Skocz do zawartości

Bałagan w bagażniku


maoie

Rekomendowane odpowiedzi

Wożąc ze sobą jakieś niezbędne narzędzia - klucze butelkę oleju, borygo na dolewki, zawsze gdzieś tam po bagażniku się taczało zawsze powodując ogólny bałagan postanowiłem nad tym zapanować robiąc podwójną podłogę gdzie będzie można ukryć parę niezbędnych rzeczy.

Do wykonania podłogi użyłem płyty MDF o grubości 8mm, do obicia użyłem wykładzinę dywanową którą przyklejałem do płyt . Od spodu dodatkowo przymocowane zszywkami co by lepiej się trzymało

A oto parę fotek z realizacji

287634138-Zdj%EAcie0212a.jpg

287634138-Zdj%EAcie0211a.jpg

287634138-Zdj%EAcie0215a.jpg

287634138-Zdj%EAcie0217a.jpg

Druga sprawa to butla która powodowała nierówność podłogi(która może nie przeszkadzała ale troszeczkę mnie irytowała)

Oczywiście to jeszcze nie wszystko ale tyle udało mi się zrobić w dwa popołudnia.

Więcej zdjęć wkrótce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje w bagażniku schowków by poupychać potrzebne graty. Sam borykam się z problemem jak upchać wszystko by nie latała to po bagażniku. super pomysł i bardzo ładne wykonanie ok.gif

Jesteś stolarzem? czy ktoś Ci tak ładnie powycinał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesteś stolarzem? czy ktoś Ci tak ładnie powycinał ?

Czyli co, wg ciebie trzeba mieć mgr. inż z technologii obróbki drewna żeby taką podłogę zrobić?

Hehe, chyba to zależy od rejonu polski, bo u ciebie w sklepie moto kupując części po VINie i tak dostaję się graty do innego auta rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa uznania:)

nie nie jestem stolarzem

sam tak powycinałem

nie trzeba mieć magistra żeby tak się bawić wystarczy trochę chęci i zdolności manualnych

51cent ale z tym zwiększeniem wartości to chyba przesadziłeś smile.gif ale dzięki za słowa uznania

Mortin ... co do narzędzi ... wystarczy zwykła najzwyklejsza wyrzynarka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty chyba nie wiesz co piszesz...

51 cent i Mortin tyle razy było pisane że jak macie alergię na siebie to dajcie sobie po "ignorze" i będzie święty spokój.

Na razie zolta.gif dalszy dialog między Wami za skutkuje admin.gifdla obydwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak imponująca robota i super pomysł, przynajmniej po złożeniu foteli nie ma progu, ale mam kilka pytań:

- ile to waży?

- nie boisz się, że z pełną butlą LPG i tą podłogą tylne sprężyny nie dostaną za mocno po pupie?

- czy w razie potrzeby przewidziałeś opcje szybkiego demontażu?

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzę że nie ma sensu ciągnąć tematu jak ma służyć tylko kłótniom... jednak doprowadzę temat do

> końca i w tym tygodniu w miarę dostępności czasu postaram się skończyć

Kolego gratuluję pomysłu i zdolności. Nie denerwuj się. Niektórzy chcą sobie pożartować, niektórzy z ty przesadzają, a w głebi duszy zazdroszczą. Bądź dumy z tego co zrobiłeś. Fajnie tow wygląda. Ja też próbuję coś wymyślić w swoim, bo rzeczy fruwają, a siatka nie bardzo mi się podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzę że nie ma sensu ciągnąć tematu jak ma służyć tylko kłótniom...

Bez ciśnienia kolego temat jak najbardziej na miejscu i na pewno się komuś przyda. A kolegami "alergikami" zlosnik.gif nie przejmuj się to już nasza busted.gif sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy zmagań z podłogą ...

287641815-Zdj%EAcie0225_1.jpg

287641815-Zdj%EAcie0226_2.jpg

287641815-Zdj%EAcie0229_3.jpg

287641815-Zdj%EAcie0230_4.jpg

287641815-Zdj%EAcie0224_7.jpg

287641815-Zdj%EAcie0231_5.jpg

... zbrakło mi troszeczkę czasu żeby skończyć panele c.d.n.

Odpowiadając na pytania kolegi vendorr

> - ile to waży?

ważyć tego dokładnie nie ważyłem ale jak to się mówi na oko około 10-15 kg (jeżeli jest potrzeba to mogę zważyć to dokładnie jak dorwę jakąś wagę cool.gif)

> - nie boisz się, że z pełną butlą LPG i tą podłogą tylne sprężyny nie dostaną za mocno po pupie?

większymi ciężarami się jeździło ale jakoś nie zwracałem na to uwagi

> - czy w razie potrzeby przewidziałeś opcje szybkiego demontażu?

Tak oczywiście - cała konstrukcja jest w pełni rozbieralna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna partia fotek

Pod stelaż dla nowej podłogi rozłożyłem kawałek nowej wykładzinki odpowiednio dociętej na wzór starej. Starą pozostawię w całości na wypadek gdyby znudziła mi się podwyższona podłoga. smile.gif

287644047-Zdj%EAcie0242_8.jpg

287644047-Zdj%EAcie0243_6.jpg

287644047-Zdj%EAcie0244_5.jpg

a tu już z założonymi boczkami ... prawie koniec

287644047-Zdj%EAcie0245_2.jpg

287644047-Zdj%EAcie0247_1.jpg

została jeszcze kosmetyk i dorobienie zaczepów żeby się samo nie otwierało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pomysł i zrobienie rewelacja.

Kurcze też coś muszę takiego wykombinować i chyba jeszcze coś sobie dorobię. Jaką masz średnicę i długość wkrętów ?

Co niby ma Ci się otwierać, że piszesz o jakichś zaczepach ? Gdzie będą ?

Tego nie rozumiem.

Zewnętrznie wygląda super. Jeżeli miałbym jakieś uwagi to tylko do tego, że ja deski też pomalowałbym w zbliżonym kolorze do wykładziny, albo na czarno. Wyglądałoby bardziej fabrycznie, elegancko. Ale to moje subiektywne odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taką "grubszą" podłogę w H i30 kombiaku, przydaje sie. Jednak ja jedziemy na namiotowe wakacje to podłoge wyciągam i cąły prowiant który bierzemy a jest tego sporo mieści się właśnie w miejscu podłogi, koło koła zapasowego. Jak żarciem pozapycham wszystkie szpary i nierównosci to tak jakbym miał podłogę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.