Skocz do zawartości

Czy muszę wypowiadać OC?


Jerzy

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy muszę wypowiadać ubezpieczenie OC zawarte przez poprzedniego właściciela auta? Dwa miesiące

> jeździłem na OC poprzedniego właściciela, a teraz chcę zawrzeć umowę w innej firmie.

Nie.Wygaśnie sama po terminie zakończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy muszę wypowiadać ubezpieczenie OC zawarte przez poprzedniego właściciela auta? Dwa miesiące

> jeździłem na OC poprzedniego właściciela, a teraz chcę zawrzeć umowę w innej firmie.

Ja dla pewności zawsze im coś tam wysyłam poleconym, dupochron zawsze jest cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja dla pewności zawsze im coś tam wysyłam poleconym, dupochron zawsze jest

Ale po co?Nadgorliwość.....Po co zabezpieczać się przed czymś przed czym chroni ustawa, idąc typ tropem w życiu to wszystko trzeba by dublować. niewiem.gif

Ktoś ten dupochron Twój będzie musiał dostarczyć, odebrać, przeczytać, sprawdzić i...wywalić do niszczarki bo nie ma potrzeby jego składania, zmarnujesz tylko ludziom czas i przyczyniasz się do spowolnienia działania TU, bo zalewasz ich niepotrzebnym kwitem, który muszą rozpatrzeć. Szanuj pracę innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy muszę wypowiadać ubezpieczenie OC zawarte przez poprzedniego właściciela auta? Dwa miesiące

> jeździłem na OC poprzedniego właściciela, a teraz chcę zawrzeć umowę w innej firmie.

Pytanie zasadnicze, czy miałeś ją przepisaną na swoje dane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie. i wtedy automatycznie polisa przeszła na Ciebie. i teraz musisz ją wypowiedzieć.

> przerabiałem temat 2 tygodnie temu

Bzdura.

Polisa automatycznie przeszła na nowego właściciela w dniu zakupu i zgodnie z ustawą wygasa bez przedłużania w końcem jej obowiązywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bzdurzysz A jeśli tak Ci powiedział agent TU to również bzdurzył.

czyli jak kupiłem auto w ostatni piatek z polisą ważną do 20 maja to muszę za tym chodzić i aktualizowac nazwisko?, czy po prostu wykupić sobie nową, tam gdzie zawsze od 21 maja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli jak kupiłem auto w ostatni piatek z polisą ważną do 20 maja to muszę za tym chodzić i

> aktualizowac nazwisko?, czy po prostu wykupić sobie nową, tam gdzie zawsze od 21 maja?

nie wiem czy trzeba zaktualizować nazwisko, chyba nie, głowy nie dam sobie uciąć. Dla większego spokoju w razie kontroli warto mieć aneks ze swoim nazwiskiem i nowymi blachami.

Ale na pewno zadbać musisz o nową polisę od 21ego, żeby była ciągłość smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem czy trzeba zaktualizować nazwisko, chyba nie, głowy nie dam sobie uciąć. Dla większego

> spokoju w razie kontroli warto mieć aneks ze swoim nazwiskiem i nowymi blachami.

> Ale na pewno zadbać musisz o nową polisę od 21ego, żeby była ciągłość

koleżka musiał biegać do ubezpieczyciela chociaż nie planował odejścia od dotychczasowego ubezpieczyciela- takie info mam od niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli jak kupiłem auto w ostatni piatek z polisą ważną do 20 maja to muszę za tym chodzić i

> aktualizowac nazwisko?, czy po prostu wykupić sobie nową, tam gdzie zawsze od 21 maja?

Wykupić nową. Sprzedający zgłosi do TU podając Twoje dane, Tobie powinna przyjść informacja ze wznowieniem i propozycją, ale gdy będziesz miał już nową to ta propozycję możesz do hasioka dać 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wykupić nową. Sprzedający zgłosi do TU podając Twoje dane, Tobie powinna przyjść informacja ze

> wznowieniem i propozycją, ale gdy będziesz miał już nową to ta propozycję możesz do hasioka

> dać

czyli kupić nową już? czy czekać na twardy dowód? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bzdura.

> Polisa automatycznie przeszła na nowego właściciela w dniu zakupu i zgodnie z ustawą wygasa bez

> przedłużania w końcem jej obowiązywania.

no to przecież napisałem, ze automatycznie przechodzi na nowego nabywcę

a skoro ma wygasnąć z koncem obowiązywania, to dlaczego tydzien wcześniej przysłali mi nowe kwity do zapłacenia i kontynuacji? i jest wyraznie napisane, ze jeśli nie chcę jej kontynuować, to muszę wypowiedzieć na piśmie. a jak nie wypowiem i nie zapłacę, to będzie brak kontynuacji ubezpieczenia

dodam, ze chodzi o PZU w moim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to przecież napisałem, ze automatycznie przechodzi na nowego nabywcę

Dalej nie rozumiesz.

> a skoro ma wygasnąć z koncem obowiązywania, to dlaczego tydzien wcześniej przysłali mi nowe kwity

> do zapłacenia i kontynuacji? i jest wyraznie napisane, ze jeśli nie chcę jej kontynuować, to

> muszę wypowiedzieć na piśmie. a jak nie wypowiem i nie zapłacę, to będzie brak kontynuacji

> ubezpieczenia

> dodam, ze chodzi o PZU w moim przypadku

Oni przesyłają ofertę,standardową, bez podziału na wygasające i niewygasające, stąd taka treść pisma, natomiast jest to tylko i wyłącznie "zachęta" dla Ciebie do kontynuacji ubezpieczenia u nich. Nic nie wypowiadasz, ubezpieczasz w innym TU i nic się nie dzieje, stara polisa sama wygasa, przetestowane "na żywym organiźmie" kilkukrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli kupić nową już? czy czekać na twardy dowód?

A to już zależy ile jeszcze ta stara ważna, bo chyba przy odbiorze stałego dowodu życzą sobie aktualną polisę, jeśli ta się kończy zaraz to ją zmień, dostaniesz blachy, to wdepniesz jeszcze raz do TU by zaktualizowali nr rejestracyjny i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to już zależy ile jeszcze ta stara ważna,

konczy sie za 6 tygodni

>bo chyba przy odbiorze stałego dowodu życzą sobie

> aktualną polisę, jeśli ta się kończy zaraz to ją zmień, dostaniesz blachy, to wdepniesz

> jeszcze raz do TU by zaktualizowali nr rejestracyjny i tyle.

ja ubezpieczam w liberty (zawsze wychodzi najtaniej)-więc aktualizacje trzeba bedzie robic telefonicznie (a nie mam do tego zaufania spineyes.gif ) hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> konczy sie za 6 tygodni

A no to przy odbiorze pokazałbym stare i już.

> ja ubezpieczam w liberty (zawsze wychodzi najtaniej)-więc aktualizacje trzeba bedzie robic

> telefonicznie (a nie mam do tego zaufania )

To miej zaufanie smile.gif serio. Ostatnio przysżło mi pismo żebym zapłacił za polisę w Liberty, której nie byłem już właścicielem, a sprzedaż zgłaszałem telefonicznie, powiedziałem datę (bo ubezpieczałem inne auto przy okazji więc datę miałem z polisy), Pani powiedziała że oddzwoni, po 5 min dzwoni z przeprosinami, że rozmowa jest i zgłoszenie było jak najbardziej, tylko konsultant zapomniał widocznie wprowadzić, przeprosiła i po sprawie, więc jak widać mają to w miarę zorganizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to przecież napisałem, ze automatycznie przechodzi na nowego nabywcę

> a skoro ma wygasnąć z koncem obowiązywania, to dlaczego tydzien wcześniej przysłali mi nowe kwity

> do zapłacenia i kontynuacji?

Jak każdemu zgodnie z ustawą

> i jest wyraznie napisane, ze jeśli nie chcę jej kontynuować, to

> muszę wypowiedzieć na piśmie.

Pewnie gotowa formatka, jednak nieprawdziwa w tym przypadku.

> a jak nie wypowiem i nie zapłacę, to będzie brak kontynuacji

> ubezpieczenia

Szczera prawda i dziękuj, że przypomnieli. Nawet dzień przerwy to kara z UFG

> dodam, ze chodzi o PZU w moim przypadku

ale nie ma związku z głównym tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce ustawa nie chroni obywatela. W razie czego to Ty musisz udowadniać, że nie jesteś jeleniem. W starciu z urzędnikiem Twoje słowo nie jest nic warte. Urzędnik również nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje, które mogą kogoś pozbawić dorobku życia. Więc ja wolę swoje "dupochrony".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Polsce ustawa nie chroni obywatela. W razie czego to Ty musisz udowadniać, że nie jesteś

> jeleniem. W starciu z urzędnikiem Twoje słowo nie jest nic warte. Urzędnik również nie ponosi

> żadnej odpowiedzialności za decyzje, które mogą kogoś pozbawić dorobku życia. Więc ja wolę

> swoje "dupochrony".

alien.gif wiesz o tym, że przesadzasz i to zdrowo, czy nie bardzo? smile.gif Kupujesz i zapominasz o polisie z którą kupiłeś jeśli nie chcesz na niej jeździć, lub chcesz ale tylko do końca jej trwania. TYLE. Mi tylko przychodzą co raz informacje czy to pismem, czy smsem jeśli już byłem w TU, żebym się zgłosił do nich bo mam zwrot, czyli ktoś wypowiedział, bo nie chciał dalej jeździć gdy była ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.