Skocz do zawartości

czy to aby na pewno CZUJNIK CISNIENIE DOLADOWANIA?


kasyx

Rekomendowane odpowiedzi

dosyc czesto wywali mi blad P2038 - czyli teoretycznie czujnik cisnienia doladowania na kolektorze ssacym. Silnik przechodzi na tryb awaryjny i przyspiesza jak conquecento z przyczepa frown.gif

Blad znika przez noc kiedy wchodze do auta z rana. Najczesciej pojawia sie znowu kiedy po dluzszej jezdzie z obrotami rzedu 2,5-3k zdejmuje noge z gazu, lapie wtedy blad i jest szansa ze zniknie po 20-25 minutach dalszej jazdy niewiem.gif

pytam bo doczytalem ze to moze byc tez overboost, kierownice turbiny, wezyki cisnienia (sprawdzone i ok) albo EGR (czyscilem nafta i po montazu przez 2h zapalal i po chwili gasl, chyba zapomnialem odparowac nafte sciana.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dosyc czesto wywali mi blad P2038 - czyli teoretycznie czujnik cisnienia doladowania na kolektorze

> ssacym. Silnik przechodzi na tryb awaryjny i przyspiesza jak conquecento z przyczepa

> Blad znika przez noc kiedy wchodze do auta z rana. Najczesciej pojawia sie znowu kiedy po dluzszej

> jezdzie z obrotami rzedu 2,5-3k zdejmuje noge z gazu, lapie wtedy blad i jest szansa ze

> zniknie po 20-25 minutach dalszej jazdy

> pytam bo doczytalem ze to moze byc tez overboost, kierownice turbiny, wezyki cisnienia (sprawdzone

> i ok) albo EGR (czyscilem nafta i po montazu przez 2h zapalal i po chwili gasl, chyba

> zapomnialem odparowac nafte )

Mi pokazuję P0235 i to jest chyba czujnik ciśnienia. Może faktycznie VGT jeśli amsz rozbieralny to możesz go wyczyścić. Poza tym długo IC sie utrzymuje ten błąd mi jak się pojawi momentalnie znika i auto nei traci na mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi pokazuję P0235 i to jest chyba czujnik ciśnienia. Może faktycznie VGT jeśli amsz rozbieralny to

> możesz go wyczyścić. Poza tym długo IC sie utrzymuje ten błąd mi jak się pojawi momentalnie

> znika i auto nei traci na mocy.

jak jest nierozbieralny... tez mozna rozebrac ( i zlozyc tak by dzialal) old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi pokazuję P0235 i to jest chyba czujnik ciśnienia. Może faktycznie VGT jeśli amsz rozbieralny to

> możesz go wyczyścić. Poza tym długo IC sie utrzymuje ten błąd mi jak się pojawi momentalnie

> znika i auto nei traci na mocy.

Czasami mam podobna sytuacje....glownie na 3cim biegu pod gorke i z but.gif Autko potrafi zapiszczec i pokazac jakis blad, ale tak szybko znika ze nie mam pojecia co to. Po jakims czasie w FES wisi blad wlasnie przeładowania.....

Nie wnikam za bardzo wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie objawy dawał mi zastany zawór, jak masz z szarym wierzchem i opaską metalowa to jest do rozebrania, cały czarny nie bardzo bo jest zgrzewany, w DIY jest chyba jak to rozebrać i wyczyścić (roboty na 10 minut) i przenieś na obudowę aku jak jeszcze masz na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko jak, skoro jest zgrzany - jakiś manual?

w podwieszonych ZTS powinno byc... nie tyle zgrzany co jest metalowa opaska ktora trzeba umiejetnie rozciac... a potem przy powrotnym montazu uzyc jej ( rozcietej) i dolozyc zwykly metalowy cybant i dociagnac

"na gotowo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w podwieszonych ZTS powinno byc... nie tyle zgrzany co jest metalowa opaska ktora trzeba

> umiejetnie rozciac... a potem przy powrotnym montazu uzyc jej ( rozcietej) i dolozyc zwykly

> metalowy cybant i dociagnac

> "na gotowo"

Sa dwie wersje, metalowa opaska i zgrzewanie/klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

kupilem nowy czujnik cisnienia doladowania Bosch i problem ustal ok.gif

ale zaplacilem za niego .... 95 zl boje_sie.gifboje_sie.gif. na allegro, intercars itd ceny za ori Boscha sa w granicach 300 PLN, podalem numer u mnie w sklepie babka wstukala w katalog i jej wyszlo ze taki ma byc i ze 95 zl poprosze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupilem nowy czujnik cisnienia doladowania Bosch i problem ustal

> ale zaplacilem za niego .... 95 zl . na allegro, intercars itd ceny za ori Boscha sa w granicach

> 300 PLN, podalem numer u mnie w sklepie babka wstukala w katalog i jej wyszlo ze taki ma byc i

> ze 95 zl poprosze

ten w kolektorze ssącym za zaworem "Ogra" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.