć duże znaczenie w przypadku wyjaśnienia przyczyny

> wypadku

Tak.

Jest odwrotnie założona.

I tak, na mokrej nawierzchni mogło to być przyczyną poślizgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak.

> Jest odwrotnie założona.

> I tak, na mokrej nawierzchni mogło to być przyczyną poślizgu.

... pewnie sam koła pomylił przy przekładaniu na zimowe, opona mogła być dobrze założona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam.

Wygląda na źle założoną.

Nie wiem jak na zimówkach, ale na letnich "rain sportach" auto na suchym prowadziło się nawet bez zmian, natomiast jak trochę popadało auto bardzo nerwowo reagowało na ruchy kierownicom.

Dużo gorzej hamowało na mokrym, a przez kałuże jakbym na letnich, łysych oponach jechał sciana.gif

Zaraz po powrocie z trasy opony poszły to ponownego założenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Opona założona odwrotnie ale przy tego typu zdarzeniach nie ma to większego znaczenia.

Ciekawe spostrzeżenie. zlosnik.gif Opona kierunkowa założona odwrotnie, powoduje obniżenie prędkości na której następuje aqua, a już jazda ekstremalna, to już typowy samobój. Autko ucieknie bez ostrzeżenia i do nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to kolo zapasowe

No to użyszkodnik powinien sobie z tego zdawać sprawę i dostosować prędkość. No ale po pijanym raczej ciężko spodziewać się nie tylko zdroworozsądkowego, ale jakiegokolwiek myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> WItam.

> Wygląda na źle założoną.

> Nie wiem jak na zimówkach, ale na letnich "rain sportach" auto na suchym prowadziło się nawet bez

> zmian, natomiast jak trochę popadało auto bardzo nerwowo reagowało na ruchy kierownicom.

> Dużo gorzej hamowało na mokrym, a przez kałuże jakbym na letnich, łysych oponach jechał

> Zaraz po powrocie z trasy opony poszły to ponownego założenia.

pewnie mowiisz o rs2 bo na 3kach jeszcze nei miales okazji jezdzic

rs2 to opona symtryczna i wystarczylo zamieszc kolami w aucie a ni eprzekladac opony na felgach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to użyszkodnik powinien sobie z tego zdawać sprawę i dostosować prędkość. No ale po pijanym

> raczej ciężko spodziewać się nie tylko zdroworozsądkowego, ale jakiegokolwiek myślenia.

moze i lepiej, ze zalozyl ten zapas

skonczyl sie na palmie ok.gif a nie na rodzinie z dzieckiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.