Skocz do zawartości

[CRUZE MY2013] Fabryczne światła do jazdy dzinnej


Bastino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono użytkowników Chevi. Mam pytanie z typu dziwnych, ale nie mam jak tego sprawdzić.

Według instrukcji przełącznik w Cruzie rocznik 2013 ma 3 pozycje.

1 - Światła włączone

2 - Światła pozycyjne

3 - Światła do jazdy dziennej.

W pozycji 3 powinny świecić przednie światła, a tylne się wyłączają i wyłącza się podświetlanie przycisków wewnątrz. Wydaje mi się, że chyba tak było. Niedawno podczas postoju bawiłem się światłami i zauważyłem, że tylne światła świecą też przy pozycji 3 i wyłącza się tylko podświetlania środka.

Byłem przy innej sprawie w ASO i powiedzieli mi, że to jest prawidłowo i tego się nie zmieni.

Powiedzcie mi czy mnie ASO robi za ciemnego czy mają rację?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzcie mi czy mnie ASO robi za ciemnego czy mają rację?

Chyba mają rację. Też mam MY2013 i nie ma świateł dziennych. Ten tryb dzienny to tak jak napisałeś brak podświetlenia tylko przycisków w kokpicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 0, pozycyjne i włączone światła.

Różnica pomiędzy 0 a włączone polega tylko i wyłącznie na zmianie podświetlenia przycisków w kabinie zlosnik.gif

W dzień ustawiam na 0 a w nocy na włączone. alien.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam szanowne grono użytkowników Chevi. Mam pytanie z typu dziwnych, ale nie mam jak tego

> sprawdzić.

> Według instrukcji przełącznik w Cruzie rocznik 2013 ma 3 pozycje.

> 1 - Światła włączone

> 2 - Światła pozycyjne

> 3 - Światła do jazdy dziennej.

> W pozycji 3 powinny świecić przednie światła, a tylne się wyłączają i wyłącza się podświetlanie

> przycisków wewnątrz. Wydaje mi się, że chyba tak było. Niedawno podczas postoju bawiłem się

> światłami i zauważyłem, że tylne światła świecą też przy pozycji 3 i wyłącza się tylko

> podświetlania środka.

> Byłem przy innej sprawie w ASO i powiedzieli mi, że to jest prawidłowo i tego się nie zmieni.

> Powiedzcie mi czy mnie ASO robi za ciemnego czy mają rację?

> Pozdrawiam

Tutaj masz temat ktory prowadze od roku:

http://forum.chevroletteampoland.com/viewtopic.php?f=29&t=215&view=unread#unread

Sprawa obecnie jest zgłoszona do UOKIK, jako ze mam informacje z urzędu podległemu Ministerstwu Transportu, ze działania i tłumaczenia się Chevroleta nie mają podstaw prawnych.

Obecnie są dwa serwisy na śląsku które potrafią to wy programować, ale jeden z nich dal cenę zaporową za tą czynność.

Podjedz na spota w maju w EC Gliwice to pogadamy na miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tutaj masz temat ktory prowadze od roku:

> http://forum.chevroletteampoland.com/viewtopic.php?f=29&t=215&view=unread#unread

> Sprawa obecnie jest zgłoszona do UOKIK, jako ze mam informacje z urzędu podległemu Ministerstwu

> Transportu, ze działania i tłumaczenia się Chevroleta nie mają podstaw prawnych.

> Obecnie są dwa serwisy na śląsku które potrafią to wy programować, ale jeden z nich dal cenę

> zaporową za tą czynność.

> Podjedz na spota w maju w EC Gliwice to pogadamy na miejscu

Właśnie miałem być teraz na spocie i przy okazji o tym pogadać ale w ostatniej chwili musiałem coś innego załatwiać frown.gif

Postaram się w Maju być waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie jest 0, pozycyjne i włączone światła.

> Różnica pomiędzy 0 a włączone polega tylko i wyłącznie na zmianie podświetlenia przycisków w

> kabinie

> W dzień ustawiam na 0 a w nocy na włączone.

Dzięki za info 20.GIF Przynajmniej wiem, że tak jest u wszystkich. A normalnie głowę bym dał, że prędzej się tylnie wyłączały. No ale szkoda głowy hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za info Przynajmniej wiem, że tak jest u wszystkich. A normalnie głowę bym dał, że prędzej

> się tylnie wyłączały.

I dobrze, że nie.

W Rumunii nie zapłacisz mandatu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> światła wyprogramować w Cruzie to żaden problem dla serwisu muszą aby zrobic programowanie VCI i

> tyle.

A co z samoczynnie włączającą się klimą przy nawiewie na szybę?

Da się to wyprogramować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co w tej kwocie otrzymujemy? Czy np. to że światła mijania nie uruchamiają się wraz z

> uruchomieniem samochodu?

Tak. Ty sam decydujesz kiedy się maja załączać. Chyba ze masz funkcje AUTO to wtedy możesz zawierzyć automatyce i wtedy przełączanie pomiędzy LEDami a mijania następuje automatycznie. Ja już tak mam.

Klimy nie da się przeprogramować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie tych kloszy wystarczy.

> W Lacetti przez 7 lat nie bylo z nimi problemu.

Bo może były szklane ?. No nie ma bata, plastikowe sypną się szybciej narażone codziennie na czynnik wysokiej temperatury. Oczywiście mocno kanceruje UV ze słońca ale przyspiesza proces ciągłe podgrzewanie lampą żarową. Reflektorów nie produkuje się teraz zbyt wytrzymałych. Poza tym nie dzieje się to z dnia na dzień lecz stopniowo , więc przez pewien czas jeździsz z takimi marnymi brzydkimi żółtymi reflektorami. Jednym to przeszkadza innym nie. Jeden traktuje samochód tylko jako przedmiot do przemieszczania i liczy się tylko ekonomia, inny bardziej jako podmiot i lubi sobie coś pogrzebać ponaprawiać lub poprawić fabrykę.

Z drugiej strony niezły absurd powstał.W normalnym kraju płaci się za zainstalowanie dodatkowej automatyki w samochodzie, u nas za jej usunięcie facepalm%5B1%5D.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się w Nubirze klosz zrobił matowy, żółty to potraktowałem go pastą tempo i po 10 minutach był jak nowy. Jakby co to polecam spróbować, bo często jak widzę właśnie jakieś Daewoo albo Chevrolety te z pierwszych roczników to aż się prosi, żeby za wycieraczkę taką poradę wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak mi się w Nubirze klosz zrobił matowy, żółty to potraktowałem go pastą tempo i po 10 minutach

> był jak nowy.

Przy okazji starłeś warstwę ochronną przed UV.Po takim manewrze dobrze jest pokryć klosz przezroczystym poliuretanem chroniącym powierzchnię, żeby po kilku miesiącach nie było znów to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy okazji starłeś warstwę ochronną przed UV.Po takim manewrze dobrze jest pokryć klosz

> przezroczystym poliuretanem chroniącym powierzchnię, żeby po kilku miesiącach nie było znów to

> samo.

W moim bylym Lanosie lampy zmatowialy po 13 latach (po tym jak przestal cale lato wprost pod slonce), wiec bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Martwić nie. Ale zapobiegać, a czasem nawet dmuchać na zimne - warto.

Nie mozna popadac w paranoje, dmuchac na auto/lampy 10 lat, bo w 13 zmatowieja kolejnemu wlascicielowi (finalnie moze sie okazac, ze taniej bedzie je wymienic jak zmatowieja niz kombinowac cos przy nich z polerowaniem/lakierowaniem wczesniej - co i tak przedwczesna wymiana sie moze skonczyc).

Moze mam takie podejscie, bo raczej nie wytrzymam tak dlugo z zadnym samochodem hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak znasz Mietka co to potrafi zrobić to daj znać. Ja wiem ze monopol na to ma tylko ASO, ze

> względu na te p...e kody VCI.

a czemu z klima sie nie da?

grubsza sprawa z oprogramowaniem?

jestem po serwisie a pani z centrali nie odzywa sie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czemu z klima sie nie da?

> grubsza sprawa z oprogramowaniem?

> jestem po serwisie a pani z centrali nie odzywa sie

Bo moduł klimy jest nie programowalny w sensie zmian ustawień.

A Pani w Centrali ma juz wszystko w poważaniu, na moje pisma tez juz nie odpowiada. niewiem.gifangryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo moduł klimy jest nie programowalny w sensie zmian ustawień.

> A Pani w Centrali ma juz wszystko w poważaniu, na moje pisma tez juz nie odpowiada.

znaczy ze be druciarstwa problemu nie da sie rozwiazac zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Paulinka odeszła, teraz jest Pani Iwonka i tez ma Nas juz dość

Tak to sobie czytam i Wam to sie chyba nudzi. To tylko swiatla jak da sie wylaczyc za 150zl to super. Od poczatku bylem przekonany, ze to kwestia ustawien.

BTW A OPCOM to to ogarnie? Opel jest duzo popularniejszy jesli chodzi o dlubanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak to sobie czytam i Wam to sie chyba nudzi. To tylko swiatla jak da sie wylaczyc za 150zl to

> super. Od poczatku bylem przekonany, ze to kwestia ustawien.

> BTW A OPCOM to to ogarnie? Opel jest duzo popularniejszy jesli chodzi o dlubanie.

ale z klima juz nie jest tak rozowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale z klima juz nie jest tak rozowo

Alez sie czepil grinser006.gif Generalnie u mnie jak wlacze nawiew na szybe to tez się wlaczy ale można to wylaczyc, szkoda ze w Chevrolecie się nie da. Generalnie to w czym Ci to przeszkadza? Co zauwazylem nawet przy -20 się wlacza ale tylko lampka bo klima nie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Alez sie czepil Generalnie u mnie jak wlacze nawiew na szybe to tez się wlaczy ale można to

> wylaczyc, szkoda ze w Chevrolecie się nie da. Generalnie to w czym Ci to przeszkadza? Co

> zauwazylem nawet przy -20 się wlacza ale tylko lampka bo klima nie chodzi.

nie cierpie klimy

wole sam nawiew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba było wybrać wersje LS - tam nie ma klimy

Haha, odpowiedź "na poziomie" facepalm%5B1%5D.gif

Problem nie w tym że klima jest, ale że nie można jej wyłączyć przy nawiewie na szybę.

Dotarło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Haha, odpowiedź "na poziomie"

> Problem nie w tym że klima jest, ale że nie można jej wyłączyć przy nawiewie na szybę.

> Dotarło?

Następny co czyta ostatni post i nie zajrzy do poprzedniego. chaja.gif

ale to chyba normalne w tamtym gronie, gdzie treść posta jest zmieniana przez moderatora pod swoje odpowiedzi. cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.