Skocz do zawartości

KZAK frytkownica


Rekomendowane odpowiedzi

> Jaka warto? (cena oczywiscie jak najnizsza), czy frytki beda takie jak w MD?

Będą lepsze ok.gif

Najważniejsza jest moc i ewentualne filtry, żeby potem mieszkania nie wietrzyć przez tydzień grinser006.gif

Jak jest balkon, taras, ogród to tam proponuję smażyć grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaka warto? (cena oczywiscie jak najnizsza), czy frytki beda takie jak w MD?

Taką która:

1. w jak największym stopniu można myć w zmywarce

2. ma jakiś rozsądny pomysł na wylewanie oleju

3. ma jak najbardziej wypaśny system filtracji, aby w domu jak najmniej śmierdziało.

4. Ma odpowiednią moc, a więc temp. smażenia około 190*

5. Mile widziany podnoszony koszyk przy składaniu/rozkładaniu rączki

Reszta to bajery.

Co do ceny to się nie wypowiem. Jako że lubię frytki, to ja parę groszy zainwestowałem. Aha - są jeszcze jakieś wynalazki Tefala - smażenie na łyżce oleju. Z opinii wygląda zachęcająco.

Frytki będą lepsze niż w McD (jak to w ogóle te chemiofrytki mogą komuś smakować?). Smak frytek to przede wszystkim odpowiednie odmiany ziemniaków (takie, które mniej chłoną olej). Jak chcesz coś zbliżonego wyglądem do McD to musisz mieć stosunkowo duże ziemniaki i pobawić się w cienkie krojenie. W obecnej chwili będzie Ci ciężko uzyskać dobre frytki, bo zeszłoroczne ziemniaki są już "stare" a młodych jeszcze nie ma. Zresztą pierwsze młode ziemniaki są "za rzadkie" na frytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taką która:

czyi jaka jaki model bo nie mam o tym pojecia

Jak chcesz

> coś zbliżonego wyglądem do McD to musisz mieć stosunkowo duże ziemniaki i pobawić się w

> cienkie krojenie. W obecnej chwili będzie Ci ciężko uzyskać dobre frytki, bo zeszłoroczne

> ziemniaki są już "stare" a młodych jeszcze nie ma. Zresztą pierwsze młode ziemniaki są "za

> rzadkie" na frytki.

wyglad nie ma dla mnie znaczenia liczy sie smak, czy mrozone beda dobre, ewentualnie jakiej firmy kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyi jaka jaki model bo nie mam o tym pojecia

Konkretnie to ja używam Tefal OleoClean Deluxe. Nie była oferowana w PL, kupowałem przez redcoon.pl. Teraz chyba nie ma już jej w sprzedaży, a Tefal poszedł bardziej w system ActiFry, czyli smażenie bez oleju bo do DeepFry mają pojedyncze sztuki.

> Jak chcesz

> wyglad nie ma dla mnie znaczenia liczy sie smak, czy mrozone beda dobre, ewentualnie jakiej firmy

> kupic?

Tu się nie wypowiem. Wolę świeżynki niż mrożonki. Musisz na pewno szukać (co nie jest łatwe) takich, które nie są z mączki a z ziemniaków. Powinno to być opisane na opakowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaka warto?

Nie warto! Pobawisz się dwa trzy dni, potem klamor będzie zagracał stół w kuchni i w końcu wyląduje w pawlaczu, a za kilka lat w elektrośmieciach grinser006.gif. Jak chcesz zjeść dobre i smaczne frytki, to kupuj mrożone prefabrykowane. Kilka sekund na patelni i gotowe. Nie da się lepszych frytek zrobić w warunkach domowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co masz na mysli prefabrykowane?

surowy ziemniak pocięty i zamrożony- bez wcześniejszej obróbki- generalnie takich szukamy. Co do frytkownicy to Amazque ma rację, nasza przestała być używana po ok. 2 latach, potem przestała nieużywana następne 2, a potem sprzedaliśmy za stówkę. Moulinex-a mieliśmy i nic złego się z nim nie działo wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie warto! Pobawisz się dwa trzy dni, potem klamor będzie zagracał stół w kuchni i w końcu wyląduje

> w pawlaczu, a za kilka lat w elektrośmieciach . Jak chcesz zjeść dobre i smaczne frytki, to

> kupuj mrożone prefabrykowane. Kilka sekund na patelni i gotowe. Nie da się lepszych frytek

> zrobić w warunkach domowych.

Jak ktoś woli mrożonki od świeżych, to może i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaka warto? (cena oczywiscie jak najnizsza), czy frytki beda takie jak w MD?

ja kupiłem najtańszy z markowych (jakiś phoilips)

nie oszukujmy się: technologia smażęnia jest taka sama a każdym więc w smaku różnicy nie bdzie z tego tytułu.

kwestie filtrów: jakie by nie były walić będzie i tak i tak: ja stawiam na kuchence pod okapem i okap na maxa (a ma czym ciągnąć - 2 wiatraki) + uchylone okno i zamknięte drzwi od kuchni (a i tak wali przez jakiś czas) - praw fizyki nie przeskoczysz

frytki nie bdą jak w MCD bo nie spotkałem sie żeby ktokolwiek zrobił cokolwiek tak żęby było identyczne jak w MCD biglaugh.gif

ale będą niezłe ok.gif

jak masz zmywarke to bierz pod uwagę możliwość mycia w zmywarce + łatwość wylania oleju - reszta to bzdetne bajery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, że potwierdzam wpisy poprzedników, że z czasem używanie frytkownicy po prostu się nudzi mogę spokojnie polecić Ci urządzenie wiodącej marki DeLongi F28311.

5wl08p.jpg

1ywdn4.jpg

(w przekroju)

Używałem jej znacznie starszej siostry ale też z obrotowym koszem i pochyłym dnem. Podstawowa zaleta w porównaniu z pozostałymi to oszczędność oleju. Tutaj potrzebujesz tylko 1,1 l oleju.

Ważne rzeczy przy smażeniu frytek:

1. Odpowiedni surowiec

2. Zawsze świeży i odpowiedni olej - zwróć uwagę na tzw temperaturę dymienia oleju.

3. Smażenie w dwóch etapach wstępne w temperaturze około 170 stopni C (ziemniaki powinny być miękkie, ale nie rozpadające się), później podniesienie kosza tak aby frytki nie były zanurzone w oleju i podgrzanie oleju do temperatury około 190 stopni C, ponowne zanurzenie na krótko w oleju do momentu uzyskania chrupiącej "skórki".

4. Odsączenie frytek z tłuszczu

Smacznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka sekund na patelni i gotowe. Nie da się lepszych frytek

> zrobić w warunkach domowych.

zalezy co kto lubi

mi odpowiadaja tylko i wylacznie frytki mrozone z piekarnika - kazde inne z glebokiego czy plytkiego oleju sa z gory dyskwalifikowane przeze mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaka warto? (cena oczywiscie jak najnizsza), czy frytki beda takie jak w MD?

W MD nie smaża na zwykłym oleju tylko mają mieszankę(własnej receptury) tłuszczów do smażenia do tego ich frytki maja dodawany jakiś "aromat naturalny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ważne rzeczy przy smażeniu frytek:

> 1. Odpowiedni surowiec

> 2. Zawsze świeży i odpowiedni olej - zwróć uwagę na tzw temperaturę dymienia oleju.

Nie olej, a frytura, a jeszcze lepsze fryty wychodzą smażone w smalcu. Obydwa tłuszcze mają wyższą temperaturę dymienia niż olej.

> Smacznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaka warto? (cena oczywiscie jak najnizsza), czy frytki beda takie jak w MD?

a zapytam przewrotnie : dlaczego nie kupić sitka do posiadanego już garnka ?

ja bym smażył frytki i świeże sardynki.

sitko kosztuje dychę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W MD nie smaża na zwykłym oleju tylko mają mieszankę(własnej receptury) tłuszczów do smażenia do

> tego ich frytki maja dodawany jakiś "aromat naturalny"

Ta jak to nazwałeś specjalna mieszanka to olej Kujawski hehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> śmierdzi podobnie jak z frytkownicy Najstarszy garnek+ sitko i fryty takie same jak z

> frytkownicy- wygodniejsze do czyszczenia niż frytkownica

Frytkownica ma jedną zaletę - stabilizacje temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.