Skocz do zawartości

Prawko na motocykl - trudno zdać?


Astroman

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sie ma sprawa zdobycia papierów na motur biglaugh.gif

Trudno sie zdaje? Naszła mnie fanaberia żeby jakiegoś dwuślada w stylu Harleya czy innego Junaka biglaugh.gif zakupić i przypomnieć sobie dawne czasy jazdy na WS-ce.

Ale że czasy inne to i glejt by sie przydał na taką maszynę

Trudno sie teraz zdaje ?

Jak sie obleje egzamin to zabierają uprawnienia wcześniej zdobyte?

Mam C+E wiec smutno by było takie lejce stracić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mulher.gif ma ochotę robić prawko na motocykl, z tego co się dowiedzieliśmy to ciężko nie jest, masz C+E, na pewno B to zakładam, że potrafisz się poruszać w ruchu miejskim smile.gif

Czasy już nie te, kiedyś to i bez kasku można było jeździć, moja przygoda z jednośladem to tylko Romet Ogar 205 grinser006.gif

Ja też bym zrobił prawo jazdy na A, ale perspektywa utrzymania czegoś w stylu CBR 600F (F4i) czy R6 trochę mnie zniechęca, a może niesłusznie hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się tak samo jak na każdą inną kategorię, najpierw teoria (większość pytań takich samych jak np. na B + jakieś dodatkowe tylko do kat A, jazdę na placu łatwo opanować trenując bo nie ma tam nic czego nie dało by się opanować, część ludków ma problem z robieniem 8, jazda po mieście to już zależy od opanowania sprzętu i szczęścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej na wolnym slalomie oblewa najwięcej osób.

> Praktycznie - jeśli wyjedziesz na miasto to najczęściej masz zdane.

Znam w sumie ok 10 osób które oblały egzamin na placu i z tego co pamiętam to raczej wszyscy polegli na 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znam w sumie ok 10 osób które oblały egzamin na placu i z tego co pamiętam to raczej wszyscy

> polegli na 8

Kiedy? zlosnik.gif

Na pewno w czasach obecnego egzaminu? zlosnik.gif

Bo jak ja oblewałem w zeszłym roku, to praktycznie 8/14 osób padało przez wolny slalom zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok ale jak upitolę teorię to jest szansa na pożegnanie sie z prawkiem ?

Nie.

> ostatni egzamin miałem daaawno temu...

I spore szanse, że oblejesz teorię. Serio.

Śmieszne ale mogą Ci się trafić takie głupie pytania, że się zamotasz zlosnik.gif

Ja na egzaminie kat. A miałem z 3 pytania o przewożenie piachu / żwiru hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedy?

> Na pewno w czasach obecnego egzaminu?

> Bo jak ja oblewałem w zeszłym roku, to praktycznie 8/14 osób padało przez wolny slalom

W sumie to i wtedy jak i teraz, w zeszłym roku znajomi brali mojego X9 żeby sobie trenować 8 na placu bo dużo trudniej się to robi i później na egzaminacyjnym sprzęcie nie ma problemu z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak sie ma sprawa zdobycia papierów na motur

> Trudno sie zdaje? Naszła mnie fanaberia żeby jakiegoś dwuślada w stylu Harleya czy innego

> Junaka zakupić i przypomnieć sobie dawne czasy jazdy na WS-ce.

> Ale że czasy inne to i glejt by sie przydał na taką maszynę

> Trudno sie teraz zdaje ?

> Jak sie obleje egzamin to zabierają uprawnienia wcześniej zdobyte?

> Mam C+E wiec smutno by było takie lejce stracić.

Jak slalom i osemke wykrecisz to banal.

Obecne moto waza 230kg wiec czuc pod soba mase i przy malych predkosciach latwo polozyc.

Jak bedziesz na kursie to do znudzenia rob wolby slalom i osemki, reszta co 10 slalomow.

Ja zdalem za pierwszym razem ale podpork ajedna byla.

Stres niestety robi swoje.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak sie ma sprawa zdobycia papierów na motur

> Trudno sie zdaje? Naszła mnie fanaberia żeby jakiegoś dwuślada

Dwuslad hm - widziałes choć raz motocykl? ew rower?

> Jak sie obleje egzamin to zabierają uprawnienia wcześniej zdobyte?

> Mam C+E wiec smutno by było takie lejce stracić.

Nie nic nie tracisz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zdawałem to za pierwszy razem też poległem na wolnym slalomie z 8- kami nie miałem problemu. Poza tym jak jeździły ze mną na kursie jeszcze 2 osoby to też największy problem miało z wolnym slalomem.

Po pierwszym oblaniu wykupiłem dodatkową godzinkę i akurat na placu ćwiczył inny motocyklista pod okiem instruktora z innej szkoły i on mi podpowiedział jak pracować barkami i nogami, no i poszło z górki. Dzięki niemu zdałem. Wystarczyły jego 2 rady. Mój instruktor tego mi nie powiedział tylko kazał mi samemu szukać sposobu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I spore szanse, że oblejesz teorię. Serio.

Te szanse to prawie pewność. Zdaję sobie z tego sprawę dlatego pytałem co by było gdybym oblał zlosnik.gif Ostatni egzamin miałem wtedy gdy co niektórzy obecni zdający kursanci byli jeszcze w planach biglaugh.gif

> Śmieszne ale mogą Ci się trafić takie głupie pytania, że się zamotasz

Wiem. Jakoś w zeszłym roku tak dla draki rozwiązywałem pare pytań dla kat B i wyszło że na 30 które zrobiłem miałem 6 błędów. yikes.gifpanic.gif

> Ja na egzaminie kat. A miałem z 3 pytania o przewożenie piachu / żwiru

to po co zdawałeś na motocykl ciężarowy biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój instruktor tego mi nie powiedział tylko kazał mi samemu szukać sposobu.

Niestety w większości szkół jazdy tak uczą, jak ktoś trafi na dobrego instruktora to już połowa sukcesu. Jakiś czas temu udzielałem wskazówek na temat techniki jazdy koledze świeżo po odebraniu prawka z A żeby w zakrętach stosował przeciwskręt bo to podstawa, powiedział żebym mlot.gif bo mu doradzam żeby w zakręcie odchylał kierę w przeciwną stronę. Jak w końcu spróbował bo mu ciężko szło w zakrętach to stawiał piwo.gif i przepraszał że nie posłuchał wcześniej. A też miał takiego instruktora który dał moto na placu i radź sobie sam crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie porozwiązywać trochę testów.

Chociażby po to, żeby nie być zaskoczonym formą.

Na necie są dostępne platformy z egzaminami - tylko zwróć uwagę na jedno...

[Przynajmniej w zeszłym roku tak było]

Są dwa wydawnictwa - wybierz testy takie jak w ośrodku, w którym będziesz zdawał zlosnik.gif

> to po co zdawałeś na motocykl ciężarowy

Chyba kratkę powinienem zamontować shocked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdaje się tak samo jak na każdą inną kategorię, najpierw teoria (większość pytań takich samych jak

> np. na B + jakieś dodatkowe tylko do kat A, jazdę na placu łatwo opanować trenując bo nie ma

> tam nic czego nie dało by się opanować, część ludków ma problem z robieniem 8, jazda po

> mieście to już zależy od opanowania sprzętu i szczęścia

osemki teraz to pikus, najwiecej problemow jest z wolnym slalomem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezeli to prawda to bardzo głupi pomysł..

Czemu? Jeśli ktoś się czuje na siłach...

Przecież jak ktoś ma np. PJ C to nie pojedzie mniejszym, lżejszym pojazdem? Pojedzie.

Tak samo, jak zapiąłem na hak pierwszy raz w życiu przyczepkę. Bez kursu i specjalistycznego szkolenia... grinser006.gif po prostu musisz dostosować technikę do okoliczności i jazda! waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A skuterki bez jakiegokolwiek PJ to dobry pomysł?

W obecnej chwili nawet na skuterek 50cc potrzeba prawo jazdy AM. Wyjątkiem sa osoby które w momencie wejścia nowych przepisów miały skoncozne 18 lat i już korzystaly z pierwotnie nabytych praw ale to już jest grono które nie będzie się powiekszac.

IMO idea jazdy skuterem 125cc dla posiadaczy prawa jazdy B jest dobrym pomysłem który w roznych formach istnieje już w niektórych krajach UE. W odróżnieniu do 50cc skutery te nie maja blokad i rozpedzaja się do wystarczających predkosci by na drodze nie być zawalidroga. Na ta chwile w sumie wciąż nie wiadomo czy i w jakies formie to wejdzie natomiast takie udogodnienie na pewno pełnego prawa jazdy na motocykl nie zastapi. Zreszta np. swego czasu w UK majac prawo jazdy kat. B można było owszem jezdzic skuterem 125cc natomiast towarzyszyly temu pewne warunki: i) ukończenie jednodniowego szkolenia CBT ii) obowiązek przyczepienia plakietki L do skutera iii) brak możliwości zabierania pasazerow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja ma ochotę robić prawko na motocykl, z tego co się dowiedzieliśmy to ciężko nie jest, masz

> C+E, na pewno B to zakładam, że potrafisz się poruszać w ruchu miejskim

> Czasy już nie te, kiedyś to i bez kasku można było jeździć, moja przygoda z jednośladem to tylko

> Romet Ogar 205

> Ja też bym zrobił prawo jazdy na A, ale perspektywa utrzymania czegoś w stylu CBR 600F (F4i) czy R6

> trochę mnie zniechęca, a może niesłusznie

Astroman nietrudno zrobić prawko na motocykl jak się ma trochę zdolności manualnych i oleju w głowie. Trudno na motocyklu jeździć prawidłowo i zgodnie ze sztuką, a przy tym bezpiecznie. Polecam następujące pozycje zanim w ogóle zapiszesz się na prawko:

Motocyklista doskonały.

Motocyklista doskonały. Droga do mistrzostwa.

Strategie uliczne.

To biblia myślących motocyklistów.

Analyzer ty nie masz prawka, a już myślisz o CBR 600RR bądź R6? Chcesz być następny do świętego Piotra...? Poczytaj trochę na fachowych forach co o takim pomyśle myślą Ci, którzy już trochę liznęli jazdy na moto. Naprawdę dobrze ci radzę i życzę, ale to, że te moto ci się podobają nie ma tu nic do rzeczy. Najprawdopodobniej od nich zaczynając nigdy ich nie opanujesz nawet w 10-20% ich możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Analyzer ty nie masz prawka, a już myślisz o CBR 600RR bądź R6? Chcesz być następny do świętego

> Piotra...? Poczytaj trochę na fachowych forach co o takim pomyśle myślą Ci, którzy już trochę

> liznęli jazdy na moto. Naprawdę dobrze ci radzę i życzę, ale to, że te moto ci się podobają

> nie ma tu nic do rzeczy. Najprawdopodobniej od nich zaczynając nigdy ich nie opanujesz nawet w

> 10-20% ich możliwości.

Nie zaczynaj wojny zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - jest cholernie trudno! zlosnik.gif

Dzisiaj (z głupoty) wjechałem na placyk (na którym się uczyłem) zlosnik.gif

"8" ani wolnego slalomu nie zrobiłem ani razu rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

OK - mój motocykl nie jest do tej zabawy idealny ale spróbowałem 3 razy i stwierdziłem, że nie robię sobie więcej gańby hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Astroman nietrudno zrobić prawko na motocykl jak się ma trochę zdolności manualnych

Dawalem za młodu rade pojeździć na gumie MZ250 smile.gif

Od czasu do czasu robię rundkę Suzuki Savage wiec jakieś tam podstawy są.

>i oleju w

> głowie.

Głupota z głowy wyparowała a olej chyba został niewiem.gif. Motocykl ma służyć do jazdy rekraacyjnej bez szaleństw. Coś w stylu Intrudera VS800. Zadna szlifierka nono.gif

>Trudno na motocyklu jeździć prawidłowo i zgodnie ze sztuką, a przy tym bezpiecznie.

> Polecam następujące pozycje zanim w ogóle zapiszesz się na prawko:

> Motocyklista doskonały.

> Motocyklista doskonały. Droga do mistrzostwa.

> Strategie uliczne.

> To biblia myślących motocyklistów.

IThankYou.gifIThankYou.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO idea jazdy skuterem 125cc dla posiadaczy prawa jazdy B jest dobrym pomysłem który w roznych formach istnieje już w niektórych krajach UE.

> sumie wciąż nie wiadomo czy i w jakies formie to wejdzie

Bym sie zapytal w jakich krajach to obowiazuje ?

A sam pomysl prowadzenia skootera bez przeszkolenia uwazam za z 4 Liter wziety.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Astroman nietrudno zrobić prawko na motocykl jak się ma trochę zdolności manualnych i oleju w głowie.

Chetnie dowiedzial bym sie co do tego wszystkiego ma ten olej w glowie i jak ma sie do psychomotoryki ?

> Polecam następujące pozycje zanim w ogóle zapiszesz się na prawko:

> Motocyklista doskonały.

> Motocyklista doskonały. Droga do mistrzostwa.

> To biblia myślących motocyklistów.

Obydwie mozna sobie w buty wsadzic, przeczytalem obydwie i napewno nikomu ich nie polece. To co w obydwu ksiazkach mozny by polecic zmiescilo by sie jezeli nie w broszurce to na dwuch stronach.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chetnie dowiedzial bym sie co do tego wszystkiego ma ten olej w glowie i jak ma sie do

> psychomotoryki ?

> Obydwie mozna sobie w buty wsadzic, przeczytalem obydwie i napewno nikomu ich nie polece. To co w

> obydwu ksiazkach mozny by polecic zmiescilo by sie jezeli nie w broszurce to na dwuch

> stronach.

Andy7 tobie może te książki nie spasowały, ale uważam, że dla kogoś kto zaczyna przygodę z moto i nie m po prostu o tym pojęcia książki te mogą wręcz uratować życie. Po ich przeczytaniu zda sobie sprawę z wielu zagrożeń, o których nie ma pojęcia podczas jazdy autem. I tyle chciałem powiedzieć w tym temacie, niech każde sobie czyta i jeździ jak chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dawalem za młodu rade pojeździć na gumie MZ250

> Od czasu do czasu robię rundkę Suzuki Savage wiec jakieś tam podstawy są.

> Głupota z głowy wyparowała a olej chyba został . Motocykl ma służyć do jazdy rekraacyjnej bez

> szaleństw. Coś w stylu Intrudera VS800. Zadna szlifierka

To ok. Jeśli uważasz, że dasz radę obsłużyć R6 ledwo po zdaniu prawka, bo jeździłeś na MZ 250 i choperze to ok.

Tylko wiesz, żeby z tobą nie było jak z tym starym koniem, którego zapytano czy nie wziąłby udziału w Wielkiej Pardubickiej. Na co on odpowiedział, że nie widzi przeszkód;)

Powodzenia: moto to piękna sprawa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Andy7 tobie może te książki nie spasowały, ale uważam, że dla kogoś kto zaczyna przygodę z moto i

> nie m po prostu o tym pojęcia książki te mogą wręcz uratować życie.

Mozliwe, bo patrze troche z innego punktu, takie rzeczy o ktorych on pisze to wykladam na teori.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ok. Jeśli uważasz, że dasz radę obsłużyć R6 ledwo po zdaniu prawka, bo jeździłeś na MZ 250 i

> choperze to ok.

Co to jest to R6 niewiem.gif

Chodzi o 6 garów? Jeśli tak to raczej nie moja dzialka.

max czego oczekuję to właśnie jakaś 2 cylindrowa V-ka żeby sobie poprykać po okolicy z komarami na zębach. Jazda w kucki na szlifierkach to nie dla mnie.

> Tylko wiesz, żeby z tobą nie było jak z tym starym koniem, którego zapytano czy nie wziąłby udziału

> w Wielkiej Pardubickiej. Na co on odpowiedział, że nie widzi przeszkód;)

Sopko, jeszcze nie muszę nosić okularów biglaugh.gif

> Powodzenia: moto to piękna sprawa:)

i właśnie dlatego mnie kuuuuusi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.