Skocz do zawartości

Zaślepienie zaworu EGR


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio miałem problemy z EGR, wyczyściłem go, zamontowałem i wszystko było OK. poszedłem dalej za zachętą innych i zamontowałem zaślepkę z 3 otworkami na zawór EGR. Przez 1 m-c wszystko było OK. potem zaczęła zapalać się co jakiś czas kontrolka "sprawdź silnik" i po jakimś czasie gasła, obecnie świeci przez cały czas, silnik pracuje poprawnie. Podpiąłem kompa i odczytałem takie 2 błędy:

- brak sygnału z czujnika EGR

- zbyt niski poziom sygnału czujnika EGR

Czy ktoś z kolegów może się orientuje, czy to ta zaślepka może być powodem tych błędów czy jakiś czujnik?

Zawór był po raz drugi zdemontowany, przeczyszczony, sprawdzony - elektromagnes działa i zawór się otwiera i zamyka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> ostatnio miałem problemy z EGR, wyczyściłem go, zamontowałem i wszystko było OK. poszedłem dalej za

czyszczenie samego EGR jest mało skuteczne

> zachętą innych i zamontowałem zaślepkę z 3 otworkami na zawór EGR.

jaki silnik?

> Przez 1 m-c wszystko było

> OK. potem zaczęła zapalać się co jakiś czas kontrolka "sprawdź silnik" i po jakimś czasie

> gasła, obecnie świeci przez cały czas, silnik pracuje poprawnie. Podpiąłem kompa i odczytałem

> takie 2 błędy:

> - brak sygnału z czujnika EGR

> - zbyt niski poziom sygnału czujnika EGR

zobacz, czy wtyczka EGR nie jest luźna

> Czy ktoś z kolegów może się orientuje, czy to ta zaślepka może być powodem tych błędów czy jakiś

> czujnik?

przy takim kodzie błędu obstawiałbym problem z samym EGRem.

> Zawór był po raz drugi zdemontowany, przeczyszczony, sprawdzony - elektromagnes działa i zawór się

> otwiera i zamyka.

Rozbierałeś go? Jesteś pewien, że trzpień chodzi luźno?

> Pozdrawiam

ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaki silnik?

MJ 1,9 8V 120KM

> zobacz, czy wtyczka EGR nie jest luźna

Nie

> Rozbierałeś go? Jesteś pewien, że trzpień chodzi luźno?

Tak, trzpień chodzi luźno, kiedy czyściłem go po raz pierwszy to trzpień chodził ciężko - po otwarciu zawór się nie domykał i auto nie chciało jechać - nie zgłaszał wtedy żadnego błędu. Najprościej będzie jak zdemontuję tę zaślepkę i zobaczę czy będą dalej pojawiać się błędy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> MJ 1,9 8V 120KM

czyli zaślepka właściwa ok.gif

> Nie

> Tak, trzpień chodzi luźno, kiedy czyściłem go po raz pierwszy to trzpień chodził ciężko - po

> otwarciu zawór się nie domykał i auto nie chciało jechać - nie zgłaszał wtedy żadnego błędu.

obawiam się, że jednak pada EGR... Czyszczenie nie zawsze pomaga.

> Najprościej będzie jak zdemontuję tę zaślepkę i zobaczę czy będą dalej pojawiać się błędy.

możesz spróbować, ale nie sądzę, żeby to pomogło, zaślepka to oryginalna część Fiata i właśnie po to ma otwory, żeby nie powodowała błędów w komputerze.

> Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> obawiam się, że jednak pada EGR... Czyszczenie nie zawsze pomaga.

Pewnie masz rację bo po pierwszym czyszczeniu działał dobrze ok 1 m-ca z zaślepką, a po drugim tylko godzinę.

Jak robiłem wcześniej na kompie test EGR to słyszałem go jak pracuje a teraz go nie słychać podczas testu.

Na allegro jest taki sam jak ten mój FGP za ok 300PLN chyba go kupię może będziałał jak obecny prze ponad 100kkm.

Iwestowanie w wywalenie EGR z ECU chyba się nie opłaca ale jeszcze jeszcze to rozważę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie masz rację bo po pierwszym czyszczeniu działał dobrze ok 1 m-ca z zaślepką,

Jak koledzy pisali czyszczenie czasami nic nie pomaga, miałem tak w GP. Zaślepki z dziurkami to nie zaślepki bo nadal przepuszcza syf. Jak chcesz sprawdzić na szybko (jeżeli występują spadki mocy np.) to włóż puszkę zamiast zaślepki, zatkasz cały dolot egr i auto powinno sprawnie śmigać, oprócz błędu oczywiście bo EDC16 to rozpozna ok.gif

Przykładam się jednak to rozwiązania wywalenie łączówki egr + zaślepienie z obydwu stron. Potem zmiana softu i życie staje się łatwiejsze ok.gif

Myślę, że zmienisz zdanie co do posiadania EGR jak przypatrzysz się co masz za klapą gaszącą w kolektorze grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przerabiałem erg, czyściłem , zaślepka z trzema otworami , wybicie trzpienia i wszystko na nic.

Co pomogło ? jak wybijesz trzpień na nim jest sprężynka która traci swoje właściwości a ponadto jest za małej średnicy i blokuje trzpień podczas pracy. wziąłem sprężynkę o takiej samej długości tylko o większej średnicy i już dwa lata spokój , hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przerabiałem erg, czyściłem , zaślepka z trzema otworami , wybicie trzpienia i wszystko na nic.

> Co pomogło ? jak wybijesz trzpień na nim jest sprężynka która traci swoje właściwości a ponadto

> jest za małej średnicy i blokuje trzpień podczas pracy. wziąłem sprężynkę o takiej samej

> długości tylko o większej średnicy i już dwa lata spokój , hej

Mój EGR za pierwszym razem nie domykał się bo coś blokowało trzpień, po wyczyszczeniu wszystko chodziło ok, ale po ok 1 m-ca sypał błędy i mimo że mechanicznie był ok to się nie otwierał. Wczoraj wymieniłem na nowy, kupiłem PIERBURGa za 330PLN. Może będzie spokój na następne 100tys. km.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do czego służy egr ? - do zaślepiania , to moja dewiza

Popatrz jaki syf robi sie w kolektorze ssacym dzieki zaworowi egr. Jak cos sie nie spalilo, to drugi raz rozwniez sie nie spali w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.