Skocz do zawartości

Holowanie autobusu - jak to się ma do automatu?


Mars_wrc

Rekomendowane odpowiedzi

> Witajcie,

> zastanawia mnie jedna rzecz

> Osobówek z automatem nie da się holować, bo zatrze się skrzynia.

> Autobusu się na lawetę nie załaduje, trzeba holować, a automaty są.

> Jak to działa?

> Pozdro

Kiedyś praktykowało się odkręcanie wału napędowego. Obecnie nie wiem. Albo na jakimś wózku albo jest może jakiś mechanizm w skrzyni lub moście odłączający szybko wał napędowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> zastanawia mnie jedna rzecz

> Osobówek z automatem nie da się holować, bo zatrze się skrzynia.

> Autobusu się na lawetę nie załaduje, trzeba holować, a automaty są.

> Jak to działa?

> Pozdro

W pojazdach ciezkich odkreca sie wal napedowy niezaleznie czy to jest skrzynia automatyczna czy manualna, jesli nie ma mozliwosci wykrecenia walu napedowego, wyciaga sie poloski napedowe z mostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> zastanawia mnie jedna rzecz

> Osobówek z automatem nie da się holować, bo zatrze się skrzynia.

> Autobusu się na lawetę nie załaduje, trzeba holować, a automaty są.

> Jak to działa?

> Pozdro

producent zaleca w czasie holowania nie przekraczać 25km/h i na odległość nie większą niż 10km

powyżej 10km należy rozpiąć wał

w przypadku uszkodzenia skrzyni biegów zawsze należy odpiąć wał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> producent zaleca w czasie holowania nie przekraczać 25km/h i na odległość nie większą niż 10km

> powyżej 10km należy rozpiąć wał

> w przypadku uszkodzenia skrzyni biegów zawsze należy odpiąć wał

I przy parametrach holowania 25km/h // 10km skrzynia nie ucierpi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I przy parametrach holowania 25km/h // 10km skrzynia nie ucierpi?

po fabryce autobusy są ciągane na lewo i prawo, a swego czasu holowane były na tankowanie za Kamazem ponad 60km i nikt nigdy nie wspomniał, żeby wał napędowy odpinać niewiem.gif

wał jest napędowy jedynie wymontowywany w autobusach Hybrydowych - przekładnia Eatona do momentu uruchomienia jest zblokowana waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I przy parametrach holowania 25km/h // 10km skrzynia nie ucierpi?

się producenta zapytaj

Solaris Bus & Coach S.A.

ul. Obornicka 46

Bolechowo-Osiedle

62-005 Owińska

Poland

tel.: +48 61 66 72 333

+48 61 66 72 721

fax: +48 61 66 72 310

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> się producenta zapytaj

> Solaris Bus & Coach S.A.

> ul. Obornicka 46

> Bolechowo-Osiedle

> 62-005 Owińska

> Poland

> tel.: +48 61 66 72 333

> +48 61 66 72 721

> fax: +48 61 66 72 310

> [email protected]

Po co tak daleko jak delegacja producenta udziela się post nad Tobą grinser006.gif ?

Odkręcenie wału to są 4 śruby i kawałek drutu więc tylko lenistwo może w tym przeszkodzić smile.gif

No chyba, że do tego króciutkiego wału w autobusie jest taki katastrofalny dostęp hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po co tak daleko jak delegacja producenta udziela się post nad Tobą ?

> Odkręcenie wału to są 4 śruby i kawałek drutu więc tylko lenistwo może w tym przeszkodzić

> No chyba, że do tego króciutkiego wału w autobusie jest taki katastrofalny dostęp

jak masz kanał, to nie ma tragedii, ale odkręcić wał bez kanału, to trochę zachodu jest, nie ćwiczyłem tego, ale trzeba by zdjąć lewego bliźniaka z osi napędowej żeby odpiąć go od mostu, a dostęp do połączenia ze skrzynią jest teoretycznie pod klapą rewizyjną przed wieżą (mowa o autobusie miejskim), ale wejść tam z ręcznym kluczem odpowiedniej wielkości to już problem, a śrub od spodu i tak nidyrydy tak niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak masz kanał, to nie ma tragedii, ale odkręcić wał bez kanału, to trochę zachodu jest, nie

> ćwiczyłem tego, ale trzeba by zdjąć lewego bliźniaka z osi napędowej żeby odpiąć go od mostu,

> a dostęp do połączenia ze skrzynią jest teoretycznie pod klapą rewizyjną przed wieżą (mowa o

> autobusie miejskim), ale wejść tam z ręcznym kluczem odpowiedniej wielkości to już problem, a

> śrub od spodu i tak nidyrydy tak

Ale poloske z mostu da sie chyba normalnie wyjac odkrecajac z 10 nakretek i wyciagnac ja na zewnatrz? kolo

Efekt ten sam a nie trzeba sie klasc pod auto.Czy tez cos zmienione zostalo w budowie mostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale poloske z mostu da sie chyba normalnie wyjac odkrecajac z 10 nakretek i wyciagnac ja na

> zewnatrz? kolo

> Efekt ten sam a nie trzeba sie klasc pod auto.Czy tez cos zmienione zostalo w budowie mostu?

da się, ale takiego widoku nie widziałem na oczy jak robię 10 lat w branży waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Ja tam nie wiem ale odpowiem,

> 2 razy byłem holowany raz około 5km drugi około 10-15km.

> Sztywny hol, dyspozycje " kierunki razem z nami, nie hamować chyba że awaryjnie" i tyle, żadnego

> rozpinania itp.

Bo to była prowizorka a nie holowanie, aby wykrecic wał trzeba troche zachodu i musi sie chciec. A jak to nie jest ich samochod to po co sobie roboty dokladac.

Mnie sciagali kiedys na autostradzie w Holandi do miejsca postoju bylo z 7-8 km, wał wykrecił, podpiał powietrze, przod do gory i dopiero pojechalismy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.