Skocz do zawartości

I na mnie padło - co wybrać taniego na dojazdy do pracy


cesarz

Rekomendowane odpowiedzi

> Ostatnio znajomy kupił astrę II 1.4 w podtlenkiem za jakieś śmieszne pieniądze i w ciągu pół roku

> mu się zwróciło w stosunku do jazy 1.9 mjtd

to jest tanie auto. Proste konstrukcyjnie, z łatwo dostępnymi częściami, dość pojemne (5d hatchback ma sporo miejsca z tyłu i całkiem niezły bagażnik). Silnik 1,4 90 koni jest bardzo udany.

trzeba uważać na osprzęt elektryczny i układ przeniesienia napędu. Zawieszenie nie jest jakieś mega trwałe ale dramatu nie ma. Środek się szybko zużywa (zwłaszcza kierownica).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> źle liczysz.

> dolicz benzynę (na krótkich trasach i w zimie całkiem sporo)

> dolicz koszt serwisu LPG

> dolicz możliwe awarie dodatkowego osprzętu

> dolicz koszt montażu lub wyższą cenę zakupu z gotową instalacją

> ale..

> odlicz mniejszą utratę wartości takiego auta i jego wyższą cenę sprzedaży za jakiś czas.

Do LPG trzeba jeszcze doliczyć wyższy koszt przeglądów, ale to akurat niewiele wyższy wydatek, ale jest.

W dieslu nawet tym prostym trzeba mieć na uwadze wyższe koszty serwisowania - każda rolka, pierdółka np. poduszka mocowania silnika będzie sporo droższa niż w przypadku wersji benzynowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem podobny problem rok temu (też z powodu spalania Saaba zlosnik.gif) i postanowiłem poszukać 1.4HDI w dowolnej "obudowie" - stanęło na 206SW. Silnik prosty w budowie, bez 2masy, bez zmiennej geometrii turbo, wtryskiwacze tanie jak barszcz, a przy tym dające się regenerować.

O dynamice ciężko mówić, chociaż jak na te 68KM auto porusza się zadziwiająco lekko - do 140 jakoś się rozpędza, max udało mi się osiągnąć licznikowe 180.

Spalanie w mieście przy rozsądnej jeździe 5,5/100, przy max bucie nie udało mi się spalić więcej, jak 6,2 z całego baku. Na trasie też jest ciekawie - z Łodzi nad morze i z powrotem (cały czas A1) trzymałem przelotową 140-150km/h i spalił 5,6. Ale to jeszcze nic - absolutny rekord osiągnąłem jadąc 70-80km/h przez prawie 200km - 2,9l/100km zlosnik.gif

W razie potrzeby da się to zczipować na jakieś 95-100KM i 230Nm - a wtedy auto o masie ok tony już nawet nieźle się przemieszcza smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

206Sw 1.4hdi akurat znam bo kuzynka taka ma. Fakt ze to średnio przyspiesza ale do 100-110 jakos idzie.

Jakby na trasie spalało faktycznie koło 4 to by się opłacało bardziej niż LPG - a przedewszystkim mniej upierdliwe wink.gif

Choć taka 206 1.4 75km z lpg też fajna opcja alien.gif Autko całkiem wygodne jak na ten segment

Znazłem ciekawą oferte na almera N15 za śmieszne pieniądze 1.4 86km + tylko założyć gazik trzeba :> Jedyny problem to rdza ale to tam się naprawi bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogólnie nie długo będę robił 140km dziennie.

> Saab sporo pali szczególnie przy mojej ciężkiej nodze + koszty cześci zawieszenia itd też nie są

> niskie.

> Mitsu kosztowa na 100km wychodzi nawet więcej niz Saabinka. Poza tym umiera skrzynia bo geniusz

> kuzyn ją zajechał więc długo pewnie już nie pożyje.

> Więc zostaje kupić coś co mało spali i jest tanie w utrzymaniu.

> Kwota max 8k.

> Myślałem o czymś w style 107 może Panda? Ta druga chyba wygodniejsza?

> A może ktoś ma Stilo 1.2 80km w 6 biegach? Teoretycznie takie połączenie powinno dawać niskie

> spalanie - ale jak wygląda awaryjność tego auta?

> Może coś innego? Antypatie nie ważne mozę być skoda może być Renault Może być jakis prosty diesel

> ale wole benzyne i zamontować gaz.

140 km dizennie w pandzie czy 107 - nie odważył bym się

minimum jakiś kompakt, z gazem (najtaniej) albo i coś większego

za te pieniądze bym poszukał możę się trafiłoby na jakąś corollę czy możę avensisa 1 z gazem, czy jakieś volvo (s40/v40), albo wiem co: nubira lub leganza z gazem - tania w utrzymaniu, leganza całkiem wygodna....

niewykluczone żę za jakiś rok i ja będe szukał czegoś podobnego (choć na mniejsze dystanse) to mnie kusi powrót do lancii lybry 2,0 20V 155KM + LPG (komfort, wygoda, przyzwoite osiągi, rozsądne spalanie z LPG)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogólnie nie długo będę robił 140km dziennie.

Na tyle km, to musi być co najmniej kompaktowe, wygodne auto z przyzwoitym silnikiem.

Ja bym poszukał np. Lacetti czyli Nubiry III.

Zapewni komfort i niewygórowane koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nubiry nie chce - raz jechałem i kiepskie to strasznie.

A jak jest z tymi Lagunami 2? Sypią się aż tak czy raczej co się sypło to na gwarancji?

np:

http://allegro.pl/renault-laguna-ii-kombi-1-6-16v-gaz-pl-serwis-i4191981432.html

Pytanie ile takie auto pali gazu - ewentualnie może być większy silnik. Może sprzedałbym saaba w takim przypadku crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nubiry nie chce - raz jechałem i kiepskie to strasznie.

A konkretnie:

1.

2.

3. zlosnik.gif

Przejedź się Nubirą III - czyli Lacetti.

To bardzo komfortowe auto.

Lubi LPG. Były też diesle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dwie takie sztuki znalazłem na allegro:

> http://otomoto.pl/chevrolet-lacetti-1-8-automatic-C33137835.html

> Ciekawa opcja - jeśli nie pali strasznie w trasie? Pewnie jeszcze można sporo zejść z ceny bo

> wątpie żeby było dużo chętnych na lacetti w automacie Ten automat to zwykła 4 biegówka czy

> jakies elektronicznie trololo?

Spali wiecej niz Saab grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie jestes estetą to godnym zainteresowanie jest:

http://olx.pl/oferta/lexus-is200-lpg-sko...html#13860046bb

Auta bardziej bezawaryjnego, i z lepszym wyposażenie z LPG za ta kasę nie znajdziesz. Jakość wykonania i komfort na bardzo dobrym poziomie.

Dziś robiliśmy rozrząd w takim = cena części 432 zł.

Klient jeździ od lat i nic nie chce się popsuć, tylko olej, filtry i hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra II z gazem? Nie dość że budowa prosta, części dostępne i zazwyczaj przystępne cenowo, to i jest całkiem wygodna i przyzwoicie wyciszona, w tym zakresie cenowym i przy swoich kosztach utrzymania (mowa o benzyniakach). Jeśli ma być jak najtaniej i dobrze, to celowałbym w 1.6 8V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chcesz jeździć bezproblemowo do roboty? kup coś normalnego, a nie fiata i oczywiście pędź to LPG.

> Ja bym brał jakąs fokę 1.6 benzynę - za 8kpln kupisz spokojnie

Vadero nie przesadzaj,jakos ludzie jezdza lata fiatami,jeszcze jezdza punto 2 i nie narzekaja a ty tylko fordy zachwalasz grinser006.gif

Tak samo mozna napisac nie chcesz jezdzic jak flinston to nie kupuj gnijacych fordow tylko kup fiata ma lepsza blache i tansze dojazdy dzieki LPG (z tym fordy maja problemy)

To nie jest wybor pomiedzy klasa luksusowa a kompaktem a praktycznie miedzy takimi samymi autami,w tej samej klasie,jedne sa w tym lepsze drugie w czyms innym, i tylko od kupujacego zalezy co dla niego wazniesze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli nie jestes estetą to godnym zainteresowanie jest:

> http://olx.pl/oferta/lexus-is200-lpg-sko...html#13860046bb

> Auta bardziej bezawaryjnego, i z lepszym wyposażenie z LPG za ta kasę nie znajdziesz. Jakość

> wykonania i komfort na bardzo dobrym poziomie.

> Dziś robiliśmy rozrząd w takim = cena części 432 zł.

> Klient jeździ od lat i nic nie chce się popsuć, tylko olej, filtry i hamulce.

A liczyles koszt czesci do takiego auta,rozrzad wymienia sie raz ale niech cos padnie to jest duzo drozsze niz czesci do opla itp,i dostepnosc gorsza smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A liczyles koszt czesci do takiego auta,rozrzad wymienia sie raz ale niech cos padnie to jest duzo

> drozsze niz czesci do opla itp,i dostepnosc gorsza

Z tym, że to auto jest naprawdę bezawaryjne, a a jakby zepsuło się coś drogiego i niedostępnego to zawsze zostaje allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tym, że to auto jest naprawdę bezawaryjne, a a jakby zepsuło się coś drogiego i niedostępnego to

> zawsze zostaje allegro.

Mozliwe ale ja akurat bym sie bal troche auta mniej znanego w pl,chociaz pewnie na czesciach Toyoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.